О почитати дитині?Скачати 30.54 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір30.54 Kb.
#19640
Що почитати дитині

 

http://snegsad5.donetskedu.com/uploads/editor/4006/383122/sitepage_95/images/foto_lectura_bo.jpg           http://snegsad5.donetskedu.com/uploads/editor/4006/383122/sitepage_95/images/sh.gifо почитати дитині?

Що почитати дитині дошкільного віку? Малюки готові слухати улюблену книгу десятки разів, але навіть найулюбленіша книжка врешті-решт набридає. Причому найчастіше вона набридає батькам набагато раніше, ніж дитині. І коли втомлена мама мріє замінити вивчену напам'ять книжку на щось новеньке, перед нею встає питання: що почитати дитині? Звичайно, усі діти різні - комусь більше подобається слухати про тварин, хтось вже в 3 роки із задоволенням читає дитячі енциклопедії, інші взагалі хочуть тільки картинки розглядати. Але є деякі книги, які подобаються практично усім дітям без виключення. Пропонуємо їх (далеко не повний) перелік.

http://snegsad5.donetskedu.com/uploads/editor/4006/383122/sitepage_95/images/vv.gifірші.

Діти із задоволенням слухають вірші і легко запам'ятовують їх. Тому читання віршів - це не просто спосіб розважити дитину і познайомити її з навколишнім світом, це також інструмент для розвитку дитячої мови, пам'яті і ритмічного слуху. Усім малюкам подобаються вірші Агнії Барто, Самуїла Маршака, Сергія Міхалкова, Бориса Заходера, Валентина Берестова, Юнни Мориц, Марини Дружиніной, Ірини Токмакової, Володимира Степанова, Корнія Чуковского. Фаворитами у  дітей трирічного віку є: "Дівчинка Замурзана", "Ведмежа нечема", "Машенька" Агнії Барто. "Казка про безглузде мишеня", "Казка про розумне мишеня", "Вусато-смугастий", "Дітки в клітках", "Де обідав горобець"?, "Котячий будинок", "Стара, двері закрій" С. Маршака "Дядько Стьопа", "Про мімозу", "А що у Вас", "Моє цуценя", "Хома" С. Міхалкова "Телефон", "Айболит", "Тараканище, "Плутанина", "Муха-цокотуха", "Мийдодир" та інші  Корнія Чуковського. У дітей 4 років добре йдуть казки і вірші А.С. Пушкіна, наприклад "Золота рибка".http://snegsad5.donetskedu.com/uploads/editor/4006/383122/sitepage_95/images/k.gifазки.

Напевно, казка - цей перший літературний твір, створений людиною. "Правильні" казки учать дітей доброті, працьовитості, справедливості. Складно уявити дитинство без таких казок як «Теремок», «Троє поросят», «Кота в чоботях», «Машу і ведмедь», «Вовк і семеро козенят», « Півник -золотой гребінець», «Маша і три ведмеді». Є чудові українські народні казки: "Колосок", "Рукавичка", усіх не перерахуєш. Але, на жаль, російські і зарубіжні народні казки варто читати з великою обережністю. Часто в книгах з дитячим оформленням виявляються зовсім не дитячі оповідання - з великою кількістю застарілих слів(дитина просто не розуміє текст) і сумнівною мораллю. Тому батькам дуже бажано ознайомиться з вмістом книги, перш ніж показувати її дитині.  Деякі твори відомих казкарів(у тому числі братів Гримм і Шарля Перо) можна читати дітям тільки в адаптованому варіанті, при цьому адаптації теж часто бувають невдалими.http://snegsad5.donetskedu.com/uploads/editor/4006/383122/sitepage_95/images/s.gifучасні письменники.

Едуард Успенський - один з кращих дитячих письменників. У нього є книги для дітей самого різного віку. Малюкам більше підійдуть "Крокодил Гена і його друзі" і "Чебурашка". Можна почитати і "Пісеньки з мультфільмів", і "про Віру і Анфісу", і "Троє з Простоквашино", хоча на мій погляд остання книга швидше для дітей 4-5 років. Володимир Сутеєв : "Мішок яблук", "Під грибом", "Хто сказав "Няв", "Мишеня і олівець" та ін. Оповідання В. Сутеева, що супроводжуються прекрасними ілюстраціями автора, - просто знахідка для маленьких дітей. Їх сюжети прості і зрозумілі малюкам, але при цьому дають багату їжу для маленьких умів - чому потрібно поступати так, а не інакше. До них можна прибігати при рішенні проблем виховання, наприклад розповідь "Курча і каченя" може допомогти пояснити дитині, чому не потрібно все повторювати за іншими дітьми. Григорій Остер : "Котеня по імені "Гав", "38 папуг", "Пригоди Пифа". Микола Носов : "Незнайко і його друзі", оповідання "Мишкина каша", "Живий капелюх", "Тук-тук-тук", "Городники" та ін. Андрій Усачьов : "Розумна собачка Соня". Козлов Сергій Григорович : "Трям! Здрастуйте"! "Левеня і черепаха". Мілн Алан Олександр : "Винни-пух та всі-всі-всі". Галина Александрова: серія оповідань про Домовичка  Кузю. Д. Ч. Харрис "Казки дядечка Римуса". Олександр Волков : "Чарівник смарагдового міста"(мабуть, тільки перша книга, інші - для дітей старше). Женевьева Юрьє : серія "Жили-були кролики". Всеволод Нестайко "Лісова школа". Віталій Біанкі "Як Мурашка додому поспішав", "Лісові будиночки" і інші оповідання для малюків.

http://snegsad5.donetskedu.com/uploads/editor/4006/383122/sitepage_95/images/vv_1.gifдалих вам сімейних вечорів!
Каталог: uploads -> editor
editor -> Красноармійський відділ освіти методичний кабінет адаптація п’ятикласників до навчання в умовах впровадження державного стандарту загальної середньої освіти
editor -> Розвиток позитивної навчальної мотивації учнів у системі креативної освіти реалізується в рамках роботи над обласною науково-методичною проблемою „Інноваційні технології креативної регіональної освіти”
editor -> Мотивація як рушійна сила самовдосконалення
editor -> Закон України «Про освіту» «Підготовка педагогічних і науково-педагогічних працівників, їх професійне самовдосконалення важлива умова модернізації освіти» Національна доктрина розвитку освіти
editor -> Педагогічна рада «удосконалення самоосвіти вчителя» Форма проведення – ділова гра
editor -> Готовність педагога до іноваційної діяльності маховська Ірина Геннадіївна
editor -> Неуспішні діти Чому дитина погано вчиться?
editor -> Прийоми роботи з девіантними дітьми Індивідуальний педагогічний вплив
editor -> Швидка психологічна допомога у знз допоможемо разом! м. П’ятихатки 2014 зміст
editor -> «Система роботи соціального педагога щодо профілактики негативних явищ в учнівському середовищі»

Скачати 30.54 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка