Курсова робота «Вплив біологічно активних речовин на працездатність спортсменів. Визначення перекисного гемолізу еритроцитів.» ВступСкачати 38.42 Kb.
Дата конвертації15.04.2016
Розмір38.42 Kb.
#10273
Курсова робота

«Вплив біологічно активних речовин на працездатність спортсменів. Визначення перекисного гемолізу еритроцитів.»


Вступ
У спорті вищих досягнень через неухильне зростання обсягів фізичних навантажень, в організмі спортсменів з великою ймовірністю може виникати стан фізичного та психічного перенапруження, наслідком чого є зниження фізичної працездатності.

На передзмагальному етапі змагального періоду, де основним завданням є зростання спеціальної витривалості з використанням різносторонньої підготовки, для забезпечення позитивного тренувального ефекту виникає потреба у використанні різних ерогенних засобів. У зв'язку із цим розробка методів, що дозволяють забезпечити підтримку здоров'я та працездатність спортсменів в умовах напруженої м'язової діяльності, є актуальною медико-біологічною та соціальною проблемою.

Більшість спортсменів тренується довго і наполегливо, і такий підхід є найбільш ефективним. Головні питання, які часто задають спортсмени різного рівня спортивної майстерності - яким чином підвищити шанси на перемогу чи що може допомогти побити рекорд. Якщо перемога або встановлення світового рекорду високо оплачуються, то деякі спортсмени користуються будь-якими способами, аж до застосування заборонених засобів, щоб досягти цієї мети.

До засобів, здатним допомогти спортсменові, відносяться біологічно активні речовини, методи чи екіпірування, сприяють поліпшенню спортивної працездатності. Багато з цих допоміжних засобів не відносяться до заборонених і цілком доступні спортсменам. Деякі інші є забороненими та їх застосування може завдати шкоди здоров'ю.

Чи існують межі фізичних можливостей людини і його спортивної працездатності? І якщо є, то які вони? Ймовірно, кордон фізичної працездатності визначається оптимальними рівнями продукції та утилізації енергії, необхідної для здійснення рухових дій в будь-якому виді спорту.

Провідними факторами, від яких залежить продукція та утилізація енергії, є генетична зумовленість і тренування. Спадковість забезпечує організм певними можливостями енергопродукції. Для досягнення успіху в спорті необхідно максималізувати або ж контролювати здатність виробляти енергію і використовувати її найбільш ефективним чином.

Спортивні фізіологи досліджують різні методики спортивного тренування і особливості харчування, щоб знайти шляхи підвищення спортивної працездатності. Спортивні психологи використовують досягнення психологічної науки для того, щоб зрушити психологічні бар'єри фізичної працездатності. Інженери і біомеханіки вивчають оптимальні шляхи виконання техніки спортивних вправ.

Існують три основні групи бар'єрів, що перешкоджають досягненню високого рівня спортивної працездатності, але які в певній мірі можна контролювати: фізіологічні, психологічні та біомеханічні. Фізіологічні бар'єри обмежують можливість енергопродукції. Психологічні перешкоджають можливості управляти енергією. Біомеханічні лімітують можливість використовувати енергію з найбільшою ефективністю. Ці три групи бар'єрів можуть бути пов'язані між собою.

Правильно організований тренувальний процес є самим надійним шляхом підвищення спортивної працездатності.

Серед великої кількості чинників, які можуть ефективно впливати на фізичну працездатність та процеси відновлення спортсменів певне місце належить біологічно активним речовинам, які створюють передумови для підвищення працездатності спортсменів, підсилюючи як прямий, так і відставлений ефект на тлі використання традиційних засобів тренування.

Наукові дослідження показали, що серед біологічно активних речовин велику ефективність мають харчові добавки з антиоксидантною дією, які чинять вплив на фізичну працездатність спортсменів у процесі напруженої м’язової діяльності.

Сучасна наукова література містить лише окремі, часто суперечливі відомості щодо ефективності впливу як окремих антиоксидантів, так і їх комплексів на фізичну працездатність та процеси відновлення. У зв'язку з цим пізнання особливостей функціонування та подальша розробка шляхів підвищення працездатності спортсменів з використанням біологічно активних речовин варто розглядати як один з перспективних наукових напрямків.

Науково-обгрунтована і підтверджена практичними дослідженнями ідея корекції факторів, що лімітують спортивну працездатність за допомогою не допінгових речовин, у тому числі адаптогенів рослинного і тваринного походження, в даний час є особливо актуальною і затребуваною. Кінцева мета її полягає в розробці, вивченні та якнайшвидшому впровадженні нових біологічно активних речовин, що підвищують працездатність і витривалість людського організму, як у спорті вищих досягнень, так і інших видах діяльності людини, пов'язаних не тільки з суміжними фізичними навантаженнями, а й вимагають постійної, високої концентрації уваги.

Мета дослідження – дослідження впливу біологічно активних речовин на працездатність спортсменів, визначення перекисного гемолізу еритроцитів .

Завдання дослідження:

1. Провести теоретичний аналіз та узагальнити дані літератури відносно ефективності впливу біологічно активних речовин на фізичну працездатність і процеси відновлення спортсменів;2. Дати визначення перекисного гемолізу еритроцитів.

Об’єкт дослідження – працездатність спортсменів.

Предмет дослідження – вплив біологічно активних речовин на працездатність спортсменів, визначення перекисного гемолізу еритроцитів.
Каталог: 200000010-a85faa95ce

Скачати 38.42 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка