Методичні вказівки до лабораторного заняття „ Правила подавання других гарячих страв у закладах ресторанногоСторінка1/2
Дата конвертації26.04.2016
Розмір0.52 Mb.
  1   2


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ХАРКІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МІСЬКОГО

ГОСПОДАРСТВА

Методичні вказівки

до лабораторного заняття

Правила подавання других гарячих страв у закладах ресторанного

господарства готельних, курортних і туристських комплексів”

з дисципліни „Технологія ресторанних послуг

(для студ. 3 курсу денної форми навчання

напрямку 0504 „Туризм”)

ХАРКІВ – ХНАМГ - 2007

Методичні вказівки до лабораторного заняття „Правила подавання других гарячих страв у закладах ресторанного господарства готельних, курортних і туристських комплексів” з дисципліни „Технологія ресторанних послуг” (для студ. 3 курсу денної форми навчання напрямку 0504 „Туризм”).

Укл.: Усіна А.І., Сегеда І.В., Давидова О.Ю. – Харків: ХНАМГ, 2007. – 40 с.
Укладачі: А.І. Усіна

І.В. Сегеда

О.Ю. Давидова
Рецензент: ст. викладач Варипаєва Л.М.

Рекомендовано кафедрою Туризму і готельного господарства

Протокол засідання № 12 від 6 квітня 2007 р.
ЗМІСТ


МЕТА ЗАНЯТТЯ

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Правила подавання других гарячих страв

1.2. Правила етикету споживання других гарячих страв

2. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАНЯТТЯ

КОНТРОЛЬНІ ЗАПИТАННЯ

ПЕРЕЛІК ТЕСТІВ

СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ

Додаток А.Ситуації на підприємствах ресторанного господарства

Додаток Б. Перелік таблиць для заповнення

Додаток В. Приклад виконання завдання


4

4

417

22

2527

30

3135

36
МЕТА ЗАНЯТТЯ: закріплення теоретичних знань з правил подавання других гарячих страв у закладах ресторанного господарства готельних, курортних і туристських комплексів, вивчення методики обслуговування споживачів згідно замовлення.
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Правила подавання других гарячих страв

Другі гарячі страви подають після прийому супів або після холодних страв і закусок, якщо не були замовлені супи. Починати обслуговування можна і з подачі других страв, якщо не були замовлені закуски і супи.

Перед подачею других страв, офіціант прибирає зі столу використаний посуд з-під перших страв і холодних закусок, а також набори і кришталевий або скляний посуд, і з дозволу замовника - закуску, що залишилася, окрім солінь, квашень, натуральних овочів, які добре поєднуються з другими стравами. Перш ніж подавати другі страви, стіл досервіровують наборами, а при необхідності, і склом відповідно до замовлення. Якщо замовлено рибну страву, то стіл сервірують рибними столовими наборами, за відсутності них - столовими виделками, які кладуть зліва і праворуч від столової тарілки. Але спочатку стіл сервірують підігрітими дрібними столовими тарілками, а якщо замовлено і салат, то зліва від основної тарілки ставлять закусочну тарілку.

При подачі других гарячих страв ураховують черговість їх подачі залежно від виду початкової основної сировини а саме: спочатку подають страви з риби потім з м'яса, птаха, дичини, овочів, крупів, яєць, молока і борошна. Крім того враховують спосіб теплової обробки і страву подають в такій послідовності: відварні, припущені, смажені, тушковані, запечені. Температура подачі других гарячих страв - 80-85°С. Потім ураховують спосіб холодної кулінарної обробки - натуральні страви, що панірують, рубані.

В практиці роботи офіціантів для подачі других страв застосовують всі три способи подачі страв а саме: англійський, французький, російський.

При подачі других страв англійським способом офіціант показує страву відвідувачу, ставить його на підсобний стіл і перекладає на підігріті дрібні столові тарілки. При порціонуванні страви офіціант повинен зберігати композицію, запропоновану поваром і основний продукт класти напроти емблеми на тарілці, потім гарнір, вище гарніру соус або зелень. Потім офіціант бере дрібну столову тарілку, ставить її на долоню лівої руки, покритою льняною серветкою, складеною вчетверо і підходить до відвідувача з правої сторони; перекладає тарілку в праву руку і ставить її перед відвідувачем тією стороною, де розміщено основний продукт. Якщо до страви окремо подають соус, то в першу чергу на стіл ставлять правою рукою з правої сторони тарілку зі стравою, а потім лівою рукою – соус в соуснику. При необхідності, поряд із столовою тарілкою справа ставлять пиріжкову тарілку для кісточок.

При подачі других страв французьким способом офіціант одержує страву в багатопорційному посуді; приносить його до залу на підсобний стіл або сервант; вкладає набори для розкладання в основну страву і гарнір, при цьому ручки наборів повернені праворуч; ставить страву на долоню лівої руки, покритою льняною серветкою або ручником, і підходить до відвідувача з лівого боку; наближає руку зі стравою до тарілки відвідувача так, щоб перекрити її борт і починає перекладати спочатку основну страву, а потім гарнір і соус. Перш ніж перейти до обслуговування наступного відвідувача, повертає набори на колишнє місце, а страву злегка повертає проти годинникової стрілки. При цьому способі подачі обслуговування може бути виконано двома і навіть трьома офіціантами: один подає основну страву, другий - складний гарнір, третій - соус.

При подачі страв російським способом офіціант подає страву разом з наборами для розкладання відразу на стіл в тому ж посуді що й одержує. В цьому випадку спочатку на стіл ставлять підігріту дрібну столову тарілку, потім правіше на полотняну серветку ставлять страву, яку принесли в овальному посуді, на закусочну тарілку страву, яку принесли в круглому посуді, а ліворуч - соус. Для розкладання відварних, припущених і смажених страв користуються столовими ложкою і виделкою, а запечених - лопаткою.

Для подачі страв з відварного і смаженого м'яса, риби, виробів з рубаної маси, птаха, омлетів, сирників, пудингів використовують одно- або багатопорційні овальні або круглі металеві блюда. Страви з припущеної і тушкованої риби, смажене м'ясо, птах і субпродукти в соусі, тушковане м'ясо, вареники, пельмені, овочі в молочному соусі, рагу з овочів подають в круглих або овальних баранчиках. Страви із запечених риби, м'яса, овочів, яєчню подають на порційних сковородах.

Окремо потрібно сказати про такий спосіб подачі других страв як подача фондю. Слово «фондю» - французьке і означає - плавлений. Для приготування фондю використовують спеціальний жароміцний посуд, укріплений над спиртівкою, а також довгі з дерев'яною ручкою виделки. Часто фондю готують в домашній обстановці коли ніхто нікуди не поспішає або в особливо урочисті моменти. В посуд, що має вид широкої супниці, наливають півтора стакана сухого білого вина (краще рейнського), яке підігрівають на спиртівці, і в нього всипають вдвічі більше по вазі (приблизно 600 г.) тертого сиру, звичайно двох сортів. Частіше за все для цього використовують такі сорти сиру як грейер і ементаль. Весь вміст посуду розміщують до повного розпускання сиру. Потім у посуд додають три-чотири чайних ложки картопляної муки, розведеної у вині, що сприяє згущуванню фондю. Поряд з посудом для фондю в менажницях лежать різні продукти - хліб, м'ясо крабів, бамбукові паростки, шпинат, рибне філе, пряності і т. ін. Кожен з учасників трапези насаджує на виделку шматок будь-якого продукту і вмочує в масу фондю, внаслідок чого шматочок продукту покривається як би товстою «сорочкою» з сиру. Готові шматочки фондю виймають на дрібну столову тарілку і їдять столовими наборами. Їсти цю страву прямо з виделки для фондю не пристойно і небезпечно оскільки металева частина виделки дуже гаряча.

У табл. 1.1 наведені деякі правила подавання других гарячих страв у закладах ресторанного господарства.

Таблиця 1.1 - Правила подачі деяких других страв№ з/п

Найменування

страви


Правила подачі страв

1

2

3

1.

Риба відварна або парова, картопля відварна бочоночком, соус польський або голландський, або томатний, або сметанний

Порційний шматок риби одержують в овальному баранчику, картоплю - в круглому баранчику, соус у мельхіоровому соуснику. Страву порціонують в підігріту дрібну столову тарілку, ставлять на стіл правою рукою з правої сторони, соусник ручкою вліво на підстановочній тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою ручкою праворуч. Ставлять зліва від основної тарілки. Стіл наперед сервірують рибними наборами.

2.

Риба в розсолі з гарніром

Рибу одержують в овальному баранчику, гарнір в круглому баранчику. Страву порціонують в підігріту дрібну столову тарілку і ставлять на стіл правою рукою з правої сторони. Страву можна подати в обніс з лівого боку. Набори для розкладання - столова ложка і виделка. Стіл наперед сервірують рибними наборами.

3.

Риба в томаті з гарніром і соусом

Подають також як і парову рибу, але заливають томатним соусом.

4.

Риба смажена із зеленим маслом, картоплею фрі, соусом томатним або соус тартар (майонез з корнішонами), риба смажена із смаженою картоплею, зе-

ленню петрушки і шматочком лимона, соусом тартарОдержують в овальному мельхіоровому блюді разом з гарніром і подають в обніс, підходячи до відвідувача зліва, набори для розкладання - столова ложка і виделка. Томатний соус в мельхіоровому соуснику ручкою вліво на підстановочній тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою ручкою праворуч. Ставлять на стіл зліва. Соус тартар подають також тільки у фарфоровому соу-

снику. Стіл наперед сервірують рибними наборами.5.

Риба смажена в тісті, («орли») з шматочками лимона і зеленню, соусом томатним або тартар

Одержують в овальному блюді, покритому паперовою серветкою, на якому риба викладена у вигляді піраміди, поряд - скибочки лимона, зелень. Стіл сервірують підігрітими мілкими столовими тарілками і рибними наборами. Подають також як і попередню страву.
Продовження табл. 1.1

1

2

3

6.

Риба, смажена на рожні з гарніром зі свіжих помідорів, ріпчастої цибулі кільцями, зеленого лука шпажками, шматочками лимона, соусом ткемалі або тартар

Одержують на овальному мельхіоровому блюді і доставляють до залу, показують відвідувачу, потім на підсобному столі ножем підрізають шматки риби по довжині шпажки, перекладають на підігріту дрібну столову тарілку, окремо на закусочній тарілці - гарнір. Рибу ставлять на стіл перед відвідувачем правою рукою з правої сторони, а гарнір за столовою тарілкою з наборами для розкладання - столовою виделкою і ложкою. Соус подають в обніс з соусника поставленого на пиріжкову тарілку з паперовою серветкою і чайною ложкою.

7.

Тільне з риби з гарніром із зеленого горошку, зелені з томатним соусом

Одержують на овальному мельхіоровому блюді разом з гарніром, подають перекладаючи на підігріту столову тарілку по дві штуки на порцію і ставлять на стіл правою рукою з правої сторони, соус в металевому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою ставлять на стіл зліва від столової тарілки.

8.

Риба запечена по-російськи зі скибочками відварної картоплі і білим соусом, риба запечена по-московськи зі скибочками відварної картоплі, вареним яйцем, смаженими грибами, пасеровані з луком

Одержують і подають в порційній сковороді, яку перед подачею ставлять на закусочну тарілку з паперовою серветкою. Окремо в салатнику одержують рубану зелень петрушки, якою перед подачею посипають страву. Все ставлять перед відвідувачем.

9.

Солянка рибна на сковороді

Подають також, тільки перед подачею прикрашають лимоном і маринованими фруктами.

10.

Яловичина відварна з гарніром з відварної картоплі або розсипними кашами, або відварними овочами

Яловичину відварну і гарнір до неї одержують в круглих баранчиках, соуси - в металевих соусниках. Перед подачею страву і гарнір перекладають на підігріту дрібну столову тарілку і ставлять на стіл перед відвідувачем правою рукою з правої сторони. Зліва лівою рукою ставлять соусник на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою.


Продовження табл. 1.1

1

2

3

11.

Шинка варена із зеленим горошком, полита червоним соусом з мадерою або сметанним соусом з хроном, біфштекс натуральний з

Одержують в овальному мельхіоровому блюді, після презентації перекладають в підігріту дрібну столову тарілку і ставлять на стіл перед відвідувачем правою рукою з правої сторони. Біфштекс перед подачею прикрашають зеленим маслом. При подачі замість зеленого масла на біфштекс кладуть яєчню з одного яйця.
гарніром із смаженої картоплі і струганого хрону, біфштекс з яйцем з гарніром із смаженої картоплі і струганого хрону
12.

Біфштекс по-селянськи (з луком) з гарніром з жареної кільцями картоплі

Подають на чавунній сковороді, встановленій на таган з деревним вугіллям, який ставлять на мельхіорове блюдо або мілку столову тарілку. Ставлять біфштекс на стіл з правої сторони і поряд на пиріжковій тарілці кладуть столову ложку і столову виделку для розкладання. Стіл заздалегідь сервірують підігрітою столовою тарілкою і столовими наборами.

13.

Філе натуральне з гарніром із смаженої картоплі фрі або смаженою кубиком, шматочками, у формі горішків

Одержують в мельхіоровому овальному блюді разом з гарніром - презентують і перекладають в підігріту дрібну столову тарілку, ставлять на стіл правою рукою з правої сторони.

14.

Філе під соусом з вином і гарніром - картопля фрі

При відпустці в круглому металевому баранчику кладуть грінки з шматочками копчено-вареного окорока або відварного язика, зверху - смажене філе і поливають соусом з вином. Гарнір одержують в порційній сковороді. Філе перекладають в підігріту дрібну столову тарілку і ставлять на стіл перед відвідувачем правою рукою з правої

сторони, а гарнір ставлять справа в порційній сковороді на закусочній тарілці з паперовою серветкою і столовою ложкою для перекладання.15.

Лангет натуральний з гарніром із смаженої картоплі та овочів

Одержують в овальному металевому блюді разом а гарніром, для розкладання використовують лопатку для лангету і столову ложку для гарніру. Подають в обніс, підійшовши до відвідувача зліва.

Продовження табл. 1.1

1

2

3

16.

Лангет з гарніром - жарена картопля і соус (мадера, червоний з луком і огірками, сметанний з цибулею), антрекот з гарніром з жареної картоплі або картопля в молоці із струганим хроном і соусом хрін, ромштекс із смаженою картоплею або будь-яким овочевим гарніром

Одержують в овальному металевому блюді разом з гарніром - презентують, вкладають набори для розкладання - лопатка і столова ложка ручками праворуч і подають «в обніс» з лівого боку.

17.

Котлети натуральні (телячі, свинячі, баранячі) зі складним овочевим гарніром, котлети відбивні зі

складним овочевим гарніром, шніцель з гарніром із смаженої картоплі, ескалоп з гарніром із смажених помідорів, кабачків або грибівОдержують і подають «в обніс» на овальному металевому блюді. При відпустці котлету поливають маслом, а на кісточку одягають папильотку. Для розкладання використовують ложку і виделку, які повернені ручками праворуч.

18.

Ескалоп з гарніром з картоплі відварної, смаженої, фрі, відварних овочів з соусом (червоний з вином, червоний з луком, червоний з естрагоном, томатний)


Одержують в металевому круглому баранчику в якому на смажений ескалоп, укладений на грінку, кладуть половинки смажених помідорів, смажені нирки, скибочки відварних грибів і поливають соусом. Гарнір відпускають в порційній сковороді. Цю страву зручніше подавати переклавши її в підігріту дрібну столову тарілку і поставивши перед відвідувачем правою рукою з правої сторони.Продовження табл. 1.1

1

2

3

19.

Шашлик по-кавказські з гарніром із зеленої цибулі, нарізаної шпажками, ріпчастої цибулі кільцями, свіжих помідорів, шматочків лимона, зелені, шашлик по-карськи з гарніром із свіжих помідорів,

шматочків лимона, зеленої цибулі, зелені петрушки, люля-кебаб з гарніром із свіжих помідорів, часточок лимона, зеленої цибулі, зелені петрушкиПодають на шпажках на овальному блюді. Окремо в салатнику поставленому на пиріжкову тарілку з паперовою серветкою і десертною ложкою подають гарнір (при груповому обслуговуванні в вазі для салатів), соус ткемалі або соус «Південний» - в фарфоровому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою, на розетці - сушений барбарис. Після презентації страви, офіціант на підсобному столі за допомогою виделки або тупої частини ножа правою рукою зсовує до рукоятки шпажки шашлик, зачи-

щає вістря шпажки і перекладає його на підігріту дрібну столову тарілку, при цьому кінець шпажки він тримає лівою рукою через паперову серветку. Тарілку ставить на стіл правою рукою перед відвідувачем; потім ставить лівою рукою послідовно справа на ліво - гарнір, барбарис і соус.20.

Шашлик по-узбекськи з гарніром з шинкованої цибулі і зеленню петрушки

Одержують в овальному однопорційному металевому блюді, а гарнір - у салатнику. Стіл заздалегідь сервірують підігрітими дрібними столовими тарілками. Подають в цьому ж блюді по три шпажки на порцію - ставлять на стіл правою рукою з правої сторони, а лівою рукою ставлять холодний гарнір в салатнику на пиріжковій тарілці з десертною ложкою.

21.

Чанахі, м'ясо, тушковане в горщику, закритому шаром тіста

Одержують з роздачі і подають в стіл у глиняному горщику, який заздалегідь ставлять на пиріжкову тарілку з паперовою серветкою і перед горщиком на тарілку кладуть дерев'яну ложку для розкладання. Горщик ставлять на стіл справа, стіл заздалегідь сервірують підігрітою столовою тарілкою. При подачі м'яса в горщику, закритому шаром тіста, офіціант на очах у відвідувача акуратно підрізає ножем тісто і за допомогою щипців або столової виделки і ложки перекладає його на пиріжкову тарілку для хліба.
Продовження табл. 1.1

1

2

3

22.

Мозки смажені з

картоплею смаженою або пюре і соусом червоним основним або томатним, мозки з картоплею фрі із зеленим горошком і соусомОдержують в круглому металевому блюді, доста-

вляють на підсобний стіл і вкладають столові ложку і виделку ручками праворуч. Попередньо стіл сервірують підігрітими столовими тарілками. Підходять до відвідувача зліва і перекладають. Соус подають окремо в металевому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою перед соусником ручкою праворуч, ставлять зліва за пиріжковою тарілкою для хліба.23.

Печінка по-строгановськи з картоплею смаженою і відварною

Одержують печінку в круглому баранчику з кришкою, а картоплю - в порційній сковороді, і на підсобному столі перекладають в підігріту столову тарілку. Подають правою рукою з правої сторони. Цю страву можна подати на стіл не перекладаючи, якщо печінку теж отримано в порційній сковороді, то її ставлять на стіл праворуч від відвідувача, а картоплю - зліва, при цьому стіл наперед сервірують підігрітими дрібними столовими тарілками.

24.

Яловичина духова

Одержують в круглому металевому баранчику або керамічному горщику, доставляють на підсобний стіл і перекладають в підігріту срібну столову тарілку і ставлять на стіл правою рукою з правої сторони.

25.

М'ясо тушковане з овочевим гарніром, гуляш із смаженою картоплею

Одержують в круглому баранчику разом з гарніром і на підсобному столі перекладають в підігріту дрібну столову тарілку, ставлять на стіл правою рукою з правої сторони.

26.

Азу із смаженою

картоплею і солоним огіркомОдержують в двох круглих баранчиках і на під-

собному столі перекладають в підігріту дрібну столову тарілку, подають на стіл правою рукою з правої сторони.27.

Рагу, плов з баранини

Одержують в круглому баранчику і на підсобному столі перекладають в підігріту мілку столову тарілку і подають на стіл правою рукою з правої сторони.
Продовження табл. 1.1

1

2

3

28.

Курчата парові з припущеним рисом

Курчат одержують в овальному баранчику а рис - в круглому і на підсобному столі перекладають в підігріту столову тарілку, подають в стіл правою рукою з правої сторони.

29.

Курчата табаку з овочами і часниковим соусом

Приносять в овальному мельхіоровому блюді курчат і презентують. На підсобному столі перекладають в підігріту дрібну столову тарілку і подають гостеві правою рукою з правої сторони. Окремо в салатнику на пиріжковій тарілці подають овочі і ставлять за тарілкою гостя. Часниковий соус в фарфоровому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою ставлять зліва за тарілкою для хліба. Праворуч від відвідувача ставлять підкислюючу воду в салатнику поставленому на серветку, складену «кишенею» і укладену на закусочну тарілку.

30.

Кури або курчата смажені зі складним гарніром і салатом з цвітної капусти

Курей або курчат одержують в круглому або овальному мельхіоровому блюді, в яке вкладають набори для розкладання ручками праворуч. Заздалегідь сервірують стіл підігрітими дібними столовими тарілками і подають в обніс, підійшов-

ши до відвідувача з лівого боку. Салат подають в салатнику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і десертною ложкою - ставлять по центру за дрібною столовою тарілкою.31.

Гусак або качка смажені з печеними яблуками

Одержують в овальному металевому блюді разом з гарніром, доставляють на підсобний стіл, перекладають в підігріту дрібну столову тарілку і подають правою рукою з правої сторони.

32.

Дичина смажена з маринованими фруктами і брусничним варенням

Дичину одержують в овальному мельхіоровому блюді, баранчику і подають в обніс, підходячи до відвідувача зліва; мариновані фрукти - в салатнику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і десертною ложкою і ставлять по центру за столовою тарілкою; варення в розетці або креманці на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою - ставлять зліва за пиріжковою тарілкою для хліба.


Продовження табл. 1.1

1

2

3

33.

Котлети з курячого філе або філе рябчика зі складним гарніром і соусом червоним з мадерою

Котлети разом з гарніром одержують в овальному металевому блюді і доставляють на підсобний стіл, перекладають в підігріті дрібні столові тарілки і подають з правої сторони правою рукою, окремо подають соус в металевому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою - ставлять зліва за пиріжковою тарілкою для хліба.

34.

Котлети з курей по-київські з складним гарніром, котлети

пожарські з курей з картоплею смаженою або вареноюОдержують в порційному овальному блюді разом з гарніром і доставляють на підсобний стіл, де перекладають в підігріту дрібну столову тарілку -

подають правою рукою з правої сторони.35.

Чахохбілі з курей

Одержують в круглому баранчику, доставляють на підсобний стіл, перекладають в підігріту дрібну столову тарілку і ставлять на обідній стіл справа, а зліва на пиріжковій тарілці ставлять лаваш.

36.

Цвітна капуста відварна з сухарним або голландським соусом

Одержують на круглому металевому блюді, покритому полотняною серветкою, на яку кладуть зварену капусту качаном до низу, доставляють на підсобний стіл, де перекладають в підігріту дрібну столову тарілку і подають правою рукою з правої сторони; соус подають в металевому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою - ставлять зліва за пиріжковою тарілкою для хліба.

37.

Капуста брюссельська відварна з соусом сухарним або голландським

Одержують в круглому баранчику або круглому металевому блюді і на підсобному столі перекладають в підігріту столову тарілку. Подають правою рукою з правої сторони; соус подають в металевому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою - ставлять лівою рукою за пиріжковою тарілкою для хліба.

38.

Кольрабі в маслі

Одержують в круглому баранчику і на підсобному столі перекладають в підігріту дрібну столову тарілку ставлять на стіл правою рукою з правої сторони.

Продовження табл. 1.1

1

2

3

39.

Картопля в молоці

Одержують в круглому баранчику, поставленому на закусочну тарілку з паперовою серветкою, на підсобному столі перекладають десертною ложкою в підігріту дрібну столову тарілку, подають з правої сторони правою рукою.

40.

Крокети картопляні з соусом томатним або грибним, артишоки відварні з соусом голландським зі збитими вершками

Одержують в круглому металевому блюді або порційній сковороді, на підсобному столі, перекладають в підігріту дрібну столову тарілку, подають правою рукою з правої сторони; соус подають в металевому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою й чайною ложкою, ставлять з лівого боку лівою рукою за пиріжковою тарілкою для хліба.

41.

Спаржа відварна з соусом голландським або сухарним

Одержують на покритій полотняною серветкою решітці, яка встановлюється на овальне мельхіорове блюдо або піднос, який теж покривають серветкою, ставлять на стіл праворуч від столової тарілки відвідувача, для розкладання кладуть щипці. Окремо подають соус в металевому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою, який ставлять зліва за пиріжковою тарілкою для хліба. Для обполіскування рук з правої сторони від столової тарілки ставлять салатник з підкисленою водою, полотняну серветку, складену конвертом на пиріжковій тарілці.

42.

Стручки квасолі відварні із вершковим

маслом


Одержують в порційній сковороді на закусочній тарілці з паперовою серветкою і перекладають на

підігріту дрібну столову тарілку, подають правою рукою з правої сторони.43.

Квасоля, запечена з яйцем, овочі в молочному соусі

Одержують і подають в порційній сковороді на закусочній тарілці з паперовою серветкою, ставлять на стіл правою рукою з правої сторони.

44.

Рагу з овочів

Одержують в круглому баранчику і на підсобному столі перекладають в підігріту дрібну столову тарілку, подають правою рукою з правої сторони.

45.

Шпинат-пюре

Одержують і подають в порційній сковороді на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою, ставлять на стіл правою рукою з правої сторони.


Продовження табл. 1.1

1

2

3

46.

Голубці овочеві

Одержують в круглому баранчику, який ставлять на закусочну тарілку з паперовою серветкою і доставляють на підсобний стіл, де розкладають в підігріту дрібну столову тарілку за допомогою столової ложки і виделки, подають правою рукою з правої сторони.

47.

Яєчня з шинкою, ковбасою або помідорами

Одержують і подають на порційній сковороді, встановленій на закусочну тарілку з паперовою серветкою, яку ставлять праворуч від відвідувача. Для розкладання використовують десертну лопатку. Стіл сервірують підігрітою закусочною тарілкою і закусочними наборами.

48.

Яєчня

Одержують і подають на порційній сковороді, встановленій на закусочну тарілку з паперовою серветкою і ставлять перед відвідувачем правою рукою з правої сторони. Стіл сервірують закусочними наборами і десертною ложкою для жовтків.

49.

Яйце «некруте»

Одне яйце гострим кінцем кладуть в чарку-підставку, яку ставлять на закусочну тарілку, друге яйце - на тарілку. Чайну ложку кладуть на тарілку перед підставкою для яєць ручкою праворуч і подають правою рукою з правої сторони перед відвідувачем.

50.

Омлет натуральний та фарширований

Одержують на овальному металевому блюді, доставляють до підсобного столу, вкладають лопатку ручкою праворуч, підходять до відвідувача зліва і перекладають. Стіл заздалегідь сервірують столовими наборами і підігрітими дрібним столовими тарілками.

51.

Сирники зі сметаною або фруктами, сирна запіканка зі сметаною або фруктовим соусом

Одержують в круглому баранчику і на підсобному столі перекладають в підігріті дрібні столові тарілки, подають правою рукою з правої сторони. Сметану в фарфоровому соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою ставлять на стіл лівою рукою з лівого боку. Також ставлять соус.

52.

Млинчики з м'ясом або сиром із сметаною

Одержують на овальному металевому блюді, після презентації на підсобному столі за допомогою лопатки перекладають в підігріту дрібну столову тарілку і ставлять перед відвідувачем правою рукою з правого боку. Окремо подають сметану в соуснику на пиріжковій тарілці з паперовою серветкою і чайною ложкою - ставлять лівою рукою з лівого боку.
Продовження табл. 1.1

1

2

3

53.

Млинчики з варен

ням


Одержують і подають в дрібній десертній тарілці.

Ставлять перед відвідувачем справа правою рукою.54.

Вареники з вишнями або сиром із сметаною

Одержують і подають до столу в круглому баранчику. Офіціант приносить баранчик на підсобний стіл, знімає кришку, ставить його на закусочну тарілку з паперовою серветкою і ставить на стіл праворуч від відвідувача. Стіл наперед сервірують підігрітою дрібною столовою тарілкою і десертною ложкою. Ліворуч в соуснику подають сметану.

  1   2


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка