Ми – українці Мета: поглибити знання учнів про Україну; розширити зміст поняття «громадянин України»Дата конвертації24.04.2016
Розмір61.3 Kb.
#15495
Ми – українці
Мета: поглибити знання учнів про Україну; розширити зміст поняття «громадянин України»; розвивати мовлення учнів; виховувати патріотичні почуття приналежності до українського народу.

Обладнання: карта України; вишиваний рушник, колосся і калина; плакат «Видатні українці» (портрети Т. Шевченка, М. Лисенка, С. Корольова, К. Білокур), український рушник з хлібом-сіллю.
ПЕРЕБІГ ЗАХОДУ

І. Організаційний момент

ІІ. Основна частина

Ведучий. Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де. вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. То родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То її велике «Я», з якого починаються людина, родина, Батьківщина і вся наша велична й неповторна Україна. Її красою захоплювались Мети, художники, композитори.

Буває, часом сліпну від краси.

Спинюсь, не тямлю, що воно за диво,

Оці степи, це небо, ці ліси,

Усе так гарно, чисто, незрадливо,

Усе як є — дорога, явори,

Усе моє, все зветься Україна.

(Л. Костенко)

Україна — одна з найбільших держав Європи. Оскільки це велика країна, то живуть у ній люди різних національностей. Поряд з українцями в Україні живуть росіяни, білоруси, поляки, чехи, молдавани, болгари, євреї, поляки, греки. Усі вони в нашій державі мають однакові права, усі вони громадяни України. Громадянин — людина, яка постійно живе в державі, користується її правами і виконує обов’язки, встановлені законами цієї держави.

І якої б не були національності громадяни України — всі вони її діти, про всіх вона дбає, всім дає однакові права.

Наша держава багата на творчі, обдаровані постаті. Громадяни нашої країни багато зробили в минулому і роблять зараз для розвитку мистецтва, культури, науки, спорту в нашій державі та в усьому світі.

Благословенна хай буде година

І тая хата, і село.

Що Україні принесло

З великих найбільшого сина.

(І.Франко)
1. Розповідь учнів про видатних людей України, які прославили нашу країну на весь світ (за плакатом «Видатні українці»)

Тарас Шевченко, великий Кобзар — так називали і називають його люди. Геніальний син українського народу прославляв Україну на весь світ. Його книга «Кобзар» перекладена багатьма мовами світу. Народ України береже пам’ять про видатного поета. Йому збудовані пам’ятники, його ім’ям названі вулиці, порти, театри, університети. Його вірші знають дорослі і діти.

Микола Амосов — академік, заслужений діяч науки України. Очолював клініку грудної хірургії Українського науково-дослідного інституту туберкульозу і грудної хірургії. Основні наукові праці присвячені питанням хірургії серця і легень. З 1983 р. — директор Київського інституту серцево-судинної хірургії. Лауреат Державної премії УРСР 1978 р.

Катерина Білокур (1900-1961 рр.) — живописець. Народна художниця України з 1956 р. Читати, писати і малювати навчилась самотужки. Жила у злиднях. Нею написані такі картини: «Квіти увечорі», «Декоративне панно», «Жар-колос», «Жоржини», «Рожі і троянди», «Осінь», портрети та автопортрети.

Михайло Грушевський (1866-1934 рр.) — учений-філолог, літературознавець, організатор науки, письменник, критик, політичний діяч, публіцист. Голова Центральної Ради (1917-1918 рр.). У 1919 році емігрував. У 1924 р. на його прохання уряд України дозволив йому повернутися в Україну для наукової діяльності. І Із його ім’ям пов’язаний розвиток історичних подій від перших Кроків Центральної Ради до IV Універсалу про самостійність УНР. Багато працював в царині історії літератури, це насамперед відповідні екскурси в його основних працях: «Історія України-Руси» і «Історія української літератури», що охоплює українську народну творчість і письменство до початку XVII ст.

Портрет видатного сина української землі зображено на п’ятдесятигривневій купюрі сучасних українських грошей.

Сергій Бубка (1963 р.) — шестикратний переможець чемпіонату світу з легкої атлетики, 35-кратний рекордсмен світу. Народився в Луганську. Закінчив Київський інститут фізкультури. Уславився як стрибун з жердиною. Починаючи з 1984 р. йому підкорялися різні висоти. У 1986 р. чотири рази був рекордсменом світу. Заслужений майстер спорту, кандидат педагогічних наук, Герой України. Живе в Донецьку, де започаткував міжнародний легкоатлетичний турнір «Зірки жердини», який став традиційним. Почесний громадянин Братислави, Парижа і Донецька.Віталій та Володимир Клички — відомі всьому світу боксери, їх вражаючі перемоги на ринзі не залишилися без пильної уваги відомих спортивних діячів.

Віталій — 6-кратний чемпіон світу з кікбоксингу, 3-кратний чемпіон України з боксу, срібний призер чемпіонату світу серед любителів, неодноразовий чемпіон Європи серед професіоналів, інтерконтинентальний чемпіон за версіями WВО і WВА, чемпіон світу в суперважкій ваговій категорії за версіями WВО і WBC. У 1999 році внесений до «Книги рекордів Гіннеса» як перший чемпіон світу у суперважкій ваговій категорії, який виграв 26 боїв нокаутом, для чого йому знадобилась найменша кількість раундів. Має звання Заслуженого майстра спорту України.

Володимир — п’ять разів виборював зяяння чемпіона України з боксу, став чемпіоном І Всесвітніх ігор військовослужбовців у важкій ваговій категорії (Італія, 1995 рік), срібним призером чемпіонату Європи з боксу (1996 рік). Найбільше його досягнення на аматорському боксерському ринзі — золота медаль І звання чемпіона з боксу в надважкій ваговій категорії на Олімпійських Іграх в Атланті (1996 рік). Ця перемога була відзначена орденом «За мужність».

Іван Піддубний (1870-1949 рр.) — спортсмен-борець. Він працював у Севастополі та Феодосії. Із 1897 року почав виступати у цирках як борець. Шість разів завойовував звання чемпіона світу. 25 років вважався непереможним борцем.

На літніх олімпійських іграх у Китаї (м. Пекін, 2008 р.) під час нагородження спортсменів-переможців український прапор піднімався 27 разів (!), а наш національний гімн звучав 7 разів (за зайняте І місце). Загальна кількість медалей: 7 золотих, 5 срібних і 15 бронзових. Вітаємо переможців!

До відомих людей України належить видатний конструктор радянських часів, засновник першої космічної ери у Радянській державі Сергій Корольов.

Усі вони працьовиті і волелюбні люди.
2. Робота з картою України

Педагог. Погляньте на карту України. На ній позначено кордони української землі.

Україна — це отча земля, рідний край, де ми народилися. Столиця України — Київ. Широкі і чарівні простори, прекрасні села і міста. Могутньо котить до Чорного моря сиві хвилі найбільша річка України — Дніпро. Буйною зеленню шумлять на його берегах сади, ліси. Золотистим морем розливається безкраїми нивами жито-пшениця.

Простір землі, заселений українським народом, великий. Щоб його перетнути, потрібно пішки йти із заходу на схід півтора Місяці, долаючи щодня по 30 км.

Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла

Й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях!

Квітни й міцній,

Українська державо!

Вмирали у битвах мільйони борців,

Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво

Й над Києвом стольним віки майорів.

(Г. Маняко)


Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка