На обліку Оболонського Центру перебуває 4 прийомні сім їДата конвертації17.04.2016
Розмір64.2 Kb.
Відповідно до Указу Президента України від 16.12.2011 року № 1163/2011 «Про питання щодо забезпечення реалізації прав дітей в Україні» та з метою захисту законних інтересів та прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування працівники Оболонського районного у м.Києві центру соціальних служб для сім‘ї, дітей та молоді здійснюють:

  • cупроводження прийомних сімей та ДБСТ;

  • проводять роботу з випускниками інтернатних закладів щодо їх соціальної та психологічної адаптації та підготовки до самостійного життя.

  • соціальну роботу з сім’ями, в яких діти знаходяться під опікою,

  • соціальну роботу з сім’ями, які опинились у складних життєвих обставинах.

На обліку Оболонського Центру перебуває 4 прийомні сім ї, в яких виховується 6 дітей та один дитячий будинок сімейного типу, в якому виховується 9 дітей – вихованців.

Бути прийомними батьками чи батьками-вихователями – справа нелегка, тому сім’ї не залишаються наодинці зі своїми проблемами, а перебувають під соціальним супроводженням фахівців Центру. Протягом року закріплений за сім’ями спеціаліст постійно проводить соціально – педагогічну роботу, надає психологічні консультації та аналізує наступні показники розвитку кожної дитини:

- фізичний стан;

- психологічний стан;

- соціальну поведінку;

- соціальну адаптацію;

- самостійність;

- пізнавальні здібності;

- стосунки з біологічними батьками / родичами;

- умови життєдіяльності.

На підставі збору інформації соціальним працівником готується загальний висновок щодо ефективності функціонування прийомної сім'ї/дитячого будинку сімейного типу та надається до служби у справах дітей.

Так, створена у 2014 році прийомна сім’я майже півроку спеціалістом Центру проводилась кропітка робота щодо адаптації дитини у сім’ї, тому що у батьків виникли труднощі в спілкуванні з хлопчиком. Психолог постійно знаходилась на зв’язку з сім’єю та надавала консультації. Дуже важко сформувати у покинутої дитини прив’язаність до батьків – вихователів. Не всі готові пройти через такі випробування. Але на даний час взаємовідносини в сім’ї налагодилися.

За 8 місяців 2015 року спеціалістами Центру надано 280 соціально-педагогічних, психологічних та інформаційних послуг для прийомних сімей та дитячого будинку.

Основними напрямами роботи фахівців центру з цією категорією сімей були:  • Допомога в адаптації дитини до нової сім’ї та створення психологічного мікроклімату;

  • Допомога в запобіганні виникненню непорозумінь та конфліктів між членами сім’ї;

  • Консультування з питань психологічного здоров’я та поліпшення взаємин з навколишнім соціальним середовищем, формуванні життєвих навичок дитини;

  • Розвиток різнобічних інтересів і потреб прийомних дітей та вихованців дитячих будинків сімейного типу;

  • Організація навчання батьків ефективним методам виховання без покарання, мобілізації власних ресурсів сім’ї для вирішення проблем надалі та ін.

Людина від народження має права й обов’язки, які дозволяють адаптуватися до суспільного життя, долати певні труднощі, змінювати усталений стиль життя, соціалізуватися. Процес адаптації відбувається в кожного по-різному. Добре, коли цей процес відбувається в сімейному оточенні, в атмосфері любові й тепла.

Однак не можна забувати, що існує найбільш уразлива й незахищена категорія дітей, зокрема діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та особи з їх числа, опіку над якими здійснює держава.

На сьогодні проблема непідготовленості вихованців шкіл-інтернатів до самостійного життя є актуальною.

Необхідно відзначити, що дана діяльність досить багатопланова і різноманітна. В першу чергу підготовка випускників інтернатних закладів до самостійного життя являє собою розвиток знань, умінь і навичок, необхідних для їх успішної адаптації в суспільстві.

З метою підготовки до самостійного життя, соціальної та психологічної адаптації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є учнями старших та випускних класів інтернатних закладів, працівники центру проводять для них курс тренінгових занять, під час яких розглядаються наступні питання:

соціально-психологічна підтримка: формування позитивної поведінки, розвиток комунікативних навичок та навичок висловлювання власної думки, розвиток вміння брати на себе відповідальність та усвідомлювати значення та наслідки своїх вчинків, стимулювання розвитку позитивних рис характеру, формування впевненості в собі та позитивної самооцінки, набуття навичок планування власного майбутнього, навчання навичкам уникнення та розв’язання конфліктів, планування сім’ї, психологічні аспекти подружнього життя;

соціально-правова допомога: консультування з питань трудового, житлового, цивільного, сімейного законодавства України, прав та пільг, передбачених законодавством;

допомога в виборі професії;

формування соціально-побутових умінь та навичок в плануванні витрат сімейного бюджету, веденні домашнього господарства, придбанні продуктів харчування, догляді за тілом, планування дозвілля тощо.

За 8 місяців поточного року з випускниками інтернатних закладів було проведено 84 групових заходи та надано 300 соціально –педагогічних та психологічних послуг. З випускниками інтернатних закладів зустрічі проводились на базі учбових закладів ( професійно – технічних училищ м. Києва) та на базі Центру.

Протягом січня – травня спеціалісти центру проводили тренінгові заняття по підвищенню соціальної компетентності на базі загальноосвітньої школи- інтернату №21.

Серед клієнтів Центру є випускники інтернатних закладів. Спеціалістами центру створений банк даних осіб з числа дітей – сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування віком до 23 років, він нараховує 16 осіб.

Особливість роботи з дітьми–сиротами, які випустилися з інтернатного закладу, полягає в тому, що вони, як у вирій, кидаються у доросле самостійне життя, і їм здається, що вони самостійно зможуть вирішити всі питання. Вони не дослухаються порад і не йдуть на контакт зі спеціалістами, а звертаються лише тоді, коли вже зробили ряд вчинків, які породили чималі проблеми.

Спеціалісти Центру супроводжують осіб з числа дітей – сиріт та позбавлених батьківського піклування до 23 років, надають послуги до 35.На обліку Центру також перебувають 152 опікунських сім’ї, в яких виховується174 дитини. Майже з усіма сім’ями ведеться робота у форматі клієнта. Відкрито 110 карток обліку роботи з сім’єю, складені оцінки потреб дітей. Протягом 8 місяців 2015 року здійснено 50 соціальних візитів. Опікунам зазначених сімей надаються переважно соціально-педагогічні та інформаційні послуги, рідше психологічні та юридичні, діти запрошуються на соціокультурні заходи (зоопарк, екскурсія на фабрику «Рошен», Макдональдз, на заходи до Дня захисту дітей, Дня сім’ї, літнє оздоровлення, тощо ).

Ще одним важливим напрямом є робота з сімями, які опинились у складних життєвих обставинах. Працівниками центру сформований банк даних таких сімей, який налічує 414 сімей, в яких виховується 658 дітей. Протягом 8 місяців 2015 року було виявлено 54 сім’ї (яким потрібна допомога), в яких виховується 101 дитина. Всі сім’ї були проінспектовані, складені акти обстеження, заведені картки, складені оцінки потреб дітей, запропоновані соціальні послуги послуги. За цей період 21 сім’ю було взято під соціальний супровід, з 80 сім’ями робота ведеться в форматі клієнта.

Робота з цими сім’ями направлена на попередження соціального сирітства. Це щоденна кропітка робота фахівця, яка направлена на повернення дітей в сім’ю. Дуже важливо, щоб сім’я довірилася і погодилась на співпрацю. Лише за таких умов можна гарантувати результат роботи.

Спеціалісти центру (фахівці соціальної роботи) відвідують сім’ї, складають акти обстеження житлово-побутових умов, заводять картки, складають оцінку потреб дітей та батьків, надають психологічні, соціально – педагогічні послуги, представляють інтереси сімей в державних установах (поліклініках, ЖКГ, центрі зайнятості тощо).Протягом поточного періоду спеціалістами центру було проведено 88 інспектувань, 654 відвідування та надано 5005 індивідуальних та 8920 групових послуг.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка