Крок Загальна лікарська підготовка-2011 1Сторінка1/5
Дата конвертації24.04.2016
Розмір1.07 Mb.
#14320
  1   2   3   4   5
Крок 3. Загальна лікарська підготовка-2011

1 Чоловік 25-30-ти років знайдений на снігу непритомний з вираженим запахом алкоголю, госпіталізований. При огляді: шкірні покриви бліді, обидві стопи мармурово-сірого кольору, холодні на дотик, пульсація на A. dorsalis pedis слабко виражена. Які заходи є невідкладними?

A. Масаж кінцівок від периферії до центру

B. Енергійне загальне зігрівання

C. Місцеве поступове зігрівання відморожених сегментів

D. Суха теплоізолююча пов'язка

E. Теплоізолюючі пов'язки з маззю Вишневського
2 У хлопчика 6-ти років скарги на біль у горлі, підвищення температури до 37,2oC. Об'єктивно: шкіра бліда, поодинокі поліморфні висипання на тілі, слизова ротогорла помірно гіперемована. Шийні лімфатичні вузли до 3 см, болючі, не спаяні з підлеглою тканиною, еластичні, шкіра над ними не змінена, компресійний синдром відсутній. Печінка +1 см, селезінка +2 см. У крові 15% атипових мононуклеарів. Який попередній діагноз?

A. Інфекційний мононуклеоз

B. Туберкульоз периферійних лімфовузлів

C. Сепсис стафілококовий

D. Ієрсиніоз

E. Туляремія
3 Хворий 63-х років, що страждає на шизофренію, надійшов до стаціонару зі скаргами на неможливість відкрити рот, утруднене ковтання, часті болісні судоми. Об'єктивно: стан важкий, to- 39,1oC, тризм, на лобі великі складки, краплі поту, ригідність м'язів потилиці, живота, кінцівок. Ps- 96/хв., АТ- 140/90 мм рт.ст. В момент огляду виник напад судом - тіло вигнуте дугою. На нозі інфікована рана. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Отруєння нейролептиками

B. Епілепсія

C. Енцефаліт

D. Правець

E. Менінгіт
4 На хімічно-небезпечному об'єкті сталася аварія з викидом сильнодіючих отруйних речовин (СДОР). Персонал двох лікарсько-сестринських бригад ШМД, які прибули до вогнища масових санітарних втрат, розгорнув майданчик екстреної медичної допомоги і приступив до надання першої лікарської медичної допомоги потерпілим від впливу СДОР. Які заходи НЕ ВХОДЯТЬ в обсяг першої лікарської медичної допомоги і не повинні бути виконані невідкладно в даному випадку?

A. Зупинка зовнішньої кровотечі

B. Дегазація рани при її забрудненні СДОР

C. Оксигенотерапія

D. Боротьба з токсичним набряком легень

E. Промивання шлунка за допомогою зонду при пероральному надходженні СДОР в організм
5 Чоловік випав з кузова вантажівки, вниз головою. Загальмований. При голосному звертанні відкриває очі. Руки та ноги звисають. Дихає важко. Пульс прискорений. Які дії лікаря швидкої допомоги?

A. Дочекатися прибуття міліції та госпіталізувати потерпілого

B. Розпочати штучну вентиляцію легень

C. Термінова госпіталізація до нейрохірургічного відділення

D. Седативні засоби, еуфілін внутрішньовенно

E. Іммобілізація хребта, повітровід, термінова госпіталізація
6 Хворий 57-ми років був госпіталізований з діагнозом повна атріовентрикулярна блокада. У приймальному відділенні знепритомнів. Пульсація на сонних артеріях відсутня. Які реанімаційні заходи треба проводити в першу чергу?

A. Штучна вентиляція легень

B. Прямий масаж серця

C. Непрямий масаж серця і штучна вентиляція легень

D. Інтенсивна інфузійна терапія

E. Внутрішньосерцева ін'єкція адреналіну
7 По медичну допомогу звернулась дівчина 23-х років, у якої на 15-й день менструального циклу виник інтенсивний біль у нижніх відділах живота, який іррадіює у задній прохід, слабкість, шум у вухах. Об'єктивно: АТ- 110/70 мм рт.ст., Рs- 85/хв., to- 36,6oC. Який з діагнозів найбільш імовірний?

A. Гострий ендометрит

B. Апоплексія яєчника

C. Гострий цистит

D. Позаматкова вагітність

E. Гострий сальпінгоофорит
8 Під час ліквідації аварії на АЕС у співробітника станції був пошкоджений захисний костюм в ділянці живота. Хворий знаходився в зоні дії опромінення ще 30 хвилин, доки у нього не з'явилося багаторазове блювання, яке чергувалося з ознобом та болем в ділянці живота. Об'єктивно: почервоніння шкіри в ділянці живота. АТ- 70/50 мм рт.ст., тони серця приглушені, дихання везикулярне. Обстеження перериває блювання та поява рідкого випорожнення. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Гострий тромбоз судин черевної порожнини

B. Шлунково-кишкові ускладнення кістково-мозкової форми гострої променевої хвороби

C. Церебральна форма гострої променевої хвороби

D. Кишкова форма гострої променевої хвороби

E. Ознаки гострої кишкової непрохідності
9 Після народження у доношеної дитини була відсутня реакція на тактильну стимуляцію, навколоплідні води і шкіра новонародженого були забруднені меконієм, ЧСС- 80/хв., пригнічене дихання, знижений м'язовий тонус. Якими повинні бути дії лікаря?

A. Пряма ларингоскопія та інтубація трахеї з відсмоктуванням вмісту ротоглотки і трахеї, вільний потік кисню

B. Тактильна стимуляція новонародженого, відсмоктування вмісту рота, суха білизна

C. Розмістити дитину під джерело променевого тепла, відсмоктати вміст рота, провести тактильну стимуляцію

D. Викласти дитину на живіт матері, обсушити шкіру, укрити сухою білизною

E. Подальше спостереження за диханням, активністю і кольором шкіри дитини
10 Робочий 48-ми років під час роботи з електроприладом зазнав електротравми. Об'єктивно: потерпілий непритомний, АТ- 70/30 мм рт.ст., миготлива аритмія, виражена задишка, часом зупинка дихання. Укажіть першочергові дії лікаря:

A. Серцево-легенева реанімація

B. Загальний масаж тіла

C. Накладання стерильної пов'язки на місце ураження

D. Транспортування до лікувального закладу

E. Створити підвищене положення нижніх кінцівок
11 До лікарні доставлено хворого 62-х років після ДТП у вкрай важкому стані. Об'єктивно: кома, правобічний мідріаз, лівобічний геміпарез, АТ- 110/90 мм рт.ст., ЧСС- 68/хв., дихання поверхневе, ЧДР- 6/хв., ознаки аспірації і закритого перелому правого стегна. Діагноз: політравма, тяжка закрита черепно-мозкова травма, епідуральна гематома, забій головного мозку тяжкого ступеня, закритий перелом правого стегна, аспіраційний синдром. Яка тактика лікаря в першу чергу?

A. Інтубація, санація трахео-бронхіального дерева, штучна вентиляція легень

B. Конікостомія, оксигенотерапія, протинабрякова терапія

C. Оксигенотерапія, спостереження

D. Оксигенотерапія, інфузійна терапія

E. Знеболювання, інфузійна терапія
12 У дитини 2-х років з тетрадою Фало на фоні ГРВІ раптово посилилися ціаноз, задишка, виникло збудження, потім знепритомнів. Який невідкладний стан виник у дитини?

A. Задишково-ціанотичний напад

B. Напад пароксизмальної тахікардії

C. Гостра дихальна недостатність

D. Гостра серцево-судинна недостатність

E. Гостра судинна недостатність
13 Постраждалий в результаті ДТП чоловік 66-ти років непритомний. На голові численні садна та рани, дихання часте та поверхневе, ЧДР- 30/хв, АТ- 90/50 мм рт.ст., ЧСС- 120/хв., ціаноз шкірних покривів. Що слід застосувати під час транспортування хворого до лікарні?

A. Допоміжна вентиляція легень через маску

B. Інтубація трахеї

C. Введення дихальних аналептиків

D. Інсуфляція зволоженого кисню

E. Введення еуфіліну
14 Технік АЕС 30-ти років у момент аварії знаходився на відстані 500 м від реактора. Через 2 години виникли головний біль, повторне блювання, слабкість, підвищилася температура тіла до 37,3oC, з'явилися рідкі випорожнення. Об'єктивно: стан середньої важкості, шкірні покриви і слизові бліді, гіпергідроз. Геморагій немає. У крові: анемія, лімфопенія. За даними групової дозиметрії персонал АЕС опромінений у дозі приблизно 3,6 Гр. Який прогноз у даному випадку?

A. Сприятливий

B. Несприятливий

C. Часткове відновлення

D. Сумнівний

E. Повне одужання
15 Під час змагань на іподромі вершник при падінні отримав травму. Встановлено попередній діагноз: закритий перелом правої ключиці. Який об'єм допомоги повинен надати лікар на місці пригоди?

A. Знеболювання, транспортна іммобілізація косинкою з вкладеним в пахвову западину валиком, транспортування сидячи

B. Іммобілізація пов'язкою типу Дезо, транспортування сидячи

C. Знеболювання, транспортна іммобілізація косинкою з вкладеним в пахвову западину валиком, транспортування лежачи

D. Косинкова пов'язка на праву верхню кінцівку, транспортування лежачи

E. Знеболювання, транспортна іммобілізація шиною, транспортування лежачи
16 Дитина 4-х років їла шоколадний батончик з лісовими горіхами та поперхнулася. З'явились різкий кашель, ціаноз, задишка, тахікардія. Які першочергові дії?

A. Дати води, або тверду їжу

B. Провести прийом Геймліха

C. Спробувати видалити стороннє тіло "наосліп"

D. Спробувати проштовхнути стороннє тіло далі

E. Дати кисень
17 Працівниця складу інсектицидів госпіталізована у важкому стані із явищами гіперсалівації, посиленої сльозотечі, гіперкінезу міоклонічного типу, сплутаною свідомістю, м'язовою слабкістю, бронхореєю. У крові: різке зниження рівня холінестерази, гіперкоагуляція, рівень АлАТ і АсАТ підвищені у 10 разів. Про отруєння якою речовиною можна думати?

A. Хлоровані вуглеводи

B. Чадний газ

C. Нейролептики

D. Фосфорорганічна сполука

E. Метиловий спирт
18 Хвора 37-ми років доставлена до реанімаційного відділення. В анамнезі - бронхіальна астма. Об'єктивно: загальний стан вкрай важкий. Сопор. Дифузний ціаноз, холодний піт. Аускультативно: дихальні шуми значно послаблені. У крові: рО2- 45 мм рт.ст., рСО2- 85 мм рт.ст., АТ- 90/60 мм рт.ст. Які заходи необхідно виконати для усунення гіпоксії?

A. Гіпербарична оксигенація

B. ШВЛ

C. Введення преднізолону

D. Введення гідрокарбонату натрію

E. Інгаляція геліо-водневої суміші
19 У хлопчика 11-ти років із геморагічним шоком під час проведення гемотрансфузії виникли біль у грудях, попереку, з'явилася задишка, сеча набула червоного забарвлення. Плазма крові після центрифугування рожева. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Пірогенна реакція

B. Негемолітична трансфузійна реакція

C. Алергічна реакція

D. Синдром масивних трансфузій

E. Гострий гемоліз
20 Вагітна в 35 тижнів надійшла зі скаргами на головний біль, нудоту, порушення зору. Об'єктивно: Ps- 104/хв., АТ- 170/120 мм рт.ст та 180/120 мм рт.ст., to- 36,7oC. Генералізовані набряки. Сеча мутна, в малій кількості. Під час огляду у жінки з'явились дрібні посмикування м'язів обличчя та верхніх кінцівок. Потім тіло напружилось, вигнулось, припинилось дихання, обличчя стало синім, свідомість відсутня. Які реанімаційні заходи мають бути проведені першочергово?

A. Внутрішньовенне введення гіпотензивних препаратів

B. Внутрішньом'язове введення сульфату магнію

C. Дихання через маску впродовж 2-х годин

D. Вичікувальна тактика

E. ШВЛ, внутрішньовенне введення сульфату магнію
21 У хворого констатовано клінічну смерть за наступними ознаками: відсутність пульсу на центральних артеріях, самостійного дихання, розширення зіниць, відсутність свідомості, блідість шкірних покривів, атонія, арефлексія, адинамія. Негайно розпочато реанімаційні заходи: відновлення прохідності дихальних шляхів, ШВЛ, НМС. З метою відновлення кровообігу проводиться медикаментозна терапія: внутрішньовенно вводиться адреналіну гідрохлорид, атропіну сульфат. Який режим введення атропіну сульфату під час проведення реанімаційних заходів?

A. 3 мг кожні 3-5 хвилин

B. 3 мг одноразово

C. 1 мг кожні 3-5 хвилин

D. 6 мг кожні 3-5- хвилин

E. 6 мг одноразово
22 У дитини трьох років появилась масивне криваве блювання. При огляді дитини на передній черевній стінці виражений венозний малюнок. Із анамнезу відомо, що у дитини в період новонародженості спостерігався омфаліт. Яка причина може обумовити таку клінічну картину?

A. Виразковий езофагіт

B. Геморагічний гастрит

C. Портальна гіпертензія

D. Синдром Мелорі-Вейса

E. Виразкова хвороба шлунка
23 Потерпілому в ДТП під місцевою анестезією 1% розчином лідокаїну (проба на чутливість не проводилась) вправлений зміщений перелом кісток передпліччя і накладена гіпсова пов'язка. Через 10 хвилин хворий знепритомнів і настала зупинка кровообігу. Реанімаційні заходи виявились неефективними. Як з юридичної точки зору слід розцінювати дану ситуацію?

A. Злочинна дія

B. Нещасний випадок у медичній практиці

C. Професійна лікарська помилка

D. Юридично і судово не оцінюється

E. Ятрогенія
24 Хворий 28-ми років скаржиться на нудоту, блювання, мелену. В останні дні зловживає алкоголем. Добу тому з'явилося блювання з незміненою кров'ю із згортками. Об'єктивно: блідість шкіри і слизових оболонок. ЧСС- 95/хв., АТ- 105/70 мм рт.ст. Живіт м'який, безболісний під час пальпації у всіх відділах. У крові - анемія. Результат дослідження на приховану кров - позитивний. ФГДС: поздовжній розрив слизової оболонки стравоходу, візуалізується тромб чорного кольору з видимою кровотечею. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Синдром Золінгер-Елісона

B. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба

C. Кровотеча з варикозно розширених вен дванадцятипалої кишки

D. Синдром Мелорі-Вейса

E. Хімічний опік стравоходу
25 Хворий 62-х років впродовж 10-ти років хворіє на жовчнокам'яну хворобу. Три дні тому відчув тупий біль у правій підреберній ділянці. Майже одразу у хворого з'явилось пожовтіння склер та шкірних покривів, в той же час відмічалося майже повне посвітління кольору випорожнень. Яка тактика лікаря?

A. Призначення дієти № 5 за Певзнером

B. Проведення діагностичних заходів для уточнення діагнозу

C. Консервативна терапія в амбулаторних умовах

D. Термінова госпіталізація в хірургічний стаціонар

E. Спостереження за хворим в умовах поліклініки
26 Хворому на крупозну пневмонію призначили цефалексин внутрішньом'язово по 2 г на добу. Через 30 хвилин після введення антибіотику виник колаптоїдний стан: АТ- 65/30 мм рт.ст., Ps- 110/хв., слабкого наповнення. Значна задуха, різкий біль у надчеревній ділянці. При пальпації живота виявляються симптоми подразнення очеревини. Який засіб слід використати в першу чергу?

A. Преднізолон

B. Строфантин

C. Гепарин

D. Адреналін

E. Анальгін
27 Жінка 21-го року доставлена до пологового відділення швидкою допомогою з діагнозом: вагітність І, 40 тижнів, 5 нападів еклампсії вдома. Об'єктивно: стан важкий, кома II-III, дихання Чейн-Стокса. АТ- 200/140 мм рт.ст. У сечі білок 5,8 г/л, анасарка. З чого необхідно почати реанімаційні заходи?

A. Внутрішньовенно ввести 10 мг сибазону

B. Масковий наркоз фторотаном

C. Термінове проведення ШВЛ на фоні барбітурового наркозу

D. Внутрішньовенно ввести 25% розчин сірчанокислої магнезії зі швидкістю 2 г/год

E. Епідуральна анестезія
28 Першовагітна у терміні 29 тижнів поскаржилась на біль у правій нижній кінцівці. Об'єктивно: розміри правої нижньої кінцівки на рівні гомілки - більші лівої нижньої кінцівки на 2-3 см, колір шкірних покровів без змін, але відмічається помірна пастозність правої стопи; болючості м'язів нижніх кінцівок не відмічається. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Флеботромбоз глибоких вен правої нижньої кінцівки

B. Варикозне розширення вен

C. Загроза передчасних пологів

D. Пізній гестоз вагітних

E. Набряки вагітних
29 У дівчинки 3-х років, яка проходить лікування в інфекційному стаціонарі з приводу вірусного гепатиту В, з'явилися напади психомоторного збудження, які зміняються періодами адинамії та сонливості. Часом виникає посіпування окремих груп м'язів. Дівчинка не завжди впізнає матір. З чим найбільш імовірно пов'язана поява порушень з боку ЦНС?

A. Приєднання інфекції з групи ГРВІ

B. Реакція на медикаментозне лікування гепатиту В

C. Виникнення нейротоксикозу

D. Розвиток менінгоенцефаліту

E. Розвиток печінкової коми
30 Під час діагностичної ендоскопії у хворого 45-ти років виникла асистолія, яка діагностована електрокардіографічно. З яких заходів слід негайно розпочати лікування?

A. Дефібриляція

B. Електрокардіостимуляція

C. Атропін

D. Гідрокарбонат натрію

E. Масаж серця, ШВЛ, адреналін
31 По допомогу до приймального відділення лікарні звернувся хворий, у якого 2 годин тому після стресової ситуації виникли різкий біль у крижах з іррадіацією в пахвинну ділянку; псевдопозиви на сечовипускання. В сечі - свіжі еритроцити покривають все поле зору. Яка найбільш імовірна патологія зумовлює такий стан?

A. Туберкульоз нирки

B. Сечокам'яна хвороба, що супроводжується нападом ниркової кольки

C. Пієлонефрит

D. Рак нирки

E. Цистит
32 У дитини 12-ти років у школі розвинулись генералізовані тоніко-клонічні судоми, які продовжуються серіями та короткими перервами між ними по 20 хвилин. Непритомний. Який препарат слід застосувати у даному випадку?

A. Діазепам

B. Дроперидол

C. Галоперидол

D. Кофеїн

E. Преднізолон
33 Чоловіку 33-х років під місцевою анестезією (1 мл 2% розчину лідокаїну) проведена екстракція зуба. Через 7 хвилин після знеболення і через 2 хвилини після видалення зуба хворий почав скаржитись на нестачу повітря, запаморочення, відчуття стиснення в грудній клітці. Об'єктивно: шкіра та слизові бліді, ЧДР- 32/хв., АТ- 60/20 мм рт.ст., Ps- 112/хв., слабкого наповнення. Чим зумовлено погіршення стану пацієнта?

A. Токсико-бактеріальний шок

B. Анафілактичний шок

C. -

D. Больовий шок

E. Кардіогенний шок
34 У жінки, якій виконано кесарський розтин з приводу відшарування нормально розташованої плаценти і геморагічного шоку, під час операції проведена гемотрансфузія. Після завершення операції виведена по катетеру сеча - "вишневого" кольору. Яке дослідження негайно необхідно здійснити для вірного встановлення діагнозу ускладнення, що виникло?

A. Виконати цистоскопію

B. Ультразвукове дослідження нирок

C. Виконати аналіз сечі за Нечипоренко

D. Виконати екскреторну урографію

E. Дослідити кров на гемоліз
35 У дитини 8-ми років після прийому аспірину виникли лихоманка, головний біль, прогресуюче ураження шкірних покривів і видимих слизових у вигляді бульозних висипань, які місцями зливаються. Визначаються ділянки ерозивної поверхні. Позитивний симптом Нікольського. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Атопічний дерматит

B. Кропив'янка

C. Набряк Квінке

D. Токсикодермія

E. Анафілактичний шок

36 Чоловіка 48-ми років збито легковим авто. На місце ДТП прибула бригада швидкої допомоги. Постраждалий скаржиться на сильний біль у лівій гомілці. Об'єктивно: на передній поверхні гомілки - забійна рана, у цій ділянці є патологічна рухливість і крепітація. Вкажіть обсяг невідкладної медичної допомоги постраждалому:

A. Накладання шини Дітеріхса, транспортування до травмпункту

B. Введення протиправцевого анатоксину в стандартній дозі, зігрівання кінцівки

C. Знеболювання, введення антибіотиків, накладання гіпсової пов'язки

D. Первинна хірургічна обробка рани, введення антибіотиків, транспортування до травмпункту

E. Знеболювання, асептична пов'язка, іммобілізація кінцівки, транспортування до травмпункту
37 У дворічного хлопчика сплутана свідомість, невпинне блювання кров'ю, мелена, глибоке шумне дихання, печінка +6 см з-під краю реберної дуги. З'явились судоми. Стан погіршився декілька годин назад. В анамнезі - з приводу застуди три дні підряд дитина отримувала по дві таблетки ліків. Який це найімовірніше був препарат?

A. Аспірин

B. Бісептол

C. Парацетамол

D. Ампіцилін

E. Анальгін
38 Під час гемотрансфузії у дитини з кровотечею виникли біль у грудній клітці, попереку, з'явилась задишка, сеча набула червоного забарвлення. Плазма крові після центрифугування рожева. Оберіть оптимальну тактику:

A. Припинити трансфузію, ввести фуросемід

B. Припинити трансфузію, ввести еуфілін

C. Не припиняти трансфузію та розпочати інфузію плазмозамінників

D. Припинити трансфузію, розпочати інфузію плазмозамінників

E. Припинити трансфузію, ввести кордіамін
39 Хворому 29-ти років проведена первинна хірургічна обробка розчавленої рани верхньої третини лівого стегна. Через 2 дні стан хворого погіршився. При огляді рана з незначними виділеннями, м'язи сіруватого кольору, кінцівка набрякла, шкіра холодна, вкрита синюшними плямами, при пальпації визначається крепітація. Свідомість запаморочена. Температура тіла 40,3oC. Який найбільш імовірний діагноз?

A. Бешиха

B. Флегмона стегна

C. Правець

D. Газова гангрена

E. Артеріальний тромбоз
40 Надійшла дитина 8-ми місяців у тяжкому стані. Хворіє 1 день Об'єктивно: температура тіла 39,5oC, монотонний крик, голова закинута назад, ноги приведені до живота, гіперестезія, судомні скорочення м'язів обличчя, кистей. Велике тім'ячко 2,0х1,5 см, виступає над кістками черепа, пульсує. Шкіра бліда, чиста. Слизова зіву гіперемована. Дихання жорстке. Тахікардія. Яке дослідження необхідно провести в першу чергу для уточнення діагнозу?Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4   5
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка