Методична «Швидка» (Бібліоквілт) Випуск №6Скачати 146.87 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір146.87 Kb.
Централізована бібліотечнаhttp://wallspaper.ru/uploads/gallery/main/3/378430186.jpg

система для дорослого населення
Центральна бібліотека

імені Н. К. Крупської
http://img-fotki.yandex.ru/get/3713/v-loskuti.2/0_1d44a_53ad5651_l.jpgs320x240Методична

«Швидка»


(Бібліоквілт)

Випуск № 6

м. Запоріжжя

2015


Шановні колеги!
Гранти та проекти у нашій бібліотечній праці обов’язкові. Це веління часу, це чи не єдина можливість фінансових вливань у наші з вами небагаті бюджети. У цьому випуску ви знайдете ряд сайтів, на яких оголошуються гранти. Можливо, якийсь грант вже чекає на вас.

Цікаві форми роботи допоможуть ввести щось нове у щоденну працю і запропонують читачеві разом з вами їх організувати.

Список найкращих книг останніх 10 років безумовно стане приводом для організації циклу книжкових виставок, які популяризуватимуть українські бестселери.


c:\users\user\documents\12038855_781409665319958_7124045294717322246_o.jpg

Частина 1. Гранти. Проекти.
Що варто знати про подання на гранти?
Більшість фондів мають декілька часових рамок подачі аплікаційних форм. Зазвичай це раз у три місяці. Проте є фонди, які постійно приймають заявки. Важливо постійно робити огляд заявок, які з’являються.

Варто запланувати достатньо часу на заповнення заявки, щоб залишився час для прочитання, коректування та редагування – це дуже важливо, адже потенційний грантодавець може стати вашим тривалим партнером.Враховуйте фокуси та пріоритети потенційного грантодавця, щоб не витрачати і свій час, і час організації, яка оголосила грант.

Робота з грантами – дуже системна праця. Тому людина, яка відповідає за цю ділянку в організації, має 70% часу займатися саме пошуком грантових можливостей, написанням грантів та побудовою довготривалих партнерських відносин із грантодавцями!

Враховуйте, що після отримання гранту важливо прозвітувати про його використання -  у кожного фонду свої вимоги, з якими Вас обов’язково ознайомлять після отримання фінансування. Проте загальну інформацію про звіти Ви можете знайти і на сайті грантодавця.

Порада – усі документи готувати поступово під час грантового періоду, а не в останній момент – важливо сприймати грантодавця як партнера і комунікувати безперервно, часто проявляючи ініціативу та тримаючи в курсі того, що у Вас відбувається.
Грантові заявки регулярно оновлюються на цих сайтах:

gurt.org.ua  

biggggidea.com

civicua.org
National Endowment for Democracy 

Фонд активно працює з українськими ініціативами, які сприяють розвитку демократії, співпраці та активності різних верств населення. Заявки подають щокварталу


CHARLES STEWART MOTT FOUNDATION  - Україна є у фокусі роботи фонду. Спочатку Ви заповнюєте форму про організацію та проект, який подаєте на фінансування. За місяць отримуєте відповідь щодо подальших кроків. Заявки приймаються протягом року
Програма "Молодь в дії" 

(пріоритетні напрямки фінансування; Європейська волонтерська служба; Молодіжні обмін; Тренінги та мережеві проекти)


Фонд Відродження

 Посольства інших країн, які також активно підтримують організації/проекти/ініціативи грантами:

Проекти розвитку співпраці iсприяння демократії Посольства Литви в Україні - пріоритетні напрямки фінансування: регіональне співробітництво,  інтеграція України у європейський простір

Програма малих грантів Посольства Польщі в Україні

Посольство США

Посольство Канади

Посольство Франції
INTERCULTURAL INNOVATION AWARD  - якщо Ваш проект має чітко окреслену інновацію – Вам сюди!

Рада Європи - багато пріоритетів та фокусів роботи, зокрема демократія, права людини, гендерна рівність. Активно підпримують молодь та проекти, які пов’язані із роботою із молоддю. На сайті завжди доступна інформація з пріоритетами у фінансуванні на рік – тому шукайте її і враховуйте  заявці при подачі. В будь-якому випадку першочерговим кроком буде реєстрація громадської організації на сайті – опісля Ви маєте отримати підтвердження, щоб отримати доступ до грантів та подаватися на фінансування

Фонд Конрада Аденауера - напрямки роботи для співпраці: підтримка демократичного розвитку, побудова громадянського суспільства, ствердження вільних ЗМІ,консолідація демократичних інститутів

Фонд ім. Фрідріха Еберта - напрямки роботи для співпраці: Міжнародна співпраця та європейська інтеграція; Демократизація і громадянське суспільство; Трудові відносини і соціальний діалог

Фонд Фрідріха Науманна за Свободу напрямки роботи для співпраці:демократична побудова і ефективна організація політичних партій та їхніх молодіжних спілок; прихильна до громадян комунальна політика; інформація про ЄС та НАТО; діалог на тему правової держави; підтримка українських ЗМІ; підтримка економічних реформ

Корисними  для міжнародних партнерств та пошуку освітніх, фінансових можливостей будуть такі сайти:

Mladi!nfo

U.S.-Ukraine Foundation

United Nations Global Compact


Молодіжна секція УБА запровадила нову послугу «Дайджест грантових можливостей для МС УБА», який має внутрішнє секційне спрямування і надсилається на електронну пошту дійсним членам Секції. Якщо Ви не є членом МС УБА, але бажаєте отримувати такий Дайджест, напишіть Ваш запит на електронну пошту smb-uba@ukr.net Ви зможете оперативніше дізнаватися про нові проекти та гранти, цільовою аудиторією яких є молодь, молоді бібліотекарі та члени громадських організацій.

Частина 2.

Творчі акції бібліотек
Акція в пологовому будинку «Вирости читача»

Акція в дитячій поліклініці «Від читаючої дитини – до успішної людини»

Арт-зустріч

Арт-терапія

Бенефіс місцевого поета

Бенефіс читача

Бенефіс читаючої сім'ї

Бібліолотерея

Бібліотечна газета

Благодійна акція

Брейн-ринг

Вечір гумору

Вечір-автограф

Вечір-елегія

Вечір запитань і відповідей

Вечір-портрет

Комильфо – вечір ( вечір хороших манер)

Дебют літературний Дежа-в'ю (невідоме про відомі і читані твори)

Дегустація літературних новинок

Застілля пізнавальне

Зоряний час

Книжкова кав'ярня

Компас літературний

Конкурс «Закладка в книгу»

Конкурс «Суперобкладинка на книгу»

Конкурс есе

Конкурс листівок на книжково-бібліотечну тематику

Краєзнавчі читання

Лабораторія читацького смаку

Лабораторія читацької творчості

Міні-студія

Міський (районний) день читання вголос

Новосілля книжкове

Огляд літератури на підприємствах

Реклама в поштову скриньку

Ринг бібліотечний

Ринг ерудитів

Рубрика у газеті «Нові надходження до бібліотеки»

Сімейні читання

Театр книги

Театралізовані читання підручника

Читацька ініціатива

Шевченківський день

Що читає міський (районний) голова

Ювілейна програма


Філософський стіл – одна з наибільш складних форм публічної работи зі світоглядом читача. Вимагає філософського осмислення проблем («що Ви думаєте про сенс життя?», «Навіщо людині совість?» т.д.)Формулюється питання , на яке учасники шукають відповідь у філософській літературі.

Важливо, щоб обговорення не перетворилося у читання доповідей. Бібліотекар повинен своєчасно аналізувати думку учасників, підтримувати їх сміливі роздуми, підштовхувати тих, хто хотів би висловитися, але соромиться


Ярмарок солідарності – форма работи, яка організовується з метою продажу «товарів», зроблених читачами. Отримані кошти поступають у певний фонд, якому потрібна допомога.

Для организації ярмарку створюється спеціальна комисія, яка приймає та оцінює «товар», информує про проведення. По закінченні ярмарку виступають її организатори, оголошують найактивніших учасників, та суму отриманих коштів. Цінність заходу у тому, що він носить яскраво виражений гуманістичний характер.


Уроки видатних особистостей-  виховний захід за матеріалами художнього, наукового, историчного надбання. Увага читачів звертається на біографії великих людей –письменників, художників, філософів, героїв війни та праці.
Прес-мозаїка –кілька учасників змагання отримують конверти з нарізаними буквами, з яких треба зібрати назви газет та журналів.
Прес-ваги – варіант заходу по роботі з періодичними виданнями, коли учасники їх оцінюють. Приймають участь дві команди, які отримують завдання для відгуку. Одна команда отримує завдання знайти позитивні моменти журналу чи газети, друга – їх недоліки. Перемагає та команда, чиї докази більше вагомі.
Прес -рулетка  - захід -гра у работі з періодикою. Игрове поле має 4 кольори. Чим темніший колір, тим складніші питання. Наприклад:

• Перше поле - Рубрики журналів

Друге поле – Рік видання

Третє поле – Тираж видання

Четвертеполе –Місцева періодика.
Театр-експромт –на очах у читачів відбувається спектакль незвичного змісту з елементами імпровізованої гри. Ніхто до дійства не знає, яку роль буде грати. Розробляється сюжет театральної вистави , готуються картки з вказанням ролей. Картки розподіляються за жеребкуванням.

Готується текст ведучого «за кадром». Актори слухають текст за кулісами та виходять на сцену виконувати свої ролі. Можуть розігруватися казки, легенди, детективні, фантастичні, гумористичні, побутові історії.

Отримують розповсюдження виставки-«дерева» під назвою «Листопад настрою», на яких «листочки» розміщують самі читачі. Можливі слідуючі варіанти організації виставки:

1) відвідувачі виставки вказують на «листях» свої читацькі уподобання, улюблених авторів та книги;

2) відвідувачі розміщають на «дереві» «листя» різних кольорів, які відображають певний настрій чи конкретну читацьку знахідку.
Озвучена виставка: передбачається музичне оформлення, наявність відео-супроводу. Наприклад, голос птахів чи пісні на слова поета-ювіляра.
Виставка-ситуація: читачам пропонується самим розмістити книги на поличці: «Цю книгу візьму із собою в дорогу…», «Цю книгу читав би вдома під теплим пледом, коли за вікном мороз і завірюха...»,

«Таку книгу буду читати разом із сім’єю…» .


Виставка одного портрета: на виставці обов’язкова наявність портрету чи репродукції конкретної людини. Наприклад : «…її красу Боровиковський врятував.. « (про Лопухіну). Поряд розміщуються матеріали про особу на портреті, відомості про художника – портретиста та інших творчих людей, які тим чи іншим чином згадують людину на портреті.
Жива виставка. Тут експонуються не лише друковані видання , але й передбачається присутність живих істот – це можуть бути рибки, хом’ячок, кішка тощо.. Така виставка нікого не залишить байдужим і не залишиться непоміченою. Заради неї читачі можуть приходити сім’ями.
Виставка-настрій : читачам самим пропонується поставити книги на виставку і дати відгук про них: «Я читаю цю книгу, коли мені сумно…», « Розкриваю і занурююсь у книгу, коли мені важко чи треба вирішити якусь проблему…» тощо.

Можна назвати розділи виставки так: «Герої сумують», «Герої щасливі» і т.п .


Виставка-щоденник — це можуть бути щоденники видатних людей, письменників, приватних осіб, які можна розглядати як документи епохи («Дневник Тани Савичевой", "Дневник Анны Франк», щоденники Ф.М.Достоєвського, К.І. Чуковського, Ю.К Олеши,

Т. Шевченка, О. Гончара, О. Довженка и др.). За бажанням читачі також можуть представити свої щоденники спостережень.


Іншими видами виставок можут бути : адресна, вітрина, гороскоп, декорація, информація, колізія, макет, мінімузей, нетрадиційних носіїв інформації, пам’ять, плакат, свято, предмет, реквієм, реклама, стенд, творчий проект, фантазія, фотоконкурс, фоторепортаж, хронологія.
Частина 3.

На літературному просторі України
СПИСОК НАЙКРАЩИХ УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНІХ КНИГ ОСТАННЬОГО ДЕСЯТИЛІТТЯ (2005-2015):
1. Володимир Рутківський «Потерчата» (дитяча література)

2. Леонід Кононович «Тема для медитації»

3. Василь Портняк «У снігах»

4. Софія Андрухович «Фелікс. Австрія»

5. Василь Шкляр «Залишенець», «Елементал», «Маруся», «Ключ»

6. Сергій Жадан «Ворошиловоград», «Месопотамія», «Життя Марії»,

«ДепешМод»

7. Галина Пагутяк «Слуга з Добромиля», «Королівство», «Магнат»

8. Ліна Костенко «Записки українського самашедшего»

9. Олег Лишега «Зима в Тисмениці», «Снігові і вогню», «Великий міст»

10. Володимир Лис «Соло для Соломії»

11. Любов Якимчук «Абрикоси Донбасу»

12. Леонід Кононович «Тема для медитації»

13. Василь Голобородько «Летюче віконце»

14. Марія Матіос «Солодка Даруся», «Майже ніколи не навпаки», «Нація»

15. Тарас Прохасько «БотакЄ», «Лексикон таємний знань», «Хто зробить сніг»

(Мар’яна Прохасько)

16. Василь Герасим’юк «Кров і легіт», «Космацький узір», «Папороть»

17. Юрій Горліс-Горський «Холодний Яр»

18. Дара Корній «Гонихмарник», «По той бік світла», «По той бік темряви»

19. Юрій Андрухович «12 обручів», «Екзотичні птахи і рослини», «Лексикон

інтимних міст»

20. Володимир Діброва «Андріївський узвіз»

21. Макс Кідрук «Бот»

22. Світлана Талан «Розколоте небо», «Коли ти поруч», «Оголений нерв»

23. Юр Логвин «Танці Шайтана»

24. Брати Капранови «Кобзар 2000»

25. Сергій Оксеник «Лісом, небом, водою» (дитліт)Гранти.Проекти.

26. Віталій Жежера «Господні комарики»

27. Тетяна Белімова «Вільний світ»

28. Володимир Єшкілєв «Три кути трикутника. Автографи часу. Апокриф

мандрів Григорія Сковороди».

29. Любов Пономаренко «Синє яблуко для Ілонки»

30. Оксана Забужко «Музей покинутих секретів», «Диригент останньої свічки»,

Notre Dame d’Ukraine: Українка в конфлікті міфологій», «З мапи книг і

людей»


31. Михайло Бринних «Шидеври світової літератури». Хрестоматія доктора

Падлючча. Т.1

32. Володимир Лис «Століття Якова», «Країна гіркої ніжності», «Маска»

33. Володимир Арєнєв «Душниця» (дитяча література)

34. Юрій Винничук «Танго смерті»

35. Ольга Слоньовська «Дівчинка на кулі»

36. Ірванець «Сатирикон XXI»

37. Позаяк. Вірші

38. Юрон Шевченко «Бермуди»

39. Ксенія Харченко «Історія»

40. Руслан Горовий «Руслана і Барселона»

41. Андрій Кокотюха «Червоний», «Справа отамана Зеленого»

42. Василь Кожелянко «Діти застою»

43. Кость Москалець «Мисливці на снігу»

44. Тимофій Гаврилів «Де твій дім, Одіссею?»

45. Богдан Жолдак «УКРИ»

46. Марина Гримич «Острів Білої Сови»

47. Таня Малярчук «Біографія випадкового чуда», «Звірослов»

48. Надія Мориквас «Корнелія»

49. Мойсей Фішбейн «Ранній рай»

50. Сергій Осока «Небесна падалиця»

51. Наталка Сняданко «Фрау Мюллер не налаштована платити більше»

52. Дзвінка Матіяш «Історії про троянди, дощ і сіль»

53. Степан Процюк «Бийся головою до стіни», «Під крилами Великої Матері»,

«Десятий рядок»

54. Іван Андрусяк «Книга трав, дерев і птахів», «Серця приручений рослин»

55. Тарас Федюк «Халва»

56. Павло Вольвач «У Києві» (поезії)

57. Андрій Курков «Пікнік на льоду»

58. Вадим Денисенко «Кілька історій про кохання»

59. Оксана Думанська «Дитя епохи»

60. Кость Бондаренко «Історія в профіль»

61. Тетяна Вергелес «Моя грішна журналістка»

62. Олексій Чупа «10 слів про Вітчизну»

63. Марія Дзюба «Укриті небом»

64. Наталка Доляк «Чорна дошка. Велика, страшна і голодна правда»

65. Олена Печорна «Грішниця»

66. Мельничук «Князь роси» (поезія)

67. Оксана Кузів «Адамцьо»

68. Любко Дереш «Культ»

69. Олександр Михед «Астра»

70. Люко Дашвар «Село не люди», «Молоко з кров’ю»

71. Володимир Даниленко «Сон із Дзьоба стрижа», «Грози над Туровцем»,

«Капелюх Сікорського»

72. Ганна Осадко «Сарматське Море»

73. Ярослав Мельник «Далекий простір»

74. Вікторія Гранецька «Тіло ТМ»

75. Ярослав Мельник «Далекий простір»

76. Мирослав Дочинець «Криничар», «Вічник»

77. Таня Шамрай «Я житиму у цьому вітрячку»

78. Борис Гуменюк «Вірші з війни»

79. Юрій Щербак «Час смертохристів»

80. Роман Іванничук «Вогненні стовпи»
Zik.com.ua
Міністерство оборони заснувало літературну премію

 

У Міністерстві оборони України засновано премію імені Богдана Хмельницького за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури і мистецтва. Згідно з положенням, премію присуджують щорічно за твори літератури і мистецтва, публіцистики і журналістики, які спрямовані на підвищення престижу ЗСУ, пропаганду військової служби, формування у військовослужбовців та молоді національної самосвідомості, почуття патріотизму і вірності військовим традиціям українського народу .  Дві премії в розмірі 10 тис. грн.. кожна будуть присуджувати громадянам України на конкурсних засадах до дня ЗСУ 6 грудня.

 Претендентів на отримання премії будуть висувати національні спілки України, інші творчі спілки та асоціації, національно-культурні та національно-просвітницькі товариства.


Newsru.u

Зміст


1.Гранти.Проекти. С. 3

2.Творчі акції бібліотек. С. 53. На літературному просторі України. С. 8


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка