"Нафтуся". Це слабомінералізована гідрокарбонатна, магнієво-кальцієва вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походженняСкачати 29.45 Kb.
Дата конвертації18.04.2016
Розмір29.45 Kb.
Мінеральні води
Сьогодні Трускавець відомий, перш за все, завдяки лікувальній воді "Нафтуся". Це слабомінералізована гідрокарбонатна, магнієво-кальцієва вода з високим вмістом органічних речовин нафтового походження. Лікувальні властивості “Нафтусі” якраз ними і обумовлені.

Процентний вміст органічних речовин у водах різних відомих європейських курортів набагато менший, ніж у лікувальній “Нафтусі” трускавецького родовища. Для порівняння – декілька цифр.

Середня густина органічних речовин у мінеральних водах Баден-Бадена – 0,6 г/л., Вісбадена – 1,2 г/л., Бад Кіссінгена – 3,1 г/л., Ціхосінека – 5,7 г/л.

А середня густина органічних речовин нафтового походження трускавецької “Нафтусі”23,1 г/л.

Саме звідси пішла назва лікувальної води – “Нафтуся”.
Завдяки своїм унікальним властивостям “Нафтуся”:

Галицькі перекази з минулого століття доносять до нас розповіді про те, що безнадійно хворі люди вдавалися до крайніх заходів і, зокрема – пили очищену нафту. Не знаю, напевно, помагало. Але от випадки оздоровлення дуже важких пацієнтів за допомогою “Нафтусі” не поодинокі.


Щоправда, є один дуже важливий нюанс. Органічні речовини, на жаль, швидко руйнуються при контакті з повітрям. Тому “Нафтусю” варто пити лише в бюветі. До бювету вона потрапляє без втрат своїх цілющих властивостей
Але крім “Нафтусі” у Трускавці є ще й інші мінеральні води.
Вода джерела №1,"Марія" це хлоридно-сульфатно-натрієва вода. Вона має наступні лікувальні дії:

  • знижує шлункову секрецію;

  • покращує моторну функцію кишечника;

  • підсилює жовчоутворення і жовчовиділення;

  • сприяє розрідженню слизу та його евакуації зі шлунку;

  • зменшує запальний процес та спастичні явища шлунково-кишкового тракту.

Вода джерела №2, "Софія" хлоридно-сульфатно-натрієва.

Софія”:  • стимулює шлункову секрецію;

  • володіє вираженою жовчогінною дією;

  • нормалізує моторну функцію шлунку та кишечника;

  • покращує обмін речовин;

Ці води широко застосовують­ся при супутніх захворюваннях шлунково-кишкового тракту – хронічних гастритах з підвищеною та пониженою секрецією, хронічних колітах тощо.


Мінеральну воду джерела №3 (“Броніслава”) рекомендують застосовувати для полоскання горла і носоглотки при хронічних тонзилітах.
Мінеральна вода "Юзя" справжнє джерело краси, яка завдяки речовинам гліцеринового походження чудово оновлює шкіру, надаючи їй природного відтінку та особливої еластичності.
Для зовнішнього застосування використовуються води інших джерел у вигляді ванн, гінекологічних зрошень, промивань кишечника, гідромасажу та інгаляцій. Крім мінеральних ванн, які покращують обмінні процеси в організмі, застосовуються вуглекислі і перлинні ванни, які особливо ефективно діють при захворюваннях серцево-судинної системи, цукровому діабеті, ожирінні тощо. До Ваших послуг також басейн з мінеральною водою і сауна.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка