Контрольна робота (варіант №6) Договір купівлі-продажу Теоретичні питанняСкачати 123.65 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір123.65 Kb.
#31147
ТипКонтрольна робота
СТУДЕНТАМ 3 КУРСУ

НЕОБХІДНО

виконати всі варіанти наведених контрольних робіт та завдань до Тем для закріплення пройденого матеріалу у письмовому вигляді і ПОДАТИ на кафедру цивільного та господарського права ДО 15 ЛЮТОГО 2015 РОКУ
Контрольна робота (варіант №6)

Договір купівлі-продажу

Теоретичні питання:

 1. Правова природа та поняття договору купівлі-продажу.

 2. Види договору купівлі-продажу.

 3. Права та обов’язки сторін договору купівлі-продажу.

Практичні завдання:
Задача 1

На промтоварному ринку у продавця Н. (суб’єкта підприємницької діяльності) – громадянка К. купила дитячі чоботи. При примірці взуття вдома виявилося, що чоботи невдало підібрані за розміром.

Того ж дня К. звернулася до продавця з проханням обміняти чоботи на іншу пару більшого розміру. Продавець Н. відмовилася , оскільки чоботи належної якості і при покупці їх приміряли.Вирішіть спір.

Чи має право на обмін товару покупець, якщо товар придбано на ринку? Чи зміниться вирішення ситуації, якщо товар придбано в комісійному магазині? За яких умов може бути реалізовано право на обмін товару?
Задача 2

16 листопада громадянин М. купив в універмазі костюм і черевики, попередньо примірявши їх і уважно обдивившись. Прийшовши додому, М. знову став приміряти костюм, але фасон і колір костюма йому не сподобався. Порадившись з батьком, М. вирішив поміняти костюм. Костюм М. більше не одягав. 20 листопада, повернувшись з роботи, М. спіткнувся на сходах, а потім виявив, що у одного із нових черевиків відривається підошва. 21 листопада М. прийшов в універмаг і вимагав обміняти костюм, а за черевики повернути гроші.

Адміністрація магазину обміняти костюм відмовилася, посилаючись на те, що костюм є доброякісним, відповідного розміру і ніяких важливих причин для обміну немає. Що стосується черевиків, то адміністрація згодилась взяти їх назад, але тільки в обмін на іншу пару.Вирішіть спір.

Чи має право М. обміняти доброякісний костюм, фасон і колір якого йому не сподобався? Які права має покупець у випадку виявлення в купленому взутті дефектів виробничого характеру?
Задача 3

15 серпня 2013 року громадянин Б. купив в універмазі телевізор. Після встановлення телевізора покупець відразу ж заявив претензію з приводу нечіткого зображення на екрані. Працівники телеательє неодноразово приходили на квартиру Б. і пробували знайти причини несправності. В червні 2013 року телеательє запропонувало здати телевізор в ательє для ремонту і заміни кінескопа. До цього, при спробі замінити кінескоп в домашніх умовах, працівники зламали передню стінку телевізора. Тільки 4 серпня 2014 року був замінений кінескоп і вмонтована передня стінка. Але і після цього телевізор нормально не працював. Б. звернувся до суду з позовом до універмагу і телеательє про відшкодування вартості телевізора.

Чи підлягає задоволенню позов Б.? Які права покупця у випадку придбання товарів, для яких встановлені гарантійні строки, строки служби та строки придатності?
Контрольна робота (варіант №7)

Окремі види договорів підряду. Договір про виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських та технологічних робіт

Теоретичні питання:

1. Договір будівельного підряду.

2. Договір підряду на проектні та пошукові роботи.

3. Договір про виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських та технологічних робіт.Практичні завдання:

Задача 1

Громадянин К. отримав квартиру і домовився з бригадою у складі - столяра О., сантехніка Б., маляра М. про проведення ремонту. Було узгоджено: строк виконання роботи до 1 червня 2014 року, загальну вартість робіт і обумовлено, що роботи будуть проводитися з матеріалів виконавців, склад, якість і вартість яких попередньо узгоджується з К.

До 1 червня 2014 року було постелено паркет та виконано інші столярні роботи, наклеєно шпалери в 2-х із 3-х кімнат та у ванні покладена облицювальна плитка. Інші сантехнічні роботи не були завершені з вини Б.

К. зажадав розірвання договору і стягнення неустойки за прострочення виконання робіт.Вкажіть можливі варіанти вирішення ситуації.

Хто є суб’єктом відповідальності? Проаналізувати: солідарний обов’язок боржників, солідарну відповідальність (ст. ст. 541-544 ЦК України).
Задача 2

При виконанні підрядних робіт на замовлення товариства з обмеженою. відповідальністю “Орхідея” (будівництво павільйону) громадянин К. впав із даху споруди, і в результаті одержаних травм став інвалідом І-ї групи. Чи має К. право вимагати відшкодування завданої здоров’ю шкоди від товариства з обмеженою. відповідальністю “Орхідея”? В чому полягають ризики підрядника?

Чи зміниться вирішення питання, якщо К. уклав трудовий договір на час виконання роботи з ТзОВ?Відповідь обґрунтуйте з посиланням на чинне законодавство. Ознайомтеся із ч.2 ст. 1172 ЦК України.
Задача 3

Дитячий театр замовив художнику М. декорації до новорічної вистави, яка мала відбутися 30 грудня. Через хворобу художник не зміг завершити роботу в повному обсязі і представив театру лише частину декорацій 28 грудня. Дирекція театру терміново найняла художника Т. для завершення роботи з додатковою оплатою.

Художник М. звернувся з вимогою про оплату виконаної роботи. Дирекція погодилася на оплату, вирахувавши із суми витрати на оплату праці Т.

Чи правомірні дії дирекції театру? Які права художника М. згідно з укладеним договором?

Проаналізуйте та вирішіть ситуацію.

Контрольна робота (варіант №8)

Договори прокату, страхування, комісії, зберігання

Теоретичні питання:

1. Особливості договору прокату

2. Поняття та загальна характеристика договору страхування

3. Поняття та загальна характеристика договору комісіїПрактичні завдання:

Задача 1

Зайцев Ігор 16 років, студент коледжу, в липні взяв напро­кат на човновій станції човен вартістю 255 грн. В установлений час Зайцев човен не повернув, пояснив, що його в нього укра­ли, коли він купався. Завідувач човновою станцією звернувся до юрисконсульта за роз’ясненням, чи буде Зайцев нести май­нову відповідальність, якщо з’ясується, що у нього човна немає.

Яку відповідь повинен надати юрисконсульт?

Задача 2

За договором складського зберігання товарний склад прийняв на зберігання від ТзОВ „Світанок” 250 кг м’ясопродуктів та 120 кг риби різних видів.

У зв’язку з аварією в енергосистемі складські приміщення були відключені від електроенергії. Товарний склад був попереджений, що ліквідація наслідків аварії можлива лише через 2 доби. Щоб запобігти псуванню переданого на зберігання майна, товарний склад негайно попередив усіх поклажодавців про необхідність забрати товар зі складу. ТзОВ „Світанок” не змогло оперативно вивезти свій товар і розмістити його на зберігання на іншому складі. У результаті частина майна була зіпсована і ТзОВ „Світанок” звернулося до товарного складу з вимогою про відшкодування збитків.

Чи підлягає задоволення вимога ТзОВ „Світанок”?

Хто повинен відповідати за збитки завдані ТзОВ „Світанок”?

Які правові наслідки зміни умов договору зберігання, дострокового припинення договору зберігання? Проаналізуйте ст. ст.950, 960 Цивільного кодексу України.Задача 3

За договором складського зберігання на елеваторі ПАТ „Агрофірма” зберігала зерно. Строк зберігання був визначений „до початку посівної”. Коли ПАТ „Агрофірма” звернулося з вимогою про видачу зерна, то виявилося, що на елеваторі немає відповідної кількості зазначеного у договорі сорту пшениці та жита. Представникам ПАТ „Агрофірма” запропонували приїхати пізніше, оскільки очікувалося поновлення запасів зерна з резерву.Які особливості зберігання речей, визначених родовими ознаками?

Чи матиме ПАТ „Агрофірма” право на відшкодування неодержаних доходів, якщо посівну не буде проведено вчасно?


ТЕМИ ДЛЯ ЗАКРІПЛЕННЯ ПРОЙДЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Тема 1. Договір найму (оренди) нерухомого майна

Питання для опрацювання:

1. Особливості договору оренди земельної ділянки

2. Особливості договору найму будівлі, іншої капітальної споруди

Завдання:

1. Ознайомтеся із змістом Закону України «Про оренду землі» № 161-XIV від 06.10.1998 р. та дайте відповіді на запитання:

А) Які істотні умови договору оренди земельної ділянки?

Б) Хто може виступати сторонами договору оренди земельної ділянки?

В) На який максимальний строк може укладатися договір оренди земельної ділянки?

Г) Яким нормативним актом врегульовується питання розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності?

2. Складіть договір найму будівлі. Охарактеризуйте зміст цього договору.
Тема 2. Договір найму житла

Питання для опрацювання:

1. Види договору найму житла та їх характеристика

2. Джерела правового регулювання договору найму житла
Завдання:

1. Складіть порівняльну характеристику договорів найму житла, що є об’єктом державної, комунальної та приватної власності

2. Ознайомтесь зі змістом Законом України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» від 19 червня 2003 року № 978-ІV та дайте відповіді на наступні питання: що таке сертифікат фонду операцій з нерухомістю та, що таке сам фонд операцій з нерухомістю?


Завдання 1.


Порівняйте правовий статус піднаймача за договором найму (оренди) житла у державному житловому фонді і наймача за договором оренди у приватному житловому фонді.

Завдання 2.


Порівняйте правовий статус наймача та членів його сім’ї за договором найму (оренди) житла, за договором найму службового житлового приміщення та договором оренди житлового приміщення у приватному житловому фонді.

Завдання 3.


Проаналізуйте ст.ст. 48, 50, 58 Житлового кодексу України та ст.812 Цивільного кодексу України. Визначте предмет договору найму (оренди) житла.


Тема 3. Договір найму транспортного засобу

Питання для опрацювання:

1. Поняття та загальна характеристика договору найму транспортного засобу

2. Особливості договору найму повітряних суден

3. Особливості договору найму морських, річкових суден

4. Особливості договору найму наземних транспортних засобів

Завдання:

1. Якими нормативними актами врегульовуються договірні правовідносини найму транспортних засобів?

2. Складіть договір оренди легкового автомобіля у приватної особи. Охарактеризуйте зміст договору.

Завдання 1.


Ознайомтеся та проаналізуйте зміст Примірного договору фінансового лізингу і на його основі складіть проект договору лізингу між банком “Аваль” та ПП “Колос”. Предмет договору – обладнання для переробки м’ясо-молочної продукції.

(При виконанні завдання використайте зразок договору лізингу у кн. В.В.Луця «Контракти у підприємницькій діяльності»).


Завдання 2.


Порівняйте договір лізингу з кредитним договором, договором купівлі-продажу у розстрочку, із загальними положеннями про договір найму (оренди):

 • за суб’єктним складом;

 • за об’єктами;

 • за порядком укладення та формою договору;

 • за змістом;

 • за підставами та наслідками зміни та припинення договору.

Завдання 3.


Порівняйте договір фінансового лізингу і договір лізингу морського судна. Див. Закон України «Про фінансовий лізинг» від 11 грудня 2003 року і ст.ст.215-221 Кодексу торговельного мореплавства України.

Тема 4. Окремі види договорів підряду. Договір про виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських та технологічних робіт

Питання для опрацювання:

1. Договір будівельного підряду.

2. Договір підряду на проектні та пошукові роботи.

3. Договір про виконання науково-дослідних, дослідно-конструкторських та технологічних робітЗавдання:

1. Вкажіть Закони та підзаконні нормативно-правові акти, що регулюють особливості укладання договору будівельного підряду та договору підряду на проектні та пошукові роботи2. За договором підряду, який був укладений між гр. Шатуно­вим, Гринько, Машковим і ТОВ "Сиріус", підрядники зобов'я­зувалися відремонтувати товариству гараж із матеріалів замов­ника. Термін закінчення робіт - 15 червня 2005 р. До 13 червня роботи були виконані, але в ніч з 13 на 14 червня від удару блискавки загорівся відремонтований гараж і в результаті по­жежі не стало можливим встановити обсяг і якість виконаних робіт.

Громадяни Шатунов, Гринько та Машков поставили вимо­гу перед директором товариства сплатити вартість виконаної роботи і вартість пошкодженого інструменту, який належав їм і під час пожежі був знищений.

Директор товариства відмовився сплатити вартість викона­ної роботи в зв'язку з тим, що робота не була прийнята това­риством.

Чи обґрунтовані вимоги робітників і заперечення директора товариства?
3. Складіть таблицю «Права та обов’язки сторін за договором на виконання науково-дослідних або дослідно-конструкторських та технологічних робіт»

Задача 1

Громадянин К. отримав квартиру і домовився з бригадою у складі - столяра О., сантехніка Б., маляра М. про проведення ремонту. Було узгоджено: строк виконання роботи до 1 червня 2004 року, загальну вартість робіт і обумовлено, що роботи будуть проводитися з матеріалів виконавців, склад, якість і вартість яких попередньо узгоджується з К.

До 1 червня 2004 року було постелено паркет та виконано інші столярні роботи, наклеєно шпалери в 2-х із 3-х кімнат та у ванні покладена облицювальна плитка. Інші сантехнічні роботи не були завершені з вини Б.

К. зажадав розірвання договору і стягнення неустойки за прострочення виконання робіт.

Вкажіть можливі варіанти вирішення ситуації.

Хто є суб’єктом відповідальності? Проаналізувати: солідарний обов’язок боржників, солідарну відповідальність (ст. ст. 541-544 ЦК України).

Задача 2

При виконанні підрядних робіт на замовлення товариства з обмеженою. відповідальністю “Орхідея” (будівництво павільйону) громадянин К. впав із даху споруди, і в результаті одержаних травм став інвалідом І-ї групи. Чи має К. право вимагати відшкодування завданої здоров’ю шкоди від товариства з обмеженою. відповідальністю “Орхідея”? В чому полягають ризики підрядника?

Чи зміниться вирішення питання, якщо К. уклав трудовий договір на час виконання роботи з ТзОВ?

Відповідь обґрунтуйте з посиланням на чинне законодавство. Ознайомтеся із ч.2 ст. 1172 ЦК України.

Задача 3

Дитячий театр замовив художнику М. декорації до новорічної вистави, яка мала відбутися 30 грудня. Через хворобу художник не зміг завершити роботу в повному обсязі і представив театру лише частину декорацій 28 грудня. Дирекція театру терміново найняла художника Т. для завершення роботи з додатковою оплатою.

Художник М. звернувся з вимогою про оплату виконаної роботи. Дирекція погодилася на оплату, вирахувавши із суми витрати на оплату праці Т.

Чи правомірні дії дирекції театру? Які права художника М. згідно з укладеним договором?

Проаналізуйте та вирішіть ситуацію.


Тема 5 Транспортні договори

Питання для опрацювання:

1. Види транспортних договорів

2. Поняття та загальна характеристика договору перевезення вантажу

3. Поняття та загальна характеристика договору перевезення пасажира та багажу

4. Договір чартеру (фрахтування)

5. Договір транспортного експедируванняЗавдання:

1. Сільськогосподарський кооператив "Нива" звернувся до господарського суду з позовом до залізниці про стягнення 2 комбайнів, які не прибули на станцію призначення. Втрата ком­байнів підтверджується комерційним актом. Заперечуючи про­ти позову, залізниця послалася на практичну неможливість втрати вантажу в зв'язку з великою вагою.Якими документами слід обґрунтувати вимоги позивача?

Як треба оцінити доводи відповідача?

Як вирішити спір?
2. Створіть презентацію з 10 – 15 слайдів на тему «Транспортні договори в цивільному праві України»

Завдання 1.


Проаналізуйте сферу застосування та основні поняття Конвенції про договір міжнародного автомобільного перевезення пасажирів і багажу від 01.03.1973р., Конвенції про дорожній рух від 08.11.1968р., Конвенції про міжнародні перевезення вантажів від 19.05.1956р.

Завдання 2.


Проаналізуйте суб’єктний склад договору перевезення. Визначте особливості правового статусу вантажоодержувача. Зобразіть схематично структуру договірних зв’язків.

Завдання 3.


Проаналізуйте правову природу:

 • накладної (ст.6, 23, 24 Статуту залізниць, ст.67, 69, 74 Статуту внутрішнього водного транспорту);

 • вантажної накладної (ст.60 Повітряного кодексу);

 • товарно-транспортної накладної (ст.47 Статуту автомобільного транспорту, п. 1 Правил перевезень автомобільним транспортом);

 • коносаменту, рейсового чартеру (ст. 134-139 КТМ України).

Завдання 4.


Проаналізуйте порядок видачі і оформлення видачі вантажу перевізником, прийняття вантажу одержувачем та правову природу комерційних актів і актів загальної форми.
Каталог: sites -> default -> files -> u31
files -> Мета та завдання навчальної дисципліни
files -> Пояснювальна записка Курс «Зоопсихологія, порівняльна психологія»
files -> Онуфрієва Л. А. ( Кам’янець-Подільський )
files -> Робоча програма з дисципліни «Юридична психологія»
files -> Навчальний посібник за науковою редакцією Т. М. Титаренко к иїв 2011 у дк 316. 614: 159. 944](072) ббк 88. 5Я7 п 84
files -> Методичні рекомендації для організації самостійної роботи з теми «Особистісно орієнтований урок: конструювання та діагностика»
files -> Информация Комитета по охране прав детей мон рк к Глобальному обзору деятельности по предотвращению насилия в отношении детей
files -> Потенциал провинциального университета в подготовке педагогических кадров высшей научной квалификации
u31 -> Тема № Науково-правові засади забезпечення екологічної безпеки

Скачати 123.65 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка