Наказ №60 Про проведення чемпіонату з інтелектуальних ігор «Віват, інтелект!» серед школярів Ніжинського районуСкачати 81.16 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір81.16 Kb.

У К Р А Ї Н А
НІЖИНСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ВІДДІЛ ОСВІТИ
Н А К А З
12.03.2016 року м. Ніжин №60
Про проведення чемпіонату з інтелектуальних ігор

«Віват, інтелект!» серед школярів Ніжинського району
З метою популяризації інтелектуальних ігор, як засобу виховання і організації дозвілля школярів, формування інтелектуальної еліти школи, виховання всебічно розвиненої особистості, підтримки обдарованих дітей, розвитку їх творчих здібностей, підвищення ефективності роботи творчих педагогів
Н А К А З У Ю :

 1. Провести чемпіонат з інтелектуальних ігор «Віват, інтелект!» серед школярів району протягом березня-квітня 2016 року.
 1. Затвердити Положення про чемпіонат інтелектуальних ігор «Віват, інтелект!» серед школярів району та склад журі (додатки 1,2).
 1. Керівникам загальноосвітніх закладів:

  1. 3.1. Визначити педагога-тренера з підготовки команди школи до участі в районному чемпіонаті.

  2. 3.2. Забезпечити участь команди в районному чемпіонаті згідно з графіком.

  3. 3.3. Сприяти діяльності клубу інтелектуальних ігор школи.

  4. 3.4. Довести до відома педагогічних та учнівських колективів Положення про проведення конкурсу з інтелектуальних ігор «Віват, інтелект!» серед школярів району та подати заявку до 20 березня 2016 року (додаток 3).  5. 4. Методисту районного методичного кабінету (Процько І.С.) та директору КПНЗ «Центр дитячої та юнацької творчості» (Борщ М.М.) здійснити організаційно-методичне забезпечення чемпіонату.  6. 6. Контроль за виконанням наказу покласти на головного спеціаліста відділу освіти Івашко Л.М.

Начальник відділу освіти Л.В. Лозова

Додаток 1

до наказу відділу освіти

від 12.03.2016 №60


П О Л О Ж Е Н Н Я

про проведення районного чемпіонату з інтелектуальних ігор

«Віват, інтелект!» серед школярів Ніжинського району
Метою чемпіонату з інтелектуальних ігор «Віват, інтелект!» серед школярів (далі – Чемпіонат) є популяризація інтелектуальних ігор, як засобу виховання і організації дозвілля школярів, формування інтелектуальної еліти школи, району, виховання всебічно розвиненої особистості, громадянина України, підтримка обдарованих дітей (учасників учнівських олімпіад, МАН, інтелектуальних конкурсів, турнірів, змагань тощо), розвиток їх творчих здібностей, залучення до практичної діяльності, підвищення ефективності роботи творчих педагогів.

Завдання Чемпіонату:

 • розширення кругозору, поглиблення знань у різних сферах науки, техніки та культури, підвищення загальної ерудиції учнів;

 • вироблення навичок аналізу, поглиблення пізнання явищ і подій навколишнього світу, вміння знаходити логічно правильну відповідь, обґрунтувати й аргументувати власну думку;

 • удосконалення вмінь та навичок працювати з науково-популярною літературою, словником, енциклопедією, довідником та іншими виданнями;

 • розвиток уваги, спостережливості, пам’яті, аналітичного та логічного мислення, комунікативних, організаторських, пізнавальних та творчих здібностей;

 • формування культури мовлення та поведінки, художньо-естетичних смаків, пропаганда культу знань;

 • залучення громадськості до вирішення проблем вільного часу учнівської молоді.

Організатори Чемпіонату

Відділ освіти Ніжинської районної державної адміністрації, комунальний позашкільний навчальний заклад «Центр дитячої та юнацької творчості».Учасники Чемпіонату

Команда формується з 5 учнів 8-11 класів, яких супроводжує керівник-тренер команди. Учасниками команди можуть бути учні загальноосвітніх навчальних закладів району – учасники шкільних, районних інтелектуальних ігор, змагань. Члени команди мають єдину форму.

Для участі в районному Чемпіонаті необхідно до 20 березня 2016 року надіслати до організаційного комітету (відділ освіти, районний методичний кабінет) заявку на участь в районному Чемпіонаті, де зазначається школа, назва команди, список учасників команди, капітана та педагога-тренера, дата народження членів команди, клас, в якому навчаються (Додаток 3).
Програмою районного етапу Чемпіонату передбачено проведення:


 • відбіркових ігор;

 • фінальної гри.


Порядок проведення відбіркових ігор Чемпіонату

Правила гри

Відбіркові ігри Чемпіонату проводяться у формі «Брейн-рингу». У відбіркових іграх беруть участь 13 команд (по одній з кожної ЗОШ І-ІІІ ст.), які об’єднані у 3 ігрових підгрупи.Перша підгрупа 24.03.2016 року (с. Вертіївка, приміщення школи)

Вертіївська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Крутівська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Кукшинська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Великокошелівська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Черняхівський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст.;Друга підгрупа 23.03.2016 року (смт. Лосинівка, приміщення ЦДТЮ)

Талалаївська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Безуглівська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Перемозька ЗОШ І-ІІІ ст.;

Сальнянський НВК «ЗНЗ-ДНЗ» І-ІІІ ст.;

Третя підгрупа 21.03. - 25.03.2016 року (смт. Лосинівка, приміщення ЦДТЮ)

Лосинівська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Данинська ЗОШ І-ІІІ ст.;

Галицька ЗОШ І-ІІІ ст.;

Світанківська ЗОШ І-ІІІ ст.

Питання з різних предметів в межах шкільної програми

Між командами проводиться змагання-бій за круговою системою. У кожному бою одночасно беруть участь дві команди. Бій складається з 5 раундів, у кожному з яких розігрується один ігровий бал. Завдання гравців – дати правильну відповідь на питання, поставлене ведучим Чемпіонату.

Перед початком відліку «чистого часу» (звуковий сигнал) подається команда «Час» і будь-яка з команд має право натисненням кнопки зупинити відлік і дати відповідь. Команда, що натиснула кнопку до початку відліку, позбавляється права відповіді (фальстарт).

Відповідь від імені команди може давати тільки одна людина, вказана капітаном команди. У разі порушення цих умов команда втрачає право відповіді.

У разі неправильної відповіді команди, що натискала кнопку першою, суперникам дається право на підготовку відповіді протягом 20 секунд, після чого відлік чистого часу припиняється, і відповіді не приймаються. Ведучий зобов’язаний за 10 секунд до закінчення «чистого часу» оголосити про це командам, що грають. У випадку, коли обидві команди не натискають на кнопку, «чистий час» обмежений до 1 хвилини.

Відповідь вважається неправильною, якщо: • не розкриває суть питання з достатнім ступенем конкретизації (ступінь);

 • у відповіді допущені грубі помилки (неправильно названі імена, прізвища, назви, дати, спосіб дії), що спотворюють або міняють суть відповіді.

Команди-учасниці зобов’язані в ході турніру не допускати некоректної поведінки по відношенню до організаторів, суперників і глядачів (не покидати своїх місць до закінчення бою, не заважати роботі ведучого, журі і т.д.). Забороняється використання за ігровим столом під час бою мобільних засобів зв’язку. За порушення цього пункту команда втрачає право відповіді на питання, під час якого допущено порушення. Забороняється використання гравцями під час бою інформаційно-довідковий матеріал на будь-яких носіях. За порушення цього пункту команді зараховується поразка в даному бою з рахунком 0:5.

За рішенням апеляційного журі питання може бути знято і замінено іншим у випадку: • виникнення спірної ситуації;

 • технічної помилки ведучого;

 • збою ігрової апаратури;

 • підказок із залу, зафіксованих ведучим або членами журі.

Якщо по завершенню основного часу встановлюється нічийний рахунок, то ведучий задає додаткові запитання для визначення переможця пари.

Протести

Капітан команди, що збирається подати протест, зобов’язаний дати сигнал про це ведучому. Ведучий зупиняє гру, після чого капітан протестуючої команди стисло висловлює суть протесту в усній формі. Протести приймаються на зняття питання або на залік відповіді команди. Обов’язок доводити аргументованість протесту покладається на учасників команди, що подають протест.Якщо протестуючою стороною буде доведено:

 • некоректність питання, або технічна помилка ведучого при читанні запитання – питання знімається і ставиться інше питання;

 • дуальність, тобто наявність двох або декількох правильних відповідей на дане питання, не вказаних його автором, команді ця відповідь зараховується, а питання не знімається.

Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Порядок проведення фінальної гри Чемпіонату

У фінальній грі беруть участь 4-5 команди (три, які зайняли перші місця у своїх підгрупах і одна (дві) із підгруп, яка набрала найбільше балів у відбіркових іграх). Між ними проводиться змагання-бій за олімпійською системою до визначення команди-переможця.Журі Чемпіонату

Склад журі районного Чемпіонату формує відділ освіти Ніжинської РДА. Чемпіонат обслуговують: ведучий, що здійснює безпосереднє суддівство змагань, журі в кількості 3-х чоловік, що розглядає протести та рішення ведучого і секундант.Підведення підсумків

За результатами участі у відбіркових іграх журі відзначає переможців та учасників фінальної гри.

Учасники і переможці фінальної гри нагороджуються дипломами відділу освіти та подарунками.

Фінансування

Організація та проведення районного Чемпіонату – за рахунок залучених позабюджетних коштів.

Додаток 2

до наказу відділу освіти

від 12.03.2016 №60
Склад журі районного Чемпіонату інтелектуальних ігор

«Віват, інтелект!» серед школярів Ніжинського району
Дерев’янко Н.П. – завідувач районним методичним кабінетом, голова журі;
Процько І.С. – методист районного методичного кабінету;
Черненко Т.В. – завідувач районної ПМПК;
Чеботаєва І.В. – методист районного методичного кабінету;
Войцехович І.П. – методист районного методичного кабінету;
Борщ М.М. – директор КПНЗ «ЦДЮТ», ведучий Чемпіонату.

Додаток 3

до наказу відділу освіти

від 12.03.2016 №60


Заявка

на участь у районному конкурсі з інтелектуальних ігор

«Віват, інтелект!» серед школярів

від команди _____________ ЗОШ
№ з/п

ПІП учня

Клас

Дата народження


1


2


3


4


5


Назва команди -

Капітан команди -

Педагог- тренер -Директор навчального закладу Підпис
М.П.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка