Лінійка «Свято пам'яті Українських Січових Стрільців» Ведуча1Скачати 26.07 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір26.07 Kb.
Лінійка
«Свято пам'яті Українських Січових Стрільців»
Ведуча1: Сьогодні ми хочемо воскресити в пам'яті одну із сторінок нашої історії

про Українських Січових Стрільців, - проголошення 1 листопада 1919 р. ЗУНР та її збройних сил УГА, зародком яких були Українські Січові Стрільці.


Ведуча2: Створений в розгар І-шої світової війни, легіон Січових Стрільців - це була армія справжніх інтелігентів, носіїв високих ідей і благородних ідеалів.
Ведуча1: Восени і взимку 1914 р. навесні 1915 р. легіон успішно вів воєнні дії в Карпатах проти угорських військ, зокрема на горах Ключ, Маківка, в боях за Самбір, Стрий, де стрільці вкрили себе невмирущою славою.
Ведуча2: 257 днів проіснувала ЗУНР. 31 листопада 1918 р. до 15 листопада 1919 р. і впала під переважаючими силами ворогів і в першу чергу поляків.

Ведуча1: Дворічна боротьба українського народу за незалежність закінчилася трагічною поразкою. Переїхавши в східну Україну, Українська Галицька Армія опинилася в так званому чотирикутнику смерті і змушена була скласти зброю.

Ведуча2:Лише невеликій частині вдалося повернутися в Галичину і більшість з них були інтерновані у концентраційних таборах Ланцуті, Демб'є, звідки повернулися лише одиниці.

Ведуча1: Понад 40 тисяч 17-ти, 18-ти, 20-ти річних юнаків, синів нашої знедоленої Галичини, ще в буревісні 1918 р. підняли свою голову, віддали своє життя за волю, за кращу долю народу, за Україну.

Ведуча2: Сотні юних патріотів впали на схилах гори, що біля Бережан, над селами Комохи, Семаківці.

Ведуча1: І, здавалось, пропало все, що зникне слід по-нашому стрілецтву. Та лишилося те, що в народі убити нікому не можна. Лишилася вічно жива стрілецька пісня.

Ведуча2: І нині, і вічно співатиме український народ, їх пісні "Ой у лузі

червона калина", "Чуєш брате мій", "Ось видно село" і багато іншихмаршових, любовних, жартівливих пісень.
Звучить пісня «Ой у лузі червона калина»
Ведуча1: Стрільці - це наша гордість, і наша честь, наша слава.

 


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка