Невербальне спілкування та мова жестівСкачати 21.21 Kb.
Дата конвертації15.04.2016
Розмір21.21 Kb.
#10342
НЕВЕРБАЛЬНЕ СПІЛКУВАННЯ ТА МОВА ЖЕСТІВ

Доп. – Зеленська Ю., студ. гр. ЖТ-02

Людина має один дуже цінний дар – можливість спілкуватися. Саме спілкування найбільше бракує, коли ми на тривалий час залишаємося самі. Адже спілкуючись ми передаємо інформацію, яка живить наш мозок і допомагає розвиватися духовно (звісно залежно від інформації та її джерела). Мова - це та особливість, що відрізняє нас від тварин та інших істот.

За допомогою мови ми спілкуємося і розуміємо одне одного, щоправда не завжди. Тому є ще одна мова, мова без слів, мова жестів. Інколи слова говорять не те, що жести чи міміка. Сучасна психологія приділяє велику увагу мові без слів. Учені проводять дослідження та різноманітні експерименти і одержують цікаві результати в цій галузі.

Автор біоенергетичної теорії Доктор А. Лоуен у книзі „Фізична динаміка структури характеру” пише: „Жодні слова не можуть бути такими зрозумілими, як мова тіла, коли ми навчимося її розуміти”. Саме так, „коли навчимося розуміти”, адже погодьтесь, що ми так багато втрачаємо, не знаючи достоту, що означає той чи інший невербальний знак. Найпростіший тип невербального спілкування - це тілесний дотик, щоправда він поширений також і серед тварин. Відстань між співрозмовниками, а також їхні пози вказують на відносини рівності або підлеглості між ними.

Уміння читати несловесну мову — важлива умова взаєморозуміння. Доведено, що під час спілкування людина словесно здобуває 35% інформації, а за допомогою мови тіла — 65%. Нині описано й витлумачено більш ніж 1000 несловесних знаків та сигналів.

Особливістю мови руху тіла є те, що її прояв обумовлений імпульсами нашої підсвідомості, і відсутність можливості підробити ці імпульси дозволяє нам довіряти цій мові більше, ніж звичайній, вербальному способу спілкування. Мову руху тіла насправді можна фальшувати, але тільки впродовж короткого часу, оскільки незабаром, організм мимовільно передасть сигнали, що суперечать його свідомим діям. Талановиті актори – ось виняток з правил і доказ того, що людині таки підвладно все. Чарлі Чаплін та інші актори німого кіно були родоначальниками невербальної комунікації, для них це було єдиним засобом спілкування на екрані.

Кожен актор класифікувався як вмілий чи не дуже, судячи з того, як він міг використовувати жести та інші рухи тіла для комунікації. Коли стали популярними звукові фільми та вже менше уваги приділялося невербальним аспектам акторської майстерності, багато акторів німого кіно пішли зі сцени, а на екрані стали переважати лицедії з яскраво вираженими вербальними здібностями.

Більшість дослідників погоджуються, що словесний (вербальний) канал використовується для передавання інформації, в той час як невербальний канал застосовується для „обговорення” міжособистісних відносин, а в деяких випадках використовується замість словесних повідомлень.

Відомо, що „таємні думки” і настрій іншої людини можна „прочитати” ще й за її позами та жестами. Цікаво те, що у різних народів одні й ті самі невербальні знаки і жести можуть тлумачитися по-різному, що інколи призводить до прикрих непорозумінь. Тому, вивчаючи чужі культури та іноземні мови, важливу увагу потрібно приділити невербальним засобам спілкування.Наук. кер. - Переломова О.С., доцент
Каталог: bitstream -> 123456789 -> 13290
123456789 -> Як складової капіталу апк
123456789 -> О. А. Поцулко психологія управління навчально-методичний комплекс для студентів заочної форми навчання спеціальності «Менеджмент організації»
123456789 -> Міністерство освіти І науки, молоді та спорту україни державний вищий навчальний заклад донецький національний технічний університет
13290 -> Двнз «Українська академія банківської справи Національного Банку України» Препринт серії № uabs kp/2015/004

Скачати 21.21 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка