Методичні рекомендації щодо проведення свята Останнього дзвоника в загальноосвітніх навчальних закладах областіСкачати 60.26 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір60.26 Kb.
#33584
ТипМетодичні рекомендаціїМІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ


КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД

«ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ІНСТИТУТ

ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ»

49006, м. Дніпропетровськ, вул. Свердлова, 70, тел/факс (056) 732-48-48Е-mail: doippo.adm@gmail.com www.doippo.dp.ua,22.05.14.356

На № 116/0/212-14 від 03.03.2014

Начальникам управлінь,

відділів освіти, керівникам загальноосвітніх навчальних закладівМетодичні рекомендації

щодо проведення свята Останнього дзвоника

в загальноосвітніх навчальних закладах області
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 1/9-115 від 14.02.2014 «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2013/2014 навчальному році» навчальні заняття завершуються 30 травня. У цей день проводиться свято «Останній дзвоник»

З метою виконання п.2.2 Наказу Департаменту освіти і науки від 03.03.2014 № 116/0/212-14 «Про порядок закінчення 2013-2014 навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах» Дніпропетровський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти рекомендує провести в загальноосвітніх навчальних закладах області свято Останнього дзвоника з урахуванням наступного.

Свято шкільного Останнього дзвоника – перше «доросле свято» кожної людини. Для випускника школи – це віха, яка відділяє дитинство від самостійного життя, підведення перших життєвих підсумків, розставання з друзями дитинства, учителями, звичним устроєм життя.

Свято Останнього дзвоника – це свято, якого немає в жодному календарі. Тут поєднуються жаль розлуки з дитинством і світлі сподівання на здійснення мрій.

Проведення кожного святкового заходу у школі має свою навчальну, розвиваючу і виховну мету. Відзначення його вважається визначною подією у житті шкільного колективу і важливим засобом патріотичного, морального, естетичного, трудового виховання учнів. Тому бажано, щоб кожна дитина брала активну участь у святковому дійстві, отримала позитивні емоції. При цьому треба враховувати вікові особливості дитини, її творчі можливості та особисті побажання.

У цей день учні 9-11 класів почують щирі слова на свою адресу, доброзичливі побажання та вітання.

Для вчителя – ще одна перевірка його професіоналізму, оцінка багаторічної напруженої праці.

Для батьків – новий етап відповідальності, переживань, можливість протягом короткого часу ще раз «прожити» 11 років шкільного життя своєї дитини.

Шкільне свято Останнього дзвоника традиційно проводиться у вигляді урочистої лінійки, в якій беруть участь всі учні школи. Запрошуються батьки, вчителі, представники органів влади, громадськості.

Звичайно, кожна школа має свої традиції його проведення, передбачає реалізацію цілого комплексу виховних завдань, що гармонійно переплітаються й визначають виховні пріоритети, емоційність і багатоплановість заходу.

Основними етапами свята є:

- підсумки навчального року;

- нагородження учнів, які успішно відзначились в навчанні, спорті, в позакласній роботі, брали участь в різноманітних творчих проектах;

- вшанування вчителів;

- напутнє слово випускникам і, власне, сам дзвоник.

Місце проведення оформлюється державною символікою.

Державна символіка в обов’язковому порядку застосовується при проведенні урочистих заходів (свято першого дзвоника, вручення атестатів , свідоцтв, дипломів тощо), державних і національних свят, при виконанні відповідних розпоряджень органів влади.

Церемоніал внесення Державного Прапора України з місця його постійного зберігання здійснюється групою прапороносців. Прапороносці проходять інструктаж щодо правил поведінки під час церемоніалу. Бажано, щоб члени групи були одягнені у відповідний одяг. У навчальному закладі може бути кілька груп прапороносців.

Внесення і виніс Державного Прапора повинні відбуватися за певними правилами. Якщо Державний Прапор вносять на древку, його несе прапороносець в супроводі двох асистентів. У разі внесення полотнища, його несуть чотири прапороносці широкою стороною вперед, тримаючи за кути так, щоб верхня частина (синє полотнище) була злегка піднята. Чіткість, злагодженість, краса цієї церемонії мають глибокий емоційний вплив на виховання молоді як громадян своєї держави. Внесення і винос Державного Прапора відбувається під звуки маршу.

На території навчального закладу обладнати спеціальний майданчик, на якому встановлюється щогла, визначається місце шикування. Майданчик, на якому розміщена щогла, має бути завжди акуратно прибраний і впорядкований. Для підняття Державного Прапора призначається група прапороносців. Державний Прапор піднімається на щоглі в супроводі Державного Гімну України. При цьому всі присутні стоять струнко з рівнянням на Прапор (Наказ МОНУ від 07.09.2000 №439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах України).

Обов’язковим є виконання Державного Гімну України під час відкриття та закриття свята.

Рекомендовано покладання квітів до пам’ятників національним героям, видатним діячам, загиблим воїнам, під час Великої Вітчизняної війни та воїнам-інтернаціоналістам.

На святі з вітаннями до випускників звертається директор школи, заступники, представники державних установ, депутатського корпусу та громадськості, батьківської громади навчального закладу, класні керівники також до всіх присутніх звертаються випускники школи.

Здійснюється музичне оформлення свята. Відтворюється місцевий колорит народних звичаїв.

Кожен заклад має свої особливі традиції: в шкільній радіостудії готується привітання випускникам, вітання друзів, побажання вчителів, учнівського самоврядування, готуються вітання першокласників, шкільний вальс, фінальна пісня або гімн школи, церемонія Останнього дзвоника. Вибір залишається за закладом. Педагогічним колективам слід навчити учнів, вихованців з користю розпоряджатися своїм вільним часом, відпочивати, цікаво проводити своє дозвілля, знати і вміти відзначати різні свята.

До сценарію урочистої лінійки рекомендуємо внести фрагменти зі сторінок багатої і славної історії Дніпропетровщини, її перспективи на майбутнє. А також зустрічі з ветеранами війни та праці «Історія не забуває», із земляками «В історії Дніпропетровщини їхні імена», естафету поколінь «Дідусі-батьки-онуки».

В організації урочистої лінійки необхідно дійти до кожного учня через духовність, сердечність, естетичність. Створити емоційну атмосферу на святі допоможе естетичне оформлення, музика, святкова шкільна форма з елементами української символіки в одязі ( жовто-блакитна стрічка, дзвіночок та ін.).

У святковій програмі бажано організувати творчі групи випускників, педагогів-організаторів, заступників директорів з виховної роботи, батьків. До заходу можна подати такі фрагменти:

- інсценівки-спогади, фрагменти із шкільного життя, номери художньої самодіяльності, доброзичливі гуморески, музичні портрети класних керівників, улюблених вчителів.

- презентації фотогалерей 11-х класів, щоденники, записи-спогади класних керівників, інтерв’ю;

- улюблені пісні випускників, вітання друзів, побажання вчителів, адміністрації, учнівського самоврядування;

- конкурс малюнків, присвячених випускникам;

- виставки досягнень випускників – 2014;

Експозиції можуть бути оформлені в актовій залі, коридорах, вестибюлях: «Майбутні господині»( вишивки, в’язання, вироби, саморобки, шиття…), персональні виставки шкільних художників, фотографів, журналістів, стінні газети.

Тривалість свята не більше 40 хвилин. У ряді навчальних закладів проводяться єдині уроки для випускників: «Одинадцять видатних подій у житті класу», «Сторінки шкільного життя випуску-2014», «Чарівна музика наших сердець», конкурси дружніх шаржів, шпаргалок, корисні поради батьків, вчителів, складання листів майбутнім випускникам і тому подібне.
Для підготовки свята «Останній дзвоник» приклади сценаріїв додаються

(завантажити):


http://klasnaocinka.com.ua/ru/article/stsenarii-svyata-ostannogo-dzvonika.html

http://klasnaocinka.com.ua/ru/article/stsenarii-ostannogo-dzvonika.html

http://poradumo.pp.ua/scenariyi/862-ostanny-dzvnok-scenary-ostannogo-dzvonika.html

http://www.slideshare.net/Psariova/2-2013-24010194

http://szenki.in.ua/index.php/scenarii/stsenarii-do-sviata-ostannoho-dzvonyka/728-proshchai-shkolo-sviato-ostannoho-dzvonyka

http://szenki.in.ua/index.php/scenarii/stsenarii-do-sviata-ostannoho-dzvonyka/327-vystup-dyrektora-shkoly-na-sviati-ostannoho-dzvonyka

Перший проректор В.Г.ДолгополийВиконавець Яшина О.М., методист навчально-методичного відділу виховних

технологій кафедри управління закладами освіти

Скачати 60.26 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка