Отруєння наркотикамиСкачати 29.95 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір29.95 Kb.Отруєння наркотиками

Отруєння наркотиками останнім часом дуже почастішали. Здебільшого це нещасні випадки внаслідок значного передозу­вання, при вживанні з метою досягнення ейфорійного стану, що можливо лише при перевищенні терапевтичної дози. У медицині найбільш відомі засоби алкалоїдної групи: опій та його похід­ні — морфін, кодеїн, а також папаверин, героїн, кокаїн, гашиш (план, анаша, марихуана) та ін.

За симптоматикою гострого отруєння виділяється

три пері­оди.

У першому періоді поліпшується самопочуття, підвищу­ється настрій і з'являється ейфорійний стан, обличчя червоніє, пульс і дихання прискорюються.

У другому періоді з'являється апатія, сонливість, обличчя блідне, дихання і серцебиття упо­вільнюються, зіниці звужуються, спостерігаються нудота і блювота.

Якщо в організмі знаходиться значна кількість наркотиків, то може настати третій період наркотичний. Він характеризу­ється розслабленням м'язів, зниженням рефлексів, значним зву­женням зіниць, за винятком отруєння кокаїном, коли зіниці роз­ширюються. Свідомість втрачається, людина впадає в кому. Смерть внаслідок паралічу дихального центру.

Залежно від дози смерть може настати через кілька годин або 1—2 дні після при­йому наркотику. Смертельна доза морфіну при звичайному (внутрішньо м'язовому) введенні становить 0,2—0,4 г, при внутріш­ньовенному вона знижується до 0,1—0,2 г, але при звиканні організму у деяких суб'єктів може підвищуватися до 5—10 г, тобто зростати у 50 разів. Смертельна доза опію, прийнятого усе­редину, становить 2—5 г, кокаїну — 11,5 г.
Перша допомога: блювотні засоби протипоказані. Проми­вання шлунка, активоване вугілля, забезпечення адекватної вен­тиляції легень.

Отруєння алкоголем.

Серед усіх отруєнь, безперечно, перше місце посідає отруєння етиловим алкоголем. Через це воно розглядається окремо, незва­жаючи на належність до отрут, пригнічуючих центральну нервову систему.

Будучи введеним в організм через рот, алкоголь починає всмоктуватися вже в ротовій порожнині, далі в шлунку (близько 20%) та в дванадцятипалій і тонкій кишках (80%).

Вплив введеного в організм алкоголю залежить не тільки від кі­лькості і концентрації алкогольних напоїв, а й від численних моме­нтів, особливостей і обставин, серед яких важливе значення мають:

Зазвичай людина не приймає великої кількості алкоголю од­ночасно, тож концентрація його в організмі підвищується посту­пово, обумовлюючи той чи інший ступінь алкогольного сп'я­ніння.

Вміст алкоголю в крові від 0,5 до 1,5 г/л (0,5—1,5%о) викликає сп'яніння легкого ступеня, що характеризується емоційною лабі­льністю, не координованістю дрібних рухів, почервонінням об­личчя, тахікардією, неадекватністю поведінки. Друга стадія — сп'яніння середнього ступеня, що відповідає вмісту алкоголю в крові 1,5—2,5 г/л (1,5—2,5%о), характеризу­ється емоційною нестабільністю, пригніченістю, порушенням хо­ди, мови, орієнтації у просторі і навколишній обстановці. Вміст алкоголю в крові 2,5—3,0 г/л (2,5—3%о) відповідає сту­пеню сильного сп'яніння, яке характеризується ступором, зни­женням рефлексів і чутливості до болю, падінням температури тіла, уповільненням і ослабленням пульсу, дихання, посинінням обличчя.
Перша допомога: блювотні засоби, промивання шлунка. Укласти на бік для профілактики западання язика, аспірація блю­вотних.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка