Надвірнянська центральна районна бібліотека Відділ інформаційних технологій «Чиста Земля – наш подарунок нащадкам»Скачати 216.3 Kb.
Дата конвертації17.04.2016
Розмір216.3 Kb.

Надвірнянська центральна районна бібліотека

Відділ інформаційних технологій


«Чиста Земля – наш подарунок нащадкам»
Вебліографічний покажчик


Надвірна

2013

«Чиста Земля – наш подарунок нащадкам»: вебліогр. покаж-чик / Надвірнянська ЦРБ; укладач І.Заник; відп. за вип. М.Кушнерчук. – Надвірна 2013. – 24 с.


Вебліографічний покажчик «Чиста Земля – наш подарунок нащадкам» представляє Інтернет-ресурси для швидкого доступу до електронних версій необхідної інформації.

Матеріали систематизовано за розділами:  • всесвітній день Землі;

  • екологічна ситуація в Україні. Проблеми екології, забруднення довкілля;

  • проблеми екології в Світі;

  • забруднення атмосферного повітря;

  • забруднення та виснаження водних ресурсів;

  • деградації лісів та зменшення біорізноманіття;

  • проблема сміття;

  • відео;

  • символіка, ілюстрації

Покажчик розрахований на всіх, хто цікавиться проблемами екології і збереження чистої Землі та шукає інформацію по даній темі за допомогою Інтернет-ресурсів.


Укладач: І.Заник – завідувач відділу інформаційних технологій

Відповідальний за випуск: М.Кушнерчук – директор ЦБС


Тираж 10 прим.

Наша планета Земля – наш рідний дім, в якому створені для нас особливі сприятливі умови, що сприяють нашому існуванню і життєдіяльності, що відкривають для нас вдосталь можливостей й достатній простір для їх реалізації. Далеко не кожна планета наділена таким унікальним потенціалом і розташована в таких унікальних умовах, які дозволили б такий бурхливий розквіт життя і її форм на такому, здавалося б обмеженому просторі у всесвіті. А адже вона така одна у всьому всесвіті.

Ми стали нещадно використовувати ресурси Землі, витрачати і споживати, розоряти і нехтувати, порушуючи порядок у своєму власному домі, виснажуючи її і не даючи їй часу для поповнення своїх власних сил.

Так буде не завжди. Наші суїцидальні настрої коли-небудь припиняться. Суспільний настрій потрібно і можна міняти. Це доводять багато подій, які виникають іноді зовсім спонтанно, але мають позитивний настрій і добру волю. Одна з подібних подій, за даними проекту DilovaMova.com, сталася на початку 70-х років минулого сторіччя. Це була акція, котра пройшла 22-го квітня 1970-го року і була організована відомим американським активістом і політиком, сенатором Конгресу Сполучених Штатів Америки Гейлордом Нельсоном і групою студентів Гарвардського університету під керівництвом Денніса Хайеса. Метою цієї акції було привернення уваги широкої громадськості до крихкості екосистеми нашої планети. Акція мала несподіваний успіх на хвилі численних студентських рухів тих років, переросла в щорічну популярну подію і поширилася по всій Землі. У багатьох країнах вона стала відзначатися в день весняного рівнодення, який в залежності від календаря випадає на 20-е або 21-е березня.

У 1988-му році Всесвітній день Землі дійшов і до Країни Рад. Це популярне міжнародне свято стало гарною відправною точкою, на хвилі якої у багатьох країнах стали прийматися відповідні закони і державні акти, котрі безпосередньо стосуються вирішенню екологічних проблем та охорони навколишнього середовища. Надалі до Дня Землі була приурочена ще одна щорічна подія – голос Дзвонів Миру, який вперше був встановлений в Нью-Йорку, в штаб-квартирі Організації Об’єднаних Націй у 1954-му році. «Хай живе загальний мир у всьому світі», засвідчує напис на цих дзвонах, відлитих із зібраних монет, які пожертвувані дітьми з усіх континентів нашої планети і нагородних знаків – почесних орденів і медалей багатьох країн світу.

Дзвін став своєрідним символом нашої глобальної солідарності і став встановлюватися в багатьох великих містах і країнах по всій Землі. Символом Дня є зелена грецька буква Θ (тета) на білому тлі. Прапор Землі не є офіційним символом чогось (бо офіційно не існує всепланетного уряду). Він являє собою фотографію планети з космосу на темно-синьому тлі.

Ми всі відповідальні за мир і гармонію, без якої життя на нашій планеті знаходиться під великим питанням. Добра воля і добрий дух в силах зупинити всякий наш помилковий напрямок і не будемо забувати про це. Будемо використовувати цю можливість, щоб зберегти перспективу життя!
Екологічна ситуація в Україні. Проблеми екології, забруднення довкілля
Екологічна ситуація в Україні | Екологія життя

http://www.eco-live.com.ua/content/ekologіchna-situatsіya-v-ukraїnі

На порозі ХХІ століття екологічні проблеми набули статусу глобальних. Людство усвідомлює небезпеку скорочення життя на Землі із-за свого впливу на масштаби природокористування, інтенсивність господарювання, забруднення природного середовища.

Всеукраїнська екологічна ліга : Екологічні новини та інформація

http://www.ecoleague.net/34903999-197.html

Збірка постійно оновлюваних інформаційних матеріалів з проблем екології по всьому світу.


Екологічні новини

http://ecoburougcc.org.ua/ekolohichni-novyny

Новини Екології – екологічні події в світі.

П'ять надзвичайно гострих екологічних проблем України

http://narodna.pravda.com.ua/life/4705eecc339e2/

В статті подаються п'ять основних екологічних проблем нашої держави. Ми одержали в спадок невимовно прекрасний і різноманітний сад, але біда наша в тому, що ми погані садівники, які не засвоїли найпростіших правил садівництва.


Екологічні проблеми України

http://www.bizslovo.org/content/index.php/en/pryroda-nik/740-ekologichni-problemy-ukrainy.html

Україна – одна з найбільших за територією, численністю населення та ресурсним потенціалом країн Європи, член Організації Об'єднаних Націй, член багатьох інших міжнародних організацій. Після здобуття статусу незалежності держави наша країна зіткнулася з цілим комплексом складних соціально-політичних і соціально-економічних проблем.
Еколого-техногенні проблеми в Україні, що потребують першочергового реагування. Аналітична записка

http://www.niss.gov.ua/articles/577/

Екологічна ситуація в Україні, як і в інших країнах світу значною мірою залежить від впливу як природних так і техногенних чинників. Визначення еколого-техногенних проблем, або, точніше, екологічних проблем техногенного походження, що потребують першочергового реагування є завданням з обґрунтування прийняття управлінських рішень в сфері екологічної безпеки.
Вісім екологічних проблем України / Статтi / Finance.ua

http://news.finance.ua/ua/~/2/0/all/2011/04/16/235280Сьогодні Україна відзначить День охорони навколишнього середовища.

"Коментарі" з'ясували, що в країні потрібно рятувати в першу чергу. Скласти рейтинг найбільш актуальних екологічних проблем, що стоять сьогодні перед Україною, допомогла голова Всеукраїнської екологічної ліги Тетяна Тимочко.


Проблеми екології у вченні та нинішній практиці Церков та релігійних напрямів України.

http://www.religion.in.ua/zmi/ukrainian_zmi/13085-problemi-ekologiyi-u-vchenni-ta-ninishnij-praktici-cerkov-ta-religijnix-napryamiv-ukrayini-chastina-1.html

Термін «екологія» з’явився порівняно недавно – у другій половині ХІХ ст. – і дуже швидко пережив еволюцію від «науки про універсальні зв’язки живих організмів із їх середовищем» до «екологізму». Останнє поняття нинішні філософи та екологи вже витрактовують як «різновид сучасної ідеології та сучасного світогляду».
Джерела забруднення довкілля | Екологія життя

http://www.eco-live.com.ua/content/book/74-dzherela-zabrudnennya-dovkіllya?page=0,0

До основних антропогенних факторів розвитку екологічної кризи в Україні належать передусім великі промислові комплекси – ненажерливі споживачі сировини, енергії, води, повітря, земельних просторів і водночас найпотужніші джерела практично всіх видів забруднень (механічних, хімічних, фізичних, біохімічних). Сконцентровані вони навколо родовищ корисних копалин, великих міст і водних об'єктів: у Донецькій області, Центральному Придніпров'ї, Криворіжжі, Прикарпатті, Керчі, Маріуполі, більшості обласних центрів.
Загальні методи запобігання забрудненню довкілля

http://manyava.ucoz.ua/publ/zagalni_metodi_zapobigannja_zabrudnennju_dovkillja/14-1-0-240

Серед загальних методів запобігання забрудненню об'єктів навколишнього

середовища виділяють: – створення без- і маловідходних технологічних процесів; – очистка промислових викидів; – розсіювання (делокалізації) забруднюючих речовин в навколишньому середовищі таким чином, щоб в об'єктах довкілля не спостерігалось перевищення гранично допустимих концентрацій; – локалізація забруднюючих речовин (і джерел забруднень) та їх консервація або ізоляція.


Вплив антропогенних чинників забруднення довкілля на здоров’я населення України

http://cd.greenpack.in.ua/vplyv-antropogennyh-chynnykiv-zabrudnennya-dovkillya-na-zdorovya-naselennya-ukrany/

Нині екологічна обумовленість встановлена для двох десятків захворювань. Екологічно обумовленими вважаються несприятливі ефекти у здоров’ї, які відображають наслідки фізичного, хімічного, біологічного, психологічного впливу на особу та популяцію.


Проблеми екології в Світі
Звіт про джерела забруднення навколишнього середовища 2012

http://greencross.org.ua/site/index.php?option=com_content&view=article&id=134:-2012-&catid=3:2009-12-08-09-45-51&Itemid=4&lang=uk

Джерела забруднення навколишнього середовища становлять небезпеку для 125 мільйонів людей у всьому світі. Новий звіт про джерела забруднення навколишнього середовища за 2012 рік, спільно опублікований організацією захисту навколишнього середовища «Green Cross Швейцарія» та Інститутом Блексміта, що знаходиться в Нью-Йорку, представляє десять найнебезпечніших у світі джерел забруднення навколишнього середовища.
Гроші на вітер. Проблеми екології

http://zemlemer-67.ru/ua/notes-ua/2131-groshi-na-viter-problemy-ekologii

Грудня 1997 року, Кіото, Японія. Міжнародний кліматичний саміт добігає кінця. Абзац за абзацом читає ведучий засідання текст підсумкового угоди, яка увійде в історію як «Кіотський протокол». Один затверджений абзац-один удар дерев'яним молоточком. – Проблеми екології.
Екологічні проблеми світу: апокаліпсис від рук людини

http://www.epochtimes.com.ua/science/environments/ekologichni-problemy-svitu-apokalipsys-vid-ruk-lyudyny-102581.html

Людина повільно і планомірно знищує природу, а разом із нею і саму себе. Приручивши атомну енергію, освоївши космос, синтезувавши живу клітину і зробивши масу інших відкриттів і винаходів, вона свідомо віддала в заставу прогресу майбутнє своїх нащадків. Питання лише в тому, чого очікувати перш за все?

Екологічні проблеми у світі

http://ecoproblemu.blogspot.com/

Одним з методів зниження темпів забруднення атмосфери – це очистка палива, а зокрема бензину від шкідливих домішок, таких як свинець, який ушкоджує головний мозок дітей.


Екологічний саміт "Ріо+20": порятунок світу в пришвидшеному темпі

http://ipress.ua/articles/rio20_poryatunok_svitu_v_pryshvydshenomu_tempi_3358.html

Учасники конференції вимагають розвивати "зелену економіку", але не кажуть як. Незважаючи на те, що саміт "Ріо+20" у Бразилії вже розпочався, підсумковий звіт ООН заздалегідь, ще у 2011 році, затвердили представники 190 країн. Яку користь він принесе для довкілля – поки незрозуміло.
Через забруднення довкілля у Китаї в людей міняється хромосомний набір

http://nowyny.eu/news/cherez_zabrudnennja_dovkillja_u_kitaji_v_ljudej_minjaetsja_khromosomnij_nabir/2013-01-28-7304

За підсумками експертизи фахівців Центра оцінки аномальних каріотипів людини, днями в клініці охорони материнства й дитинства в місті Ханьдань провінції Хебей (Північний Китай) уперше у світі був виявлений дуже рідкісний аномальний каріотип (хромосомний набір) людини, передає Синьхуа.
Новини світу «Сьогодні у всьому світі буде проведена екологічна акція під назвою Година Землі»

http://www.novostimira.com.ua/novyny_18151.html

Сьогодні, 31 березня в усьому світі буде проведена акція екологів під назвою «Година Землі». Дана акція передбачає наступне: люди повинні протягом однієї години прожити без світла, що має на увазі під собою знаходження в колі близьких людей з роздумами про природу.
Надзвичайні події відбуваються по всьому світу

http://dea.gov.ua/news/34/1959.html

Поблизу від японської АЕС «Цугура» виявлений сейсмічний розлом.Поруч з японської АЕС «Цуруга», розташованій на заході острова Хонсю, геологи виявили потужний сейсмічний розлом. Фахівці не виключають, що в самий найближчий час тут можливі землетруси.
Забруднення атмосферного повітря
Стан атмосфери в Україні | Екологія життя

http://www.eco-live.com.ua/content/stan-atmosferi-v-ukraїnі

Нагадаємо, що Україна лежить на шляху перенесення повітряних мас з Атлантики далеко на схід у центр Євразії. У середньому через її територію щороку проходять 45 циклонів (переважно восени, навесні і взимку) і 35 антициклонів (влітку, ранньої осені і взимку). Практично не буває тривалого застою повітря.
Стан атмосфери в Україні

http://www.eco-live.com.ua/content/blogs/stan-atmosferi-ukra-ni-detalnii-oglyad

Довготривале забруднення сірчаним газом, окислами вуглецю, окислами азоту та іншими небезпечними речовинами шкідливо впливає на здоров'я людини.

Атмосферне повітря: чим ми дихаємо. Офіційна статистика і реальний стан проблеми

http://www.labprice.ua/naukovo-populyarni_statti/atmosferne_povitrya_chim_mi_dixayemo_oficijna_statistika_i_realnij_stan_problemi

Повітря є джерелом кисню, постійне надходження якого в організм потрібне для окислювальних процесів та збереження життя. Доросла людина протягом доби вдихає 15-30 м3 повітря, чистота (якість) якого має дуже велике значення для здоров'я.


Дані забруднення – центральна геофізична обсерваторія

http://www.cgo.kiev.ua/index.php?fn=u_zabrud&f=ukraine&p=1

Атмосферне повітря. Забруднення атмосферного повітря Оцінка стану забруднення атмосферного повітря у містах України здійснена за даними спостережень, які проводились у 53 містах на 163 стаціонарному та двох маршрутних постах. В атмосферному повітрі визначався вміст 31 забруднювальної речовини.
В Україні може зрости забруднення атмосферного повітря

http://ecoclubua.com/2012/01/v-ukrajini-mozhe-zrosty-zabrudnennya-atmosfernoho-povitrya/

В середині січня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко під час брифінгу для іноземних ЗМІ повідомив, що впродовж року Україна спільно з китайськими партнерами планує перевести всі ТЕЦ з газу на вугілля.
За рівнем забрудненості повітря Рівне посідає п’яте місце в Україні

http://rivne.com.ua/comments/2012/03/15/154113.html

За інформацією центральної геофізичної обсерваторії Міністерства з надзвичайних ситуацій, за рівнем забрудненості повітря Рівне посідає п`яте місце в Україні.

Глобальні проблеми сучасності Забруднення атмосфери

http://www.kuksin.dp.ua/globalni-problemy-suchasnosti-zabrudnennya-atmosfery.html

Найбільш поширені забруднювачі атмосфери поступають в неї в основному в двох видах: або у вигляді зважених частинок, або у вигляді газів. Вуглекислий газ. В результаті спалювання палива, а також виробництва цементу в атмосферу поступає величезна кількість цього газу. Сам цей газ не отруйний.


Забруднення повітря в половині китайських міст в 5 разів більше міжнародних стандартів

http://newecolife.com.ua/news/212-zabrudnennya-povtrya-v-polovin-kitayskih-mst-v-5-razv-blshe-mzhnarodnih-standartv.html

Рівень забруднення повітря в 58% міст Китаю в п'ять разів вище міжнародних стандартів. В результаті стрімкого розвитку промисловості і збільшення числа автомобілів Китай став однією з найбільш забруднених країн світу.
Забруднення атмосфери міста Києва викидами від автомобілів та рекомендації щодо реалізації ідей в майбутньому / Стратегія

http://strategiya.kiev.ua/index.php?option=com_community&view=groups&task=viewgroup&groupid=23

Київ – столиця України, її політичний, промисловий, фінансовий центр. Для нього характерні як і наявність розвинених енергетичної, харчової, машинобудівної, хімічної галузей промисловості, транспортної мережі, так і велика кількість забруднюючих речовин, що надходить в повітря.

Забруднення та виснаження водних ресурсів
Забруднення водних ресурсів |Наукові конференції

http://conferences.neasmo.org.ua/node/1447

Вода – найбільш поширена неорганічна сполука, “найбільш важливий мінерал” на Землі. Водні ресурси поруч з атмосферними та космічними ресурсами належать до невичерпних природних ресурсів. Вони невичерпні як фізичне тіло. Проте такі ресурси як вода та повітря суттєво піддаються значним змінам в процесі техногенезу, а при значному забрудненні можливе вичерпання цих ресурсів.
Океан благає порятунку. Забруднення та виснаження ресурсів Світового океану

http://h.ua/story/5889/

Я пропоную до вашого ознайомлення другу частину статті «Океан благає порятунку». У першій ми розібралися із значенням Світового океану, тобто чому саме проблема його забруднення є настільки актуальною. У другій частині ми поговоримо про те, як ми поступово та впевнено знищуємо найбільшу водну екосистему планети – Світовий океан.
Забруднення води | Екологія

http://www.npblog.com.ua/index.php/ekologiya/zabrudnennja-vodi.html

Антропогенне евтрофування та забруднення води – це основні процеси, що викликають деградацію річок, водосховищ, озерних систем і погіршення якості води. Хоча головною причиною обох процесів є відходи господарської діяльності, що надходять у водойми з водозбору, кожний з процесів має свою специфіку.
Забруднювачі води. Якість води в Україні Забруднення поверхневих і підземних вод

http://www.eco-live.com.ua/content/yakіst-vodi-v-ukraїnі-zabrudnennya-poverkhnevikh-і-pіdzemnikh-vod


Більшість джерел питної води в Україні забруднені

http://news.liga.net/ua/news/society/698938-b_lsh_st_dzherel_pitno_vodi_v_ukra_n_zabrudnen.htm

В Україні більшість басейнів річок, відповідно до гігієнічної класифікації водних об'єктів, за ступенем забруднення можна віднести до забруднених і дуже забруднених. Про це йшлося сьогодні на нараді з питань реалізації загальнодержавної програми "Питна вода України".
Якість води в Україні

http://cd.greenpack.in.ua/yakist-vody-v-ukrani/

Проблема забезпечення населення України якісною питною водою з кожним роком ускладнюється, стає більш гострою. Практично всі поверхневі джерела водопостачання України впродовж останніх десятиліть інтенсивно забруднювались.
Управління та охорона водних ресурсів

http://cd.greenpack.in.ua/upravlinnya-ta-oborona-vodnyh-resursiv/

Науково обґрунтоване управління водними ресурсами, режимом вод і водоспоживанням з метою раціонального комплексного їх використання на певній території можливе при впровадженні басейнового принципу управління водними ресурсами, як це передбачено Законом України.

Україні загрожує нестача питної води

http://ipress.ua/news/ukraini_zagrozhuie_nestacha_pytnoi_vody_5656.html

Україна – єдина держава в Європі, яка використовує поверхневі води для питного водопостачання, але рівень їхнього забруднення настільки високий, що чиста вода може стати дефіцитом.


ООН попереджає про гостру нестачу питної води у світі

http://dt.ua/SOCIETY/oon_poperedzhae_pro_gostru_nestachu_pitnoyi_vodi_u_sviti.html

ООН сигналізує про катастрофічну ситуацію із забезпеченням питною водою населення Землі. За даними організації, проблема доступу до водних ресурсів стала настільки болючою, що вимагає радикального переосмислення підходів до її вирішення.
За 20 років нестача води сягне двох трильйонів кубометрів

http://www.radiosvoboda.org/content/article/1192634.html

Світ вступає в епоху дефіциту прісної води, попереджають експерти. На початку століття в тих місцях планети, де бракує води, мешкали 40% людей, до 2020 року така кількість зросте до 65% – а це приблизно 5 млрд. населення Землі. Проблема питної води з року в рік загострюється і до 2030 року може спричинити навіть війни, попереджають експерти.
Нестача води може стати відчутною для всіх | Наука й техніка

http://www.dw.de/нестача-води-може-стати-відчутною-для-всіх/a-15804800

Дедалі більша потреба у питній воді та нерівний її розподіл можуть призвести до серйозної водної кризи, застерігають експерти ООН. Зростання кількості населення призводить до збільшення обсягів споживання води.

Ковток води…

http://www.lysty.com.ua/svit-dovkola-nas/110-20100206

Системи прісної води в усьому світі щодня деградують, втрачаючи можливість постачати воду людям, тваринам і рослинному світу. Якщо така тенденція збережеться й надалі, це може призвести до різкого скорочення населення планети й вимирання великої кількості видів тварин. Людство споживає більше прісної води, ніж Земля може дати.


Пластикова "сонячна куля" вирішить проблему нестачі питної води

http://infonova.org.ua/technology/plastykova-sonyachna-kulya-vyrishyt-problemu-nestachi-pytnoyi-vody.html

Близько 900 млн чоловік у світі зазнають нестачі питної води, часом дуже гостру. У деяких регіонах – наприклад, у Південно-Східній Азії – прісної води в принципі вистачає, але підходить вона хіба що для технічних цілей.
Екологічні проблеми найбільших річок, Чорного й Азовського морів

http://www.eco-live.com.ua/content/book/82-ekologіchnі-problemi-naibіlshikh-rіchok-chornogo-i-azovskogo-morіv

Дніпро та Дністер – головні водні артерії нашої країни, в басейнах яких проживає майже 80% населення. У минулому Дніпро – одна з найбільших річок Європи – був чистоводним, зі стабільною екосистемою, яка нормально функціонувала тисячоліттями, поїла й годувала мільйони людей.
П´ять проблем українського Чорного моря

http://ua.comments.ua/life/187070-pvgyat-problem-ukrainskogo.html

У середу, 31 жовтня, шість причорноморських країн – Болгарія, Румунія, Туреччина, Грузія, Росія і Україна – відзначають Міжнародний день Чорного моря. Саме цього дня в 1996 році був підписаний Стратегічний план дій з реабілітації і захисту Чорного моря.
Сучасний екологічний стан Чорного моря

http://www.ridnapriroda.com/article.html?id=488

Український науковий центр екології моря (УкрНЦЕМ), створений у січні 1992 року на базі Одеського відділення Державного океанографічного інституту Держкомгідромету колишнього СРСР, і є базовою науковою установою Мінприроди України у галузі морського екологічного моніторингу, головним науковим закладом міністерства у галузі морських екологічних досліджень, зокрема, повномасштабних комплексних екологічних досліджень Чорного та Азовського морів.
Деградації лісів та зменшення біорізноманіття
Вирубка лісів | Екологія життя

http://www.eco-live.com.ua/category/klyuchov-slova/virubka-l-s-v

Сьогодні, 21 березня, відзначається перший в історії Міжнародний день лісів. Новий день у світовому календарі знаменних дат і подій з'явився з ініціативи членів Організації Об'єднаних Націй.
Незаконні вирубки лісів на Волині завдали збитків майже на 700 тис. грн.

http://zik.ua/ua/news/2013/01/18/389189

Незаконними порубками лісів на Волині 2012 року державі завдано збитків у сумі 680 тисяч гривень. Про це йшлося під час підсумкової наради з питань господарсько-фінансової діяльності підприємств Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства за 2012 рік.
Вирубка лісу

http://zaxid.net/news/showTagNews.do?virubka_lisu&tagId=49810

Мешканці кількох сіл Турківського району б’ють на сполох: карпатські ліси вирубують небаченими темпами. Лісники ж, які називають себе охоронцями лісу, його ж і знищують, твердить громада.
Варварська вирубка лісу в Карпатах веде до екологічної катастрофи

http://www.slovo-unp.com/index.php?subaction=showfull&id=1293112076&archive=1294875146&start_from=&ucat=8&i=archive

«Заборонити суцільні вирубки в лісах Карпат, які є безпосередньою причиною паводків на Закарпатті», вимагає представник Закарпатської обласної організації Української Народної Партії, експерт з наукового вирішення проблем екології та захисту рослин Михайло Бабидорич.
Реальний стан, причини та наслідки деградації лісових насаджень Львівських Карпат

http://eco.com.ua/content/realnii-stan-prichini-ta-naslidki-degradatsii-lisovikh-nasadzhen-lvivskikh-karpat-0

Сучасний екологічний стан довкілля дедалі більше викликає занепокоєння не тільки спеціалістів у цій галузі, але й широкої громадськості. Адже збереження чистого не забрудненого повітря, річок та нееродованих земель гарантує нам повноцінне життя та унебезпечення від впливу різних несприятливих факторів сучасності, що виникають внаслідок надмірного техногенного забруднення навколишнього середовища.

Лісові злодії | Український лісовод

http://www.lesovod.org.ua/node/272

У сучасному світі широко відомий афоризм: "До людини – існує ліс, після людини – пустеля". Справедливість цього вислову підтверджується на різних континентах і на прикладах багатьох країн. Дуже часто екологічні біди починаються з винищення лісів. Україна в цьому відношенні – не виняток.


Знищення лісу. Глобальне збезлісення

http://i-medic.com.ua/index.php?newsid=15884

Ліси являють собою клімаксние спільноти на значній частині планети і не так давно покривали третину суші. Зараз площа лісів помірного пояса скорочується незначно, але це лише залишки їх суцільних доісторичних масивів, вирубаних людиною. Багаторозвинені країни суворо охороняють залишилися у них лісові ресурси і ведуть широкомасштабні лісопосадки.
Вирубування лісів спричиняє зміни клімату | Факти та наслідки

http://www.climateinfo.org.ua/content/virubuvannya-lisiv-sprichinyae-zmini-klimatu

Лікнеп про роль лісів у регулюванні вологості і температури. Принципи охорони лісів з Давнього Вавилону і Греції. А також – вражаюча статистика знищення лісових екосистем, починаючи з 16 ст.
Незаконну вирубку Карпат порівнюють з наркоторгівлею

http://zik.ua/ua/news/2010/10/08/249222

Нелегальна вирубка лісів і тіньовий обіг деревини за своєю суттю схожі на наркоторгівлю та торгівлю зброєю. Цей бізнес є втаємниченим і приносить мільйонні прибутки.
Проблема сміття
На квадратний метр в Україні припадає гігантська кількість сміття

http://lvivexpres.com/news/2013/01/29/40833-kvadratnyy-metr-ukrayini-prypadaye-gigantska-kilkist-smittya

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію Загальнодержавної програми поводження з відходами на 2013-2020 роки. Відповідне розпорядження № 22-р прийнято на засіданні Уряду 3 січня 2013 року.
В Україні переробляється лише 7% сміття

http://ua.for-ua.com/ukraine/2013/02/08/122410.html

В Україні потрібно сформувати цивілізований ринок вторинної сировини. Про це директор ДП «Укрекоресурси» Дмитро Радіонов сказав на прес-конференції.
Сміття України

http://www.vykrykach.lviv.ua/smittya-ukrajiny/

За оцінкою американських експертів в області охорони природи, проблема сміття останніми роками висувалася серед інших екологічних проблем на перше місце.
Україна потопає в смітті – Главком

http://glavcom.ua/articles/4326.html

В Україні накопичилось 30 мільярдів тон сміття, одна тільки столиця виробляє 1,3-1,5 мільйонів тон щороку.
Кругообіг сміття в Україні

http://www.umoloda.kiev.ua/number/2063/208/73506/

Проблема утилізації твердих побутових відходів в Україні – вічна і болюча тема. І основний камінь спотикання тут – відсутність дієвих програм розподільного збирання, що ускладнює можливість переробки відходів.
Богдан Баласинович: В Україні – 54 мільйони кубометрів сміття

http://www.epravda.com.ua/publications/2012/06/6/325588/

За підрахунками, Україна накопичила 54 млн куб м сміття, і щороку даний показник зростає на 5-7%. Ці цифри стосуються легальних та нелегальних полігонів захоронення, але в Україні існують і стихійні звалища в лісах, кар’єрах та урвищах.
Експерт: площа полігонів сміття в Україні – як площа Кіпру

http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2012/12/11/292879

В Україні 4 157 паспортизованих полігонів твердих побутових відходів, які займають 7,4 тис. гектарів. Також є 3 298 несанкціонованих полігонів. Загальна площа одних та інших дорівнює площі Кіпру.
В Україні не переробляють 90% сміття

http://ubr.ua/uk/ukraine-and-world/society/v-ukran-ne-pererobliaut-90-smttia-130357

В Україні питання роздільного збору сміття законодавчо поки що не врегульоване. Тим часом у 200 населених пунктах сортувати побутові відходи в домашніх умовах вже привчилися. Однак, це крапля в морі.
Україна в смітті. Побутові відходи

http://ecoclubua.com/2010/09/ukrajina-v-smitti-pobutovi-vidhody/

“Економічна правда” цитує слова директора департаменту екологічної безпеки Мінприроди, Олександра Соколова, в яких звучить оцінка загальної кількості відходів в Україні.
Тема дня: утилізація сміття

http://vikka.ck.ua/ua/catalog.php?bl=2&pid=58&rid=42&view=508

Сьогодні говоримо про не дуже приємну, але аж занадто актуальну пробле-му – проблему сміття, його сортування, утилізації та переробки. 130 тисяч гектарів земельної площі – саме стільки в Україні сьогодні зайнято сміттєзвалищами.
"Неласкаво просимо" або чому Україна зустрічає іноземців сміттям

http://vgolos.com.ua/events/709.html

Перші кілометри української дороги від міжнародного пункту пропуску «Рава-Руська» справляють негативне враження. Щойно перетнувши українсько-польський кордон та визирнувши у вікно автобуса чи автомобіля, можна сповна «насолодитись» сміттєвими краєвидами вітчизняних доріг.
Україна стане найбільшим у світі експортером сміття

http://reportazhyst.com/ukrajina-stane-najbilshym-u-sviti-eksporterom-smittya/

Кілька тижнів тому з’явилось повідомлення, що Швеція наступного року збирається закупити у інших країн близько 1,6 мільйонів тон сміття, оскільки шведи самостійно не здатні забезпечити сміттям свої сміттєспалювальні заводи.
Відео
Що знають лучани про годину землі 2013

http://www.youtube.com/watch?v=b_McZYopz9k&feature=player_embedded#!


Година Землі 2013

http://www.youtube.com/watch?v=HGt6Zv-mYCQ&feature=player_embedded
Прем'єр стурбований екологічною ситуацією

http://fakty.ictv.ua/ua/index/read-news/id/1447734


Сутінки цивілізації: екологія і корпорації

http://www.youtube.com/watch?v=sOGzzeRyhnA


Забруднення води перевищило всі допустимі норми

http://www.youtube.com/watch?v=r9LGG3cgrBE


Малі річки України. Частина 1 (екологічні проблеми України)

http://www.youtube.com/watch?v=12N5dye8MPM&list=PL5A6861AC08A065B7&index=4


Малі річки України. Частина 2 (екологічні проблеми України)

http://www.youtube.com/watch?v=894Eb6h-bFk&list=PL5A6861AC08A065B7&index=7


Чому «цвіте» вода в Дніпрі?

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=MWds_EaE2SE


Вирубка лісу

http://www.youtube.com/watch?v=UgITr87R2HU


На Закарпатті селяни повстали проти вирубки лісів

http://www.trubyna.org.ua/novyny/na-zakarpatti-selyany-povstaly-proty-vyrubky-lisiv-video/

Мільярди доларів не спинили вирубку лісів

http://ukrainian.voanews.com/media/video/1555615.html?z=3296&zp=1


Проблема сміття в Україні!

http://www.youtube.com/watch?v=4wuzj_VSNrM


Тиса-1. Хто й коли смітить.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=1GxCVAl3SKA


Проблема сортування сміття

http://www.youtube.com/watch?v=1P7-aHUnpbk


Тернопіль тоне у смітті. Сміттєзвалище – закрите

http://tsn.ua/video/video-novini/ternopil-tone-u-smitti-smittyezvalische-zakrite.html?page=1285&items=22250&type=2


Зробимо Тернопіль чистим

http://www.youtube.com/watch?v=l4rmZlGTO4k


Зробимо Україну чистою

http://www.youtube.com/watch?v=uSb2awiHI4g


Символіка, ілюстрації
Символ Дня Землі

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b7/Ecology_symbol.png/215px-Ecology_symbol.png

Прапор Землі

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f3/Earth_flag_PD.jpg


День Землі, логотип

http://www.sstu.ru/files/press/images/86311071_3920644_EarthDay1.jpg


Чиста Україна – чиста Земля

http://cs1851.vk.me/g11748447/a_460b60eb.jpg


Зробимо Україну чистою

http://inspired.com.ua/wp-content/uploads/2012/04/ldu-640x376.png


День Землі

http://www.sstu.ru/files/press/images/86311071_3920644_EarthDay1.jpg

1224

323

422

521

620

719

818

917

1016

1115

1214

13


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка