Надвірнянська центральна бібліотека Відділ інформаційних технологій «Туризм в Україні. Туристичне Прикарпаття»Скачати 134.2 Kb.
Дата конвертації25.04.2016
Розмір134.2 Kb.
Надвірнянська центральна бібліотека

Відділ інформаційних технологій

«Туризм в Україні. Туристичне Прикарпаття»

Вебліографічний покажчик

http://www.hristofor.com/img/image/mt_2.jpg

Надвірна

2013

«Туризм в Україні. Туристичне Прикарпаття»: вебліогр. покажчик / Надвірнянська ЦРБ; укладач І.Заник; відп. за вип. М.Кушнерчук. – Надвірна 2013. – 15 с.

Вебліографічний покажчик «Туризм в Україні. Туристичне Прикарпаття» представляє Інтернет-ресурси для швидкого доступу до електронних версій необхідної інформації.

Матеріали систематизовано за розділами:

- всесвітній день туризму

- все про туризм в Україні та його розвиток

- класифікація видів туризму

- туристичне Прикарпаття

- туристичне Прикарпаття в соціальних мережах

- відео


Покажчик розрахований на всіх, хто цікавиться туризмом в Україні та шукає інформацію по даній темі за допомогою Інтернет-ресурсів.

Укладач: І.Заник – завідувач відділу інформаційних технологій

Відповідальний за випуск: М.Кушнерчук – директор ЦБС

Тираж 10 прим.

Всесвітній день туризму – свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.

Свято встановлено Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристської організації в 1979 року в місті Торремолінос, Іспанія.

У жовтні 1997 року Україна стала дійсним членом Всесвітньої туристської організації – головної міжнародної міжурядової організації у сфері подорожей і туризму, що є виконавчим органом ООН та займається активізацією та розвитком туризму, розробкою та впровадженням світової туристичної політики.

У вересні 1999 року на ХІІІ сесії Генеральної асамблеї Всесвітньої туристської організації, що проходила у м. Сантьяго (Чилі), Україну було обрано до Виконавчої ради організації.

Здобуття Україною державної незалежності поставило необхідність щодо відтворення у світі образу сучасної України в усій його повноті, у тому числі й з точки зору її привабливості для туристів з усього світу. Потрібен був певний час для створення організаційних, економічних, політичних та наукових засад для відродження галузі туризму в Україні. У перші роки після проголошення самостійності нашої держави туристична галузь значно занепала. Складна, нестабільна політична ситуація відлякувала іноземних туристів – їх кількість у ці роки скоротилася на 80 %. Так, 1992 року Україну відвідало лише 120 тис. туристів.

Із кожним роком розвиток туризму в Україні набуває все більших обертів. Щороку нашу державу відвідує в середньому 17 млн. іноземців, більшість яких є громадянами країн СНД, а третина приїжджає з ЄС. Україна є одним зі світових лідерів з міжнародного туризму – за даними Всесвітньої організації туризму, Україна посідає сьоме місце за кількістю відвідувань щороку. Таким чином, туристична галузь має надзвичайно важливе значення для економіки нашої держави, а розвиток цієї сфери суспільного життя повинен стати одним із пріоритетних завдань на найближче майбутнє.

Водночас, поступово поставала на порядок денний і потреба у створенні різноманітних довідників, путівників, словників, а згодом – енциклопедичних видань з туризму.

Нині Україна має значний потенціал для розвитку туристичної індустрії. Так, на території нашої держави функціонують більше 3000 закладів оздоровлення та відпочинку, майже півтори тисячі готелів, кемпінгів тощо. Діяльність понад 3000 підприємств пов’язана з обслуговуванням туристів та туристичною діяльністю загалом. Постійно зростає кількість компаній, що пропонують туристичні путівки в місця відпочинку як в Україні, так і за кордоном.

В Україні створена значна кількість природоохоронних територій. Найбільшою популярністю користуються Карпатський та Шацький національні природні парки, біосферний заповідник «Асканія-Нова», численні дендропарки, заказники, пам’ятки садово-паркового мистецтва. Не менш відвідуваними є місця розкопок на території існування древніх міст – Херсонесу, Ольвії, Тіри та ін.

В останні роки в Україні швидкими темпами розвивається сільський зелений туризм, основне завдання якого полягає у відпочинку туристів від міського шуму та метушні, ознайомленні з історико-культурними пам’ятками та місцевими звичаями і традиціями.

Таким чином, Україна має всі передумови для швидкого й успішного розвитку туризму, як іноземного, так і внутрішнього. Проте на заваді цьому стоять певні проблеми, що тривалий час лишаються невирішеними та, відповідно, гальмують розвиток цієї сфери економіки, спонукаючи туристів частіше обирати іноземні місця відпочинку замість тих, що розміщені на території Батьківщини.

Основною проблемою розвитку туризму в Україні є неефективне та нераціональне використання природних ресурсів, а також відсутність чіткої стратегії розвитку індустрії туризму та чіткого його регулювання. Недостатньо розвинена інфраструктура, а також система транспортного обслуговування туристів та населення стають на заваді швидкому піднесенню та поширенню туристичної слави країни, часто ставлять охочих відпочити перед вибором. Тому розвиток туристичної інфраструктури та транспортних шляхів сполучення є одним із першочергових завдань.

Не менш важливим та болючим питанням залишається якість надання туристичних послуг. За цим показником Україна значно відстає від багатьох держав із подібним рекреаційно-туристичним потенціалом. Внаслідок цього багато наших співвітчизників надають перевагу іноземним курортам, отримуючи фактично за ті самі гроші набагато вищий рівень обслуговування та комфорту та стаючи при цьому інвесторами в економіку іноземних держав. Підняття рівня якості вітчизняних туристичних послуг до європейських стандартів значно прискорило б розвиток туризму в Україні та привабило б більше охочих відпочити з України та близького зарубіжжя.

Серед інших проблем туристичної сфери можна назвати недостатню поінформованість населення про готелі, інші заклади відпочинку, тури по країні, туристичні послуги, а також відчутний податковий тягар для об’єктів туристичної діяльності.

Підсумовуючи все вищевикладене, можна зробити висновок, що інтенсивний розвиток туризму в Україні сприятиме зміцненню її економіки та її утвердженню як туристичної держави.

Все про туризм в Україні та його розвиток

Туризм. Розвиток туризму | Туристичні маршрути

http://www.marshruty.in.ua/index.php/turyzm-rozvytok-turyzmu.php

Дати коротке і при цьому повне визначення поняттю “туризм” у зв’язку з різноманіттям виконуваних ним функцій і великою кількістю його видів досить важко. За визначенням, що прийняте ООН в 1954 році, туризм – це активний відпочинок, який сприяє зміцненню здоров’я, фізичного розвитку людини і пов'язаний з переміщенням за межі постійного місця проживання.

Розвиток туризму в Україні | Туристичні маршрути

http://www.marshruty.in.ua/index.php/rozvytok-turyzmu-v-ukraini.php

Із кожним роком розвиток туризму в Україні набуває все більших обертів. Щороку нашу державу відвідує в середньому 17 млн. іноземців, більшість яких є громадянами країн СНД, а третина приїжджає з ЄС. Україна є одним зі світових лідерів з міжнародного туризму – за даними Всесвітньої організації туризму, Україна посідає сьоме місце за кількістю відвідувань щороку.

Туризм. Індустрія туризму | Туристичні маршрути

http://www.marshruty.in.ua/index.php/industrija-turyzmu.php

Туризм як суспільне явище має відносно недовгу історію; виник він на початку минулого століття в Англії, а нині займає важливе місце в громадському житті, постійно знаходячи все нових і нових прихильників. Покращення організації виробництва та науково-технічний прогрес зумовило виникнення значної кількості вільного часу.

Туризм в Україні: плюси і мінуси на прикладі Криму

http://nation.org.ua/blog/blog574/blog15876.html

"Куди поїхати відпочивати?" – питання, яке постає перед кожним, коли починаються канікули чи відпустка. Амбіції та бажання українця майже завжди перебільшують його дохід, але це не означає, що потрібно сидіти вдома.

Все про туризм в Україні

http://dobromyl.org/forum/index.php?topic=575.0

Здобуття Україною державної незалежності поставило необхідність щодо відтворення у світі образу сучасної України в усій його повноті, у тому числі й з точки зору її привабливості для туристів з усього світу. Потрібен був певний час для створення організаційних, економічних, політичних та наукових засад для відродження галузі туризму в Україні, яка на початку 90-х років опинилася у занепаді.

Все о туризме. Туристическая библиотека

http://tourlib.net

Сайт "Все о туризме. Туристическая библиотека" посвящен проблемам развития туризма в мире и в Украине. Сайт создан с целью накопления и обмена информацией о туризме, туристическом бизнесе, отдыхе, путешествиях и рекреации, а также обсуждения проблем экономического и туристического образования.

Перспективи розвитку туризму у світі та в Україні | Все о туризме

http://tourlib.net/books_ukr/kyfjak_13.htm

Усвідомлення людиною того, що вона є громадянином не тільки своєї країни, але і світу, веде до розширення туристичних поїздок, збільшення пропозицій на ринку різноманітних турів, особливо цільових. На конференції ВТО в Ліссабоні за результатами дослідження "Tourism 2020 Vision" проголошені п'ять перспективних туристичних напрямків XXI століття.

Основні засади сталого розвитку туризму в Україні | Все о туризме

http://tourlib.net/statti_ukr/zayachkovska3.htm

Однією з основних перешкод динамічного соціально-економічного розвитку країн є неспроможність охоплення сукупності взаємозв’язків суспільних і природних процесів.

Туризм в Україні: проблеми, перспективи розвитку

http://www.skole.com.ua/uk/papers/13-turizm/36-turizmukrproblemi.html

Туризм сьогодні вважається одним із перспективних напрямків соціально-економічного розвитку країни, регіонів, міст. Адже туристичне господарство генерує 11 % валового продукту в світі, а туристична індустрія – 4,2 %.

Туризм в Україні

http://uk.wikipedia.org/wiki/Туризм_в_Україні

Туризм є важливою галуззю економіки України. Щороку Україну відвідують понад 20 мільйонів туристів (25 млн іноземних громадян у 2008), насамперед з Росії та Східної Європи, а також Західної Європи та США.

Тенденції розвитку туризму в Україні

http://www.rusnauka.com/15_APSN_2010/Economics/65964.doc.htm

Україна – це країна, яка займає одне з найвигідніших положень у Європі. Вона розташована на перехрестях транспортних та людських потоків з Півночі на Південь та із Заходу на Схід. На території держави переважно рівнинний ландшафт, різноманітна флора та фауна, сприятливі кліматичні умови.

Уряд розробив довгострокову програму розвитку туризму в Україні

http://newsradio.com.ua/2013_08_01/Urjad-rozrobiv-dovgostrokovu-programu-rozvitku-turizmu-v-Ukra-n/

Кабмін схвалив концепцію цільової програми розвитку туризму і курортів до 2022 року.

Про схвалення Концепції Державної цільової програми розвитку туризму та курортів на період до 2022 року

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/638-2013-р

Путілов: Розвиток туризму в Україні суттєво збільшить ВВП держави

http://klichko.org/ua/news/news/putilov-rozvitok-turizmu-v-ukrayini-suttyevo-zbilshit-vvp-derzhavi

Народний депутат від «УДАРу» Андрій Путілов переконаний, що Україна, розвиваючи туризм, суттєво зможе збільшити свій валовий внутрішній продукт. Про це він заявив під час 41-го пленарного засідання Парламентської асамблеї Чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) в Софії (Болгарія), в якій брав участь у складі делегації Верховної Ради України.

Яку Концепцію розвитку туризму та курортів підготувала влада нашої країни для того, аби в Україні побільшало туристів

http://www.myvin.com.ua/ua/news/uaworld/22389.html

В рамках реалізації Концепції до 2022 року кількість робочих місць в туризмі має збільшитися в 2,5 раза до 1 млн. робочих місць.

Проблеми та перспективи розвитку туризму в Україні на сучасному етапі (оглядова довідка за матеріалами преси)

http://mincult.kmu.gov.ua/mincult/uk/publish/article/183853;jsessionid=CBACCE6697D400A116E060EE2C513F8C

Статистика переконливо засвідчує, що сьогодні туризм у всьому світі є однією з найбільш високодохідних галузей господарювання, яка в сучасних умовах постійно й динамічно розвивається, сприяючи вирішенню цілого комплексу життєво важливих соціально-економічних проблем.

На Економічному форумі у Трускавці представлять Стратегію розвитку туризму в Україні

http://vgolos.com.ua/news/na_ekonomichnomu_forumi_u_truskavtsi_predstavlyat_strategiyu_rozvytku_turyzmu_v_ukraini_116439.html

Як інформують організатори, учасники Форуму спробують відповісти на питання «Українська гостинність – це культура, бізнес чи традиції?».

Україна буде координувати розвиток сфери туризму в ОЧЕС

http://guangzhou.mfa.gov.ua/ua/news/news-from-ukraine/520-ukrajina-bude-koordinuvati-rozvitok-sferi-turizmu-v-oches

Україна отримала статус країни-координатора Робочої групи з туризму на період до 30 червня 2015 року. Таке рішення було прийнято під час 28-го засідання Ради міністрів закордонних справ країн-членів Організації Чорноморського Економічного Співробітництва (ОЧЕС), яке відбулося в Одесі.

Кабінет Міністрів України затвердив програму розвитку туризму до 2022 року

http://www.info-kmu.com.ua/2013-08-01/article/15560451.html

Програма розвитку туризму до 2022 року сформулювала основні напрями та принципи розвитку туристичної галузі на найближчі роки. Мета документа –створення умов для розвитку туристичної інфраструктури шляхом раціонального використання рекреаційного потенціалу України, збільшення якості обслуговування та збільшення потоку туристів в Україну.

Проект: Стратегія сталого розвитку туризму і курортів в Україні

http://www.vincult.org.ua/p2_1.php

Геополітичні та соціально-економічні зміни, розвиток інформаційних технологій суттєво вплинули на динаміку міжнародного туристичного потоку, призвели до трансформування туристичної галузі з такої, що орієнтована на обслуговування організованих туристів, на багатогалузеву сферу діяльності, спрямовану на задоволення різноманітних потреб мільйонів індивідуальних подорожуючих.

Стратегія розвитку сфери туризму і курортів України на період до 2022 року

http://frtu.org.ua/uk/proekti-frtu/135-tematichni-proekti/544-strategiya-rozvitku-sferi-turizmu-i-kurortiv-ukrajini-na-period-do-2022-roku

Стратегія розвитку сфери туризму і курортів України на період до 2022 року (далі – Стратегія) спрямована на вирішення проблем комплексного розвитку сфери туризму, готельного господарства, курортів, санаторно-курортного обслуговування, підтримки створення та модернізації туристичної інфраструктури, забезпечення належної якості туристичних та курортних послуг, ефективного використання наявного туристичного потенціалу.

Конституція України як правова основа розвитку туризму в Україні

http://ovu.com.ua/bulletin/posts/914-konstitutsiya-ukrayini-yak-pravova-osnova-rozvitku

У статті порушено проблему юридичної природи права на свободу пересування, складовою частиною якого є право на туризм, свободу туристичних подорожей. Сформульовано конституційно-правові основи туризму в Україні та визначено право на туризм за суттю, змістом і формою.

Управління зовнішніх зв'язків і туризму Івано-Франківської ОДА

http://frtt.if.gov.uaКласифікація видів туризму

Класифікація видів туристичної та екскурсійної діяльності

http://tourlib.net/books_ukr/kyfjak_3.htm

Класифікувати види туризму можна за різними ознаками, до найважливіших з яких належать: мета туризму, часові, територіальні характеристики, індивідуальні запити та фінансові можливості клієнтів.

Вдосконалення класифікації видів і форм туризму

http://tourlib.net/statti_ukr/sasin.htm

Постановка проблеми. Класифікувати, тобто упорядкувати що-небудь за якою-небудь ознакою, критерієм, є одним з важливих завдань у багатьох видах людської діяльності. У разі виявлення й опису цих компонентів з'являється розуміння її загальної структури і сутності.

Види туризму

http://uk.wikipedia.org/wiki/Види_туризму

Згідно зі ст. 4 Закону України "Про туризм", залежно від категорій осіб, які здійснюють туристичні подорожі (поїздки, відвідування), їхніх цілей, об'єктів, що використовуються або відвідуються, чи інших ознак існують такі види туризму.

Що таке сільський зелений туризм?

http://navkolosvitu.com.ua/articles/32

Українська сільська сфера характеризується дуже багатою культурною та історико-архітектурною спадщиною. Село в нашій державі має великі природні ландшафти, а також рекреаційні і лікувальні ресурси. А окрім цього українські села – це індивідуальний житловий фонд з дуже працьовитими та щирими людьми.

Зелений туризм в Карпатах | Туристичний довідник Карпат

http://turizm-karpaty.com.ua/index.php?chapt=33&sub_chapt=134&lang=ukr

Зелений туризм або екологічний туризм – це відносно новий для України та Карпат тип відпочинку в сільській місцевості. Під час відпочинку за методикою зеленого туризму люди мають змогу пізнавати природу, культуру та історію краю. Зелений туризм дає змогу відпочити від суєти великих міст, забути про свої щоденні клопоти і насолоджуватися природою в екологічно чистих місцях.Туристичне Прикарпаття

Івано-Франківщина - Регіональний Туристично-інформаційний центр

http://rtic.if.ua/tag/%B2%E2%E0%ED%EE-%D4%F0%E0%ED%EA%B3%E2%F9%E8%ED%E0

Регіональний туристично-інформаційний центр – це неприбуткова організація, яка створена у 2003 році Асоціацією економічного розвитку Івано-Франківщини, Івано-Франківською обласною організацією Спілки сприяння розвитку сільського зеленого туризму в Україні та Радою з туризму Карпатського регіону за підтримки Івано-Франківської облдержадміністрації, Івано-Франківської обласної ради та Фонду Євразія в рамках проекту «Формування інформаційного простору туристичної галузі Івано-Франківщини шляхом створення регіонального туристично-інформаційного центру».

Гуцульщина – перлина туризму на Прикарпатті

http://prodam.ws/uk/pre-carpathians/14-guculshchyna-perlyna-turyzmu-na-prykarpatti.html

Гуцульщина великий рекреаційно-історико-етнографічний комплекс Карпат. Природні умови та рекреаційні ресурси цього краю дуже сприятливі для лікування і відпочинку населення, туризму, заняття різними видами спорту, особливо зимовими. Вона має всі умови для проведення великих міжнародних змагань з лижного спорту.

Туристичне Прикарпаття

http://rtic.if.ua/tourism/

Івано-Франківщина – одне з небагатьох місць в Україні, придатних для розвитку практично всіх зимових видів відпочинку.

Туристичне Прикарпаття-2012: підстави для обережного оптимізму

http://www.gk-press.if.ua/node/5807

На піку зимового туристичного сезону в редакції «Галицького кореспондента» спробували підбити підсумки 2011-го року для прикарпатської туріндустрії, окреслити перспективи й загрози галузі на 2012 рік. Круглий стіл у середу, 28 грудня, зібрав фахівців з туризму та учасників ринку.

"Мистецька палітра Прикарпаття" пропонує новий туристичний продукт

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=246198975&cat_id=244277216

В Івано-Франківську представили новий туристичний маршрут в рамках проекту «Мистецька палітра Прикарпаття». Головною метою проекту є інтеграція культури і народного мистецтва Прикарпаття в існуючий туристичний продукт. До участі у проекті долучились 126 майстрів народного мистецтва, які проживають на Прикарпатті. Більшість із них представлені у каталозі «Мистецька палітра Прикарпаття».

Прикарпаття: народні ремесла як туристична атракція

http://www.radiosvoboda.org/content/article/24974604.html

Івано-Франківськ – Активний відпочинок в Карпатах – це не лише підйом на гірську вершину чи стрімкий спуск гірською річкою: на Прикарпатті розробили новий туристичний маршрут – до народних майстрів.

Сільське зелене Прикарпаття | Все о туризме

http://tourlib.net/statti_ukr/szp.htm

Українські Карпати здавна манять мандрівників своїми чарівними краєвидами, чистим гірським повітрям та різноманітними можливостями для відпочинку. Особливо привабливою для прихильників гірських мандрівок, кінного та водного туризму, зимових видів спорту є Івано-Франківщина.

Таємничі місця Прикарпаття

http://versal-online.com.ua/tajemnychi-mistsya-prykarpattya/

Наш край – місце, де якось по-особливому ставляться до всього, що досить важко пояснити на перший погляд. Хтось хоче вірити в казку – і дивиться на світ крізь рожеві окуляри, хтось, навпаки, розвінчує міфи, аналізує…

Туристичне Прикарпаття в соціальних мережах

Туристичне Прикарпаття | ВКонтакте

http://vk.com/public54385965

Все про туризм в Івано-Франківській області.

Туристичне Прикарпаття в соціальних мережах!

http://pravda.if.ua/news-26357.html

Відтепер туристичне Прикарпаття є в соціальних мережах

http://firtka.if.ua/?action=show&id=17226Відео

Туристичне Прикарпаття, звичаї і традиції (опубліковано 02.03.2012)

http://www.youtube.com/watch?v=yvwwHp4_SsI

Зелений туризм на Прикарпатті треба розвивати

http://www.youtube.com/watch?v=CrpvKtmAsVw

Перлини Прикарпаття (опубліковано 13.04.2012)

http://www.youtube.com/watch?v=8ZhZ_U0PXxs

На Прикарпатті відкриють туристичні маршрути під землеюhttp://www.youtube.com/watch?v=lbqbM1iIHic#t=47

http://ipkprom.com.ua/wp-content/uploads/2010/07/%d0%bc%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d0%b4%d0%b6%d0%b5%d1%80-%d0%bf%d0%be-%d1%82%d1%83%d1%80%d0%b8%d0%b7%d0%bc%d1%83-%d0%b8%d0%bf%d0%ba.jpg


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка