Моя батьківщина то прадідів слава, єдина родина, єдина державаСкачати 100.85 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір100.85 Kb.
#30226
Тема заходу: "Моя батьківщина – то прадідів слава, єдина родина, єдина держава"

Мета:

 • удосконалити знання учнів про історію державних символів України, викликати інтерес до вивчення минулого нашого народу, сприяти вихованню патріотичних почуттів, національної гідності;

 • розвивати почуття патріотизму, гордості за свою Батьківщину, бажання стати її захисником, справжнім громадянином України;

 • виховувати любов до рідного краю.

Оформлення: національна символіка: Державний Герб, Державний Прапор, Державний Гімн; виставка літератури з теми «Державні символи України», зал прикрашений різнокольоровими кульми.

Обладнання: стелаж виставковий.

Технічні засоби: музичний запис пісень мультимедійна дошка,. музичний центр.
Хід уроку
Зал святково прикрашений рушниками, букетами калини, портрет Т.Г. Шевченка, каравай. Все це на фоні виставкового стелажу з темою.

"Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну, красу її вічно живу і нову,

і мову її солов'їну" (В. Сосюра)
1-й ведучий.

Доброго дня, любі діти, шановні викладачі та гості! Сьогодні наше училище знову гостинно відкрило двері усім своїм учням. Цей навчальний рік несе кожному з нас творчі відкриття й нові враження.


2-й ведучий

Дозвольте привітати вас із першим уроком вашого першого дня у цьому навчальному році Хай світлою буде ваша дорога до знань. Бажаю міцного здоров’я і щастя вам!2-й ведучий

Сьогодні першим уроком буде — освідчення в любові дорогій і милій серцю Вітчизні-матері Україні, Херсонщині, що народила нас, дала нам щастя пізнавати казковий світ, чути чарівні звуки землі, бачити неповторну і дивну красу, дивуватись надзвичайними пейзажами довкілля. А найголовніше це те, що наша рідна Херсонщина найдорожча для нас в цілому світі. Почнемо з нашого уроку-подорожі "Моя батьківщина – то прадідів слава, єдина родина, єдина держава"2 -й ведучий

Ми, уявно подорожуючи,переглянемо цікаві сторінки історії України та Херсонської області, будемо захоплено милуватися мальовничими краєвидами рідної землі, зачаровано слухати мудре українське слово і чудові пісні.

Розпочинаємо мандрівку.

1-й учень- ведучий.

Ясні зорі, тихі води, долина орлина за лісами, всі поля - це моя країна Україна Все святе зібралося для кожного з нас у цьому слові. Земля рідна, земля батьків з діда-прадіда, найдорожча земля, споконвічний отчий край! Я перлина - Україна!


2-учень - ведучий.

Скажеш одне тільки слово «Україна» і в уяві обов'язково постають тополі в полі, калина в лузі й у дворі, верба край долини.


Моя Батьківщина – це вишеньки цвіт,

І верби над ставом, й калина.

Моя Батьківщина – це мрії політ,

Це рідна моя Україна!

Моя Батьківщина – це наша сім'я,

Затишний куточок і хата.

Це мама, татусь, сестричка і я,

Всі рідні і друзів багато.


1-й учень- ведучий

Херсонщина - це благодатний край, де жаркий родючий степ зустрічається з прохолодою морських хвиль, терпкі запахи чебрецю й полину змішуються із солоним рибним вітром херсонських просторів. Це вікно в середземноморський історичний простір, колиска європейської цивілізації. Житниця України. Край суднобудівників і хліборобів. І хочеться продовжити відразу ці рядки, бо у кожному серці стільки великої любові до рідного краю, усе це Я – Херсонщина!

1-й ведучий.

Сучасна Україна як самостійна і незалежна держава існує від 24 серпня 1991 року. Наша держава – своєрідний феномен: одночасно древня і юна, славнозвісна і маловідома. На політичній карті світу як самостійна держава з’явилася порівняно недавно, але її праматір – трипільська цивілізація, а потім – Київська Русь відомі своєю величчю на весь світ.


2-й ведучий

Історична доля України складалася непросто. Були важкі періоди невдач і розчарувань, гоніння і роздробленості. Та на всіх історичних перехрестях, як власну душу, нетлінний скарб, народ плекав рідну мову, власну культуру і звичаї. Ми, немов найдорогоціннішу монету, карбували свої кращі риси: волелюбність, працьовитість, щедрість і відповідальність.1-й ведучий

Нам є чим гордитися: нинішня Україна – одна з найбільших держав у Європі. Саме на території України вчені визначили географічний центр Стародвнього Світу;


2-й ведучий

За наявністю природніх ресурсів Україну вважають найбагатшою країною в Європі; на Всесвітньому конкурсі мов у Парижі українська була визнана однією з наймелодійніших (близько 70 років тому).


1-й ведучий

Але найголовніше, Україна є домівкою майже 46 мільйонів громадян, кожний з яких – талановита, неперсічна особистість. А ще у нас є 7 чудес України, давайте з вами познайомимось Відео «Сім чудес України»


Інформаційна мозаїка

2-й ведучий

Кожна держава має свої відзнаки.

Крім офіційних атрибутів держави – герба, прапора, гімну, які презентують нашу країну на міжнародних зустрічах, симпозіумах, змаганнях, існують ще й народні символи. Їхнє призначення: збереження і примноження історичної пам’яті народу певної території
1-й учень- ведучий

Хліб-сіль на вишитому рушнику
Дорогих гостей у нас зазвичай зустрічали хлібом-сіллю на вишитому рушнику. Ця традиція з давніх-давен дійшла до наших днів. Вона засвідчує шанобливе ставлення до того, кого зустрічають, і відкритість та гостинність господарів. Це знак довіри, побажання достатку та щастя.
Хліб і сіль тобі, Тарасе,

Сьогодні підносимо…

(Виносимо хліб-сіль, кладемо біля портрету)

Вшанувати цю гостинність

Оплесками просимо.
2-й учень- ведучий

Тарас Шевченко… Геній, мислитель, пророк. Людина незвичайної долі й незвичайного таланту, що здобула світову славу.


1-й учень- ведучий

Увібравши в себе душу народу, він підніс його духовну велич і красу на найвищу височінь, чим збагатив увесь світ. Тарас Шевченко звеличив Україну, та весь український народ.Пісня на слова Шевченка "Зоре моя вечірняя”.
2-й учень- ведучий

"Незлим тихим словом” згадуємо ми свого пророка, який залишив нам прекрасні твори. А що ж залишимо своїм нащадкам ми?


1-й учень- ведучий

Залишим у спадок новим поколінням

Свої ідеали й свої устремління,

Могутню Вкраїну, в якій наша сила,

І геній Шевченка як нації крила.

Залишим і те, що душею народу

Зовуть недаремно від роду до роду,

Як вищу красу і життєву основу,

Залишимо Слово, Ім’я своє, Мову.

2-й учень- ведучий

Українська мова!

Говорити про розвиток культури народу і нічого не сказати про розвиток мови – це все одно, що будувати хату і забути про її фундамент. Наша мова – не лише засіб спілкування, а й знаряддя, інструмент духовної діяльності людини. Завдяки мові людина мисляча – це насамперед людина фантазуюча. Без такої здатності ми не мали б не лише трагедій Евріпіда і Шекспіра, гетевського «Фауста» й гоголівського «Вія», а й... теорії Ейнштейна та всіх матеріальних надбань цивілізації – від простого колеса до комп’ютера.


1-й учень- ведучий

Червона калина

Калина для українців – символ родини, отчого дому, рідної землі. Кетягами спілої калини прикрашали дівчата віночки та весільний коровай. А на могилах козаків, які не повернулися додому, садили калинові кущі – знак пам’яті та любові.


2-й учень- ведучий

Українська вишивка
Україну можна пізнати серед інших держав і за вишивкою. Українським візерункам притаманні як геометричні орнаменти, так і рослинні та зоологічні. Проте, що це ремесло було в шані на нашій землі здавна, свідчать кам’яні скіфські баби, на яких добре збереглися схематичні орнаментальні зображення на одязі. Вишивка – символ назламності народу та оберіг його майбутнього. Сьогодні вишивкою оздоблюють рушники, одяг, предмети побуту, це вважається стильно і сучасно.
1-й учень- ведучий

До речі, в нашому училищі існує історико – етнографічний музей,

де ви можете познайомитися більш детально про національні символи рідного краю. Приходьте, ми завжди вас раді бачити!

2-й учень- ведучий

Українська пісня

Українська пісня – душа народу, яка знайшла своє вираження та відображення в співочих образах. Переживання, будь-які враження, релігійні вірування та погляди висловлювались в різних пісенних жанрах.

Пісня для українців стала найдорожчим та невичерпним народним скарбом.
(вихід хлопців з прапорами під пісню) «Перлина Украйна»
1-й учень- ведучий

Яке ж це диво – народна пісня! І яку владну силу таїть вона в собі! Серце сповнюється гордістю за нашу славну матір Україну, за її важке і героїчне минуле, за наш талановитий і мудрий народ, що створив таку незвичну красу.2-й ведучий
Кожна країна світу обов'язково має свої державні символи. Україна – не виняток, і перший із її символів ми назвали. Які ще символи нашої держави Ви могли б назвати?

Варіанти відповідей: символи України – Гімн, Герб, Прапор.
1-й ведучий

А чи знаєте Ви, що означають названі Вами символи?Гімн – це головна пісня, яка виконується в державі під час усіх урочистих подій. Герб – розпізнавальний знак держави.
2-й ведучий

Прапор – полотнище певного кольору чи поєднання кольорів, часто з певним зображенням, прикріплене до держала чи шнура. Це офіційна емблема, символ суверенітету.
1-й учень- ведучий

У статті 20 (розділ 1) Конституції України записано: «Державними символами України є Державний Прапор, Державний Гімн, Державний Герб України.

Сьогодні ми пригадаємо історію наших державних символів.
Учень. З глибини віків дійшла до нас ось така легенда.

Жила собі жінка. І мала вона трьох синів. Сини зростали чесними, сміливими, дуже любили свою неньку і готові були віддати за неї своє життя.


Виросли сини і розійшлися по світах, прославляючи свою матір. Найстаршому мати подарувала на згадку про себе золоту корону з трьома промінцями. Корона зігрівала людей, вела вперед. За цю трипроменеву корону люди дали першому синові ім'я Тризуб.
Середньому сину мати дала в дорогу блакитно-жовтий одяг. Сміливий і сильний був середній син, і прославив він свою матір добрими звитяжними вчинками. Люди запам'ятали його і назвали Прапором.
А найменший син отримав у дарунок від матері соловейків голос. І де б він не був, усюди лунала його дзвінка урочиста пісня. За цей голос і величний спів люди дали йому ім'я Тризуб.
Так і донині по всьому світу золотий тризуб, синьо-жовтий прапор і урочистий гімн прославляють рідну неньку - Україну.
2-й учень- ведучий
Кожен народ з повагою ставиться до своїх символів.

Наш Герб, він символізує спорідненість поколінь, мир і творчу працю. Це – символ відродження Батьківщини, її традиції, продовження сторінок нашої історії. Золотий тризуб як малий герб затверджений Верховною Радою 19 лютого 1992 року вважають головним елементом Великого Гербу України.


1-й учень- ведучий

Прапор і Герб є нашими святинями, тому їх потрібно шанувати і берегти.

2 вересня 1991 року над будинком Верховної Ради України було піднято синьо-жовтий прапор – символ незалежності та суверенітету нашої держави, 28 січня 1992 року Верховна Рада України затвердила Державним прапором – синьо-жовтий. Але цьому передувала довга історія. Тож на вас чекає невелика розповідь, під час якої ви маєте бути дуже уважними…
2-й учень- ведучий

Слово гімн — грецького походження (дослівний переклад —похвальна пісня) — урочиста пісня, прийнята як символ державної, національної єдності.

Слова національного Гімну «Ще не вмерла Україна» написав у 60-х роках XIX ст. відомий український поет Павло Чубинський, а музику — композитор Михайло Вербицький. Саме цій пісні судилося стати національним гімном України, хоча з’являлися й інші патріотичні пісні, які виконували роль гімну.

Під час виконання Державного Гімну всі повинні стояти.(звучить гімн)

А терер давайте проведемо з вами невелику вікторину яка має назву «Моя Украна».Вікторина «Моя Україна»

 • Яке місто є столицею нашої держави? (Київ)

 • Назвіть державні символи України? (Герб, Гімн, Прапор)

 • Який кущ вважають народним символом України? (Калина)

 • На честь кого було названо місто Київ? (На честь брата Кия)

 • Як називається Основний Закон нашої держави? (Конституція України)

 • Яка мова в Україні є державною? (Українська)

 • Яка найбільша річка в Україні? (Річка Дніпро)

 • Державний Герб України – це... (Тризуб)

 • Якого кольору Державний Прапор України? (Синьо-жовтого)

 • Урочиста пісня нашої держави – це... (Гімн України)

 • Найвищі гори в Україні – це... (Карпати)

 • Кого в родині називають берегинею? (Матусю)

 • Що матері дарують своїм дітям на щастя, на долю, виряджаючи в дорогу? (Вишитий рушник)

 • З чим українці зустрічають гостей? (З хлібом-сіллю)

 • Без чого не обходиться жодне свято Великодня? (Без Паски і крашанок)

 • Як називається символ, який українки одягають на голову? (Вінок)

 • Яка улюблена страва українців? (Сало, борщ, вареники)

Добре, ви впорались з цим завданням!
1-й ведучий

Необов’язково займати високу посаду, бути дорослим, мати при собі паспорт, щоб прославити рідний край. А досить бути ученицею або учнем і збагатити свій рідний край, подарувати йому свою любов, повагу та турботу. Уявіть себе правою рукою Президента України або головою обласної державної адміністрації. На що б ви спрямували свої дії?2-й ведучий

Усі замислилися, але ви добре розумієте завдання, які стоять перед вами, патріотами нашої держави. Ви сьогодні ще зовсім юні, вчитесь в нашому училищі, здобуваєте основи знань та професію, щоб у недалекому майбутньому стати гідними будівниками своєї держави, її захисниками і патріотами. А сьогодні ви можете сказати з усією відповідальністю, що тепло своїх долонь і розуму, і серця ви готові віддати милій і дорогій Україні, рідній Херсонщині.Викладач історії

Методист ВПУ № 17,

м. Генічеська

Пирогова Ю.В.


Каталог: doc -> files -> news -> 402
news -> Миколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Проектування готовності вчителя до інноваційної діяльності Виконавець: Ріпний Микола Петрович
news -> Шляхи формування читацьких інтересів у молодших школярів Ковальова Вікторія Іванівна, учитель початкових класів, учитель вищої категорії, старший учитель, санаторна школа ─ інтернат №2
news -> З початкової школи в основну: проблеми наступності
news -> ─найважливіша умова успішного навчання молодших школярів. Ковальова Вікторія Іванівна, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, загальноосвітня санаторна школа ─ інтернат №2
news -> Повідомлення про оприлюднення проекту Концепції громадянської освіти та виховання в Україні Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України повідомляє про оприлюднення 29 листопада 2012
news -> Додаток базовий компонент дошкільної освіти
news -> Тема кохання в повісті Шолом-Алейхема "Пісня над піснями". Еволюція героїв (Шимек і Бузя) у часі. Біблійні мотиви в повісті. Утвердження етичних цінностей
news -> Конспект уроку з української літератури в 10 класі підготувала викладач української мови І літератури Технікуму промислової автоматики Одеської державної академії холоду
402 -> Обґрунтування теми «Багато в світі дивних див, та найдивніша з них людина.»
402 -> Тема. Початкові навички пензлевого розпису

Скачати 100.85 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка