Міністерство юстиції україни головне територіальне управління юстиції у полтавській області гребінківське районне управління юстиціїСкачати 374.85 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір374.85 Kb.МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

ГОЛОВНЕ ТЕРИТОРІАЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ

У ПОЛТАВСЬКІЙ ОБЛАСТІ

ГРЕБІНКІВСЬКЕ РАЙОННЕ УПРАВЛІННЯ ЮСТИЦІЇ

вул. 50 років Жовтня, 16, м. Гребінка, 37400, тел. (05359) 91 4 95

E-mail: grebruu@ukrpost.ua Код ЄДРПОУ 25718081
17.12.2015 № 01.8-06/1152 
Начальнику Головного

територіального управління

юстиції у Полтавській області

Пашко І.С.З А П И Т А Л Ь Н И К

для висвітлення роботи Гребінківського районного

управління юстиції з питань правової освіти

населення за 2015 рік


 1. Відомості про працівників управління юстиції, які виконують обов’язки пов’язані з правовою освітою :

 • Федорченко Дмитро Миколайович, освіта вища-юридична, начальник Гребінківського райуправління юстиції, працює з 14.02.2006 року, тел. (05359) 91-4-95, електронна адреса. grebruu@just.gov.ua 

 • Литвиненко Ірина Володимирівна, освіта вища, правознавство, юрист, провідний спеціаліст РУЮ, працює з 20.03.2013 року.

 1. Діяльність районної МКМР з правової освіти населення :

засідання Гребінківської МКМР проводились 18 лютого 2015 року, 12 травня 2015 року, 01 вересня 2015 року, 05 листопада 2015 року на яких розглядались питання :

 1. Інформація про виконання Програми правової освіти населення на 2011-2015 роки Гребінківського району за 2014 рік.

 2. Про виконання плану роботи МКМР при Гребінківській райдержадміністрації з правової освіти населення у 2014 році.

 3. Про виконання рекомендацій міжвідомчої координаційно – методичної ради з правової освіти населення при Гребінківській райдержадміністрації у 2014році.

 4. Про здійснення вивчення, узагальнення та поширення позитивного досвіду з викладання правознавства та виховання молоді в навчальних закладах Гребінківського району.

 5. Форми та методи правового навчання та виховання підлітків на уроках у загальноосвітніх навчальних закладах Гребінківського району.

 6. Про організацію та проведення правоосвітніх заходів присвячених відзначенню Дня Конституції України, Дня незалежності України у районі.

 7. Про інформаційну та дозвільно - просвітницьку діяльність закладів культури району з популяризації правових знань.

 8. Про стан розробки та розповсюдження методичних рекомендацій.

 9. Про проведення Місячника правових знань та Всеукраїнського тижня права.

 10. Розгляд проекту Програми правової освіти населення Гребінківського району на 2016-2020 роки.

 11. Про проведення профілактичних заходів серед неповнолітніх, схильних до девіантної поведінки.

 12. Про соціальний захист осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції.

 13. Обговорення та затвердження плану роботи МКМР при Гребінківській райдержадміністрації з правової освіти населення на 2016рік.

На виконання рекомендацій Гребінківської МКМР проведені наступні заходи : 1. Забезпечено контроль щодо виконання заходів Програми правової освіти населення району на 2011-2015;

 2. Здійснюється вирішиння питання щодо фінансування Програми правової освіти населення району на 2011-2015;

 3. Залучаються члени МКМР до проведення правоосвітніх заходів та проведення правороз'яснювальної роботи серед населення;

 4. Розпочато роботу над розробкою проекту Програми правової освіти населення району на 2016-2020.

 5. Відповідальний секретар МКМР з правової освіти населення доводить до відома членів МКМР з правової освіти населення, рекомендації МКМР з правової освіти населення.

 6. Контроль за виконанням рекомендацій забезпечує заступник голови МКМР з правової освіти населення Д.М.Федорченко.

 7. Забезпечено включення до плану роботи райдержадміністрації інформацію про роботу МКМР з правової освіти населення.

 8. Проводиться інформування членів МКМР про час та місце проведення засідання МКМР;

 9. Проводиться завчасна робота по підготовці інформацій виступаючими відповідно до плану роботи МКМР з правової освіти населення.

 10. Продовжується робота з узагальнення та поширення позитивного досвіду кращих вчителів навчального предмета «Основи правознавства» серед загальноосвітніх навчальних закладів Гребінківського району;

 11. Забезпечино постійне підвищення кваліфікації на базі Інституту післядипломної  педагогічної освіти Полтавської області вчителів навчального предмета «Основи правознавства» загальноосвітніх навчальних закладів області шляхом ознайомлення їх зі змінами в чинному законодавстві;

 12. Забезпечено виконання планів проведення перевірок загальноосвітніх закладів району.

 13. За результатами перевірок проводяться Узагальнення позитивного досвіду та контролюється стан виконання рекомендацій по усуненню недоліків в роботі.

 14. Затверджено спільний план проведення правоосвітніх заходів присвячених відзначенню Дня Конституції України, Дня незалежності України у районі.

 15. Залучаються до заходів юристів практиків, адвокатів, суддів, працівників правоохоронних органів, органів юстиції.

 16. Забезпечено організацію куточків правознавства, оформлюються в бібліотеках книжкові виставки, тематичні полиці з метою популяризації літератури правової тематики.

 17. Систематично організовуються в закладах культури заходи інформаційного, освітнього та виховного характеру (бесіди, виховні години, уроки права, конкурси, вікторини тощо), які спрямовані на підвищення рівня правової культури, поширення знань про права і свободи людини і громадянина та набуття навичок їх заcтосування.

 18. Забезпечено проведення бібліотеками спільно з управлінням юстиції, службою у справах дітей райдержадміністрацій, відділом освіти, молоді та спорту, закладами освіти, центром соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді комплексу заходів, які спрямовані на профілактику негативних явищ у підлітковому та молодіжному середовищі та пропаганді здорового способу життя.

 19. Проводиться робота з підвищення правової освіти та формування правової культури населення в бібліотеках та клубних закладах району шляхом активізації роботи лекторіїв, правових клубів, клубів за інтересами.

 20. .Вивчається та поширюється позитивний досвід організації та проведення правовиховної та правоосвітньої роботи закладами культури району.

 21. Забезпечується проведення заходів з підвищення кваліфікації клубних та бібліотечних працівників з актуальних питань застосування чинного законодавства за участю представників правоохоронних органів, суддів, органів юстиції.

 22. Постійно вивчається можливість щодо покращення забезпечення бібліотек юридичною літературою та спільно з членами районної МКМР та представниками правоохоронних органів систематично здійснюється оновлення бібліотечних фондів з урахуванням змін у законодавстві з метою забезпечення вільного доступу громадян району до джерел правової інформації.

 23. Забезпечено розповсюдження серед навчальних закладів району методичних рекомендацій в електронному варіанті.

 24. Тематику для методичних рекомендацій, обирається з врахуванням найбільш поширених питань до громадської приймальні з надання первинної правової допомоги.

 25. Підготовлено, затверджено та проведено Тиждень права, Всеукраїнський тиждень права та Місячник правових знань до річниці ухвалення Конвенції з прав людини.

 26. Під час проведення Тижнів та Місячника правових знань охоплено навчальні заклади району право освітніми заходами.

 27. У відповідності до Національної Програми правової освіти населення затвердженої Указом Президента України від 18 жовтня 2001 року N 992/2001 внесено на розгляд та затвердження проект Програми правової освіти населення району на 2016-2020 роки.

 28. Посилино профілактичну роботу з підлітками, які перебувають на обліках в ОВС, шляхом проведення відпрацювань місць концентрації неповнолітніх та молоді, розважальних закладів.

 29. Проведено комплекс профілактичних заходів із неблагополучними сім»ями, в яких проживають діти, з метою виявлення та своєчасного вжиття заходів реагування до батьків та осіб, що їх заміняють, які не виконують обов`язки по їх вихованню та вчиняють насильство в сім»ї.

 30. При затриманні неповнолітніх, які перебувають в стані алкогольного сп`яніння, з`ясовуються причини та умови, що сприяли вживанню дітьми алкогольних напоїв.

 31. Відділом освіти, молоді та спорту спільно з Гребінківським РВ УМВС України в Полтавській області проведено для учнів різних вікових категорій екскурсії з елементами бесіди до правоохоронних органів.

 32. Активізувати роботу у напрямку роз`яснення законодавства у засобах масової інформації щодо відповідальності неповнолітніх за вчинення правопорушень;

 33. Розповсюджено серед учнівської молоді буклет «Неповнолітньому про кримінальну відповідальність»;

 34. В рамках Місячника та Тижнів право освітніх знань проведено право освітні заходи для учнів навчальних закладів району щодо роз`яснення питань чинного законодавства стосовно прав та обов`язків неповнолітніх, притягнення неповнолітніх до кримінальної відповідальності.

 35. Управлінням праці та соціального захисту населення Гребінківської райдержадміністрації проводиться інформаційно-роз`яснювальна робота для населення, шляхом розміщення на інформаційних стендах управління, лікарнях, виконкомів сільських та міської ради, сайті Гребінківської райдержадміністрації інформації щодо соціального захисту осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території.


3. Відомості про міжвідомчі ради в районах і містах: де вони діють, діяльність яких рад вивчалась, де не сформовані чи не діють. Викласти досвід найкращої МКМР.

-

4. Діяльність громадських приймалень та виїзних консультативних пунктів; співпраця з юридичними клініками, створеними при вищих навчальних закладах, які готують фахівців-юристів:

4.1 робота громадських приймалень, створених при управліннях юстиції, які надають безоплатні консультації та роз'яснення з правових питань, допомогу в оформленні заяв, скарг та інших документів правового характеру, інформацію про повноваження органів, установ;

На базі Гребінківського районного управління юстиції наказом начальника управління № 93 від 31.10.2011 «Про організацію роботи громадської приймальні Гребінківського районного управління юстиції» створено правову громадську приймальню по наданню безкоштовної правової допомоги, яка керується наказом Міністерства юстиції України N 3047/5 від 21.09.2011 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2011 р. за N 1114/19852 «Про затвердження Порядку роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги» .

Громадська приймальня Гребінківського районного управління юстиції з надання безоплатної первинної правової допомоги відповідно до наказу Гребінківського районного управління юстиції від 25.12.2014 № 86-ОД «Графік роботи в громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Гребінківського  районного управління юстиції на 1 півріччя 2015 року», наказу Гребінківського районного управління юстиції від 24.06.2015 № 43-ОД «Графік роботи в громадській приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги Гребінківського  районного управління юстиції на 2 півріччя 2015 року» працює кожного вівторка-четверга з 10.00 годин до 16.00 годин в роботі приймальні приймають участь працівники Гребінківського РУЮ та підрозділів, державний та приватні нотаріуси. Приймальня забезпечена кімнатою для прийому громадян, необхідними меблями, комп’ютерною технікою з доступом до мережі Інтернет та правових баз. Основною метою діяльності приймальні є надання первинної правової допомоги сприяння забезпеченню правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів громадян органами виконавчої влади, належної реалізації Закону України "Про безоплатну правову допомогу". Правова допомога надається всім без винятку громадянам України, іноземцям та особам без громадянства. Приймальня здійснює такі види правової допомоги: надання правової інформації; надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

складення заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім

документів процесуального характеру); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації. Так протягом 2015 року надано 144 консультації громадянам. Громадяни за допомогою у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру) не звертались.

4.2 робота інших громадських приймалень, у роботі яких працівники управлінь юстиції беруть участь: кількість таких приймалень; кількість наданих у них консультацій працівниками управлінь юстиції;

Розпорядженням голови Гребінківської районної державної адміністрації

від 11.01.2012 №12 «Про створення громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги» створено правову громадську приймальню по наданню безоплатної правової допомоги, яка керується Порядком роботи громадської приймальні з надання безоплатної первинної правової допомоги, що затверджений наказом Міністерства юстиції України N 3047/5 від 21.09.2011 зареєстрований в Міністерстві юстиції України 22 вересня 2011 р. за N 1114/19852 .

Громадська приймальня Гребінківської РДА з надання безоплатної первинної правової допомоги працює кожної середи з 9.00 годин до 11.00 годин в роботі приймальні приймають участь працівники райдержадміністрації та Гребінківського РУЮ. Приймальня забезпечена кімнатою для прийому громадян, необхідними меблями, комп’ютерною технікою з доступом до мережі Інтернет та правових баз.

Працівники управління приймають участь в роботі виїзної громадської приймальні Гребінківської районної державної адміністрації.

Питання з якими звертаються громадяни роз»яснюються під час приймання у день їх звернення з урахуванням часу роботи приймальні в разі якщо питання складне і потребує додаткового вивчення законодавства відповідь може бути оформлена письмово та направлена поштою громадянинові. Працівниками управління щомісячно у відповідності до графіку здійснюється прийом громадян в громадській приймальні при Центрі обслуговування інвалідів та осіб похилого віку. Так протягом 2015 року надано 39 консультацій громадянам. Громадяни за допомогою у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру) не звертались.4.3 робота виїзних консультаційних пунктів (наказ управління юстиції, розпорядження голови облдержадміністрації, кількість виїздів, кількість населення, якому надано правову допомогу працівниками органів юстиції);

Прийом мешканців віддалених населених пунктів проводиться в приміщенні сільських рад району, які забезпечена кімнатою для прийому громадян, необхідними меблями. Крім того працівники управління приймають участь в роботі виїзної приймальні Гребінківської районної державної адміністрації, яка здійснює свою діяльність у відповідності до ЗУ «Про звернення громадян» у відповідності до затвердженого графіку. Начальником управління здійснено 12 виїздів до віддалених населених пунктів району Тарасівка, Майорщина, Григорівка, Слобода-Петрівка, Березівка, Овсюки, Покровщина, Рудка, Ульянівка, Мар’янівка Тарасівка, Олексіївка під час яких надано 43 консультації. Громадяни за допомогою у складанні заяв, скарг та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру) не звертались.4.4 суть співпраці управлінь юстиції з юридичними клініками.

В Гребінківському районі відсутні вищі та професійні навчальні заклади.4.5 характер питань, на які було надано безоплатні правові консультації у громадських приймальнях, створених при органах юстиції.

Основною метою діяльності приймальні є надання первинної правової допомоги сприяння забезпеченню правового захисту конституційних прав, свобод та інтересів громадян органами виконавчої влади, належної реалізації Закону України "Про безоплатну правову допомогу".

Правова допомога надається всім без винятку громадянам України, іноземцям та особам без громадянства. Слід зазначити, що протягом 2015 року всього надано 226 консультацій, питання яких переважно стосувались, цивільного, (спадкового), земельного, сімейного, трудового, законодавства України.

5. Відомості про співпрацю з громадськими організаціями та їх місцевими осередками: відомості про кількість та їх перелік, напрями роботи, організаційні форми роботи тощо.

Гребінківське районне управління юстиції тісно співпрацює з громадською організацією «Єко розвиток», Гребінківською районною громадською організацією "Територія життя", Гребінківською районною громадською організацією «Дитячий клуб «Капітошка». Вище вказані організації залучатися до проведення різноманітних правоосвітніх заходів (круглих столів, лекцій та ін.) та розповсюджують інформацію про діяльність громадських приймалень. Головою Гребінківської районної громадської організації "Територія життя" Чумарним А.І. було прийнято участь в правоосвітніх заходах управління для учнів ЗОШ № 1, 3, 4 м. Гребінка. Під час заходів розглядались питання учнівського самоврядування, Питання боротьби з негативними явищами суспільства «наркоманія та СНІД».6. Відомості про кількість проведених заходів, спрямованих на підвищення правосвідомості громадян, їх учасників, яким проблемам присвячені, кількість громадян, охоплених цими заходами.

Пріоритетним напрямком діяльності Гребінківського районного управління юстиції є підвищення рівня правової освіти населення, яке відбувається шляхом проведення семінарів-навчань, «круглих столів», прес-конференцій та інших право освітніх заходів, протягом 2015 року працівниками управління юстиції проведено 102 право освітні заходи, якими охоплено 1871 особа. З них у навчальних закладах проведено 56 право освітніх заходів, якими охоплено 1304 учня. Тематика проведення різноманітна, це і підвищення рівня правових знань керівників юридичних служб, підприємств, установ та організацій; широке інформування громадян про державу і право, права і обов’язки громадян; підвищення рівня правової культури учнівської молоді; «Кримінальна відповідальність неповнолітніх», «Права дитини», «Я і Закон», «Поведінка в громадських місцях», «Правова інформація на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади», «Правова інформація на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади», "Сімейні цінності в житті людини", "Моя сім"я, моя родина в житті і долі України", "Без сім’ї немає щастя на землі", «Чому ми не розуміємо один одного?», «Пам’ятайте, щаслива дитина виростає в міцній сім’ї, а де міцна сім’я – там міцна держава», "Заповіт подружжя","Про попередження насильства в сім"ї", "Україна на шляху до Європи", "Що ми знаємо про Європейський Союз", «Що таке ЄС», "Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки ", "Конвенція про права дитини", "Які права у тебе є?", «Хай сонцю і квітам всміхаються діти», «Малечі про її права», "Ми живемо по законах України", "Закон я знаю і поважаю", «Конституція та держані символи України», "Боротьба з корупцією розпочинається з тебе","Наркоманія в підлітковому середовищі", «Насильство породжує відповідальність», "Толерантність як елемент правової культури», «Ми проти насильства в нашому суспільстві!», «Права і обов"язки громадян», "Незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення", "Конвенція про права дитини", " Права дитини", "Права людини", «Дітям про їх права та обов'язки», «Захист Конституційних прав людини», та проведено інші заходи, які передбачені щомісячними графіками проведення право освітніх заходів.7. Стан правового навчання в дошкільних, загальноосвітніх та вищих навчальних закладах: де перевіряється стан викладання правознавства, чи має розвиток мережа навчальних закладів з поглибленим вивченням права (ліцеї, школи-гімназії, спеціалізовані класи). Яка кількість учнівської молоді охоплена цим навчанням. Приклади позитивного досвіду, які проблеми стримують цей процес. Відомості про поширення позитивного досвіду серед інших навчальних закладів області.

За 2015 рік Гребінківське РУЮ спільно з відділом освіти, молоді та спорту при Гребінківській РДА та членом ради МКМР з правової освіти населення при Гребінківській РДА здійснили вивчення та перевірку правової та освітньовиховної роботи: Дошкільний навчальний заклад «Веселка» м. Гребінка; Дошкільний навчальний заклад «Малятко» с. Сербенівка; Дошкільний навчальний заклад «Світлячок» с. Сліпорід-Іванівка; Дошкільний навчальний заклад «Чебурашка» с. Мар”янівка;

Дошкільний навчальний заклад «Дзвіночок» с. Короваї; Дошкільний навчальний заклад «Ромашка» с. Корніївка; Гребінківська загальноосвітня школа №2 І-ІІІ ступенів; Майорщинська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів;

Короваївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів; Мар”янівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів; Березівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. За результатами якої працівниками юстиції надавалась методична допомога та здійснено 1 узагальнення позитивного досвіду серед дошкільних закладів району. В Гребінківському районі відсутні навчальні заклади з поглибленим вивченням права. Стан правового навчання в дошкільних, загальноосвітніх навчальних закладах району здійснюється на належному рівні. Загальна кількість осіб охоплених правовим навчанням в дошкільних навчальних закладах району складає 633 особи. Загальна кількість осіб охоплених правовим навчанням в загальноосвітніх навчальних навчальних закладах району складає 829 осіб.8. Стан правового навчання в закладах культури. Відомості про правоосвітні заходи, що в них проводились.

Районним управліннями юстиції проводилася активна співпраця із закладами культури у напрямку підвищення рівня правової освіти населення шляхом створення та продовження роботи діючих правових клубів на базі закладів культури. З метою організації правового навчання населення в закладах культури налагоджена співпраця з районною бібліотекою, при якій створений та діє правовий клуб «Феміда». С Протягом 2015 року проведено 4 засідання клубу. Крім того працівниками управління спільно працівниками закладів культури проведено наступне.

16 квітня 2015 року для бібліотекарів Гребінківської районної бібліотеки проведено круглий стіл на тему: «Веб-сайт – ефективний інструмент для доступу громадськості до інформації».

До Тижня правових знань до Міжнародного дня сім'ї, працівниками управління спільно з бібліотекарями Гребінківської районної бібліотеки підготовлено тематичну полицю на тему: "Сімейні цінності в житті людини". 12 травня 2015 року для читацької аудиторії Гребінківської районної бібліотеки, провідним спеціалістом Гребінківського районного управління юстиції спільно з бібліотекарями проведено бесіду на тему: "Моя сім"я, моя родина в житті і долі України". Проведено круглий стіл для бібліотекарів в Гребінківській районній бібліотеці на тему: "Родинне виховання базується на вітчизняному фольклорі, літературних і мистецьких засадах".

До Тижня правових знань до Дня Європи, працівниками управління спільно з бібліотекарями Гребінківської районної бібліотеки підготовлено перегляд літератури на тему: "Сучасне обличчя Європи". 18 травня 2015 року на базі Гребінківської районної бібліотеки проведено круглий стіл на тему: "Україна на шляху до Європи". По завершенні круглого столу учні Гребінківської ЗОШ №4 змогли переглянути багато цікавої літератури та  розширити свої знання про європейські країни.

До Тижня правових знань до Міжнародного дня захисту дітей, працівниками управління спільно з бібліотекарями Гребінківської районної бібліотеки для дітей  підготовлено книжкову виставку літератури на тему: "Щасливий світ дитинства" та проведено конкурс малюнків на тему: «Хай сонцю і квітам всміхаються діти».

До Тижня правової пропаганди щодо об’єднання українського суспільства навколо ідеї української державності до Дня Конституції України, працівниками Гребінківського районного управління юстиції спільно з працівниками Гребінківської районної центральної бібліотеки організовано та проведено книжкову виставку на тему: : "Конституція України - головний підручник життя", 23 червня 2015 року працівниками управління для працівників Гребінківської центральної районної бібліотеки проведено круглий стіл на тему: "Ми живемо по законах України".

До Місячника правових знань, працівниками управління юстиції спільно працівниками Гребінківської районної бібліотеки в Гребінківській центральній районній бібліотеці організовано виставку юридичної літератури. 20 листопада 2015  року працівниками  центральної  районної бібліотеки спільно з працівниками управління  юстиції для учнів Гребінківської ЗОШ № 2  проведено  юридичний  брейнг-ринг на тему: "Права і обов"язки громадян. Створи себе сам", між командами "Феміда" та "Праволюби". Під час проведення турніру усі присутні мали змогу ознайомитись з економічними, соціальними, та правовими аспектами конкретних ситуацій. В ході проведення заходу учасники турніру мали змогу представити свою команду, позиції своєї команди, відповісти на питання та задати питання супротивнику. Здоровий дух суперництва та жвавий інтерес учасників сприяв захоплюючій грі. З перевагою в один бал перемогу здобула команда "Праволюби".

Працівники бібліотеки приймають активну участь у проведенні Місячника Тижнів правових знань, проведенні право освітніх заходів, надавалась допомога в проведенні засідань правового клубу «Феміда».

9. Стан організації правової освіти в органах виконавчої влади, на підприємствах, установах, організаціях.

Районним управлінням юстиції протягом 2015 року здійснено 11 перевірок стану правової освіти на підприємствах, в установах та організаціях. Під час проведення перевірок працівниками управління юстиції надавалася практична та методична допомога підприємствам, установам та організаціям.10. Робота з неповнолітніми. Зазначення показників підліткової злочинності у регіоні в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Заходи, спрямовані на профілактику злочинності, пропаганду здорового способу життя.

В районі ведеться активна робота щодо профілактики злочинності серед неповнолітніх. Дані питання розглядають на відповідних комісіях в Гребінківській РДА, проводяться заходи в навчальних закладах з дітьми щодо роз’яснення їм чинного законодавства України, розповсюджуються методичні матеріали щодо попередження проявів негативних явищ серед неповнолітніх.11. Інформація про проведення територіальними управліннями юстиції спільних правоосвітніх заходів Міністерства юстиції України.

-

12. Проведення тижнів, декад, місячників правових знань, участь у проведенні обласних турів олімпіад з основ правознавства.

Працівниками управління юстиції в 2015 році

Працівниками Гребінківського районного управління юстиції у 2015 році проведено 7 Тижнів правових знань та Місячник правових знань. Загальна кількість охопленого населення становить 953 особи.

В рамках проведення Тижня правових знань "Офіційні веб-сайти органів виконавчої влади як джерело правової інформації" який проведено з 14 квітня по 21 квітня 2015 року. Працівниками Гребінківського районного управління юстиції заплановано низку заходів до зазначеного Тижня правових знань, а саме: підготовлено та направлено виступ в районну газету «Гребінчин край» на тему: «Офіційний веб-сайт органів виконавчої влади ефективний інструмент для доступу громадськості до правової інформації», крім того зазначений виступ розміщено на веб-сайті Гребінківського районного управління юстиції; проведено лекції та круглий стіл. 14 квітня 2015 року для учнів Гребінківської ЗОШ №4 проведено лекцію на тему: "Правова інформація на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади". По завершенню  лекції старшокласники змогли отримати відповіді на ряд питань, які виникли під час зустрічі. 16 квітня 2015 року для бібліотекарів Гребінківської районної бібліотеки проведено круглий стіл на тему: «Веб-сайт – ефективний інструмент для доступу громадськості до інформації». 17 квітня 2015 року для вчителів Гребінківської ЗОШ №1 проведено лекцію на тему: "Правова інформація на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади". По завершенню  лекції вчителі змогли отримати відповіді на ряд питань, які виникли під час зустрічі. 20 квітня 2015 року для вчителів Гребінківської ЗОШ №2 проведено лекцію на тему: "Правова інформація на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади". По завершенню  лекції вчителі змогли отримати відповіді на ряд питань, які виникли під час зустрічі. 21 квітня 2015 року для учнів гімназії проведено лекцію на тему: "Правова інформація на офіційних веб-сайтах органів виконавчої влади". По завершенню  лекції старшокласники змогли отримати відповіді на ряд питань, які виникли під час зустрічі.

В рамках проведення Тижня правових знань до Міжнародного дня сім'ї, який проведено з 12 травня по 15 травня 2015 року. Працівниками Гребінківського районного управління юстиції заплановано низку заходів до зазначеного Тижня правових знань, а саме: бесіди, круглий стіл, лекція та виховні години, крім того працівниками управління спільно з бібліотекарями Гребінківської районної бібліотеки підготовлено тематичну полицю на тему: "Сімейні цінності в житті людини". Крім того підготовлено та здійснено виступ в ефірі Гребінківського радіомовлення на тему: «Порядок анулювання актових записів цивільного стану». 12 травня 2015 року для читацької аудиторії Гребінківської районної бібліотеки, провідним спеціалістом Гребінківського районного управління юстиції спільно з бібліотекарями проведено бесіду на тему: "Моя сім"я, моя родина в житті і долі України".

12 травня 2015 року проведено круглий стіл для бібліотекарів в Гребінківській районній бібліотеці на тему: "Родинне виховання базується на вітчизняному фольклорі, літературних і мистецьких засадах". 13 травня 2015 для учнів Гребінківської ЗОШ №2 проведено виховну годину на тему: "Без сім’ї немає щастя на землі". Під час виховної години діти  мали змогу дізнатися про українські традиції вшанування і поваги до своїх батьків.   В сім’ї дитина робить свої перші кроки, звідси вона виходить у широкий світ, навчається любові і добра, тут вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам’ять свого роду. Під час зустрічі обговорили  проблемне питання «Чому ми не розуміємо один одного?».  Кожний учень міг висловлювали свої думки про те, що треба зробити, щоб знайти розуміння між собою. Вкінці – діти зачитали заповіт, який завершився словами: «Пам’ятайте, щаслива дитина виростає в міцній сім’ї, а де міцна сім’я – там міцна держава». 14 травня 2015 року для учнів Гребінківської ЗОШ №1 проведено лекцію на тему: "Заповіт подружжя". Під час лекції діти ознайомились  з особливостями складання заповіту подружжя. По завершенню лекції учні отримали відповіді на питання які виникли під час зустрічі. 15 травня 2015 для учнів Гребінківської гімназії проведено виховну годину на тему: "Особисті немайнові та майнові права подружжя". Окремо було звернуто увагу на Закон України "Про попередження насильства в сім"ї".  По завершенню старшокласники змогли отримати відповіді на ряд питань, які виникли під час зустрічі.

В рамках проведення Тижня правових знань до Дня Європи, який проведено з 18 травня по 22 травня 2015 року. Працівниками Гребінківського районного управління юстиції заплановано низку заходів до зазначеного Тижня правових знань, а саме: пізнавальну  годину, круглий стіл, лекція та виховну години, крім того працівниками управління спільно з бібліотекарями Гребінківської районної бібліотеки підготовлено перегляд літератури на тему: "Сучасне обличчя Європи". 18 травня 2015 року на базі Гребінківської районної бібліотеки проведено круглий стіл на тему: "Україна на шляху до Європи". По завершенні круглого столу учні Гребінківської ЗОШ №4 змогли переглянути багато цікавої літератури та  розширити свої знання про європейські країни. 20 травня 2015 року для учнів Гребінківської ЗОШ №2 проведено виховну годину на тему: "Що ми знаємо про Європейський Союз". Під час виховної години діти  мали змогу дізнатися, що Європейський Союз об’єднує 15 європейських країн заради спільної мети - принести мир та процвітання своїм народам в рамках тіснішого союзу з спільними економічними, політичними та соціальними цілями. Країни Союзу зробили невідворотний вибір шляху вивіреного та стабільного соціального та економічного прогресу.  Діти мали змогу зрозуміти, що  Європейський вибір України - невід'ємна складова її подальшого розвитку. 22 травня 2015 року для учнів Гребінківської ЗОШ №1 проведено лекцію на тему «Що таке ЄС». Під час лекції учні мали змогу ознайомитись з історією виникнення ЄС, дізнатись багато цікавого про союз країн, які об’єднались заради спільної мети та розширити свої знання про європейські країни.

В рамках проведення Тижня правових знань до Міжнародного дня захисту дітей, який проходив з 25 травня по 02 червня 2015 року. Працівниками Гребінківського районного управління юстиції заплановано низку заходів до зазначеного Тижня правових знань, а саме: пізнавальну  годину, бесіду, ігри-вправи, виставку малюнків, крім того працівниками управління спільно з бібліотекарями Гребінківської районної бібліотеки для дітей  підготовлено книжкову виставку літератури на тему: "Щасливий світ дитинства". На виконання запланованих заходів працівниками управління юстиції проведено: 25 травня 2015 року провідним спеціалістом Гребінківського районного управління юстиції для учнів Гребінківської ЗОШ №1 проведено пізнавальну годину на тему: "Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки ".  Під час пізнавальної  години діти  ознайомились із окремими статтями "Конвенції про права дитини", статтями Конституції України,  навчились правильно реалізовувати свої права, виховувати  поважне ставлення до власної особистості та інших. По завершенню учні  дійшли до висновку,  кожен громадянин повинен добре знати Конституцію своєї держави, розуміти її, виконувати і боронити. 26 травня 2015 року для учнів Гребінківської ЗОШ №2 проведено бесіду на тему: "Права дитини ".  Під час бесіди діти ознайомились  з основними положеннями Конвенції про права дитини та поглибили знання про права та обов'язки дітей. 27 травня 2015 року для вихованців дошкільного навчального закладу "Веселка" проведено ігру - вправу на тему: "Які права у тебе є?". Під час правоосвітнього заходу вихованці у формі гри змогли ознайомитись з основними правами дітей та розвивали власну гідність - через розуміння великої кількості шляхів розвитку і зростання, дотримувались правил поведінки в дитячому садку, вдома. 27 травня 2015 року працівниками управління спільно з Гребінківською районною бібліотекою для дітей проведено конкурс малюнків на тему: «Хай сонцю і квітам всміхаються діти». 29 травня 2015 року для вихованців дошкільного навчального закладу «Теремок» проведено ігру-вправу «Малечі про її права». Під час заходу дітям в формі гри було продемонстровано їхні права.

Під час проведення право освітніх заходів розповсюджувались методичні матеріли розроблені Гребінківським районним управлінням юстиції.В рамках проведення Тижня правової пропаганди щодо об’єднання українського суспільства навколо ідеї української державності до Дня Конституції України, що проходив з 22.06.2015 по 26.06.2015 року. Працівниками Гребінківського районного управління юстиції заплановано низку заходів до зазначеного Тижня правових знань, а саме: виступ в ЗМІ, диспут, ігру – вправу, круглий стіл та книжкову виставку. На виконання запланованих заходів працівниками управління юстиції проведено: працівниками Гребінківського районного управління юстиції спільно з працівниками Гребінківської районної центральної бібліотеки організовано та проведено книжкову виставку на тему: : "Конституція України - головний підручник життя", 23 червня 2015 року працівниками управління для працівників Гребінківської центральної районної бібліотеки проведено круглий стіл на тему: "Ми живемо по законах України", 25 червня 2015 року для працівників Гребінківського районного центру зайнятості проведено диспут на тему: "Закон я знаю і поважаю", 26 червня 2015 року для вихованців дошкільного навчального закладу «Теремок» проведено ігру-вправу «Конституція та держані символи України», 24 червня 2015 року здійснено виступ в ефірі Гребінківського районного радіомовлення на тему: «Знаємо і поважаємо державні символи».
В рамках проведення Тижня виховання нульової толерантності до корупції, що проходив з 07 жовтня по 13 жовтня 2015 року. Працівниками Гребінківського районного управління юстиції заплановано низку заходів до зазначеного Тижня правових знань, а саме: цикл інформаційних семінарів в навчальних закладах Гребінківського району на тему: «Боротьба корупції розпочинається з тебе», постійно діючий семінар для юристів та широких верств населення щодо роз’яснення норм чинного законодавства, виступи в ЗМІ, надання громадянам первинної безоплатної правової допомоги з питань реалізації і захисту прав людини в громадській приймальні Гребінківського районного управління юстиції. На виконання запланованих заходів працівниками управління юстиції проведено: 07 жовтня 2015 року для учнів Гребінківської ЗОШ №2 проведено інформаційний семінар: "Боротьба з корупцією розпочинається з тебе", 08 жовтня 2015 року для учнів Гребінківської ЗОШ №1 проведено інформаційний семінар на тему: "Боротьба з корупції розпочинається з тебе". Під час інформаційного семінару учнів було ознайомлено з основними нормативно-правовими актами антикорупційного законодавства. По завершенню учні прийняли активну участь в обговоренні даної теми і висловлювали свої міркування щодо шляхів подолання корупції в нашій державі. 09 жовтня 2015 року для працівників ДНЗ "Теремок" проведено інформаційний семінар на тему: "Боротьба з корупції розпочинається з тебе". Під час семінару працівників дошкільного навчального закладу було ознайомлено основними положеннями Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VІІ та надано практичні поради з питань запобігання та протидії корупції. 12 жовтня 2015 року проведено постійно діючий семінар для працівників юридичних служб підприємств , установ , організацій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Під час проведення семінару   були висвітлені наступні питання:  "Актуальні питання Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" Заходи щодо протидії корупції". "Підготовка положення про юридичний відділ (сектор) та посадових інструкцій працівників юридичної служби (юрисконсультів)".  "Інформація про зміни в законодавстві". 09 жовтня 2015 року в радіопередачі Гребінківського радіомовлення прозвучав виступ на тему: «Відповідальність за корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення».

В рамках проведення Місячника правових знань, що проходив 02 листопада по 30 листопада 2015 року. Працівниками Гребінківського районного управління юстиції заплановано низку заходів до зазначеного Місячника правових знань, а саме: проведення цикл лекцій в навчальних закладах району, організація виставки юридичної літератури на базі центральної районної бібліотеки, виступи в ЗМІ та проведення постійно діючого семінару  юристів та широких верств населення. На виконання запланованих заходів працівниками управління юстиції проведено:

З 02 листопада по 30 листопада 2015 року працівниками управління юстиції спільно працівниками Гребінківської районної бібліотеки в Гребінківській центральній районній бібліотеці організовано виставку юридичної літератури. 03 листопада 2015 року  проведено постійно діючий семінар для працівників юридичних служб підприємств , установ , організацій, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування. Під час проведення семінару    були висвітлені наступні питання: "Сфера дії Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб- підприємців",  "Нормативно-правові акти, які регулюють діяльність юридичної служби органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, місцевої державної адміністрації, державного підприємства, установи, організації", " Інформація про зміни в законодавстві".

В рамках проведення Місячника правових знань провідним спеціалістом управління юстиції І.В. Литвиненко 10.11.2015 для учнів   Гребінківської ЗОШ  №2, 12.11.2015 для учнів Гребінківської ЗОШ  №4, 13.11.2015 для учнів Гребінківської ЗОШ  №4 проведено цикл лекцій на тему: "Наркоманія в підлітковому середовищі". Під зустрічі підлітки були ознайомлені з проблемами наркоманії серед неповнолітніх та  наслідками вживання речовин здатних викликати хворобливу пристрасть. Серед  причин, що призводять до вживання  наркотичних речовин підлітками є:  наслідування дорослих, специфіка соціалізації й пошук нових вражень, порушення в емоційній сфері; стрес, сугестивність, цікавість, педагогічна занедбаність, наслідки травм; економічні причини, недосконалість законодавства, традиції вживання легальних наркотиків (кава, тютюн, пиво, алкогольні напої); сімейні проблеми, спадковість, психопатології, неповна сім'я, деструктивна сім'я, ригідна сім'я й т.д.; особливості характеру, такі як поступливість, почуття провини, нерішучість, сугестивність, тривожність і т.д.; особистісні особливості, потреба у визнанні, пригніченість щиросердечних і сексуальних переживань, психологічний захист, стиль поведінки й мислення і т.д. Провідним спеціалістом було наголошено, що вживання наркотичних речовин найчастіше починається з "цікавості", після порад та умовлянь когось із знайомих "спробувати". Зазначено, що всі наркотичні преарати, які приймаються з метою одурманення, є сильнодіючими речовинами, вживання яких призводить до трагічних наслідків. В ході лекції провідним спеціалістом наведені приклади  з вживання наркотичних засобів. Крім того, було зазначено, що нерідко неповнолітніх умовляють "спробувати" з метою наживи. Під кінець наголошено - всякий наркоман веде протиправний спосіб життя. Він, деградуючи морально та соціально, як правило, здатен на скоєння злочину, щоб за всяку ціну дістати ті чи інші препарати. У зв"язку з цим, передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність за вживання, зберігання, перевезення та розповсюдження. Під кінець  учні отримали відповіді на питання які виникли під час зустрічі.

В рамках проведення Місячника правових знань та з нагоди проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" з метою підвищення рівня правової освіти широких верств населення та виховання учнівської молоді в дусі поваги до права 16.11.2015 для учнів Гребінківської ЗОШ №1, 16.11.2015 для учнів Гребінківської ЗОШ №2, 24.11.2015 для учнів Гребінківської гімназії, 25.11.2015 для учнів Гребінківської ЗОШ №4 проведено цикл лекцій на тему: «Насильство породжує відповідальність». Під час лекцій дітей ознайомлено: з видами насильства,  причинами насильства, наслідками, які породжують насильство. Звернуто увагу на вчинення домашнього насильства. Тема домашнього насильства не перестає бути надзвичайно актуальною. Адже, насильство, жорстокість, які породжуються в сімейному середовищі, на превеликий жаль, для переважної більшості дітей стають нормою, яку вони переносять і в доросле життя, і не тільки сімейне. Насильство в родині породжує загальну агресію, яка проявляється у войовничості, нетерпінні до інших людей, породжує конфлікти у суспільстві. На кінець зустрічі наголошено що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідується законом.

З нагоди відзначення 16 листопада Міжнародного дня толерантності 18.11. 2015 для учнів Гребінківської ЗОШ №4, 20.11.2015 для учнів Гребінківської ЗОШ №4 та учнів Гребінківської гімназії провідним спеціалістом проведено цикл лекцій на тему: "Толерантність як елемент правової культури. Під час правоосвітнього заходу учні зазначених шкіл мали змогу дізнатись про запровадження Міжнародного дня толерантності у  1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. Саме цього дня ЮНЕСКО ухвалило Декларацію принципів терпимості. У Декларації йдеться про рівність усіх людей, незалежно від їхнього віросповідання, етнічної належності чи кольору шкіри. Ця Декларація розвиває принципи, які були сформульовані ще у 1948 році у Загальній декларації прав людини.   Як заявлено в Декларації принципів терпимості, «терпимість – це те, що робить можливим досягнення миру та веде від культури війни до культури миру». Учні дізнались, що  терпимість, означає повагу, прийняття та правильне розуміння багатого різноманіття культур нашого світу, наших форм самовираження і способів вияву людської індивідуальності. Їй сприяють знання, відкритість, спілкування та свобода думки, совісті та переконань. Прослухавши лекцію та поспіклувавшись, старшокласники дійшли висновку, що  толерантність – це здатність людини, спільноти, держави чути і поважати думку інших, невороже зустрічати відмінне від своєї думки. Та зрозуміли, що  навчання починається з дітей, яких варто вчити бути просто «такими як всі», а, поважаючи інших, висловлювати свою точку зору та відстоювати власну позицію.

До Європейського дня захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства 19 листопада 2015 року в районному будинку культури працівниками управління юстиції спільно з працівниками відділу освіти, молоді і спорту та службою у справаї дітей було проведено захід для дітей на тему «Ми проти насильства в нашому суспільстві!».  В ході заходу для учнів району  продемонстровано відеоролик, учнями Гребінківської гімназії організовано флеш-моб з  метою привернення уваги суспільства до цієї проблеми.

20 листопада 2015  року працівниками  центральної  районної бібліотеки спільно з працівниками управління  юстиції для учнів Гребінківської ЗОШ № 2  проведено  юридичний  брейнг-ринг на тему: "Права і обов"язки громадян. Створи себе сам", між командами "Феміда" та "Праволюби". Під час проведення турніру усі присутні мали змогу ознайомитись з економічними, соціальними, та правовими аспектами конкретних ситуацій. В ході проведення заходу учасники турніру мали змогу представити свою команду, позиції своєї команди, відповісти на питання та задати питання супротивнику. Здоровий дух суперництва та жвавий інтерес учасників сприяв захоплюючій грі. З перевагою в один бал перемогу здобула команда "Праволюби".

Провідним спеціалістом Гребінківського РУЮ 26.11.2015 року для учнів   Гребінківської ЗОШ №1, учнів   Гребінківської ЗОШ №2, учнів   Гребінківської ЗОШ №4 проведено проведено інформаційні лекції на тему: "Незнання законів не звільняє від відповідальності за їх порушення". Під час зустрічі підлітки ознайомилися з правопорушеннями, які найчастіше  вчиняються неповнолітніми. Окремо наголошено про кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх. По завершенню старшокласники дійшли висновку - для того щоб людина поважала закон, вона повинна не тільки його знати і розуміти, виконувати правові приписи, а й мати відповідні особисті переконання щодо необхідності цього закону, тобто володіти правовою культурою. Уміло і правильно користуватися своїми правами та добре виконувати свої обов’язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, треба добре орієнтуватися в правовому колі. Адже незнання закону не звільняє від відповідальності. 

З метою популяризації професії юриста 25.11.2015 для учнів Гребінківської ЗОШ №4, 23.11.2015 для учнів   Гребінківської ЗОШ №1, ЗОШ №2 провідним спеціалістом проведено зустрічі з майбутніми випускниками. Під час зустрічі старшокласники ознайомились з найдавнішою в історії цивілізації професією - юриста, та пройшли шлях від найдавніших часів цивілізації до сьогодення. Ознайомились з основними завданнями та повноваженнями  управлінь юстиції та структурних підрозділів. По завершенню діти змогли отримати відповіді на ряд питань, які виникли під час лекції.


В рамках проведення Місячника правових знань та з нагоди проведення щорічної Всеукраїнської акції "16 днів проти насильства" з метою підвищення рівня правової освіти широких верств населення та виховання учнівської молоді в дусі поваги до права 12 листопада 2015 року провідним спеціалістом Гребінківського районного управління юстиції І.В. Литвиненко для учнів Марянівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Євгена Павловича Гребінки проведено цикл лекцій на теми: "Наркоманія в підлітковому середовищі", "Насильство породжує відповідальність" та "Незнання законів не звільняє від відповідальності".Під час розширеного правоосвітнього заходу діти мали змогу дізнатись що,  вживання наркотичних речовин найчастіше починається з цікавості, а відмова викликає насмішки та докори більш бувалих товаришів.  Звикання відбувається досить швидко та призводить до трагічних наслідків.  Було зазначено, чим молодший наркоман-новичок, тим згубніший вплив наркотика на його організм, тим скоріше наступає старіння. Та як наслідок, всякий наркоман веде протиправний спосіб життя. Він, деградуючи морально та соціально, як правило, здатен на скоєння злочину.    Під час зустрічі провідним спеціалістом  ознайомлено учнів з формами та видами насильства (фізичне, психологічне, сексуальне насильство або розбещення, психологічне насильство, зневага інтересами і потребвми дитини) та наголошено що будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідується законом.   В ході проведення заходу було наголошено - для того щоб людина поважала закон, вона повинна не тільки його знати і розуміти, виконувати правові приписи, а й мати відповідні особисті переконання, щодо необхідності цього закону, тобто володіти правовою культурою. Уміло і правильно користуватися своїми правами та добре виконувати свої обов"язки, не порушуючи прав і законних інтересів інших, потрібно добре орієнтуватись в правовому колі. Адже незнання закону не звільняє від відповідальності.

В громадській приймальні з надання первинної безоплатної правової допомоги населенню, яка діє при Гребівківському районному управлінні юстиції з 02 листопада по 30 листопада 2015 року було забезпечено можливість надання безоплатної правової допомоги з питань реалізації та захисту їх конституційних прав із залученням громадської організації «Територія життя» учнівській молоді та студентам.

02 листопада 2015 року в ефірі РТС «Гребінка» прозвучав виступ на тему: «Жорстоке ставлення до дітей породжує жорстокість між дітьми».

05 листопада 2015 року в ефірі РТС «Гребінка» прозвучав виступ на тему: «Захист прав людини».

05 листопада 2015 року в районній газеті «Гребінчин край» опубліковано статтю на тему: «Як проводиться оплата нотаріальних дій?».

12 листопада 2015 року №46 в районній газеті «Гребінчин край» опубліковано статтю на тему: «Яка сплата податку з фізичних осіб при здійсненні нотаріальних дій?».

12 листопада 2015 року №46 в районній газеті «Гребінчин край» опубліковано статтю на тему: «До уваги громадських об’єднань».

12 листопада 2015 року №46 в районній газеті «Гребінчин край» опубліковано статтю на тему: «Про новий сервіс Міністерства юстиції України».

18 листопада 2015 року в ефірі РТС «Гребінка» прозвучав виступ на тему: «Запобігання та протидії насильству в сім'ї і види допомоги особам, які потерпають від насильства в сім'ї.
В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, що проходив з 07 грудня до 12 грудня 2015 року. Працівниками Гребінківського районного управління юстиції заплановано низку заходів до зазначеного Всеукраїнського тижня права, а саме: проведення у навчальних закладах Гребінківського району Всеукраїнського уроку «Права людини» з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини, тематичну книжкову виставку правового змісту на базі Гребінківської центральної районної бібліотеки, круглий стіл на базі Гребінківської центральної районної бібліотеки на тему: «Дітям про їх права та обов'язки», бесіду з питань реалізації та захисту прав людини, виступи в ЗМІ, надання громадянам первинної безоплатної правової допомоги з питань реалізації і захисту прав людини на базі громадської приймальні. На виконання запланованих заходів працівниками управління юстиції проведено: в ефірі РТС «Гребінка» 10 грудня 2015 року прозвучав виступ на тему: «Забезпечення реалізації права на взяття на облік внутрішньо переміщеної особи», 11 грудня 2015 року прозвучав виступ на тему: «Забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб на зайнятість, пенсійне забезпечення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування, соціальні послуги, освіту». Провідним спеціалістом управління юстиції спільно з працівниками Гребінківської районної центральної бібліотеки організовано та проведено виставку юридичної літератури на "Свої права ти добре знай".

Для учнів загальноосвітніх шкіл проведено наступні заходи:

07 грудня 2015 року для Марянівської ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Євгена Павловича Гребінки проведено правоосвітній захід  на тему:      "Конвенція про права дитини". В ході заходу дітей ознайомлено з  основними положеннями Конвенції про права дитини ( право освітнім заходом охоплено 27 учнів).

09 грудня 2015 року проведено правоосвітній захід " Права дитини" для учнів  Гребінківської загальноосвітньої школи №2 .  Під час заходу дітей детально ознайомлено з правами дітей.  В ході заходу діти дізнались про основні положення Конвенції про права дитини. Під кінець зустрічі діти зрозуміли, права дитини - це певні можливості, які потрібні дітям для того, щоб жити і дорослішати. Бо діти внаслідок своєї фізичної і розумілої незрілості потребують особливої охорони і піклування з боку батьків і суспільства ( право освітнім заходом охоплено 24 учнів)

10 грудня 2015 року в Гребінківській ЗОШ № 1 проведено Всеукраїнський урок "Права людини". В ході заходу учнів ознайомлено з історією заснування Міжнародного дня прав людини, ознайомлено з Загальною декларацією прав людини, яка проголошує права особистості, цивільні і політичні права і свободи (рівність усіх перед законом, право кожного на свободу та особисту недоторканність, свободу совісті та інші). У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх особових відмінностей і від різниці в політичних системах їх країн. Головна мета Міжнародного дня прав людини — торжество в усьому світі понять свободи, безпеки й чесності людей по відношенню одне до одного ( право освітнім заходом охоплено 20 учнів).

10 грудня  2015  року працівниками  Гребінківської центральної  районної бібліотеки спільно з працівниками управління  юстиції для учнів Гребінківської ЗОШ №4  проведено  круглий стіл на тему: "Дітям про їх права та обов'язки». Під час круглого столу діти ознайомились  з основними положеннями Загальної декларації прав людини та положеннями Конвенції ООН про права дитини.  Детально дізнались про свої права та обов"язки.  Звернули  увагу  на види  заохочень для учнів за високий рівень навчальних досягнень. Крім того, обговорили в яких випадках до учнів застосується дисциплінарне покарання . Ознайомилися з правопорушеннями, які найчастіше  вчиняються неповнолітніми. Окремо наголошено про кримінальну та адміністративну відповідальність неповнолітніх ( право освітнім заходом охоплено 29 учнів).

09 грудня 2015 року з трудовим колективом Гребінківського районного центру зайнятості проведено бесіду на тему: "Захист Конституційних прав людини». Під час бесіди обговорено  суспільні відносини пов’язані із взаємовідносинами особи і держави та політико-правові суспільні відносини, соціально-економічні та політико-правові відносини (право освітнім заходом охоплено 11 осіб). Загальна кількість осіб охоплених при проведенні право освітніх заходів становить 111 осіб.

З 07 грудня по 12 грудня забезпечено надання громадянам безоплатної правової допомоги з питань реалізації та захисту їх конституційних прав в громадській приймальні з надання первинної безоплатної правової допомоги населенню, яка діє при Гребівківському районному управлінні юстиції.
13. Інформація про виступи працівників головних територіальних та районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції у засобах масової інформації (за відповідні звітні періоди).

На протязі звітного періоду працівниками управління здійснено 91 виступ у засобах масової інформації (радіо, телебачення, газета) щодо роз’яснення норм чинного законодавства.14. Розроблення методичних матеріалів, рекомендацій, посібників тощо (з обов’язковим посиланням на рубрику офіційного веб-сайту управління, де вони розміщені).

За 2015 рік працівниками Гребінківського РУЮ було розроблено та розповсюджено буклети на тему: «Дитина має право!», «Документи, необхідні для проведення державної реєстрації прав на нерухоме майно», «Порядок отримання субсидії з 1 травня 2015 року», «Види насильства над дітьми», «Порядок погашення заборгованості за рішеннями суду, виконання яких гарантується державою», «Пільги учасникам бойових дій», «Неповнолітньому про кримінальну відповідальність», «Робота за сумісництвом», «Щорічна основна та додаткова відпустка», «У разі відмови у прийнятті на роботу забезпечити її обґрунтування» та методичні рекомендації на тему: «Дисциплінарна відповідальність» на (19 арк.), «Зміна умов трудового договору» (на 22 арк), «Особливості праці студентів денної форми навчання» (на 19 арк.). Загалом розроблено та розповсюджено13 методичних рекомендацій серед навчальних закладів району та підприємствами. Методичні рекомендації розміщені на веб-сайті Гребінківського районного управління юстиції в рубриці «Правова освіта».15. Здійснення управліннями юстиції методичного керівництва та контролю за діяльністю районних та міських управлінь юстиції в частині забезпечення організації правоосвітньої та правовиховної діяльності.

-

16. Пропозиції щодо покращення роботи напряму правової освіти населення.

З метою удосконалення діяльності Гребінківського районного управління юстиції щодо забезпечення покращення роботи напряму правової освіти населення необхідно покращити якість перевірок перевірок стану правової освіти на підприємствах, установах, організаціях та забезпечити належний контроль за станом усунення виявлених порушень.

17. Довідки за результатами перевірок стану правової освіти головними територіальними та районними, районними у містах, міськими (міст обласного значення), міськрайонними, міжрайонними управліннями юстиції (з відмітками про отримання їх уповноваженими особами об’єктів перевірок) на електронних носіях.

Довідки за результатами перевірок стану правової освіти за ІІ півріччя 2015 року Гребінківським районним управлінням юстиції направлені до Головного територіального управління уПолтавській області у встановлені терміни.Начальник Гребінківського районного

управління юстиції Д.М. Федорченко


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка