Олімпійськими шляхами до здорового майбутнього мета та завдання урокуСкачати 193.57 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір193.57 Kb.
ОЛІМПІЙСЬКИМИ ШЛЯХАМИ ДО ЗДОРОВОГО МАЙБУТНЬОГО

Мета та завдання уроку: розширити знання учнів про складові здоров’я, ознайомити з історією олімпійського спорту; розвивати кмітливість; повідомити учням про досягнення українських та сумських спортсменів на Олімпійських іграх; формувати навички культури здорового способу життя, виховувати інтерес до активних занять фізичною культурою і спортом.

Обладнання: емблема олімпійських ігор, фото спорсменів Сумщини, ілюстрації різних видів спорту.

Хід уроку

І.Організаційна частина.

ІІ.Повідомлення теми заняття.

1. Вступне слово вчителя.

Щоб успішно навчатися, подорожувати, займатися спортом, бути організованим, стати конкурентним у майбутньому дорослому житті, необхідне міцне здоров’я.

Від чого ж воно залежить?

Наше здоров’я залежить від таких чинників: спадковість (20 %), рівень медицини (10 %), екологія (20 %), спосіб життя (50 %).

Отже, спосіб життя – це основний чинник здоров’я, який цілком залежить від людини.

Які основні складові здорового способу життя?Основні складові здоров’я: фізична активність; здорове харчування; особиста гігієна; дотримання режиму життєдіяльності; загартування; культура спілкування.
Що таке здоров’я?
На першій парті кожного ряду лежить чистий аркуш паперу. Ви по черзі пишіть на ньому слова, що стосуються здоров’я. Наприклад: режим, загартовування, зарядка, спорт.

Передавайте аркуш на наступну парту після того як учні, що сидять за однією партою, запишуть кожен по слову. Перемагає ряд, який закінчить завдання найшвидше і запише найбільшу кількість слів, що відповідатимуть темі.
У психолого-педагогічній літературі зустрічаються різні тлумачення сутності поняття «здоров’я.
Розшифровка криптограми.
Розшифрувавши криптограму, ви прочитаєте визначення терміну «здоров’я»

Здо


го

ро

бла

в’я

го

це

по

стан

луч

пов


чя

но

а

го

не

фі

тіль

зич

ки

но


від

го

сут

ду

ність

хов

хво

но

роб

го


і

і

фі

со

зич

ці

них

аль

вад

но
Здоров’я – це стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб і фізичних вад (ВООЗ);

Здоров’я – нормальний психологічний стан і здатність людини оптимально задовольняти систему матеріальних і духовних потреб (В.П. Петленко);

Здоров’я – це перша і найважливіша потреба людини, що визначає його здатність до праці, гармонійний розвиток особи (М.С. Бєдний);

Здоров’я – це достатня функціональна активність системи саногенетичних механізмів організму, що забезпечують його оптимальну життєдіяльність у конкретних умовах оточуючого середовища (С.М. Павленко);

Здоров’я – це нормальний розвиток тіла, інтелекту, психіки індивідуума, що проявляється в адекватній емоціональній і моральній поведінці (Ю.Г. Антомонов);

Здоров’я – це сума резервних потужностей основних функціональних систем організму (М. Амосов);

Здоров’я – це результат взаємодії соціально-економічних, медико-біологічних і демографічних чинників (М.С. Бєдний);

Здоров’я – це взаємовідношення людини з оточуючим середовищем (Р. Дюбо);

Здоров’я означає свободу діяльності людини. Хвороба – обмеження свободи (О.М. Ізуткін);

Здоров’я – оптимальна стійкість до дії патогенних агентів, фізична, психічна і соціальна адаптивність до змінюваних умов життєдіяльності Г.Л. Апанасенко).

«Здоров’я – дорожче золота» (В. Шекспір).

«Здорова людина – самий дорогоцінний витвір природи» (Т. Корлейль).

«Здоров’я – мудрих гонорар» (П. Беранже).

Як видно з наведених прикладів, здоров’я оцінюють за найрізноманітнішими ознаками. З позицій викладеного розуміння феномена здоров’я людини походить визначення поняття «здорового способу життя»: це все в людській діяльності, що стосується збереження, зміцнення здоров’я та оздоровлення умов життя. Складові здорового способу життя містять різноманітні елементи, що стосуються всіх сфер здоров’я – фізичної, психічної, соціальної і духовної.

З давніх-давен, вітаючись і прощаючись, люди бажали одне одному здоров’я: «Дай, Боже, здоров’я», «Доброго вам здоров’я», «Бувайте здорові» та інші.

Ще з часів Київської Русі наші пращури цінували здоров’я, загартованість, спритність. Свою силу, винахідливість, кмітливість вони проявляли в іграх, забавах, які часто проводили у традиційні свята українців.
Робота з прислів’ями.

У здоровому тілі – здоровий дух.

Бережи одяг, доки новий, а здоров’я,доки молодий.

Як на душі, так і на тілі.

Весела думка – половина здоров’я.

Якщо дитина бігає і грається, то їй здоров’я усміхається.

Хворіють діти – хворіє нація.

Здоров’я виходить пудами, а входить золотниками.

Коли немає сили, то й світ не милий.

Здоров’я маємо – не дбаємо, а погубивши – плачемо.

Держи голову в холоді, а ноги – в теплі – будеш житии вік на землі.

Здоровий злидар щасливіший від багача.

Світ великий – було б здоров’я.
Словникова робота.
Народна мудрість каже: «Без здоров’я немає щастя», «Найбільше в світі багатство – це здоров’я».

Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо всі думки про одне – позбутись болю. Отже, бажаю всім доброго здоров’я! Будете здорові – будете щасливі й радісні.

А як же берегти своє здоров’я?

Робота з таблицею.

Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.Вправа «Позитивне мислення».

Інструкція: Тобі під силу розірвати ланцюг самопідтримки стресу, зменшивши негативні думки на позитивні. Позитивне (оптимістичне) мислення послаблює емоційне напруження, допомагає знайти ефективне рішення і діяти відповідно до обставин.

Вам потрібно змінити негативні думки на позитивні.Негативні думки, які поглиблюють стрес:

Позитивні думки, які допомагають зберегти самоконтроль:

 • «У мене нічого не вийде»;
 • «Я зроблю все, що в моїх силах, а коли не вийде, я це переживу»;

 • «Усе пропало»;

 • «Це не кінець світу»;

 • «Я дурень»;

 • «Я помилився», «Я – успішна людина!»;

 • «Мені обов’язково треба мати це»;

 • «Мені б хотілося мати це, але я не обов’язково матиму те, що хочу»;

 • «Я повинен бути першим»;

 • «Мені б хотілося стати першим»;

 • «Вони мають це зробити»;

 • «Сподіваюся, вони це зроблять»;

 • «Це безнадійно»;

 • «Ще не все втрачено»;

 • «Не варто й починати»;

 • «Треба хоч спробувати»;

 • «Я не зможу»;

 • «Я ніколи не переймаюся через дрібниці»;

 • «Я безнадійна людина»;

 • «Я дивлюся на світ з оптимізмом»;

 • «Усе втрачено».

 • «Варто спробувати ще раз».

Отже, формула позитивного мислення звучить приблизно так: «Було б добре, якби ми завжди отримували те, що хочемо. Ми робимо для цього все можливе. Та якщо, попри наші зусилля, бажання не здійснюється, ми почуваємося трохи розчарованими, але не впадаємо у відчай, не панікуємо, не зневажаємо себе чи інших людей».
Повідомлення вчителя.

Спорт – це сила!

Спорт – це мужність!

Спорт – це боротьба!

Спорт – це прагнення до перемоги!

О спорт! Ти – насолода! Ти – вірний, незмінний супутник життя. Нашому духу і тілу ти щедро даруєш радість буття. Ти – безсмертний. Ти – урочистий провісник весни людства. Весни, коли зароджувалось захоплення від гармонії розуму й сили.

Друзі! Сьогодні ми з вами пригадаємо давні часи, коли відбулися перші олімпіади, з’ясуємо коли та ким було відроджено проведення Олімпійських ігор; здійснимо подорож літніми олімпіадами, нагадаємо про здобутки на них українських та сумських спортсменів.
Чільне місце займали фізичні вправи в житті видатних людей. Батько медицини Гіппократ, філософи Платон і Сократ, поети Софокл і Еврипід мали різні спортивні нагороди. Відважний підкорювач Північного полюсу Ф. Нансен здобув звання чемпіона Норвегії з бігу на ковзанах і лижах. Поет лорд Байрон був відмінним боксером і одного разу переплив протоку Дарданели. Лауреат Нобелівської премії в галузі біохімії Е. Чейн був олімпійським чемпіоном з вітрильного спорту. Біг став невід’ємною частиною життя видатного українського хірурга, академіка Миколи Амосова.
1.Історія Олімпійських ігор.

Боги і богині Давньої Греції жили на вершині гори Олімп. Двадцять богів на чолі із Зевсом зовнішньо були схожі на людей, але на відміну від них були безсмертними.

Зевс був верховним божеством, володарем неба, грому та блискавок. Головний храм і вівтар Зевса знаходилися в містечку Олімпія. Саме тут проводилися Олімпійські ігри, які були присвячені Зевсу.

За переказами їх уперше провели у 776 р. до н.е. До Олімпії прибували атлети з усіх грецьких земель. Участь в Олімпіаді була привілеєм кожного вільного грека.

Переможця нагороджували вінком з маслинового листя. Переможець мав право поставити в Олімпії статую. Почесті, якими вшановувався олімпійський переможець, можна співставити з римським тріумфом – урочистим виїздом полководця.

Для відзначення героїв змагань існувало багато почестей. На їхню честь встановлювали скульптури, складали вірші, виконували пісні. Експансивні та темпераментні греки над усе цінували благородство та мужність, чесність та відвагу, виявлені у відкритому двобої.

До рідних місць переможців відряджали найвитриваліших бігунів, щоб повідомити громадянам радісну звістку. Назустріч олімпійському чемпіону вирушали представницькі процесії. Героя вносили в місто на кріслах-ношах, возили на розфарбованих колісницях.

Все це супроводжувалось співом величних гімнів, бенкетами, які тривали по декілька днів. Олімпіоніка нагороджували цінними подарунками, грошовими преміями.

Змагання атлетів проводили на честь богів кожні чотири роки. Якщо спортивний фестиваль в Олімпії починався під час війни, то всі бойові дії припинялися, щоб воїни могли взяти участь у змаганнях.
2.Опрацювання матеріалу статті «Витоки Олімпійських ігор».

Витоки Олімпійських ігор

Олімпійські ігри зародилися в Стародавній Греції ще в VІІ столітті до нової ери й регулярно проводилися понад тисячу років. Безпосередньо зародження Олімпійських ігор пов’язують з легендарними іменами грецького героя Геракла, царя Пелопса, спартанського законодавця Лікурга та еллінського царя Іфіта.

Вважають, що Олімпійські ігри Стародавньої Греції взяли свій початок у 776 році до нової ери, коли офіційно зафіксовано ім’я першого переможця Ігор пекаря з Еллади – Коройба.

Ігри у Стародавній Греції проводилися один раз на чотири роки на честь бога Зевса. Усі змагання та конкурси проходили в давньогрецькому поселенні Олімпія, що було розташоване в північно-західній частині півострова Пелопоннес. На території Олімпії були розбудовані гімназій, палестра, стадіон, гіподром, будинок для гостей, що дозволяло проводити грандіозні спортивні змагання.

Школа, у якій навчалися майбутні олімпійці, називалася палестра.

Жінкам, за винятком одної жриці храму богині Деметри, категорично заборонялося бути присутніми на олімпійському стадіоні.

Для жінок в Олімпії проводилися Ігри на честь богині Гери. Ці ігри проходили за місяць перед Олімпійськими або через місяць після них. Програма Ігор включала тільки один вид змагань - біг 160 км.

До програми Ігор входили панкратіон (поєднання боротьби з кулачним боєм), пентатлон (п’ятиборство-стрибки в довжину, метання диска, біг, метання списа, боротьба), біг на різні дистанції, кулачний бій тощо.

Переможців на Олімпійських іграх нагороджували вінцем з гілок оливи, що були зрізані з дерев у священному гаю Альтіс.

Учасниками Олімпійських ігор були відомі нам люди, серед них – Піфагор.
3. Розгадування кросвордів.

Якщо ви правильно розгадаєте кросворд, то по вертикалі прочитаєте слово, яким називали раніше переможців Олімпійських ігор (Олімпіонік).

1.Переможців Олімпійських ігор нагороджували вінцем з гілок…(Олива)

2.Поселення Олімпія розташоване на півострові …(Пелопоннес)

3.Місце проведення Олімпійських ігор …(Стадіон)

4.Богиня, якій не заборонялося бути присутньою на Олімпійських іграх, …(Деметра)

5. Спеціальна школа для дітей 6-7 років, у якій навчали майбутніх спортсменів Олімпії , …(Палестра)

6. Відомий математик, учасник давньогрецьких Олімпійських ігор …(Піфагор)

7.Ім’я першого переможця Олімпійських ігор ….(Короба)

8. Давньогрецьке п’ятиборство …(Пентатлон)

9.Священний гай Олімпії, у якому зрізали гілки для вінця …(Альтіс)

10. Поєднання боротьби з кулачним боєм… (Панкратіон).


4.Сучасні Олімпійські ігри.

Сучасні Олімпійські ігри відновилися з ініціативи французького спортивного та громадського діяча, барона П’єра де Кубертена.

6 квітня 1896 року на мармуровому стадіоні Афін зібралося 80 тисяч глядачів, щоб привітати учасників відкриття Ігор першої Олімпіади сучасності.

Перші Ігри сучасності пройшли дійсно з великим успіхом. Олімпійські ігри стали найбільшою спортивною подією з часів Стародавньої Греції. Грецькі офіційні особи були такі задоволені, що висунули пропозицію про «вічне» проведення Ігор Олімпіади на їх батьківщині, в Греції. Але ця ідея була відкинута, оскільки було вирішено, Олімпіади міняли місце проведення кожні 4 роки.5.Символіка Олімпіади.

Символом Олімпіади є Олімпійський прапор, який з’явився по задумці П’єра де Кубертена у 1914 році та вперше презентовано на VII літніх Олімпійських іграх у Антверпені у 1920 році. Олімпійський прапор білого кольору, на ньому зображено 5 кілець різного кольору. Білий – колір миру. П’ять кілець – це символ дружби спортсменів п’яти континентів: Європи – синє кільце, Африки – чорне, Америки – червоне, Азії – жовте, Австралії – зелене. Переплітаються кільця зліва направо.

Олімпійський птах – голуб, який символізує мир. Випускають його під час офіційних церемоній, як посланця миру до всіх народів світу.

Олімпійський вогонь – один із символів Олімпійських ігор. Його запалюють в місті проведення Ігор під час відкриття, і він горить до їх завершення. Традиція запалювати олімпійський вогонь започаткована в Давній Греції, щоб нагадати про подвиг Прометея, який за легендою викрав його у Зевса та подарував людям.

Традицію було відновлено у 1928 році і вона зберігається до цих днів. Під час Олімпійських ігор 1936 року, що проводились у Берліні, вперше було проведено естафету Олімпійського вогню. Зазвичай, запалити вогонь доручають відомій людині, частіше за все, спортсмену, хоча бувають і винятки. Це велика честь бути обраним для проведення цієї церемонії.

В наш час Олімпійський вогонь запалюють в Олімпії (Греція) за кілька місяців до відкриття ігор. Жінки, які зображають жриць, проводять церемонію, під час якої одна з них запалює вогонь за допомогою параболічного дзеркала, що фокусує промені Сонця.

Потім цей вогонь доправляють в місто, де будуть проходити Олімпійські ігри. Зазвичай, використовують факели, які несуть бігуни, передаючи його один одному по естафеті. Крім основного факела, від олімпійського вогню запалюють і спеціальні лампи, призначені для збереження вогню на той випадок, якщо основний факел (або навіть вогонь на самих іграх) згасне.

6.Церемонія Ігор.

7.Олімпійський музей.

8.Президенти МОК.

9.Олімпійські смолоскипи.

10.Талісмани Ігор.

11. Символи.

12.Види спорту і Іграх.

14.. Подорож олімпійськими столицями.

Зупинка «Сідней-2000».

У 2000 році в Сіднеї (Австралія) на XXVII літніх Олімпійських іграх Україна брала участь і українські спортсмени вибороли 23 медалі, серед яких 3 золотих, 10 срібних, 10 бронзових. На цих іграх вдало відзначилася Яна Клочкова, яка здобула 2 золотих та 1 срібну медаль з плавання.Зупинка «Афіни-2004».

У 2004 році відбулися XXVIІI літні Олімпійські ігри в Афінах (Греція). Тут наші спортсмени виступили краще, ніж на попередній олімпіаді. Вони здобули 9 золотих, 5 срібних і 9 бронзових медалей, повторивши успіх олімпіади в Атланті 1996 року. На цих Олімпійських іграх знову відзначилася Яна Клочкова. Вона виборола 2 золотих медалі і їй було присвоєно звання «Героя України» та вручено орден «Золота зірка».Зупинка «Пекін-2008».

XXІХ літні Олімпійські ігри відбулися у 2008 році в Пекіні (Китай). На цій олімпіаді українські спортсмени виступили найкраще за всі роки їх участі в Олімпійських іграх. Вони здобули 7 золотих, 5 срібних, 15 бронзових медалей і встановили рекорд по їх кількості – 27 медалей. Всього в Олімпіаді взяли участь 254 спортсмена у 28 видах спорту.Зупинка «Лондон-2012».

10 травня цього року було запалено вогонь ХХХ літніх Олімпійських ігор. Перший етап естафети Олімпійського вогню в Греції тривав вісім днів. 17 травня олімпійський факел доставлено на стадіон в Афінах, де вогонь передали організаторам Ігор у Лондоні. В ході 70-денної естафети олімпійський вогонь подолав 12,8 тисяч кілометрів шляху. Вогонь лондонської Олімпіади пронесли по Великобританії та Ірландії.

Від України Олімпійський вогонь несли 4 сильних духом людей:


  • Віра Ремажевська – директор та засновник унікального реабілітаційного центру для дітей з проблемами зору в Україні. Вона є володарем багатьох нагород, найпочесніша з яких – «Орден посмішки». Цю міжнародну дитячу нагороду за 40 років її історії вручали таким відомим людям, як Мати Тереза, принцеса Діана та Папа Іоанн Павло ІІ.

  • Лариса Лавренюк – організатор благодійного центру «Краб». Лариса допомагає рятувати життя маленьким хворим раком українців.

  • Руслан Коваленко – один із засновників черкаського велоклубу. Власними силами та за власний рахунок відроджує велосипедний спорт в рідному місті Черкаси. Руслан є організатором та натхненником багатьох велозмагань і спортивних заходів.

Павло Макогончук – хірург, який рятуючи людські життя проводить в операційній по 12-15 годин кожного дня. Самовідданість Павла достойна найбільшої поваги, стала головною причиною вибору його на почесну роль факелоносця.

Лондон став першим містом, яке прийматиме олімпійські ігри втретє.

Талісманами ігор є краплинки сталі на ім’я Венлок та Мандевіль. Назвали їх на честь міст Мач-Венлок, де відбулися перші змагання на кшталт Олімпійських ігор, та селища Сток-Мандевіль, де пройшли перші на території Великобританії Паралімпійські ігри.

12 серпня завершилися ХХХ Літні Олімпійські ігри в Лондоні, де спортсмени з усього світу протягом двох тижнів розіграли 302 комплекти нагород.


Медалі Олімпіади-2012 виграли спортсмени 85 країн, а в Іграх взяли участь 204 команди. Вперше медаль Олімпіади виграв спортсмен з Уганди, причому відразу золоту. Також золото відвезли на батьківщину спортсмени з Багам, Гренади і Алжиру. Водночас родоначальники Олімпійських ігор греки виграли лише дві бронзові нагороди.
Лідером командного заліку Олімпіади-2012 стала збірна США, яка стала єдиною командою, якій підкорився рубіж в сто нагород. На рахунку американців 46 золотих і по 29 срібних і бронзових медалей.
Другою стала збірна Китаю, яка довгий час лідирувала в заліку, але в підсумку таки програла і в кількості золотих медалей, і в загальній кількості нагород.
Третє місце посіла господиня Олімпіади-2012 - збірна Великобританії, спортсмени якої завоювали 65 медалей, майже половина з яких - найвищого гатунку.

Збірна Росії перевершила досягнення чотирирічної давності, вигравши в Лондоні 82 медалі. Щоправда, в кількості золотих нагород росіяни поступилися британцям, а тому посіли четверте місце в загальнокомандному заліку.


Збірна України з 20 медалями посіла 14-е місце - між командами Нідерландів та Куби, причому голландці обійшли нас тільки по більшій кількості срібла.
Олімпійські ігри-2012 в Лондоні завершилися, і українські спортсмени повертаються додому з 20 виграними медалями. Більше за всіх нагород виграли боксери - п'ять медалей. По три нагороди завоювали представники легкої атлетики та веслування на байдарках і каное. Варто відзначити також, що Інна Осипенко-Радомська та Олена Костевич виграли по дві медалі.
ХХХ Літні Олімпійські ігри 2012 року в Лондоні завершилися. Українські олімпійці виграли 20 медалей, а Україна посіла 14-е загальнокомандне місце (з 204-х) в медальному заліку. Перше місце дісталося збірній США (104 медалі), друге - Китаю (87 нагород), третє - господині Ігор - Великобританії (64 медалі). Збірна Росії, яка виступила краще, ніж чотири роки тому в Пекіні, стала четвертою з 24 золотими медалями, хоча за загальною кількістю нагород у них третій результат - 82.
Найбільше медалей для України виграли боксери, які стали найкращими на Олімпіаді-2012. Чемпіонами стали Олександр Усик та Василь Ломаченко. Останній виграв другу поспіль Олімпіаду, причому в двох різних вагових категоріях (зараз - 60 кг, в 2008-м - 57 кг). Срібним призером Ігор став Денис Берінчик, що став улюбленцем лондонської публіки, за видовищність боїв і виконання на ринзі гопака після кожної перемоги. Бронзові нагороди завоювали Олександр Гвоздик і Тарас Шелестюк.
Чудово виступили наші спортсмени у веслуванні на байдарках і каное. Юрій Чебан та Інна Осипенко-Радомська на двох виграли три медалі. Чебан став олімпійським чемпіоном на каное-одиночці, а Осипенко-Радомська завоювала два срібла на байдарці на дистанціях 200 і 500 метрів. Відзначимо, що тепер в колекції українки є повний комплект олімпійських нагород - бронза Афін, золото Пекіна і два срібла Лондона. В академічному веслуванні українці також були в лідерах. Жіноча парна четвірка стала кращою на Олімпіаді-2012, вигравши перше золото в цій дисципліні за роки незалежності України.
Три медалі виграли і представники легкої атлетики, ось тільки такий результат язик не повертається назвати видатним, враховуючи кількість легкоатлетів, що поїхали на Ігри - понад 70. Несподіваною стала срібна нагорода Олександра П'ятниці в змаганнях з метання списа. Від Ольги Саладухи чекали золота в потрійному стрибку, але вона стала лише третьою. Досить прогнозовано третє місце посіли українки в естафеті 4х100 метрів.
Знову підтвердили свій високий клас українські фехтувальниці. Яна Шемякіна стала олімпійською чемпіонкою в індивідуальних змаганнях шпажисток, а Ольга Харлан до золотої нагороди Пекіна додала бронзову медаль Лондона.
За стрілецьку команду довелося віддуватися олімпійській чемпіонці Афін Олені Костевич. Українка, яка невдало виступила чотири роки тому в Пекіні, цього разу виграла дві бронзові медалі в стрільбі з пневматичного пістолета.
Команду важкоатлетів вже під час Олімпіади скосила епідемія травм, і три наших спортсмена не змогли взяти участь у змаганнях. Тим не менш, без медалей українці не залишилися. Олексій Торохтій став олімпійським чемпіоном у категорії до 105 кг, а Юлія Калина з особистим рекордом виграла бронзу.

Українські гімнасти дуже гідно виступили на Олімпійських іграх і навіть виграли бронзову медаль у командних змаганнях, щоправда, в призерах пробули всього півгодини. Японська сторона подала протест, і в результаті після перерахунку очок українці стали четвертими. І все ж в індивідуальних змаганнях Ігор Радивилів зумів піднятися на п'єдестал пошани, ставши третім у змаганнях з опорного стрибка.


Абсолютно провальним став виступ на Олімпіаді-2012 українських дзюдоїстів і борців греко-римського стилю. Жоден з них не зумів дійти навіть до півфіналу. Близькі до невдачі були і "вільники", але в останній день змагання Валерій Андрійцев несподівано для багатьох виграв срібну медаль у категорії до 96 кг, перемігши по черзі на шляху до фіналу бронзового призера Пекіна та чинного чемпіона світу.
Нічим не запам'яталися українські плавці. Лише двоє з них змогли поліпшити свої особисті рекорди, але при цьому так ніхто жодного разу і не взяв участь у фінальних запливах. Тренери кажуть, що на медалі в Лондоні особливо і не розраховували: готують команду з прицілом на Олімпіаду-2016 в Ріо-де-Жанейро.Всі українські призери Олімпіади-2012
Олімпійські чемпіони:
Яна Шемякіна - фехтування, шпага;

Яна Дементьєва, Анастасія Коженкова, Наталія Довгодько, Катерина Тарасенко - академічне веслування;

Олексій Торохтій - важка атлетика;

Юрій Чебан - веслування на каное-одиночці, 200 м;

Олександр Усик - бокс, категорія 91 кг;

Василь Ломаченко - бокс, категорія 60 кг.


Срібні призери:
Інна Осипенко-Радомська - веслування на байдарці-одиночці, 500 м;

Інна Осипенко-Радомська - веслування на байдарці-одиночці, 200 м;

Олександр П'ятниця - легка атлетика, метання списа;

Денис Берінчик - бокс, категорія 64 кг;

Валерій Андрійцев - вільна боротьба, категорія 96 кг.
Бронзові призери:
Олена Костевич - кульова стрільба, пневматичний пістолет;

Юлія Калина - важка атлетика, 58 кг;

Олена Костевич - кульова стрільба, малокаліберний пістолет;

Ольга Харлан - фехтування, шабля;

Ольга Саладуха - легка атлетика, потрійний стрибок;

Ігор Радивилів - спортивна гімнастика, опорний стрибок;

Алеся Повх, Христина Стуй, Марія Ремінь, Єлизавета Бризгіна - легка атлетика, естафета 4х100 м;

Тарас Шелестюк - бокс, категорія 69 кг;

Олександр Гвоздик - бокс, категорія 81 кг.
Нагадаємо, на Олімпійських іграх в Лондоні Україну представляли 245 спортсменів у 28 видах спорту. Стільки ж українців брало участь в Олімпіаді-2004, а чотири роки тому в Пекіні українська делегація налічувала на дев'ять спортсменів більше. Найбільшим представництво українців виявилося у легкій атлетиці - 78 спортсменів. Також в числі найбільш масових видів було академічне веслування (24 спортсмена), плавання (14), вільна боротьба та дзюдо (по 10).

Паралімпійські ігри.

Паралімпійські ігри – міжнародні спортивні змагання для людей із обмеженими фізичними можливостями. Традиційно проводяться після Олімпійських ігор, а починаючи з 1992 року – на тих же аренах, що й Олімпійські ігри. Літні Паралімпійські ігри проводяться з 1960 року, а зимові Паралімпійські ігри – з 1976 року.3. Олімпійська вікторина.

1.У якій державі розташований Олімпійський музей?

2.Скільки кілець є символами Олімпійських ігор?

3.Які три слова є гаслом Олімпійських ігор?

4.Якого кольору прапор Олімпійських ігор?

5.Якого року відбулися перші сучасні Олімпійські ігри?

6.Як часто проводяться Олімпійські ігри?

7.Хто був засновником сучасних Олімпійських ігор?

8.Як називається місто, у якому Україна вперше як незалежна держава взяла участь в Олімпійських іграх?

9.У якому місті проходили Олімпійські ігри цього року?

10.Хто є Президентом Національного Олімпійського комітету сьогодні?

11.Хто відкрив скарбничку медалей цього року на Олімпійських іграх?12.Скільки золотих медалей має Україна в цьому році на Олімпійських іграх?

Підсумок уроку.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка