М. В. Остроградського барви сонячного літаСторінка1/5
Дата конвертації30.04.2016
Розмір0.8 Mb.
#30168
ТипОрієнтовний план
  1   2   3   4   5
Управління освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації

Полтавський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти

ім. М.В.Остроградського

БАРВИ СОНЯЧНОГО ЛІТА

Полтава


2006

Барви сонячного літа. – Полтава: ПОІППО, 2006.- 50 с.


Упорядники:
Настенко Н.В. – завідуюча відділом методики виховання ПОІППО.

Калі берда Г.А. – методист відділу методики виховання ПОІППО.

Халецька Л.Л. – методист відділу методики виховання ПОІППО.

Сліпак В.О. – методист відділу методики виховання ПОІППО,

заслужений працівник культури України.
Рецензенти:
Воліченко І.А. – заступник начальника відділу вищих навчальних

закладів державної служби, виховної та кадрової роботи

управління освіти і науки Полтавської

облдержадміністрації.

Білик Н.І. – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри педагогічної

майстерності ПОІППО


Друкується за рішенням вченої ради ПОІППО. Протокол № 2

від 27.04.06 р.

До методичного збірника увійшли поради по організації літнього оздоровлення дітей, дозвілля, відпочинку та захисту їх життя та здоров`я.

Методичний збірник «Барви сонячного літа» розрахований для директорів літніх таборів, вожатих, вихователів, інструкторів з фізкультури і спорту, плавання та педагогів-організаторів літнього відпочинку.

ISBN ПОІППО, 2006


ЗМІСТ

Вступ……………………………………………………………………………….4 1. Підготовка оздоровчого табору до прийому дітей……………………………..8

 2. Перевезення дітей до місця відпочинку………………………………………...8

 3. Заходи безпеки на території оздоровчого табору……………………………..10

 4. Організація роботи та планування в дитячому оздоровчому таборі………..11

 5. Орієнтовний план роботи дитячого оздоровчого табору…………………….13

 6. План роботи у дитячому оздоровчому таборі (з досвіду роботи Великокринківської ЗОШ, Глобинського район)……………………………..14

 7. План літніх канікул (з досвіду роботи дитячого оздоровчого табору Кобеляцького РБДЮТ)…………………………………………………………16

 8. Календар пам`ятних дат………………………………………………………...18

 9. Організація загартувальних процедур та купання дітей……………………...18

 10. Проведення туристичних походів та екскурсій…………………………….....19

 11. Проведення масових і спортивних заходів……………………………………20

 12. Організація суспільно-корисної праці дітей…………………………………..21

 13. Період закінчення табірної зміни та роз`їзду дітей…………………………...21

 14. Сценарії ігор……………………………………………………………………..22

– Комплекс рухливих ігор для дітей 13-14 років……………………………...23

–Естафета з елементами спортивних ігор……………………………………..24

–Естафета з колективними діями………………………………………………25

– Естафета комічного характеру……………………………………………….25

– Ігри на місцевості ……………………………………………………………..26

16. Сценарій спартакіади ……….……………………………………………….....30

17. Сценарій відкриття табірної зміни……………………………………………..32

18. Сценарій виховного заходу ……….…………………………………………...34

19. Сценарій свят «Флоралія» (з досвіду роботи екологічного гуртка

«Довкілля» Диканського РБДЮТ)…………………………………...………..39

20. Вікторина «Формула здоров`я»………………………………………………...41

21. Організація роботи за інтересами з дітьми та підлітками…………………....42

22. На допомогу музичним керівникам…………………………………………...48

– «Пелюстковий дощик»……………………………………………………….48

– «Де узявся колючий м`ячик»………………………………………………...49

– «Найкраще місце на землі»…………………………………………………..50

– «Я – рибалка»…………………………………………………………………51

– «Я дарую людям радість»……………………………………………………52

– «Пелюстка неба»……………………………………………………………...53

23. Література………………………………………………………………………..54


Вступ
Велика літня перерва у школярів – це період зміцнення їхнього здоров`я, пізнання цікавого, нових знайомств та пригод; це пора морального загартування, духовного збагачення, пора яскравих вражень, творчості, активного пізнання світу та себе в ньому.

Оздоровлення це комплекс заходів соціального, виховного, медичного, гігієнічного, фізкультурного характеру, спрямованих на поліпшення та зміцнення стану фізичного і психологічного здоров`я дітей. Успіх у роботі залежатиме від зацікавленості організаторів літнього відпочинку, їхньої енергії, наполегливості, любові до дітей, а також уміння пробудити ініціативу і самостійність своїх вихованців, організувати творчі колективні справи.

При організації літнього оздоровлення школярів у 2006 році рекомендуємо опрацювати такі нормативно-правові документи:


 1. Державну Програму відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.03 №33.

 2. Обласну програму відпочинку та оздоровлення дітей на період до 2008 року, затверджену розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 28.03. №87.

 3. Обласну програму оздоровлення та відпочинку дітей та підлітків на період 2001-2006рр., затверджену рішенням колегії освіти і науки облдержадміністрації від 18.10.01. Пр. №5. Постанова Президії обласної ради профспілок від 20.08.01 № 8\3.

 4. Розпорядження Президента України від 8.04.05 № 942/2005- рп „Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2005 році”.

 5. Наказ управління і науки Полтавської облдержадміністрації „Про організацію оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей і підлітків влітку 2006 р.” від 21.04.06 №265.

 6. Типове Положення про дитячий оздоровчий заклад. Наказ Державного комітету України у справах сім`ї та молоді від 05.02.04 № 31.

 7. Конвенція ООН «Про права дитини».- Київ.- 27 вересня 1991 р.

 8. Закон України «Про охорону дитинства». – Київ. – 2001 р.

 9. Закон України «Про позашкільну освіту».- 7.12.2000 р.

10. Закон України «Про попередження насильства в сім`ї». – 21.06.2001 р.
Для громадян України 2006 рік – рік Захисту прав дитини. Розпочати цю роботу потрібно з ознайомленням дітей з Конвенцією про права дитини. При оформленні оздоровчого закладу рекомендуємо мати куточок з основними правами дитини, що проголошує Конвенція ООН. В таборах проводити заходи по ознайомленню дітей з їх правами, а саме: проведення рольових ігр з проблем наркоманії, ігри-конкурси «У країні карного розшуку», «Чи знаєш ти закон», «Не закінченої розмови з проблем тютюнопаління та алкоголізму, полемік «Всі діти мають право на любов та піклування», дискусій «Мої права», тренінгів «Знаємо та реалізуємо свої права», обговорення злободенних публічних статей щодо прав людини, перегляд програм навчального телебачення. Особливо доцільними будуть зустрічі з фахівцями, що мають безпосереднє відношення до захисту прав людини – суддів, адвокатів, працівників міліції.

Залучати до організованих форм відпочинку дітей, які виховуються в неблагонадійних сім`ях, дітей схильних до правопорушень та поєднувати їх відпочинок із суспільно-корисною працею.

Виховний процес з дітьми в таборі має поєднувати відпочинок, працю, спорт з пізнавальною, естетичною, оздоровчою діяльністю. Створенню у дітей хорошого емоційного настрою, привнесенню почуття романтики в їхнє повсякденне життя сприяє і оформлення оздоровчого табору, і такі атрибути табірного життя, як прапор, емблема, гімн, закони життя табору; девізи, речівки загонів.

Позитивним досвідом є складання режиму дня табору і законів табірного життя у віршованій формі.

Організовуючи виховну діяльність з дітьми педагогічні працівники повинні використовувати різноманітні форми виховної роботи, серед яких ігри, конкурси, подорожі, свята, вікторини, фестивалі, змагання.

Радимо проводити конкурс мальованих загадок, подорожі очні і заочні (для молодших школярів). Для дітей середнього та старшого шкільного віку радимо такі форми роботи: усні журнали, різноманітні вікторини, конкурси, турніри (конкурси пісні, на кращу розповідь, гумору та сатири, живих картин, конкурс-концерт «Загадка», лицарський турнір, турнір веселих і кмітливих, бій ораторів, «Прес-бій», відвертий діалог «Чого мені бракує в житті?».

Виховна робота з дітьми повинна забезпечити дотримання ними режиму дня, порядку і чистоти приміщень, виконання санітарно-гігієнічних умов. Особливо уважно треба організовувати виховну роботу по збереженню стану здоров`я дітей, профілактиці захворювань, безпеки їх життєдіяльності. Під час проведення пішохідних екскурсій звертати увагу на перехід дітьми автомобільних і залізничних магістралей при цьому мати необхідну попереджуючу атрибутику.

Важливо використовувати державні та народні свята, що припадають на літній період: святкування Дня Української Конституції держави (червень), Дня Незалежності України (серпень), зелених свят (липень), свята Івана Купала (липень). До цих свят можна організовувати за віковими групами.

Наприклад, до Дня Незалежності України у таборі для дітей молодшого шкільного віку можуть проводитись такі форми роботи: конкурс малюнків «Ми живемо в Україні», мальованих мультфільмів на теми українських казок, година народних ігор «Граймося з нами», «Гостини казкової родини» - фестиваль українських народних казок, свято української народної казки, «Заспіваймо пісню веселеньку» - конкурс на кращий віночок українських народних пісень, «Сплітаймо український віночок» - бесіда про символіку українського вінка, турніри знавців народної музики, звичаїв, тематичні свята петриківського розпису, опішнянської кераміки, носівської дерев'яної іграшки тощо.

Для дітей підліткового віку радимо організовувати: бесіди про державну символіку та Гімн України, «Рідна мова - пісня солов'їна» - конкурс юних мовознавців, зустріч із знавцями народної творчості, обрядів, звичаїв, «Сторінками народного календаря» - театралізовано-пізнавальну програму про традиції та звичаї українців, що пов'язані з природою рідного краю, аукціон народних мудростей, спортивно-розважальну програму «Між нами, козаками», турнір-вікторину, пов'язану з козацтвом, з побутом українського народу, «Пісня,- душа народу» -концерт, «У намисто приберуся і в люстерко подивлюся» - ситкову конкурсну програму з використанням намиста та інших жіночих прикрас, вечір «Україно, мій духмяний дивоцвіт, через терни ішла до волі стільки літ», цикл радіопередач «Без верби і калини нема України» та ін.

Можна успішно організовувати виставки – конкурси виробів з природного матеріалу «Світ навколо нас», збір лікарських рослин «Природа лікує», КВК, конкурс кмітливих та винахідливих «Острів Робінзона» з наявного природного матеріалу, захід по санітарній очистці території навколо табору під назвою «День добрих справ», конкурси пісні та строю, малюнки на асфальті або малюнків на пісочних клумбах на честь Дня Незалежності України. Можна провести конкурс між загонами на краще оформлення лінійки, а також організувати трудові десанти по допомозі селянам по впорядкуванні пам`ятників загиблим, криничок, джерел тощо.

Організовуючи літнє оздоровлення дітей, педагогічні колективи області повинні планувати і будувати виховну роботу так, щоб кожна дитина знайшла собі справу по душі; відчула себе сильною, творчою особистістю; збагатилась духовно і почувала себе комфортно.

З метою складання ефективного плану роботи дитячого оздоровчого табору доцільним буде в травні проведення семінару класних керівників, на якому варто обговорити актуальні питання організації літнього оздоровлення школярів, а саме:

– огляд нормативних документів, періодичної преси, методичної літератури з питань літнього оздоровлення дітей;

– аналіз проблеми: «Роль і місце класного керівника в організації літнього відпочинку дітей»;


 • планування роботи дитячого оздоровчого табору.

Особливо уважно треба організовувати виховну роботу по збереженню стану здоров`я дітей, профілактиці захворювань, безпеки їх життєдіяльності. Під час проведення пішохідних екскурсій звертати увагу на перехід дітьми автомобільних і залізничних магістралей при цьому мати необхідну попереджуючу атрибутику.

При підготовці до літнього оздоровчого періоду педагогічним працівникам рекомендуємо опрацювати «Рухливі ігри в літньому таборі та на пришкільному майданчику» // Все для вчителя.- червень.- 2004.- №18, де розроблені цікаві народні ігри на галявині, в лісі, під час відпочинку.

У статті „Коли скінчились уроки” // Позакласний час".- 2003.- № 11-12 вихователі можуть знайти матеріали про літні свята, орієнтовний план виховних заходів у літньому оздоровчому закладі, інтелектуальні ігри в (головоломки, кросворди, шаради), ігри в поході, нетрадиційні настільні ігри на воді, правила безпеки під час трудового навчання й літніх практичних робіт учнів 10-11 класів ЗОШ у сільськогосподарському виробництві.

У інформаційно-методичному збірнику газети "Здоров`я та фізична культура" під назвою "Літо на здоров`я".- 2005.- №7,8, квітень, вихователі можуть познайомитися і з нормативними документами щодо організації літнього оздоровлення дітей; фізкультурно-спортивною роботою в умовах літнього табору, комплексом вправ, ігор, естафет, фізкультурних забав влітку, купанням, плаванням, іграм на воді, розробками фізкультурно-спортивних та інформаційно-розважальних заходів, тренінговими заняттями з профілактики негативних явищ та формування навичок здорового способу життя, профілактичними процедурами в оздоровчій програмі табору.

Важливе місце в організації літнього відпочинку учнів займають бібліотеки. Вони допомагають розвивати і підтримувати в дітях звичку до читання і потребу користуватися бібліотекою, як протягом навчального року, так і влітку під час відпочинку. Тому необхідно:


 • оформити книжкові виставки „Скоро літо”, „Літо на здоров`я”;

 • скласти рекомендаційні списки літератури по класах та підібрати у відповідності цю літературу під назвою „Читаємо влітку”;

 • сприяти залученню дітей до збереження книжок, їх реставрації, як в шкільних так і в міських (районних) бібліотеках;

 • провести „круглий стіл” до Дня захисту дітей та конкурс малюнків.

 • підготувати бесіди з використання бібліотечного фонду на тему „Правила поведінки в літній період”;

 • створювати на базі класних кімнат читальні з метою посилення роботи щодо виховання культури читання учнів, залучення їх до роботи з книгою.
Підготовка оздоровчого табору до приймання дітей
Дитячий оздоровчий табір (центр, комплекс) є позашкільним оздоров­чо-виховним закладом і створюється за наявності необхідної матеріально-технічної бази, педагогічних та інших кадрів з метою організації змістовно­го дозвілля і відпочинку, зміцнення здоров'я, задоволення інтересів і ду­ховних запитів дітей та учнівської молоді.

Оздоровчий табір може бути сезон­ним або цілорічної дії, розміщуватись у стаціонарних або орендованих при­міщеннях, у палатках, а також на базі пансіонатів, будинків відпочинку, санаторіях і профілакторіїв, туристських установ, навчальних закладів тощо.

Вимога до території, споруд і буді­вель оздоровчого табору. Його облад­нання визначаються чинними буді­вельними, санітарно-гігієнічними правилами і нормами.

Перед початком оздоровчого сезо­ну оздоровчий табір приймається в експлуатацію комісією за участю пред­ставників засновників (власників), відповідних органів державної вико­навчої влада, місцевого самовряду­вання, санітарно-епідеміологічної служби та пожежного нагляду, дер­жавної інспекції з охорони праці, профспілкового комітету базового підприємства, установи, організації.

Засновник (власник) забезпечує оздоровчий табір відповідною доку­ментацією (акт про приймання табо­ру в експлуатацію, санітарний пас­порт, інструкції з техніки безпеки дітей та обслуговуючого персоналу, рекомендації стосовно профілактики травматизму та упередження нещасних випадків з дітьми та учнівською молоддю тощо).

При прийнятті на роботу кожен працівник табору повинен надати ме­дичну довідку встановленого зразка про стан здоров'я, ознайомитись з умовами праці, правилами внутріш­нього розпорядку, посадовими обо­в'язками.

Персонал оздоровчого табору про­ходить обов'язковий інструктаж з охорони праці, техніки безпеки, до­тримання санітарно-гігієнічних норм і правил, протипожежних вимог, на­дання невідкладної долікарської до­помоги. Проведення даного інструк­тажу оформлюється наказом по табо­ру та записом у спеціальному журналі.


Перевезення дітей до місць відпочинку
Порядок перевезення організова­них груп дітей до оздоровчого табору пасажирським автомобільним транс­портом визначено постановою Кабі­нету Міністрів України від 18 лютого 1997 р. № 17б «Про затвердження Пра­вил надання послуг пасажирського автотранспорту» (роздія II).

Вказані перевезення повинні здійснюватись із забезпеченням висо­кого рівня безпеки, надійності та якості транспортного обслуговуван­ня дисциплінованими й досвідчени­ми водіями, вимога до яких встанов­лено Правилами дорожнього руху і які мають стаж керування транспортним засобом більш ніж три роки.

Максимальна кількість дітей для перевезення автобусом не повинна перевищувати кількості місць для си­діння в ньому згідно з паспортом заводу-виготовлювача.

Для перевезення організованих груп дітей слід отрамати спеціальний дозвіл, який видається:

а) у межах Автономної Республіки Крим, області: школам, професійно-технічним та іншим навчальним за­кладам – районним (міським) відділом освіти; оздоровчим закла­дам, туристичним фірмам, іншим ус­тановам, підприємствам та організа­ціям – керівниками установ, підприємств та організацій, яким вони підпорядковуються, і у випад­ках, передбачених законодавством,

– відповідними підрозділами місцевих держадміністрацій, виконавчих рад чи профспілковими комітетами;

б) за межами Автономної Респуб­ліки Крим, області: школам, професійно-технічним та іншим навчальним закладам – Міносвіти Автономної Республіки Крим, обласним, Київсь­ким та Севастопольським міським управліннями освіти; оздоровчим закладам, туристичним фірмам, іншим установам, підприємствам та організаціям – керівниками уста­нов, підприємств та організацій, яким вони підпорядковуються, а у випад­ках передбачених законодавством,

– відповідними підрозділами місце­вих держадміністрацій чи профспілко­вими комітетами з обов'язковим по­відомленням Державтоінспекції.

Перевезення організованих груп дітей колоною з п'яти і більше авто­бусів узгоджується замовником з органами Державтоінспекції.

До перевезення організованих груп дітей замовнику і перевізнику необ­хідно:

а) визначити маршрут, використо­вуючи при цьому, як правило, дороги, якими вже здійснюються регу­лярні автобусні перевезення;

б) визначити зупинки автобуса:

• технологічні проміжні — одна на перші 50 кілометрів і не менше однієї на кожні наступні 100 кіло­метрів маршрутів більшої протяжності;

• для відпочинку – на 5 хвилин через кожну годину руху і на 30 хви­лин – через кожні 5 годин руху (до­пускається поєднання 30-хвилинного відпочинку з перервою на обід);

• дія приймання їжі – через 3 – 5 годин руху;

• для відпочинку (ночівлі);

в) скласти схему маршруту;

г) скласти розклад руху. Перевезення організованих груп дітей виконуються тільки у світлу пору доби і за сприятливі погодні умови. Схема маршруту та розклад руху скла­даються в трьох примірниках, узгоджу­ються перевізником з відповідними органами Державтоінспекції і затвер­джуються замовником. На схему марш­руту наносяться ділянки доріг, населені пункти, аварійно небез­печні ділянки тощо. Спереду і ззаду транспортного засобу обов'язково встановлюється розпізнавальний знак «Діти».

Замовник перевезення зобов'яза­ний скласти списки груп дітей у трьох .примірниках (для перевізника, за­мовника і керівника групи), допус­кати до поїздки дітей, які не мають протипоказань для далеких переїздів за станом здоров'я, призначити на кожні десять дітей керівника групи, відповідального за супроводження дітей під час поїздки, а на групу дітей, яка складається з тридцяти чоловік, ще й медичного працівника та провести інструктаж з правил поведінки і техніки безпеки.

Керівник групи зобов'язаний провести бесіду з дітьми, ознайомити їх з правилами поведінки і техніки без­пеки під час поїздки, забезпечувати додержання належного порядку дітьми під час руху (діти повинні си­діти на призначених для цього місцях), а також підчас посадки (ви­садки) з автобуса.

При організації перевезення організованих груп дітей на відпочи­нок залізницею слід керуватися «Пра­вилами безпеки громадян на залізнич­ному транспорті України», затвердженими наказом Міністерства транспор­ту України 19 лютого 1998 р № 54.

Після подачі потяга до перону. повної його зупинки, супроводжуючі та вихователі організовано ведуть гру­пи дітей до вагона і разом з провідни­ком організують їх посадку.

Дітей старшого віку слід розміщу­вати на верхніх полицях, які в обо­в'язковому порядку повинні бути ос­нащені запобіжними ременями. Піл час прибуття до пункту призначення висадка дітей здійснюється з дозволу провідника.

Дітям забороняється відкривати вікна вагонів і двері тамбурів під нас руху потяга, виходити в тамбури (ро­бочий і неробочий), а також на перон під час зупинки, зупиняти потяг стоп-краном.

Супроводжуючі і вихователі по­винні в обов'язковому порядку організувати нічні чергування у ва­гоні, а також цілодобове чергування біля дверей тамбурів. У кожному ва­гоні повинна бути аптечка першої медичної допомоги.


Заходи безпеки на території оздоровчого табору
Кожна зміна оздоровчого табору комплектується одночасно дітьми усіх вікових груп. Додатковий прийом дітей можливий лише з дозволу територіальної санітарно-епідеміологічної станції. Тривалість зміни повинна становити 21–26 днів. Між змінами по­винна бути перерва не менше двох днів для проведення генерального приби­рання та санітарної обробки території, приміщень, обладнання та інвентарю.

Після прибуття до табору всі діти проходять профілактичний .медичний огляд, Лікар та медична сестра пере­віряють довідки лікувальних установ про стан здоров'я дітей, проводять термометрію та розподіл дітей за ме­дичними групами, подають відповід­ну інформацію і рекомендації щодо проведення з дітьми оздоровчих за­ходів директору оздоровчого табору та педагогічному персоналу, при не­обхідності проводять санітарну оброб­ку прибулих.

Вихователі та вожаті знайомлять дітей з територією оздоровчого табо­ру, правилами протипожежної безпе­ки, користування атракціонами, спортивними майданчиками, з вимо­гами щодо дотримання ними дисцип­ліни та режиму дня.

Режим дня в оздоровчому таборі погоджується з лікарем і повинен бути диференційованим залежно від віку дітей. Слід передбачати максимальне перебування дітей на свіжому повітрі, повноцінне харчування, достатню тривалість сну, раціональну організа­цію самообслуговування дітей, занять фізичною культурою і спортом, сус­пільно корисною працею.


Кожен працівник оздоровчого та­бору повинен дотримуватись загаль­них заходів безпеки. У випадку заг­рози життю і здоров'ю дітей вживати всіх заходів для ліквідації небезпеки, бути максимально пильним при ви­явленні осередків травматизму, пору­шень санітарно-гігієнічного режиму, протипожежної безпеки, оперативно інформувати про це керівництво оздоровчого закладу.

Педагогічний та виховательський персонал повинен забезпечити по­стійний контроль за дотриманням дітьми правил електробезпеки, не до­пускати перебування дітей у підвалах корпусів, на території технічних і гос­подарських служб, очисних споруд, будівельних майданчиків, трансфор­маторних підстанцій, інших об'єктів підвищеної небезпеки.

Медичні працівники зобов'язані слідкувати за дотриманням дітьми особистої гігієни, не допускати кон­тактів здорових дітей з хворими, за­безпечувати своєчасну госпіталізацію в закріплених лікувально-профілак­тичних закладах дітей, які постраж­дали внаслідок нещасного випадку або захворіли інфекційними хворобами.

У кожному оздоровчому таборі повинен бути розроблений план ева­куації дітей на випадок пожежі або стихійного лиха.

Перебування сторонніх осіб на те­риторії дитячого оздоровчого табору неприпустиме.

Дня організації відвідин дітей бать­ками на території табору слід облад­нати спеціальний майданчик. Ме­дичні працівники повинні забезпечи­ти контроль за складом та якістю хар­чових продуктів, що передаються дітям батьками. Вихід дітей під час зустрічі з батьками за територію оздо­ровчого табору небажаний.ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ТА ПЛАНУВАННЯ В ДИТЯЧОМУ ОЗДОРОВЧОМУ ТАБОРІ
Позитивним досвідом є складання режиму дня табору і законів табірного життя у віршованій формі: режим

7.30 – 7.45 Прийом дітей

7.45 – 8.00 Діти, дружно по порядку,

Всі вставаймо на зарядку!

8.00 – 8.30 Увага! Струнко! Так стояти!

Рапорт здати! Прапор підняти!

8.30 – 9.00 Всі за стіл!

Дізнатись час:

На сніданок, що у нас?

9.00 – 12.30 Хто куди: хто у походи,

Хто в кіно, хто на городи;

Ті на пляжі загорають,

Ті малюють, ті читають.

12.30 – 13.00 На обід усяк спішить.

Ми на їжу приналяжем,

Все з'їмо, усім покажем

Наш дитячий апетит..

13.00 – 15.00 Сон солодкий по обіді,

Тихо, не буди сусіда.

15.00 – 17.00 Ось прийшов веселий час!

Сто розваг для тебе в нас;

Бігай, грайся, розважайся

Чи в басейні покупайся.

17.00 – 17.30 Полудень.

17.30 ­– 18.00 Сурма кличе нас. Пора!

На лінійку, дітвора.


Закони дитячого життя в оздоровчому таборі:

1. Не сумувати, друзі .звеселяти.

2. Гігієна, спорт і труд завжди поруч ідуть.

3. Повітря, сонце і травиця в лузі - ось найкращі наші друзі!

4. Тут немає тат і мам, прибери усе ти сам.

5. Старших себе поважай, малюків не ображай.

6. Люби і знай свій рідшим край.

Кожний загін в літніх оздоровчих таборах мав свою назву і відповідний їй девіз. Давайте познайомимося з деякими з них:

– загін "Сонечко ", девіз:

"Гори, сонечко, ясно,

Відпочинемо прекрасно!

Один, два - не лінуйся,

Три, чотири - загартуйся!"

– загін "Калина", девіз:

"Без верби і калини

Нема України.

Хочуть бути всі здорові

У загоні калиновім!"

– загін "Капітошки", девіз:

"Ми - веселі капітошки,

Ми - одна сім'я.

Дуже дружні і веселі,

Радо носим це ім'я!"

– загін "Невгамовні", девіз:

"Невгамовні ми малята,

Ми всі дружні і завзяті}"

– загін "Світлячки", девіз:

"Ми – загін "Світлячки",

Все ми робим залюбки:

Граємо, співаємо

І перемагаємо!"

Загін оздоровчого табору повинен мати не тільки власний девіз, а й речівку, наприклад:

Загін вожатих - «Невгамовні лідери»

Девіз: «Невгамовний наш загін,

Дитину кожну любить він».

Речівка: -1,2, 3,4 в ногу,

- «Невгамовним» дай дорогу!

- Хто іще?

- Ми йдемо!

- Весело ми живемо! -Сумувати ніколи!

- Бо ідуть канікули!

Загін - «Водограй»

Девіз: «Грай, співай, відпочивай.

Хто найкращий? - Водограй!»

Речівка: - Будь веселий!

- Завжди так!

- Будь бадьорий!

- Тільки так!

- Настрій - во!

- Погода-клас!

- Приєднайтеся до нас!

Загін - «Дивосвіт»

Девіз: «Дивосвіт, Дивосвіт, ми шлемо усім привіт,

всі рівняйтеся на нас, бо світ навколо - просто клас!»

Речівка: - Бум, Бум, Бум -

- Проженемо ми весь сум!

- Бам, бам, бам -

- Буде весело всім нам!

- Хай дивосвіт пізнає кожен

- Сміх і радість переможуть!Орієнтовний план роботи дитячого оздоровчого табору
1.06 Міжнародний день захисту дітей. Конкурс на кращу козацьку кашу.

Концерт. Ігро-дискотека. Бесіди, інструктажі по ТБ, протипожежній

безпеці, правилах дорожнього руху.

5.06 Відкриття табірної зміни.

Конкурс емблем, газет та загонових пісень.

6.06 Станція «"Червона калина». Вікторина "«Що ти знаєш про природу

рідного краю».

7.06 Станція «Зелена». Гра-мандрівка ""Ключ старого лісу». Навчання в

«Лісовій школі». Усний журнал. Зелена аптека. Акція «Боротьба з

королем сміття».

8.06 Станція «Мистецтво». Караоке в таборі.

9.06 Станція «Мистецтво». Конкурс візиток «Ех, таланти ви наші!»

Літературна вітальня «Фантазери», фестиваль «Світ моїх

захоплень». Конкурс малюнків «Країна в якій я живу».

11.06 Станція «Містечко друзів». Конкурс «Міс табору». Фестиваль тезок

«Збираємося разом».

12.06 Станція «Богатирі». Спортивна олімпіада. Змагання з міні-футболу.

Усний журнал «В здоровому тілі -здоровий дух»

13.06 Станція «Бізнес-грай". Виставка «Град веселих майстрів». Конкурс

скульптур з піску. Свято творчих майстрів (кулінари, художники,

перукарі)

14.06 Станція «"В гостях у казки». Конкурс інсценізації казки.

«Казковий Єралаш». Екскурсія до бібліотеки.

15.06 Станція "«Озерна». Свято «Нептуна». Ігри та розваги. Конкурс

«Чарівна русалонька».

16.06 Станція «Будьмо ввічливі». Лицарський турнір

ввічливості. Гра «Що? Де? Коли?», ігрова дискотека.

18.06 Станція "імперія кіно". Перегляд кінофільму історичного змісту.

19.06 Станція «Сміхограй». Конкурс веселих гримерів.

20.06 Станція «Козацькі забави». Конкурс козацької пісні.

21.06 Підведення підсумків подорожі. Святковий концерт «Від усієї душі». Закриття табірної зміни. Похід в ліс «Пікнік». Гра «Солодке дерево».

ПЛАН


роботи у дитячому оздоровчому таборі «Артек»

Великокринківської загальноосвітньої школи І-ІІ ст.

ГЛОБИНСЬКОГО РАЙОНУ

Дата

Назва заходу

1.06.

Конкурсна програма «Барви сонячного літа» (малюнки на асфальті).

2.06

1. Колективно-творча гра «Подорож до країни Ввічливості і доброти».

2. Екологічний турнір знавців природи.

3. Похід до історичного музею.


3.06

1. Конкурсна програма «Казковий вернісаж».

2. Рейн-ринг «Наша планета».

3. Екологічна гра «Скільки коштує вода, земля, повітря?»


6.06

1Конкурсна програма «Браво хлопчики».

2. Операція «Джерельце».

3. Конкурс пісень про Батьківщину.


7.06

1. Свято іменинника.

2. Екскурсія «Зелені мандрівки».

3. Операція «Мойдодир».


8.06

1. Спортивна естафета «Козацькі забави».

2. Екскурсія до лісу.

3. Конкурс малюнків «Лісова казка».


9.06

1. Вікторина «Моє рідне село».

2. Спортивна естафета «Веселі старти».

3. Дитячі забави.


10.06

1. Гра-вікторина «Що? Де? Коли?»

2. Пісенний вернісаж.

3. Операція «Війна з королем сміття».


11.06

1. Турнір ерудитів.

2. День здоров'я, спорту. Спортивні змагання «Швидше, вище, краще».

3. Рейн-ринг «Рідний край, його історія та люди».


13.06

1. Конкурс малюнків «Діти землі за мир і дружбу.

2. Спортивна естафета.

3. Літній вернісаж.


14.06

1. Літній бал у королівстві Ввічливості.

2. В гостях у казки.

3. Спортивні ігри.


15.06

1. Пізнавально-розважальна програма «Джерела кришталеві душі народної».

2. Акція «Зелена аптека».

3. Пісенний вернісаж.

16.06

1. Конкурсна програма «Браво дівчатка».

2. Шашковий турнір.

3. Зелені свята.

17.06

1. Конкурс «Бантиків і веснянок».

2. Екскурсія в дендропарк с. Устимівна.


18.06

1. День сміху.

2. Екскурсія до музею Раїси Кириченко.


20.06

1. День віночків. «Розваги на березі водойми».

2. Свято квітів. Виставка квіткових композицій.


21.06

1 . Екскурсія до м. Кременчука.
22.06

1. День іменинника.

2. Подорож у майстерню «Справа майстра хвалить».


23.06

1. Подорож країною «Віршознай».

2. «Рідний край, де ми живем, українок) золем» (конкурсна програма).

3. Спортивні естафети.

24.06

1. На лісовій галявині (за творами В. О. Сухомлинського).

2. Гра у футбол (хлопці) і піонербол (дівчата).


25.06

1 . Святковий концерт. Закриття табору.


Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка