«Моє захоплення – моя професія»Скачати 316.98 Kb.
Дата конвертації13.04.2016
Розмір316.98 Kb.


«Моє захоплення – моя професія»
«Щоб реалізувати свої мрії в реальний успіх,

Ви повинні працювати.

Працювати багато, наполегливо, постійно – це шлях до вдосконалення і максимальному результату».
Джон Паттерсон
«Якщо Ви по-справжньому вірите в те, що робите, не дозволяйте ніяким обставинам стримувати Вас.

Кращі в світі досягнення стали можливими не «ЗАВДЯКИ», а «ВСУПЕРЕЧ». Головне – робити свою справу».
Дейл Карнегі
«Якщо хочеш досягнути успіху, навчися переносити і невдачу»
Макс Гитомер
«У кожного з нас є заповітна мрія. Щоб вона стала реальністю, потрібен план, процес, персонал, наполегливість, терпіння і бажання».
Джеффрі Гітомер
«Успіх до мене прийшов тому, що я вічний «студент».
Джеффрі Гітомер;
1-й учасник: Маєм вам ми розказати,

Маяковського згадать.

Як швидко роки наші летять,-

Скоро і сімнадцять.


2-й учасник: Спитай у тата чи у мами,

Які професії у них –

Професій в світі є чимало,

Сповна їх вистачить на всіх.


3-й учасник: Професій безліч є цікавих.

Але свою обрати як,

Щоб добре діло й добра слава,

І я собі міркую так:


4-й учасник: Потрібно лікувать хвороби,

Водити в космос кораблі.


5-й учасник: А я із роду хліборобів,

І родовід мій – від землі!


6-й учасник : А я - учителем, щоб научати
Маленьких діток в світі жити.

1-й учасник: Артистом точно буду я,


Про це мріє вся сім'я.

2-й учасник: А я скажу вам, друзі, чесно:


Всі в нас професії - почесні!

Бібліотекар: Життя постійно ставить нас перед вибором. У дитинстві з багатьох

іграшок вибираємо найулюбленішу, в школі віддаємо перевагу найцікавішим, на наш погляд, предметам… Обираємо товаришів, друзів, коханих. І в основі вибору кожного з нас свої критерії, своє уявлення про добро і зло, честь і безчестя, правду і кривду. У кожної людини є свобода вибору. Вибір існує щоденно, щохвилини. Різний за своєю серйозністю. Неоднаковий за своїми наслідками. Зробити крок чи не робити? Промовчати чи відповісти? Стерпіти чи не стерпіти? Подолати чи відступити? Так чи ні? Куди піти вчитися? Як жити? Що робити?

Одним із найважливіших кроків у житті є вибір професії. Отже про професії ми з вами сьогодні і поговоримо. І зробимо це у вигляді усного журнал.

Отже, сторінка перша«Значення правильного вибору – це серйозно»

Займатися тим, що тебе цікавить, приносить радість, - одна з умов відчуття життєвої повноцінності. Прагнення «знайти себе», стати «самим собою», індивідуальністю – неодмінна ознака юності. Ще Л.Толстой зауважив: «Призначення людини – це прагнення до досконалості». Своє майбутнє ми визначаємо задовго до останнього шкільного дзвінка. Обираючи професію, стараємося зважити всі «за» і «проти» того чи іншого заняття, що приваблює, «приміряти його на себе». Вибір професії – чи не найголовніший чинник того, як складеться твоє подальше життя та як ти в ньому будеш себе почувати. Адже всім хочеться не лише заробляти гроші, але й реалізувати свій потенціал та отримувати справжнє задоволення від своєї діяльності.

Саме професія дає змогу задовольнити основну гаму своїх потреб, реалізувати себе як особистість. Від правильного вибору професії виграє як суспільство, що одержує цілеспрямованого суспільно корисного громадянина, так і особистість, яка відчуває задоволення від роботи і має широкі можливості для самореалізації. Соціально-економічні перетворення в Україні, становлення її як країни з ринковою економікою зумовили багато таких  проблем: сувора конкуренція між виробниками, спад виробництва, відчутні зміни на ринку праці, зростання безробіття, зокрема серед молоді тощо. У той же час, зростання темпів науково-технічного прогресу визначаються інформатизацією суспільного виробництва і супроводжуються динамічними змінами у змісті, формах, засобах та об’єктах праці більшості сучасних професій. У зв’язку з цим особливо актуальним стає набуття дітьми та підлітками адекватних уявлень і знань про сучасну професійну діяльність, формування у них психологічної готовності до вибору майбутньої професії та трудової діяльності.


Кожна професія має свою Переходимо до другої сторінки нашого журналу – «Безліч професій: як не помилитися?» Світ професій – величезний. Навіть спеціалісти не можуть порахувати усі професії. У різних джерелах їх фіксується від 40 до 100 тис. Причому щороку з’являється близько 500 нових і стільки ж зникає або видозмінюється. Історію, що може нараховувати кілька тисячоліть або всього кілька років. І відколи живе людство – існує і проблема вибору занять, трудової діяльності, професійної кар’єри. Це підтверджують найдавніші пам’ятки, знайдені археологами, лінгвістами та істориками. Ще відомий давньогрецький філософ Платон (427-347 рр. до н. е.) говорив: „Пізнай себе і роби свою справу”.

Свою інтерпретацію професійної діяльності запропонував Г.С.Сковорода у вченні про „сродний труд”. Осердям цього вчення було самопізнання людини та здобуття нею щастя завдяки духовним пошукам та моральній міцності у виборі і здійсненні обраної діяльності.

Розібратися в собі тобі допоможуть профконсультанти, батьки, вчителі, психолог, товариші. Корисними можуть виявитися психологічні тести, а також статті й публікації на тему популярної психології. Завдання популярних тестів - активізація діяльності по самопізнанню (самоспостереженню, самоаналізу). Отже, щоб визначити свої здібності та нахили, важливо знати свій темперамент.
Зараз ми проведемо тест на визначення вашого темпераменту.
(Дітям роздаються картки із запитаннями тесту)
Поставте поруч із кожним твердженням бали від 0 до 10. При цьому 0 балів означає категоричну незгоду., а 10 – цілковиту згоду.
(Картка №1)

1 Ти легко можеш переконати інших у необхідності виконання певної роботи, пояснити, як її треба зробити й як організувати її виконання.

2. Ти завжди легко розв’язуєш математичні задачі.

3. Ти ще не знаєш, чим займатимешся, але цілком упевнений, що на місці твоєї роботи завжди буде бездоганна чистота й порядок.

4. Тебе вважають дотепною людиною.

5. Ти не любиш суперечок.

6. Тобі часто хочеться подрімати.

7. Багато хто вважає тебе фантазером.8. Твоє перше враження про що – небудь або про кого- небудь завжди правильне.
Оцінка якогось твердження найвищим балом відповідає певному психологічному типу., з характеристикою якого ми тебе зараз познайомимо.
(Картка №2)

1

Лідер

Уміє не тільки передбачити ситуацію, але й організувати її. Будь-яку роботу звик виконувати гарно. Добрий, успішний, оптимістичний, дотепний. Завжди є «душею компанії». Легко знаходить спільну мову з різними людьми. Честолюбивий, зазвичай виконує керівну роботу. Прекрасний оратор, як правило, легко переконує інших у правоті своїх поглядів. Завжди все ретельно продумує, звик до комфорту.

2

Логік

Має прекрасне логічне мислення, яке, як правило застосовує у всіх видах своєї діяльності і завдяки якрму вміє безпомилково передбачати подальші події. Прекрасно ерудований і розсудливий. «Сто разів відміряє, перш ніж один раз відріже.» Може стати чудовим математиком, фізиком, програмістом. Ніколи не відступається від прийнятого рішення й завжди все доводить ло кінця. Дисциплінований і водночас песимістичний і вразливий. В одязі надає перевагу темним тонам.

3

Естет

Наділений почуттям прекрасного й артистичними здібностями. Не зрідка інтуїтивно відчуває те, що може статися, не усвідомлюючи, чому він це відчуває. Дорожить своєю думкою, не дріб’язковий і не прискіпливий. Може стати артистом, музикантом., поетом,художником, астрологом, дизайнером, психологом. Дуже гостро переживає невдачі, але ті, хто перебуває поруч із ним зазвичай цього не помічають. Говорить повільно, аргументовано; рухається плавно, не поспішаючи; в екстремальних ситуаціях незрідка панікує й не може зосередитися.

4

Боєць

Завжди готовий до активних дій. При цьому фанатично відданий якій-небудь ідеї, Нажаль, не володіє даром передбачення. Не звик до компромісів. Ревно втавиться до успіхів інших людей. Може легко зробити з «мухи слона» Може стати чудовим керівником і прекрасним компаньйоном, рятівником, спортсменом. Зазвичай відкрито виражає свої емоції. Ворог будь-якої помірності.

5

Пасивний

Завжди приємний у спілкуванні. Має живий розум, тому одноманітна робота навіює на нього нудьгу. Уважає що не варто нічого передбачати, все йде своєю чергою. Звик довіряти людям; не схильний провокувати й створювати конфліктні ситуації. Допитливий, легко запам’ятовує й легко забуває будь-яку інформацію. Вірний друг , але має звичку « озиратися» на авторитети. Не робить висновків з помилок, Може стати гарним дипломатом, психологом.

6

Надійний

Звик до наполегливої праці, «Більше діла, менше слів». Завжди виконує обіцянки й успішно доводить розпочаті справи до кінця. Вважає, що людині підвладне все, тому й передбачення перебувають у її руках. Працелюб, але не любить творчої роботи. Критичний до себе й до тих, хто його оточує. Не дуже переймається своєю зовнішністю. Має неабияке терпіння й вірить тільки фактам. З тими, хто його оточує, має прості й ясні стосунки. Його важко в чомусь переконати.

7

Мрійник

Не любить однозначних запитань та відповідей. Не впевнений у власних силах. Завжди призвичаюється до ситуації., стверджуючи, що він її передбачав. Часто підпадає під чужий вплив. Повсяк час безпричинно хвилюється. Має прекрасну уяву, але не вміє здійснювати свої мрії. Живе у світі власних фантазій. Наділений блискучим розумом та добре розвиненою інтуіцією. Захоплива людина. Довірлива й товариська. Не любить одстоювати свої погляди. Обожнює подорожі. Успшний у будь-якій творчій діяльності. Не любить жити за чужими правилами.

8

Спринтер

Живе завжди у швидкому темпі, такрож швидко приймає рішення й знаходить вихід з будь-якої ситуації. Вважає, що передбачення ситуації нічого не змінить, тому треба завжди діяти, зважаючи на обставини, які склалися. Дотепний і проникливий, говорить швидко, легко змінює тему розмови; прекрасний оратор. Завжди має кілька сміливих планів, які успішно втілює в життя. Може стати чудовим дослідником, науковцем, художником, артистом, спортсменом. Не залежний, уміє уникати конфліктних ситуацій.

У нашій країні загальновизнаною і найпопулярнішою в профорієнтації є класифікація,  запропонована академіком Є.Климовим.(всім учасникам роздаються картки під №3)

Із двох варіантів тверджень (а і б) потрібно вибрати одне і поставити «+».Отже відповідаємо на запитання: що нам більше до вподоби.

1а. Доглядати за тваринами

1б. Обслуговувати машини, прибори (слідкувати, регулювати)

2а. Допомагати хворим

2б. Складати таблиці, схеми, програми для комп’ютерів

3а. Слідкувати за якістю книжкових ілюстрацій, плакатів, художніх листівок

3б. Слідкувати за станом, розвитком рослин4а. Опрацьовувати матеріали (дерево, тканину, метал тощо)

4б. Доводити товари до споживача, рекламувати, продавати

5а. Обговорювати науково-популярні книги, статті

5б. Обговорювати художні книги (концерти, вистави тощо)

6а. Ростити молодняк (тварин будь-якої породи)

6б.Тренувати товаришів (або молодших) у виконанні якихось дій (трудових, навчальних, спортивних)

7а. Копіювати малюнки, зображення (чи настроювати музичні інструменти)

7б. Керувати якимось вантажним (підйомним чи транспортним) засобом – підйомним краном, трактором, тепловозом тощо

8а. Повідомляти, пояснювати людям необхідні їм відомості (у довідкових бюро, на екскурсії тощо)

8б. Оформлювати виставки, вітрини (чи брати участь у підготовці п’єс, концертів)9а. Ремонтувати речі, вироби (одяг, техніку), житло

9б. Шукати й виправляти помилки в текстах, таблицях, малюнках

10а. Лікувати тварин

10б. Виконувати розрахунки, вирахування11а. Виводити нові сорти рослин

11б. Конструювати, проектувати нові види промислових виробів (продукти харчування, одяг, машини тощо)

12а. Розбирати суперечки, сварки між людьми, переконувати, пояснювати, карати, заохочувати

12б. Розбиратися в кресленнях, схемах, таблицях (перевіряти, уточнювати, приводити до порядку)13а. Спостерігати, вивчати роботу гуртків художньої самодіяльності

13б. Спостерігати, вивчати життя мікробів14а. Обслуговувати, налагоджувати медичні прибори, апарати

14б. Надавати людям медичну допомогу при пораненнях, забиттях, опіках тощо15а. Художньо описувати, зображувати події (ті, що спостерігаєш і ті, що вигадуєш)

15б. Складати точні описи-звіти про події, явища, об’єкти, що спостерігаєш, вимірюєш16а. Робити лабораторні аналізи в лікарні

16б. Приймати, оглядати хворих, спілкуватися з ними, призначати лікування

17а. Фарбувати чи розмальовувати стіни приміщень, вироби

17б. Виконувати монтаж чи збір машин, приборів18а. Організовувати культпоходи однолітків чи молодших в театри, музеї, туристичні походи тощо

18б. Грати на сцені, брати участь в концертах

19а.Виготовляти за кресленнями деталі, вироби (машини, одяг), будувати споруди

19б. Займатися кресленням, копіювати креслення, мапи20а. Вести боротьбу з хворобами рослин, зі шкідниками лісів, садів

20б. Працювати на клавішних машинах (комп’ютері, друкарській машинці, телетайпі тощо)

ЛИСТ ВІДПОВІДЕЙ


Лист відповідей зроблений так, щоб можна було підрахувати кількість знаків «+» у кожному з 5-ти стовпців. Кожний із 5-ти стовпців відповідає певному типу професій. Людині, що проходить тестування, рекомендується вибрати той тип професії, який отримав максимальну кількість знаків «+».

1 Людина – природа

2 Людина – техніка
3 Людина –людина
4 Людина – знакова система

5 Людина – художній образ


(картка №4)

1

2

3

4

5


10 а10б
11а

11б

12а

12б

13а

13б

14а

14б

15а

15б

16а
16б
17а
17б

18а
18б
19а
19б
20а20б"ЛЮДИНА – ПРИРОДА"

Професії: ветеринар, майстер-тваринник, зоотехнік, агроном, кінолог, лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу й ін. Серед професій типу "людина -природа" можна виділити професії, предмет праці яких: рослинні організми, тваринні організми, мікроорганізми. Це професії, пов'язані із сільським господарством, харчовою промисловістю, медициною й науковими дослідженнями (біологія, географія). Як не дивно, певний інтерес до природи (хоча, звичайно, не основний) повинні мати психолог, менеджер по туризму й готельному бізнесу...

При виборі професії цього типу дуже важливо розібратися, як саме Ви ставитеся до природи: як до місця для відпочинку або як до майстерні, у якій Ви збираєтеся віддавати всі сили виробництву. І ще один момент, який треба враховувати при виборі професії. Особливість біологічних об'єктів праці полягає в тому, що вони складні, мінливі (по своїх внутрішніх законах), нестандартні. І рослини, і тварини, і мікроорганізми живуть, ростуть, розвиваються, а також хворіють, гинуть. Працівникові потрібно не просто дуже багато знати про живі організми, але передбачати можливі зміни в них, які часом необоротні. Від людини потрібна ініціатива й самостійність у рішенні конкретних трудових завдань, дбайливість, далекоглядність.

"ЛЮДИНА – ТЕХНІКА"

Тут головний, ведучий предмет праці — технічні об'єкти (машини, механізми), матеріали, види енергії. Професії: столяр, технік-металург, інженер-механік, архітектор, електромонтажник, радіомеханік, будівельник, фахівець з комп'ютерної техніки, фахівець із телекомунікацій й ін. Звичайно, праця працівників тут спрямована не тільки на техніку, але все-таки ведучий предмет професійної уваги - область технічних об'єктів й їхніх властивостей.

Серед професій типу "людина-техніка" можна виділити:

- професії по видобутку, обробці ґрунтів, гірських порід;

- професії по обробці й використанню неметалічних промислових матеріалів, виробів, напівфабрикатів;

- професії по виробництву й обробці металу, механічній зборці, монтажу машин, приладів;

- професії по ремонту, налагодженню, обслуговуванню технологічних машин, установок, транспортних засобів;

- професії по монтажу, ремонту будинків, споруджень, конструкцій;

- професії по зборці, монтажу електроустаткування, приладів, апаратів;

- професії по ремонту, налагодженню, обслуговуванню електроустаткування, приладів, апаратів;

- професії, пов'язані із застосуванням піднімальних, транспортних засобів, керування ними;

- професії по переробці продуктів сільського господарства.

При обробці, перетворенні, переміщенні або оцінці технічних об'єктів від працівника потрібні точність, визначеність дій. Оскільки технічні об'єкти практично завжди створюються самою людиною, у світі техніки є особливо широкі можливості для новаторства, вигадки, технічної творчості. Поряд із творчим підходом до справи в області техніки від людини потрібно висока виконавська дисципліна.

"ЛЮДИНА – ЛЮДИНА"

Тут головний, ведучий предмет праці - люди.

Професії: лікар, учитель, психолог, перукар, екскурсовод, менеджер, керівник художнього колективу й ін.

Серед цього типу професій можна виділити:

- професії, пов'язані з навчанням і вихованнями людей, організацією дитячих колективів;

- професії, пов'язані з керуванням виробництвом, керівництвом людьми, колективами;

- професії, пов'язані з побутовим, торговельним обслуговуванням;

- професії, пов'язані з інформаційним обслуговуванням;

- професії, пов'язані з інформаційно-художнім обслуговуванням людей і керівництвом художніми колективами;

- професії, пов'язані з медичним обслуговуванням.

Для успішної праці по професіях цього типу потрібно навчитися встановлювати й підтримувати контакти з людьми, розуміти людей, розбиратися в їхніх особливостях, а також опанувати знанням у відповідній області виробництва, науки, мистецтва.


Короткий перелік якостей, які дуже важливі в роботі:

стійкий гарний настрій у процесі роботи з людьми,

потреба в спілкуванні,


  • здатність розуміти наміри, помисли, настрої людей,

  • уміння швидко розбиратися у взаєминах людей,

        уміння знаходити спільну мову з різними людьми.
"ЛЮДИНА – ЗНАКОВІ СИСТЕМИ"

Тут головний, ведучий предмет праці - умовні знаки, цифри, коди, природні або штучні мови.

Професії: перекладач, кресляр, інженер, топограф, програміст й ін.

Професії типу "людина - знакові системи" включають:- професії, пов'язані з оформленням документів, діловодством, аналізом текстів або їхнім перетворенням, перекодуванням,

- професії, предметом праці в які є числа, кількісні співвідношення,

- професії, пов'язані з обробкою інформації у вигляді системи умовних знаків, схематичних зображень об'єктів.

Щоб успішно працювати за професією, потрібні особливі здатності подумки поринати в світ, здавалося б, сухих позначень, відволікатися від предметних властивостей навколишнього світу й зосереджувати на відомостях, які несуть у собі ті або інші знаки. При обробці інформації у вигляді умовних знаків виникають завдання контролю, перевірки, обліку, обробки відомостей, а також створення нових знаків, знакових систем. Робота рутинна, вимагає посидючості, високої концентрації уваги.

 

"ЛЮДИНА – ХУДОЖНІЙ ОБРАЗ"Тут головний, ведучий предмет праці -художній образ, способи його побудови.

Професії: артист, художник, музикант, дизайнер, скульптор, літературний працівник.

Професії типу "людина -художній образ" включають:

        професії, пов'язані з образотворчою діяльністю,

        професії, пов'язані з музичною діяльністю,

        професії, пов'язані з літературно-художньою діяльністю,

        професії, пов'язані з акторсько-сценічною діяльністю.

Одна з особливостей професій типу "людина -художній образ" полягає в тому, що значна частка трудових витрат залишається схованою від стороннього спостерігача. Більше того, нерідко додаються спеціальні зусилля для створення ефекту легкості, невимушеності кінцевого результату праці.

         Також професії схематично поділяють за такими признаками:

За умовами праці :

1.Праця в умовах звичайного (побутового) мікроклімату (бухгалтер, інженер, програміст, секретар-референт).

2.Праця з перебуванням на відкритому повітрі з різкими перепадами температури, вологості (будівельник, пожежник, агроном).

3.Праця в незвичайних умовах: під землею, під водою, на висоті, у повітрі, у гарячих цехах, у цехах з неминучою виробничою шкодою (льотчик, шахтар, водолаз, апаратник).

4. Праця з підвищеною моральною відповідальністю за здоров'я, життя людей, за більші суспільні, матеріальні цінності (учитель, лікар, інженер по техніці безпеки, аудитор ).

 Залежно від знарядь праці :

1.Професії, пов'язані з використаннями ручної праці (столяр, монтажник радіоапаратури, ювелір, музикант, хірург).

2.Професії, пов'язані з використаннями машин з ручним керуванням (токар, водій, машиніст, оператор зв'язку).

3.Професії, пов'язані з використаннями напівавтоматів, автоматів, автоматичних ліній, робототехнічних комплексів (сталевар, друкар, апаратник, диспетчер енергосистеми).

4.Професії, пов'язані з використанням функціональних засобів, знарядь праці – інтелекту, мови, жестів, міміки, рухів (викладач, актор, диригент, режисер, спортсмен).

 Залежно від мети праці:

1.Гностичні: розпізнати, розрізнити, оцінити, перевірити (санітарний лікар, літературний критик, контролер, товарознавець, експерт, слідчий).

2.Перетворюючі: обробити, перемістити, організувати, перетворити (водій, живописець, викладач, паркетник, слюсар, дизайнер,).

3.Дослідницькі: винайти, придумати, знайти новий варіант, сконструювати (модельєр, селекціонер, художник-оформлювач)

На основі подібних описів складаються формули професій. Вони допомагають глибоко аналізувати професію, розкладати її по поличкам, а це – обов’язок кожного, хто бажає усвідомлено обрати сферу діяльності. Розгляньмо зразок формули професії на прикладі професії юриста.

Предмет праці: людина (юрист насамперед обслуговує людей, спілкується з ними, аналізує їх, допомагає вирішувати їхні проблеми,). Знакові системи (юрист займається читанням й аналізом документів, довідників, збірників законів, статистичної інформації). Умови праці: з підвищеною моральною відповідальністю (за життя й честь людини), побутові (іноді - якщо це юрист-слідчий, міліціонер - то на відкритому повітрі). Засоби праці: функціональні (власний інтелект, мова, жести, міміка), автоматизовані (комп'ютер, офісна техніка). Мета праці: гностична (пізнати причину, визначити, до якого класу ситуацій відноситься випадок клієнта - сортувати, класифікувати). Перетворююча (знайти способи захисту підсудного, спосіб подачі інформації, доказу).

Існують навіть комп'ютерні системи зіставлення Вашої ідеальної формули професії й формул типових професіоналів. Але завжди краще вміти самому аналізувати професію, розкладаючи її по поличках: адже тоді вибір професії буде дійсно усвідомленим –людина будете розуміти, ЧОМУ їй подобається та або інша професія (наприклад, професія каскадера - за незвичайні умови, а фізика-теоретика - за дослідницькі цілі).

Як варіант, на сьогоднішній день, можна вибрати професію за гороскопом, тобто по знаках Зодіаку. Дотримуючись порад зірок, можна, наприклад, не тільки вибрати собі одяг, парфуми або правильно побудувати відносини з близькою людиною, але й обрати професію. Зараз поговоримо про те, що радять астрологи кожному знаку Зодіаку.

Овен (21 березня - 20 квітня)

Має схильність до керівництва, успішно працює в галузі юриспруденції, хірургії і військової справи. Інтелектуальний знак. Більшість Овнів - обдаровані оратори і письменники. Можуть знайти застосування в журналістиці, на радіо і телебаченні. Не люблять одноманітності та монотонності.Телець (21 квітня -21 травня)

Прагне до матеріального забезпечення і творчого самовираження. Тельці - прекрасні актори і музиканти, методичні та терплячі бізнесмени. Колеги їх поважають і цінують. Представники цього знаку відмінно справляються з розрахунками. Часто віддають перевагу сільськогосподарської професії.Близнюки (22 травня -21 червня)

Люблять поєднання інтелекту та швидкості реакції. Чудові кравці, дантисти і ювеліри. Схильні до мистецтва, поезії і мовам. Успішно працюють у сфері торгівлі. Не виносять критики. Близнюки винахідливі, а також фонтанують ідеями.Рак (22 червня - 22 липня)

Чудові кулінари, декоратори, дизайнери інтер'єрів, а так само педагоги. Їм подобається працювати з дітьми. Працьовиті й акуратні. Раки володіють творчим підходом до роботи. Найчастіше обирають ту роботу, яка приносить задоволення і радість.Лев (23 липня -. 23 серпня)

Знак, який жадає поклоніння і любові. Заради цього Леви готові неймовірно багато працювати. Обожнюють театр. Все, що роблять люди даного знаку, просякнуте творчістю й оригінальністю. Їм підходить організаторська і суспільна діяльність.Діва (24 серпня - 23 вересня)

Пунктуальні, завжди тверезо мислять. Воліють редакторську та дослідницьку роботу. Уважні, добрі доктора, фармацевти, вчителі. Діви дуже відповідальні. Володіють критичним складом розуму, акуратністю, точністю, а так само сумлінністю.Терези (24 вересня - 23 жовтня)

Відмінні адвокати, дипломати, церковники. Прагнуть до гармонії та світу. Серед Терезів багато художників, артистів. Як правило, віддають перевагу праву. Легко ладнають з людьми, але при цьому не допускають нервозності й бруду.Скорпіон (24 жовтня - 22 листопада)

Люди даного знаку Зодіаку люблять роботу, яка вимагає складності, багато уяви, сил, волі і мужності. Тонкі психологи і відмінні хірурги. Часто працюють в технічних, фізичних, хімічних лабораторіях. Успішні спортсмени. Наполегливі і працелюбні.


Стрілець (23 листопада - 21 грудня)

Інтелігентні, врівноважені, глибокі люди. Прекрасні мислителі і філософи. Вибирають професію ветеринара, церковника, лектора. Стрільці волелюбні. Обожнюють подорожувати і часто міняти місце проживання.Козерог (22 грудня - 20 січня)

Представники цього знаку ґрунтовні й завзяті у житті. Чітко рухаються до поставленої мети. Козероги - старанні й акуратні бізнесмени, ремісники, архітектори, а також інженери. Мають схильність до фінансової сфери діяльності. Успішні, скрупульозні і безкомпромісні.Водолій (21 січня -19 лютого)

Люди - генії. Їм підвладна будь-яка професія. Вони наділені артистичним талантом, гарним смаком, магнетичним тяжінням. У роботі уникають монотонності і рутини. Щасливі в політичній, науковій і громадській діяльності.Риби (20 лютого - 20 березня)

Практичні і цілеспрямовані, артистичні, містичні й мрійливі. Більшість людей цього знаку Зодіаку належать мистецтву. Мають дивну інтуїцію, життєве розумінням. Прекрасні громадські діячі, викладачі, психіатри, лікарі


Тепер перегорнемо третю сторінку усного журналу - « Розмаїття професійгероїчні й небезпечні»

Бібліотекар: Ризик є на будь-якому робочому місці незалежно від того, де воно

розташоване, – на полігоні чи у престижному офісі в центрі столиці. Які ви знаєте небезпечні професії?(діти відповідають)

Бібліотекар: Пропонуємо вашій увазі рейтинг найнебезпечних професій із

нашого повсякденного життя.Рятувальник. Беззаперечно лідирує у рейтингу, оскільки колишні пожежники зараз перетворилися на укомплектовану рятувальниками всіх спеціалізацій службу при Міністерстві надзвичайних ситуацій, а надзвичайні ситуації, як відомо, можуть бути різними – від неможливості відчинити власні двері зсередини або зняти кота з дерева й аж до глобальних катаклізмів і величезних пожеж.

Міліціонер. Добре відома істина – „злодій має сидіти у в’язниці” – має ще й інший бік медалі. Злодій може виявитися вбивцею, і в руках у нього може опинитися якщо не вогнепальна, то холодна зброя, або ж просто кухонний ніж, палиця, цеглина – та що завгодно. І, будьте певні, що у в’язницю потенційний злодій жодним чином не хоче. Отже, найчастіше захищатиме свою свободу найрадикальнішим способом.

Лікар. Одиничні випадки інфікування лікарів від пацієнтів досить часто висвітлюють у пресі. Несучи величезну відповідальність за життя людини, інколи можна і не витримати такого напруження. Є лікарі, які працюють із відкритими формами туберкульозу, інфекціями, вірусами, мікробами, лікують психічно хворих, наркоманів – тому профе­сійні захворювання у цій сфері – не рідкість.

Військовий.  Почесна охорона Батьківщини і всіх її можливих кордонів змушує тримати себе в тонусі, а ще – боротися з уявним ворогом на випадок, коли це уявне стане явним. Отже, і арсенал на цей випадок біля військових справжній – тут і зброя, і кораблі, і танки, і ракети. Втім, вони звикли до дисципліни, що також дуже важливо (і для їхньої ж безпеки теж).

Таксист. Ця професія завжди була однією з найнебезпечніших, оскільки злочинці і просто ласі до легкої наживи люди існували завжди. Ніколи точно не знаєш, хто сяде наступним у машину – доброчесний громадянин чи зловмисник. Головне тут – дружба. У всіх таксистів є правило: на будь-який сигнал про небезпеку від колеги потрібно негайно мчати на допомогу. Причому, на 808 реагують усі таксисти, чий передавач прийняв позивні, незалежно від організації або фірми, в якій працюють.

Будівельник. За нинішніх умов кожен, хто має навички маляра, каменяра, може непогано заробити. Технічний прогрес постійно полегшує роботу будівельникам, але це не свідчить про повну безпеку. Він завжди ризикує – зірватися вниз, потрапити під будівельні матеріали, та і взагалі, дуже невчасно на будівництві може щось обірватися або впасти. Дехто вважає за краще працювати на підприємстві – адже знаєш, що захищений, та і саме підприємство дбатиме про безпеку працівників, оскільки нікому не вигідна смерть на робочому місці. Дехто вирушає у вільне плавання – ще й яке: аж до Іспанії або Австралії. Там із цим гірше, адже найманий будівельник хоч і отримує непогані гроші, проте офіційно не зареєстрований і нічим не захищений. „Чорнороби” часто гинуть за поганих умов праці.

Журналіст. Порівняно з представниками інших професій, журналістів гине декілька на рік, і кожну таку смерть детально висвітлюють на сторінках газет. 50% представників цієї професії хоч раз у житті чули погрози або ставали об’єктом жартівників.
Четверта сторінка - «Самі модні і сучасні професії»

Бібліотекар: Ми ознайомимо вас із деякими модними і перспективними

професіями.Промоутер. Наприклад, діджеїв у нас вистачає, а спеціалістів, які можуть зробити популярним клуб або організувати більше двох концертів на місяць, поки можна перерахувати на пальцях.

Арт-консалтинг – це професійні консультації з образотворчого мистецтва. Можна збирати колекцію для банку, нафтової компанії або окремої заможної людини. В останьому випадку арт-консультант – щось середнє між дизайнером, архітектором і арт-дилером. Вже виникло нове покоління арт-консультантів, які навіть відкривають галереї. В ідеального спецiалiста має бути кандидатський ступінь і досвід роботи у великому музеї.

Агент зірки – людина, яка представляє інтереси знаменитості. Саме за ним бігає преса, домовляючись про інтерв’ю, йому дзвонять організатори концертів або зйомок. Для вдалої кар’єри агентові необхідно знати, як працюють засоби масової інформації, і бути знайомим з основними „акулами” журналістського світу, тому досвід роботи у пресі йому не завадить.

Креативний директор - Це мрія випускників усіх творчих вишів. Креативні директори потрібні на телеканалах, у рекламних агенствах, пресі і книжкових видавництвах. Основне завдання цієї людини – придумувати нові образи, нестандартні ідеї та оригінальні ходи.

Бренд-менеджер. Хороший бренд-менеджер зобов’язаний за час своєї роботи вивести доручений йому бренд на абсолютно новий рівень – наприклад, переконати мільйони людей, що перед ними – не звичайний кефір, а багатий полівітамінами і мінералами супердієтичний напій для успішних молодих людей. Бути бренд-менеджером у відомій міжнародній корпорації – почесно і прибутково.

Дієтолог. Особистий дієтолог, так само, як і родинний лікар, повинен знати про вас усе і спілкуватися з вами як мінімум раз на місяць. Також йому мають бути відомі генетичні особливості пацієнта, психологічний стан і шкідливі звички.

Консультант із закупівлі продуктів. Основні функції – знати, в яких постачальників краще придбати продукти. Консультант ресторану зобов’язаний ще й дбати про імідж і спеціалізацію закладу: для італійського ресторану дібрати правильного постачальника макаронів, а для французького – якісного сировара. Приватні клієнти платять консультантам, аби дізнатися, де взяти продукти для алергіків, екологічно чисті або приготовані за особливою технологією.

Грумер. Професія „собачого стиліста” з’явилася на початку 90-х після масового виведення незнаних раніше порід собак, а одночасно – і європейської культури догляду за домашніми тваринами. Грумер необхідний для собак, яких треба часто підстригати (пуделі, тер’єри, шнауцери). Найдорожчі грумери займаються лише виставковими собаками – таких майстрів мало, і записатися до них дуже складно.

Онлайн-рекрутер. Раніше рекрутери шукали людей в газетах, на різних заходах. Зараз більшість вакансій зосередилися на просторах всесвітньої мережі. Претенденти розміщують свої резюме на спеціалізованих сайтах, пишуть про себе в онлайн-журналах, в соціальних мережах. А великі компанії наймають фахівців, щоб шукати нових співробітників в Інтернеті. Онлайн-рекрутери також сьогодні затребувані як аналітики в кадрових і рекрутингових агентствах, де вони проводять загальний моніторинг Інтернет-простору. Цікаво, що онлайн-рекрутер має вміти простежити «історію» людини за її соціальними контактами.
Проектувальник призначеного для користувача інтерфейсу (він же юзабіліті-фахівець або юзабіліті-інженер)Сувора конкуренція змушує виробників програмного забезпечення все більше уваги приділяти зручності користувача при роботі з програмою, тобто ретельніше проектувати її інтерфейс. Раніше у більшості IT-компаній цей дуже важливий і відповідальний етап найчастіше розподіляється між дизайнером і програмістом. Сьогодні розробка інтерфейсу виділяється в окрему спеціалізацію. Професію юзабіліті-інженера можна вважати однією із спеціалізацій інженерної психології та ергономіки. За кордоном ця спеціальність викладається як в психологічних, так і в технічних ВНЗ.
Тестувальник програмного забезпечення. Ці професіонали йдуть слідами програмістів, вишукуючи помилки і недоробки в комп'ютерних програмах. Їх головне завдання – поліпшити програмне забезпечення. Тут необхідні допитливий розум і винахідливість – інакше не здогадаєшся, де таяться проблемні місця. Так, наприклад, за деякими даними, в «Microsoft» на одного програміста доводиться два тестувальники.
Блогер (він же фахівець з соціальних медіа). Онлайн -письменники, власники мережевих щоденників можуть «працювати на дядька», ведучи корпоративний Інтернет-журнал, створюючи імідж фірми в мережі, а можуть розкрутити власний ресурс і заробляти за рахунок реклами в ньому. У цій сфері немає жодних вимог до освіти, віку, професії, кваліфікації людини. Головне – уміти грамотно, цікаво писати, знати специфіку онлайн-простору і розуміти, як просувати свій блог або корпоративний ресурс в Інтернеті.

Девелопер — це професійний підприємець, який ініціює і забезпечує реалізацію найкращого з можливих варіантів створення та розвитку об'єктів нерухомості.

Девелопмент нерухомості є різнобічним бізнесом, що охоплює різні види діяльності — від реконструкції та здачі в оренду існуючих будівель до купівлі необробленої землі та продажу поліпшених земельних ділянок. Також він включає організацію фінансування інвестиційного проекту, в тому числі його проектування, будівництво, продаж об'єкта цілком або частинами (самостійно або з залученням раніше перерахованих учасників в якості підрядників і співінвестора).Копірайтер — людина з творчою натурою, здатна складати оригінальні тексти, музичні заставки і крупніші твори різного стилю, характеру і метражу. Багато копірайтерів мають досвід написання сценаріїв. Обов'язки копірайтера можна порівняти з обов'язками кореспондента: до них відноситься, наприклад, написання статей рекламного характеру. Також копірайтер бере участь в розробці іміджу фірми, включаючи назву, слоган, рекламні матеріали. Копірайтер повинен орієнтуватися в області авторських прав на музичні і літературні твори. Зазвичай творча група рекламістів, що працює над проектом, складається з копірайтера і редактора (дизайнера, художника). Мета копірайтера — створити рекламу, яка принесла б рекламодавцеві максимальний прибуток. Кожен копірайтер, крім створення рекламного тексту, повинен піклуватися і про його просування. Створення і розширення клієнтської бази — теж завдання копірайтера. Важливий момент — уміння спілкуватися з клієнтами, нерідко дуже вередливими. Також слід мати жваве перо, уяву і інтуїцію.

Професія, яка робить перші кроки на вітчизняному ринку праці, але має хороші перспективи, - коучер (від англ. сoaching — наставництво). Так називають особистого тренера, консультанта генерального директора фірми.


Проводить психологічні тренінги для керівників і персоналу компанії.
Перелік професійних обов'язків цього спеціаліста виглядає більше ніж серйозно.
І, дійсно, коучери - це еліта. Коучер, як правило, є фахівцем, що працює на замовлення. Термін його роботи в одній компанії рідко перевищує 3-6 місяців.
Але за цей час йому доводиться працювати дійсно "у поті чола".
Класична ситуація, у якій вдаються до професіоналізму коучерів виглядає приблизно так: прибуток підприємства різко знизився, і керівники точно знають, що це пов'язано не з підступами конкурентів, а з якимись збоями і проблемами у роботі персоналу. Коучер повинен провести розмови з керівним складом, звичайними працівниками, можливо, організувати моніторинг і на підставі зібраної інформації розробити стратегію вирішення проблеми: звільнення, когось заохотити, провести спеціальні тренінги, а в разі крайньої необхідності - навіть повністю замінити персонал. Кваліфікований коучер має бути відмінним психологом, орієнтуватися в бізнес-процесах і сфері діяльності компанії, повинен мати чітке уявлення про роботу менеджера з персоналу. Якщо ви володієте цими рисами, у вас є усі шанси стати бізнесом-консультантом.

На сьогоднішній день традиційними професіями для України є шахтарі - на Сході і ремісники - на Заході. Проте в країні сьогодні зустрічаються і більш цікаві спеціальності.Сторінка п’ята«Найрідкісніші професії»

Так, портал rabota.ua склав рейтинг найрідкісніших професій, які реально існують на вітчизняному ринку праці.Футуролог. На відміну від синоптика, прогнози цього фахівця коштують значно дорожче - як, утім, і його помилки. Таких "оракулів" компанії наймають, щоб прорахувати можливі бізнес-ризики. І якщо надана ними аналітика дає реальні результати, то й реальна зарплата футуролога може скласти близько 10 тис. грн.

Кавіст. Особа, яка знається на елітному алкоголі. Обов'язки: вміти підібрати алкоголь на будь-який смак і колір, враховуючи ситуацію і привід. Наймають їх переважно магазини, які спеціалізуються на продажі дорогого алкоголю, і ресторани. Зарплати відповідають елітності закладу, але не менше 3 тис. грн.

Тітестер - ще один дегустатор, але на цей раз не міцних, а просто гарячих напоїв - конкретно чаю. Досвідчений фахівець (приблизно п'ять років навчання + ще стільки ж на практику) в змозі розрізнити до декількох тисяч смакових відтінків.

Нюх і смакові рецептори таких спеців цінуються на вагу золота. Тому їх господарі ведуть здоровий спосіб життя, компенсуючи відсутність надмірностей хорошою зарплатою: від 2 тис. грн, якщо йдеться про представника в солідному торговому центрі або чайній фірмі, і від 2 тис. дол., коли мова заходить про розробника нових чайних смаків.Постижер - фахівець з накладного волосяного покриву: не тільки перук і шиньйонів, але й вусів із бакенбардами. Мова, звичайно, йде не про дешеві імітації зі штучного волосся, які можна знайти на ринку. Постижери працюють індивідуально і на замовлення, витрачаючи на невелику перуку не менше двох місяців праці. І коштувати така перука буде не менше 5 тис. грн.

Шоста сторінка усного журналу - «Найкумедніші професії»

Яких тільки професій не буває на світі! А є і найбезглуздіші професії світу. Виявляється, у готелях і аеропортах існує така спеціальність, як інженер із безпеки, що прибирає кокоси. Або мисливець за птахами і тваринами, що втекли в аеропорту Цюриха. Чи дресирувальник качок, який має мотивувати пташок мальовничо прогулюватися навколо готелю. В Індії можна працевлаштуватися спеціалістом із мавп – відганяти їх від туристів. У комунальному управлінні з охорони тварин Нью-Йорка є спеціальний службовець, який рятує кішок. Щороку він дає друге життя майже двом тисячам цих домашніх улюбленців.

При великих універмагах у Чикаго протягом багатьох років існує особлива категорія службовців, таких собі „цапів відбувайлів”. Якщо покупець чимось незадоволений, завідувач секції викликає і шпетить такого клерка, а потім привселюдно заявляє, що звільняє його. Покупець, не сподіваючись на такий поворот подій, проймається співчуттям до бідолахи і просить залишити його на роботі. Коли покупець іде, гордий своєю великодушністю, клерк повертається на робоче місце і чекає наступного виклику.

В Америці існують і інші незвичні професії. Є, наприклад, службовець, який увесь робочий день має ходити по матрацах, щоб перевірити їхню м’якість. Є люди, які заробляють тим, що розходжують взуття для листонош та представників інших „ходячих” професій. Існують спеціалісти, які цілісінький день розбивають тарілки, аби визначити їхню міцність. У Лондоні в метро працює чоловік, який ліквідує з плакатів різні „прикраси” – домальовані кимось вуса, бороди...

Та найоригінальнішою, напевно, була діяльність шведки Ельфріди Карлсон, яка вивчила двадцять видів собачого гавкання. Її талант добре оплачувало фінансове управління Стокгольма. Чому? Виявляється, за  утримання собаки треба платити податок, а чимало господарів приховують своїх чотироногих вихованців. Карлсон заходила до будинку і починала гавкати. І якщо там жила собака, то у відповідь чувся гавкіт. Тоді Карлсон записувала адресу і породу собаки, а власник отримував повідомлення про необхідність сплатити податок.

І на останок нашого усного журналу - сьома (заключна) сторінка«Конкурс «Знавці професій»

Я звертаю вашу увагу на плакат з ребусами і пропоную розгадати їх.

Слід відгадати, які професії зашифровані. Кожна правильна відповідь – 1 бал. Хто найбільше балів отримає, тому присвоюється звання « Кращий знавець професій»

Знавець професії”

         ефмрре ;

         рінежен ;

         рілак ;

         тупеморор ;

         рпдовацеь ;

         дежремен .

 (Відповіді: фермер, інженер, лікар, промоутер, продавець, менеджер)


Бібліотекар: У людини можуть бути задатки багатьох здібностей і дарувань. Наприклад Ріхард Багнер був наділений одночасно музичним і літературним даруванням. Лермонтов і Шевченко крім поетичного дарування були прекрасними художниками. Композитор Бородін був видатним хіміком.
Талант – річ прекрасна, але мені б хотілося б нагадати слова найвидатнішого винахідника минулого століття Томаса Едісона. "талант – це один процент терпіння і 99 % потіння". Отож яку б професію ви не обрали, дуже важливо щоб вона стала частиною вашого життя, до того ж приємною.

Завершуючи нашу зустріч я б хотіла сказати такі слова:Велика відрада робота

У полі, цеху, за столом.

Працюй до гарячого поту

Працюй же без ліку й достоту
Щасливий, хто дружить з трудом.

«Є в світі істина проста: жити в роботі й досягати мрію», - говорив П.Тичина. Хочу побажати вам знайти свій шлях у житті, зробити правильний вибір, здійснити всі задумані проекти.

База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка