Мошнянко А. О. Національний авіаційний університет, Київ проблеми молодих сімей в сучасному суспільствіСкачати 22.01 Kb.
Дата конвертації13.09.2017
Розмір22.01 Kb.
УДК 356.2 – 053.67(043.2)

Мошнянко А.О.


Національний авіаційний університет, Київ

ПРОБЛЕМИ МОЛОДИХ СІМЕЙ В СУЧАСНОМУ СУСПІЛЬСТВІ

Сім’я відіграє важливу роль у житті суспільства. Саме сім’я є головним механізмом, який керує багатьма суспільними процесами і є складною соціально-природною системою.

Багато дослідників сучасності надають велике значення дослідженням проблем молодої сім’ї на сучасному етапі. Труднощі молодої родини – це комплекс економічних, соціальних, психологічних, юридичних проблем.

Сучасна родина переживає складний етап еволюції перехід від традиційної моделі до нової, це зумовлено багатьма чинниками, адже змінюються сімейні стереотипи, традиції, звичаї. Головними проблемами з якими зіткнулась сучасна молода родина, це великий відсоток розлучення, незареєстровані шлюби, економічні проблеми, низький демографічний показник.

Негативні наслідки розпаду шлюбу в тій чи іншій формі впливають на життя всіх членів родини. Це призводить до психічних розладів як у дітей так і у дорослих, збільшення самотніх матерів та низький економічний рівень життя. Також зростає кількість позашлюбних дітей. Якщо у 1990 році таких було 11,2%, то нині ця цифра становить 21,2%. Так у ЄС у 90-му було 17,4% позашлюбних дітей, а сьогодні 37,4%. Винятком є хіба що Греція, у якій цей показник також виріс, але з 2,2% до 6,6%. Складною та актуальною на сьогоднішній день, є проблема переривання вагітності, що істотно підриває здоров’я жінок, та знижується народжуваність, тобто родина не виконує репродуктивну функцію.

Суттєва проблема сучасності - це економічна проблема. Матеріальний рівень сучасних сімей просто мізерний. Як правило, у важких матеріальних умовах перебувають сім'ї з малолітніми дітьми (віком до трьох років). Таких родин близько 6 млн. В особливому становищі перебувають студентські сім'ї з дітьми.

Сучасна родина також забула про маральні цінності та настанови, виховання дітей у багатьох випадках залишається поза увагою. Збільшилась велика кількість безпритульних дітей. Велика кількість дітей у дитбудинках, і це не тільки через те, що вони не мають батьків, а через те, що батьки добровільно відмовляються від виховання.

На сьогоднішній день чимало шлюбів укладаються також з економічних міркувань: двоє багатих людей бажають об'єднати свою власність чи хтось один хоче отримати доступ до грошей іншого. Або ж молода дівчина чи чоловік, входить у законний шлюб з єдиною метою отримати гроші, на мою думку це аморально.Отже, для вирішування цих проблем суспільству необхідно вирішувати низку соціальних питань. Багато залежить звичайно від індивіда. Провідні соціологи сучасності вважають що стабільність шлюбу, сім'ї значною мірою залежить від волі людини до досягнення щастя, успіху в шлюбі, вироблення особистісної установки на терпимість до партнера, членів сім'ї.

Науковий керівник І. Г. Шаповал, ст. викл.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка