Міністерство освіти І науки україни вирішальненська зош І-ІІІ ступенів Лохвицької районної ради Полтавської областіСкачати 65.74 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір65.74 Kb.


УКРАЇНА

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ


Вирішальненська ЗОШ І-ІІІ ступенів Лохвицької районної ради Полтавської області

37263 вул. Перемоги, буд. 49, с. Вирішальне Лохвицького району Полтавської області

Тел. (05356) 93-7-12 E-mail: Vyrpaa@gmail.com Http://www.vyr.at.uaНаказ

від 22.06.2010 р. № 63


„Про підсумки виховної роботи протягом 2009-2010 н.р.
Уся виховна робота у школі спланована відповідно до „Районної програми системи виховання учнівської молоді на період до 2012 року” та інших програм, наказів та розпоряджень МО України, відділу освіти обласного та районного. Учні 5 та 1 класів працювали за новою програмою «Основні орієнтири виховання учнів 1-12-х класів загальноосвітніх навчальних закладів України».

Аналіз стану виховної роботи показав, що всі класні керівники планують виховну роботу з класом: обраний напрям та виховна проблема, над якою працюють протягом року; складені психолого-педагогічні характеристики класів; визначені завдання. Складено графік проведення виховних годин, які проводилися у зручний для дітей та класних керівників час. Класні куточки оформлені відповідно до існуючих вимог.

Слід відзначити, що класними керівниками та керівниками початкових класів враховані зауваження адміністрації стосовно оформлення документації: ведення виховних планів, журналів відвідування сімей та ін.

Так, проведені виховні заходи: олімпійські змагання (учителі фізкультури), «Моїй мамі присвячую» (родинне свято до 8 Березня, 2 кл., Іванченко Н.І.), родинні свята «Свято осені», випускний «Прощай, школо початкова!» (4 кл., Гайдамака Т.В.), акція «Ми проти СНІДу, ми за життя!» (1-11 кл., Гончаренко Ю.О.), урочиста лінійка до дня Перемоги «Ми пам’ятаємо» (6, 10 кл., Маріора О.А., Кузьменко Н.А.), урок-реквієм «Чорнобильська катастрофа» (9 кл., Козачко Т.А., Салімовська М.В.), родинні свята до Дня захисника Вітчизни, до жіночого дня (10 кл., Кузьменко Н.А.), родинне свято «Моя мама» до Дня матері (5 кл., Дрегваль Н.В.), театралізоване свято «В гостях у казки» (1-4, 6, 9-Б кл., Самотуга С.О.), спортивно-розважальне шоу «Тато, мама, я – спортивна сім’я» (Гудов В.Е.), розважальне шоу до Дня захисту дітей «Світить сонечко для всіх» (Козачко Т.А., Салімовська М.В.) та ін. Серед найбільш вдалих заходів для старшокласників можна відзначити вечір до Дня вчителя, новорічний бал-маскарад, вечір до Дня Святого Валентина, до 8 Березня (Горбуля Н.П., Салімовська М.В., класні керівники 8-11 класів, Гузь В.І.).

Усі заходи проведені на достатньому рівні, що свідчить про те, що класні керівники та вчителі-предметники до організації та проведення заходів підійшли більш серйозно та творчо, ніж у попередньому навчальному році, врахували зауваження та допущені помилки, проводили велику роботу по підготовці учнів до виховних заходів та виховних годин.

Протягом навчального року класними керівниками, вчителями та педагогом-організатором проведена достатня виховна робота: ранки, лінійки, усні журнали, виставки малюнків, предметні тижні або дні з того чи іншого предмета. Усі ці заходи сприяють розвитку індивідуальних здібностей та особливостей учнів, розвитку їх талантів.

Окремо слід сказати про організацію краєзнавчо-пошукової роботи. В акціях, експедиціях та конкурсах районного, обласного та республіканських рівнів брали участь учителі, пошукові загони та окремі учні: Всеукраїнська акція «Людяність у нелюдяний час» (Горбуля Н.П., одна з кращих робіт), обласний фотоконкурс на екологічну тематику (Гайдамака Т.В.), Всеукраїнська туристсько-краєзнавча експедиція «Доля родини в долі України» (Пащенко О.Г., одна з кращих робіт), акція «Краса і біль України», тема «Свята зимового циклу» (Салімовська М.В.), акція «Історія міст і сіл України», тема «Село моє, для мене ти єдине» (Самотуга О.В., І місце у районному етапі), Всеукраїнський конкурс «У нас одне коріння», номінація «Мій край», тема «Село моє, для мене ти єдине» (Самотуга О.В.), обласний конкурс «Опис системи правовиховної роботи у школі» (Козачко Т.А., одна з кращих робіт), обласний конкурс «Опис моделі виховної системи» (Козачко Т.А., І місце в районному етапі); Всеукраїнський конкурс учнівської творчості (Гасенко А.Г., І місце у районному етапі), «Права дитини», «Конституція у моєму житті» (Горбуля Н.П., І місце у районному етапі); шкільні команди брали участь у змаганнях інтелектуальної гри „Дебати” (Горбуля Н.П.)., у районних змаганнях «Тато, мама, я – спортивна сім’я». Учнівські колективи та їх керівники показали непогану підготовку.

Протягом усього навчального року і, зокрема, перед проведенням певних заходів (екскурсії, походи, змагання та ін.) класними керівниками та вчителями-предметниками проводилася робота стосовно збереження життя і здоров’я дітей та робота по запобіганню нещасних випадків серед неповнолітніх. Проведені бесіди, виховні заходи, написані диктанти. Висвітлені практично всі ситуації, які можуть загрожувати життю чи здоров’ю дитини; диктанти та бесіди мають велику цінність для запобігання нещасних випадків.

Найбільш активно, порівняно з іншими, у цьому році працювали спортивні гуртки та секції (Гудов В.Е., Прокопенко В.І). Їх вихованці показали досить високі результати на районних та обласних змаганнях (особистісні перші та призові місця з легкої атлетики, тенісу, шахів, призові командні місця з футболу та волейболу).

З метою розширення дитячого кругозору, ознайомлення з пам’ятками культури, архітектури, історії та мистецтва рідного краю були здійснені туристичні подорожі: до міст Києва (Циб Г.В.), Полтави ( Маріора О.А.), Запоріжжя (Самотуга О.В.).

Робота з батьками – це і традиційні батьківські збори, родинні свята загальношкільні збори, конференції. Так у цьому навчальному році проведені класні батьківські та батьківсько-учнівські збори в усіх класах, про що свідчать здані протоколи батьківських зборів, загальношкільні збори. Питання розглядалися актуальні як для окремого класу, так і для всієї школи, дитячого та батьківського колективу взагалі: про профілактику жорстокості та насильства, про запобігання дитячому травматизму, про дотримання єдиних вимог стосовно поведінки учнів у школі, шкільної форми, підвозу учнів, харчування, про вибір профільного навчання для старшої школи та ін.

Питання виховного процесу розглядилися на засіданнях методоб’єднання класних керівників (Дрегваль Н.В.), на нарадах при директорові та педрадах.

Разом з тим під час організації виховної роботи у школі було виявлено і ряд недоліків.

Класним керівникам слід більше уваги приділяти вихованню естетичних смаків учнів, їх зовнішньому вигляду, формуванню дикції, культури поведінки на сцені, вмінню виступати перед аудиторією та ін. (особливо під час проведення відкритих виховних заходів). Усе це необхідно для розвитку індивідуальних здібностей дитини, її особистості.

Окремо необхідно сказати про проведення тематичних та розважальних вечорів, предметних тижнів. Було проведено дуже мало заходів для старшокласників з метою організації змістовного дозвілля та відпочинку. З предметних тижнів були проведені лише два: тиждень української мови, тиждень німецької культури. Це свідчить про недостатню виховну роботу вчителів у плані популяризації свого предмету.

В організації пошукової роботи усім керівникам загонів слід дотримуватися термінів здачі готових робіт. Класним керівникам Циб Г.В., Стефановій С.В., Бабенко Т.М., Кузьменко Н.А., Дрегваль Н.В., Маріорі О.А. активізувати роботу своїх пошукових загонів.

У плані запобігання дитячому травматизму та збереження життя і здоров’я дітей учителю ОБЖ Гасенко А.Г. та класним керівникам необхідно проводити більше практичних занять з застосуванням теоретичних знань, так як діти не завжди вміють застосувати знання на практиці, через що трапляються нещасні випадки. Протягом навчального року сталося 5 нещасних випадків серед дітей як у школі, так і в позаурочний час (2008-2009 н.р. – теж 5).

Недостатня робота проводиться і в плані профілактики насильства та жорстокості як серед неповнолітніх, так і в сім’ях з боку батьків до дітей. Так протягом червня 2010 року сталося три випадки жорстокого поводження з дітьми (1 – серед неповнолітніх, 2 – з боку дорослих).

Що стосується гурткової роботи, то майже всі предметні гуртки у цьому навчальному році працювали формально, лише на папері. Класні керівники не завжди володіють інформацією про зайнятість своїх учнів у позаурочний час, про зайнятість у гуртках.

Несистематично працювала редакція шкільної газети „Шкільний меридіан” (Салімовська М.В.), не всі центри учнівського самоврядування були задіяні у шкільному житті.

Жоден класний керівник не взяв участі у районному конкурсі „Класний керівник 2009”, не були представлені матеріали на ярмарку педтехнологій, не друкувалися розробки виховних заходів у ЗМІ, хоча вчителі мають великий власний досвід в організації виховної роботи, працюють творчо, складають власні сценарії заходів.

Виходячи з вищесказаного,наказую:


  1. Адміністрації школи приділяти більшу увагу відвідуванню виховних заходів та класних годин.

  2. Голові методоб’єднання класних керівників Дрегваль Н.В. при плануванні роботи на наступний навчальний рік розглянути питання про участь класних керівників у районному конкурсі «Класний керівник» (середня школа).

  3. Класним керівникам та керівникам гуртків при складанні виховних планів та організації виховної роботи у позаурочний час враховувати зауваження ЗВР.

  4. Відповідальному за краєзнавчу роботу Самотузі О.В. активізувати організацію краєзнавчо-пошукової роботи у школі.

  5. Педагогу-організатору Салімовській М.В. активізувати роботу редакції шкільної газети „Шкільний меридіан”.

  6. Педагогу-організатору та класним керівникам сприяти залученню центрів учнівського самоврядування до шкільного життя.

  7. Класним керівникам посилити роботу по профілактиці нещасних випадків серед школярів.

  8. Класним керівникам посилити профілактичну роботу по недопущенню жорстокості та насильства серед неповнолітніх та у сім’ї.

  9. Класним керівникам висвітлювати свої досягнення з виховної роботи у ЗМІ та ярмарках педтехнологій.

  10. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора з виховної роботи Козачко Т.А.Директор школи О.А.П’ятницький


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка