Коротка характеристика фінансово-господарської діяльності дп «Славутський лісгосп» за 2014 рік Державне підприємство «Славутське лісове господарство»Скачати 63.78 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір63.78 Kb.
Коротка характеристика

фінансово-господарської діяльності

ДП «Славутський лісгосп» за 2014 рік
Державне підприємство «Славутське лісове господарство» створене на підставі наказу Міністерства лісового господарства України від 31.10.1991року №133 "Про організаційну структуру управління лісовим господарством" засноване на державній власності, належить до сфери управління Державного комітету лісового господарства України та входить до сфери управління Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства (надалі - Управління).

Найменування Підприємства - ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО «СЛАВУТСЬКЕ ЛІСОВЕ ГОСПОДАРСТВО» - повна назва. Скорочена - ДП «СЛАВУТСЬКИЙ ЛІСГОСП».

Місцезнаходження Підприємства: Україна, 30000, Хмельницька обл., Славутський район, м. Славута, вул. Кузовкова,1.

ДП «Славутський лісгосп» розташований у північній частині Хмельницької області на території трьох адміністративних районів: Славутського, Ізяславського, Шепетівського та землеволодінь міст Славута і Нетішин.

Загальна лісистість території, що займає ДП «Славутський лісгосп» становить 21%. Середній вік насаджень складає 53 роки, при цьому молодняки займають 23%, а стиглі насадження - 12%.

Загальна площа лісів держлісфонду ДП «Славутський лісгосп» складає 23027 га, в т.ч. лісові землі на площі 21605 га, в т.ч. вкриті лісом – 19804 га, або 86% від загальної площі. По видовому складу переважають соснові насадження які займають 60% лісопокритої площі, дубові насадження - 21%, березняки – 8%, вільшаники – 6% інші породи 5%.

Загальний запас деревини по ДП «Славутський лісгосп» складає понад 5,5 млн. кбм. або 279 кбм на 1 га вкритих лісовою рослинністю земель. Із них хвойних порід 4,1 млн. кбм, дуб – 0,8 млн. кбм, берези – 0,3 млн. кбм та вільхи – 0,3 млн. кбм. Щорічно приростає по лісгоспу 99 тис. кбм, а зрубується 94 тис. кбм.(за рахунок суцільно санітарних рубок) Площа насаджень штучного походження становить 75% від площі вкритих лісовою рослинністю земель.

Підприємство створено з метою: • ведення лісового та мисливського господарства, включаючи питання охорони і захисту, раціонального використання лісових ресурсів та відтворення лісів;

 • охорони, відтворення та раціонального використання державного мисливського фонду та території мисливських угідь, наданих у користування Підприємству.

 • Основними напрямками діяльності Підприємства є:

 • Проведення заходів по відновленню та відтворенню лісів, підвищенню їх продуктивності., здійснення заходів по заміні малоцінних низькопродуктивних насаджень на високопродуктивні, залісення малопродуктивних земель, які не використовуються в сільському господарстві; організація лісонасінневої справи і лісових розсадників.

 • Збереження та посилення захисних властивостей лісів, лісонасаджень, що виконують захисні, водоохоронні. Санітарно-гігієнічні, оздоровчі та рекреаційні функції.

 • Поліпшення стану і підвищення продуктивності лісів, проведення доглядів за лісовими культурами та рубок догляду за лісом.

 • Охорона лісів і захисних лісонасаджень від незаконних порубів, пошкоджень, самовільного сінокосіння, випасання худоби в заборонених місцях та інших лісопорушень; актування лісопорушень і притягнення до відповідальності лісопорушників, стягнення з них збитків, пені, неустойки, штрафів, відповідно до діючого законодавства.

 • Охорона лісів і захисних лісонасаджень від пожеж, здійснення протипожежних заходів; захист лісів від хвороб та шкідників.

 • Облік і використання лісових ресурсів.

 • Лісозаготівля. Вирощування та реалізація посадкового матеріалу.

 • Лісопильне виробництво.

 • Виробництво будівельних деталей з деревини.

 • Виробництво товарів народного споживання та продукції виробничо-технічного призначення при переробці деревини.

 • Відгодівля та реалізація ВРХ, свинини, птиці, ведення підсобного сільського господарства , вирощування, вилов риби її реалізація та переробка рибної продукції.

 • Здійснення закупки в населення ліктехсировини, грибів, зерна, цукру, ВРХ та інших продуктів харчування.

 • Організація ведення мисливського господарства. :

 • Здійснення біотехнічних заходів, що спрямовані на підвищення продуктивності і поліпшення якості мисливських угідь та зростання чисельності мисливських тварин.

 • Організація та проведення полювання, в тому числі й полювання іноземними громадянами ,розведення та реалізація мисливських тварин і продукції полювання, в тому числі і за кордон.

 • Ведення підсобного сільського господарства.

 • Облік державного лісового фонду і реєстрація всіх змін у його складі: розробка і подання по підлеглості матеріалів про розподіл лісів на групи та встановлення лісотакс, і зміну границь лісництв.

 • Проведення матеріальної та грошової оцінки лісу на лісосіках, призначених у рубку; ведення рубок з додержанням діючих настановлень і правил.

 • Забезпечення підвищення продуктивності праці на основі широкої механізації трудомістких лісокультурних і лісогосподарських робіт.

 • Популяризація серед населення значення збереження і правильного використання лісів і захисних лісонасаджень; залучення громадськості до справи лісорозведення та охорони лісу.

 • Здійснення капітального будівництва та ремонтів в господарстві, ефективного використання виробничих фондів і капітальних" вкладень, технічного переозброєння Підприємства.

 • Організація первинного обліку, складання зведених бухгалтерських та статистичних звітів.

 • Здійснення соціального захисту працівників, поліпшення їх житлових та культурно-побутових умов, організація торгового обслуговування та громадського харчування працівників, контроль за дотриманням законодавства з охорони праці.

 • Визначення основних напрямків розвитку господарства, підготовка пропозицій по створенню науково-технічних, технологічних, нормативних розробок, організація їх впровадження.

 • 3діснення зовнішньо - економічної діяльності; співробітництво з міжнародним та іноземними організаціями і громадянами, відкриття валютних рахунків в установах банків.

 • Торговельна діяльність у сфері оптової, роздрібної, комісійної торгівлі та громадського харчування щодо реалізації продовольчих і непродовольчих товарів, алкогольних напоїв, тютюнових виробів.

 • Виробництво товарів народного споживання.

 • Виробництво продуктів харчування, переробка сільськогосподарської продукції.

 • Проведення робіт щодо сертифікації продукції та її штрих кодового маркування.

 • Внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів і вантажів залізничним та автомобільним транспортом. Створення та комплексна експлуатація власної мережі багато профільних магазинів, пунктів харчування, побутового обслуговування населення.

 • Розробка та реалізація інноваційних проектів з метою вдосконалення виробництва.

 • Інші послуги та види діяльності, що випливають з мети та предмету діяльності і не заборонені чинним законодавством України.

Основними видами продукції щоо реалізує ДП «Славутський лісгосп» є: лісоматеріали для лущіння; лісоматеріали круглі для виробітку пиломатеріалів; лісоматеріали для виробітку целюлози і деревної маси; дров’яна деревина для технологічних потреб; дрова паливні; пиломатеріали хвойних та листяних порід.

З метою формування прозорого ринку деревини, орієнтованого на потребу внутрішнього товаровиробника, ДП „Славутський лісгосп” щоквартально бере участь у проведенні відкритих аукціонних торгів з продажу круглого лісу. Деревина, яка не знайшла свого споживача на Україні, експортується іноземним фірмам. Підприємство згідно Статуту самостійно здійснює зовнішньоекономічну діяльність, яка регу­лю­ється законами держави та на взаємовигідних умовах працює з такими відомими фірмами як “Уніліс” Словаччина; „АО ФК Інвест Кошице”, Словаччина; “Пізец”, Австрія; компанія „Весстар Групп”, Ангілья.

Фінансово – економічний стан ДП “Славутський лісгосп” стабільний. Так обсяг реалізації власної продукції становить 58,7 млн. грн. за 2014 рік., в тому числі лісове господарство – 56,2 млн.грн.., переробка – 2,5 млн.грн. Заготовлено 93,9 тис.кбм ліквідної деревини. Реалізовано 88,4 тис.кбм. На переробку в цехи передано 3,2 тис. кбм деревини і отримано продукції на суму 2,5 тис. грн.

Виробниц­тво всіх видів продукції є рентабельним. В лісгоспі працює на даний момент 196 чоловік. Загальний фонд оплати праці на підприємстві склав 10498,1 тис. грн. Середньомісячна зарплата одного штатного працівника за 2014 рік становить 4463,5 грн. В ДП «Славутський лісгосп» повністю відсутня заборгованість із виплати заробітної плати. Кожен фінансовий рік підприємство закінчує з прибутком, так в 2014 році чистий прибуток склав 1475,0 тис. грн. Цей прибуток підприємство використовує в своїх цілях. Відрахування частини прибутку до державного бюджету в установленому законодавством порядку склали 221,3 тис. грн.ДП «Славутський лісгосп» в 2014 році сплатив податків до державного та місцевих бюджетів 7274,0 тис. грн. та єдиного соціального внеску – 4078,0 тис. грн.

Основним завданням лісівників Славутчини було і залишається на перспективу забезпечення розширеного відтворення лісів, невиснажливе користування лісовими насадженнями, раціональне використання лісосировинних ресурсів, підвищення екологічних властивостей лісу.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка