Отруйні ягоди та рослиниСкачати 24.49 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір24.49 Kb.
Отруйні ягоди та рослини

Природа в своєму арсеналом має як лікарські, так і отруйні рослини та ягоди. Більшість з них не відомі городянам, та й сучасні сільські мешканці не завжди на них розуміються. Тому треба дуже добре знати, як виглядає та чи інша отруйна рослина (ягода), щоб мати уяву, яку допомогу треба надати дитині, що отруїласяПерша допомога при отруєнні рослинами та ягодами:

«ОТРУЄННЯ ГРИБАМИ»

Слід пам'ятати, що організм дитини не сприймає грибів, бо у цих ще не виробляється особливий фермент,, здатний переробляти цю важку для щлунку їжу! Найотруйніщі гриби відомі всім, навіть маленьким дітям. Але, незважаючи на це, дуже багато отруєнь трапляється саме через те, що люди плутають їстівні гриби з отруйними.Мухомор легко відрізнити за характерним забарвленням шапки.
Треба зважати, що не завжди цей гриб має червоне забарвлення. Іноді він буває рожевим і навіть сіруватим (так званий пантерний мухомор), але білі цятки завжди вказують на його належність до отруйного сімейства.

Опеньок несправжній. Дуже схожий на звичайний опеньок, росте також на пнях. Але на відміну від коричневого їстівного гриба, шапка має жовтий колір та зеленуваті пластинки;

Сатанинський гриб схожий на маслюки, але на зломі м'якоть синіє і шапка, на відміну від маслюків, не липка.

Бліда поганкавідрізняється характерним розширенням-спідничкою внизу тонкої білої ніжки. Цей гриб дуже часто плутають із сироїжкою та печерицею. Саме такого розширення не мають ні сироїжки, ні печериці.

Увага! Отруєння блідою поґанкою може проявитися лише через 12—24 годин, коли в організмі вже сталися зміни, несумісні з життям. Тому саме від цього гриба найбільш висока смертність. Слідкуйте за станом дитини!

Перша допомога при отруєнні грибами:

—негайно викличте лікаря;

—терміново промийте потерпілому шлунок;

—допоможіть викликати блювоту;—для очищення кишечника дайте потерпілому проносне та поставте клізму;

—дайте хворому підсолену воду чи міцний чай.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка