Короткий зміст проектуСкачати 76.22 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір76.22 Kb.
Короткий зміст проекту

Етапи роботи над проектом

Зміст діяльності

1. Підготовчий

1. Зрозуміти характер майбутньої роботи та її мету.

2. Ознайомлення із суттю проекту та основними етапами його проведення.

3. Мотивування до подальшої діяльності через набуття життєво необхідних у майбутньому дорослому житті знань та навичок.


2. Планування

1. Розробити основні заходи участі в проекті.

2. Налагодження партнерських стосунків із волонтерською організацією.

3. Ознайомлення учнів, учителів та громадськость із запланованими заходами.

4. Висвітлення роботи у ЗМІ.4. Практична частина

1.Організація зустрічей з учасниками АТО.

2. Проведення заходів національно – патріотичного спрямування .

3. Екскурсія на волонтерський пункт.

4. Випічка печива, пасхальних символів.

5. Виготовлення національних оберегів (ляльки - мотанки, стрічки)

6. Написання листів, малюнків.

7. Проведення ярмарку

8. Організація зустрічей з учасниками АТО, волонтерами.5. Результативність

1. Випекли 65 кг. печива, 95 пасок.

2. Написано 282 листа.

3. Намальовано 168 малюнків, листівок із вітанням до Великодня – 101 шт.

4. Виготовлено національних оберегів «Лялька-мотанка» - 25 шт., стрічок – 113 шт.

5. Передано 50 кг картоплі, 226 банок заготовок, 25 кг меду.

6. Зібрано 7 142 гр., на які членами громадської організації придбано бронежилет,2 каски.
План заходів

Вересень: створення рою; проведення засідання з питань щодо участі в практично-дослідницькому проекті; розроблення основних положень проекту;

Жовтень: проведення традиційних для навчального закладу та батьківської громади заходів до Дня захисника України та Покрови Пречистої Богородиці, у формі ігор та забав, таких як «Козацьке завзяття», «Козацький гарт»;

Листопад: операція « Зелена школа» (проведення заходів щодо озеленення території навчального закладу)

Грудень: виховні години, конкурси, вікторини, поповнення експонатами експозицій музею навчального закладу; спортивні ігри та змагання .

Січень – лютий: участь у народних святах зимового циклу, розучування народних ігор та забав, героїко-патріотичних пісень, дум; змагання із зимових видів спорту, змагання з ігрових видів спорту в закритих приміщеннях.

Березень: тренінги «Захист»: набуття знань, умінь та навичок з надання першої долікарської допомоги при захворюваннях та травмах; заходи за програмою «Школа безпеки».

Квітень: підготовка та участь у проведенні «Дня цивільної оборони», гра «Відун»: інтелектуальні змагання зі знання історії козаччини, українського війська, сучасних збройних сил України, народних повстанських формувань та їх ролі у боротьбі за незалежність української держави, історії малої Батьківщини по системі «Брейн–ринг», «Що? Де? Коли?»).

Травень: виховні заходи під гаслом «Вшануємо подвиги борців за незалежність України”. Участь у вахті пам’яті героїв Другої Світової війни, героїв Небесної сотні, воїнів - захисників України.


«Віддаємо тепло сердець в ім’я миру»

(практично-прикладний проект)

Головна мета проекту полягає в тому, щоб через реалізацію системного й цілеспрямованого комплексу заходів, сприяти вихованню патріота України, готового самовіддано виявляти національну гідність, усвідомлювати, що кожен із нас, де б він не перебував, завжди може робити добрі справи.

Основні завдання:  • надання всебічної допомоги воїнам АТО;

  • налагодження партнерських зв’язків у системі «Школа – громадська волонтерська організація»;

  • формування духовних цінностей українського патріота: національної свідомості, любові до українського народу, його історії, Української держави, рідної землі, родини, гордості за минуле й сучасне на прикладах героїчної історії українського народу та кращих зразків культурної спадщини.

У складний для нашої країни час у Петрпавлівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №2 з професійним навчанням проведено ряд заходів за участю членів рою «Патріот» щодо вдосконалення роботи з патріотичного виховання учнів та сприяння зростанню підростаючого покоління справжніми патріотами своєї держави. Одним із підтверджень небайдужості юного покоління до долі своєї Батьківщини є участь в акціях і заходах, що проводяться з метою моральної та матеріальної підтримки української армії, - наша участь у волонтерській діяльності.

З початком нового навчального року в навчальному закладі проведено акцію «Раз добром нагріте серце вік не прохолоне» (написання листів воїнам, конкурси малюнків). У жовтні проведено благодійний ярмарок на підтримку воїнів АТО. До проведення заходу долучилися всі учні школи, учителі та батьки. Ініціатива організації проведення ярмарку належала Центру дитячих організацій та рою «Патріот». На заході були представлені дитячі вироби, сувенірна продукція, картини, виготовлені власноруч. Та найбільший ажіотаж викликали солодощі, які діти випікали разом зі своїми батьками. Кошти, зароблені на ярмарку, були віднесені до волонтерського пункту. На них придбано бронежилет, 2 каски. На одній із лінійок волонтери показали школярам придбані речі й указали, кому вони будуть передані.

Моральна підтримка українським воїнам зараз потрібна не менше ніж речі першої необхідності. Тому через Приват банк кіборгам було передано яскраво оформлений дитячими аплікаціями короб з написом «З любов’ю від школярів», ущент наповнений зворушливими листами. Діти захотіли хоч трішки збадьорити наших воїнів, зміцнити в них віру в те, що вони обов’язково повернуться додому з перемогою. Листи у вигляді журавликів із написами: «Нехай ця війна буде сном!», «Дорогі солдати! Дякуємо, що ви захищаєте нас!» , «Дорогі солдати! Я б теж хотів вам допомагати, але мені ще 9 років, я вчуся в 4 класі. … Як ви там? Повертайтеся живими…», «Я не хочу, щоб ви помирали! Я хочу, щоб ви охороняли наших батьків і своїх дітей…», «Я хочу подякувати вам, солдати, за те, що ви недопускаєте ворога в наші міста і села.»

Учні 5-11 класів за рішенням ЦДІ перед Днем св. Миколая ініціювали проведення концерту  в підтримку наших захисників та для дітей із зони АТО. Ми, рій «Патріот», не змогли стояти осторонь, тому також долучились до цієї акції. Школярі своїми силами підготували танцювальні, вокальні, поетичні номери, самостійно писали сценарій концерту та запрошували батьків і громадськість. Кожний номер концерту містив у собі патріотичні почуття, милосердя й віру у свою країну та своїх захисників. Більшість артистів були в національному одязі та з патріотичними стрічками. Глядачі та присутні підтримували виступаючих гучними оплесками.

З метою виховання в учнів патріотизму, шанобливого ставлення до Батьківщини, гордості за наших захисників Вітчизни відбулася зустріч учнів 9 класів, які є основою рою, із членом волонтерської організації Черевко К.А., яка ознайомила із напрямками діяльності волонтерів, розповіла про надану допомогу учасникам АТО, зокрема, 93 та 24 механізованим частинам. Розповідь про воїнів АТО не змогла не пройти крізь серця присутніх. Наприкінці зустрічі учні висловили бажання привітати з Великднем усіх захисників, які відстоюють кордони нашої держави. На лінійці члени рою «Патріот» виступили з прозицією підтримати це починання: «Наближається Великдень — найбільше християнське свято. Свято Великодня в Україні символізує загальне відродження та обновлення. Тому, щоб воїни-визволителі відчули, що про них пам’ятають, цінують і переживають за кожного, пропонуємо продовжити участь у акції. Діти написали листи воїнам АТО, у яких привітали зі святом та висловили теплі слова подяки, підтримки. У малюнках, які подарували учні воїнам, діти показали своє ставлення до сучасних подій, любов і повагу до воїнів. Жодна дитина не залишилась байдужою. Благодійну акцію активно підтримали батьки. Скільки було принесено продуктів, миючих засобів, символів Великодня – пасок, крашанок, смаколиків! Волонтери запевнили, що все це дійде до воїнів. Вантаж виявився досить об’ємним. Його відправили 11 квітня. З передової було привезено подяки від воїнів. У пасхальні дні й перед ними членами рою були розклеєно плакати із закликом підтримати воїнів АТО.

У квітні гостями школи стали й працівники військкомату, які провели виховну годину для старшокласниківі юнаків – членів рою «Патріот». «Сучасна молодь не лише знає свою історію, а сьогодні вона творить її»,- сказав начальник ІІ відділу Чорний К.П. на завершення зустрічі.Висновок

Сьогодні десятки тисяч патріотів обороняють від терористів свободу, незалежність та територіальну цілісність України. Наші захисники, як ніколи, потребують уваги і розуміння від своїх співгромадян, у тому числі й від дітей та молоді. І зовсім не обов'язково придумувати якісь глобальні акції дарування добра й гарного настрою. Досить згадати про дрібниці, начебто непомітні, але такі, що додають дню позитивне забарвлення. Для когось ці речі - щоденна й очевидна практика, а хтось, можливо, соромиться або забуває про них. Тому ми впевнені, що такі добрі справи ми можемо робити регулярно, щоб підняти й собі, і оточуючим настрій і зробити світ людянішим. Таким є благодійний проект, метою якого є підняти бойовий дух українських воїнів, нагадати їм, що Україна переживає і молиться за своїх захисників, а головне їх люблять, знають наймолодші українці – учні нашої школи. Робота продовжуватиметься й далі. Цим проектом рій «Патріот» закликає всіх приєднатись і  подарувати свою увагу, тепло й підтримку  в цей складний час захисникам Вітчизни! Допоможемо усі разом! «Дякуємо вам за ваші щирі й добрі серця!» - отримали ми у відповідь на пророблену роботу від воїнів, які отримали наші подарунки. І ми зрозуміли, що добро і святість є в кожній душі. Тільки потрібно відчути й розкрити їх, зробити так, щоб ожила в душах любов до рідного краю, щоб кожен був гордий, що він - українець.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка