Конспект заняття в гуртку Заклад: Борщівський районний будинок дитячої творчості Керівник гуртка: "Фітодизайн" Подлесна Ольга Ігорівна Тема заняттяСкачати 40.47 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір40.47 Kb.
План-конспект заняття в гуртку

Заклад: Борщівський районний будинок дитячої творчості

Керівник гуртка: "Фітодизайн" Подлесна Ольга Ігорівна

Тема заняття: Поняття композиції. Використання сухоцвітів в композиції. Екскурсія на природу.

Мета заняття:

1) Ознайомити дітей з поняттям композиції;

2) Розвинути та стимулювати в дітей почуття прекрасного;

3) Розвивати позитивне образне мислення та естетичний смак;

4) Виховати любов до природи;

5) Навчити основам використання сухоцвітів в композиції.

Хід заняття

I. Організація групи

II. Актуалізація опорних знань.

  • Які є види сухоцвітів?

  • Яким чином засушуються рослини?

  • Що таке композиція?

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Останнім часом підвищилась зацікавленість до дизайну помешкань. І, як наслідок, до флористики та фітодизайну. Сучасна флористика містить в собі і аранжування живими та штучними квітами та сухими рослинами, та складання пласких композицій (панно, колажі) з використанням квіткового матеріалу.

Квіти можна поєднувати між собою за законами гармонії, подібно до того, як ноти поєднуються у музичному творі . Довершеність будь-якої квіткової композиції залежить не тільки від того , які квіти беруть для її створення. Із найпростіших польових квітів можна зробити чаруючий око вінок, букет, настінне панно. Водночас найкрасивіші і найдорожчі квіти можна так невдало поєднати між собою, що вони втратять свою природну привабливість.

І V. Оголошення теми уроку

Тож на сьогоднішньому уроці ми познайомимося з поняттям композиції та використанні сухоцвітів в композиції.

V. Вивчення нового матеріалу.

Композиція (лат. compositio — складання, поєднання, створення, побудова) — це план твору, співвідношення його частин, взаємозв'язок образів, картин, епізодів. Це найважливіший організуючий елемент художньої форми, що забезпечує цілісність та єдність художнього твору.

Вісь композиції - уявна допоміжна лінія - повинна проходити через її геометричну середину. Вона ж є одночасно і віссю симетрії. Основний мотив композиції має обов'язково знаходитися на цій допоміжної лінії.

Основи флористики - Принцип утворення симетричної композиції.

Він буде візуально розділяти саму композицію на дві половини. Все, що знаходиться на одній стороні, має дзеркально повторюватися на іншій стороні. Симетрична композиція легко розуміється, впливає ясно і строго, уособлює щось зрозуміле, статично спокійне.

Синонімами для неї є: замкнутість, спокій, гідність, строгість, торжество. Тому симетрична композиція ідеально підходить для оформлення урочистого або офіційного заходу, прикраси церковного свята.

Сухоцвіти не імітують живі квіти. З сухих рослин народжуються цікаві образи, характерні саме для цього виду матеріалу; складання композицій із сухоцвітів являє собою окремий напрямок, в якому, як і в аранжуванні живих квітів, існує висока мода.

На відміну від живих квітів, композиції із сухоцвітів - це відносно довговічний атрибут інтер'єру. Уміло підібрані композиції із сухоцвітів прикрашають фойє готелів, ресторани, офіси та квартири.

Композиції із сухоцвітів бувають самих різних кольорів. Багато хто з них по яскравості кольорів не поступаються живим квітам і зовсім не вимагають догляду. Урочисто-елегантні, розкішно-декоративні або традиційно-сільські, композиції із сухоцвітів підкреслять стильність вашої обстановки.

Сучасні інтер'єри часто оформлені з акцентом на колірний контраст і контраст "походження" (злиття екзотичних і місцевих рослин в одній композиції). Це поєднання можливо і в сухих аранжуваннях. Нові матеріали дозволяють флористам не тільки отримати потрібну стилізацію, а й привнести в неї риси, характерні для володаря композиції.

Площинні композиції із сухоцвітів.

Останні роки в моді не тільки флористичні об'єкти, але і площинні композиції з використанням рослин і квітів. У Європі бум на квіткові панно припав на 1960-70-і рр.. У Росії такі колажі і зараз користуються популярністю. Флористичний колаж може бути і рельєфним, і площинним. Він може бути відкритим або знаходитися під склом або плівкою. Дуже ефектно виглядає площинна композиція, в якій переважають сухі матеріали з додаванням живих квітів. Це нововведення прийшло до нас з Японії.

Флористичний колаж - прекрасний варіант оформлення інтер'єру, який не вимагає ні ваз, ні безцінною житлової площі для свого розміщення. Ці площинні роботи складають реальну конкуренцію картинам, гобеленам і т. п., завдяки новизні технік та використання неповторного рослинного матеріалу.

Колаж - високохудожній твір, при створенні якого використовуються щільні матеріали природного і штучного походження, оброблені різними способами. У коллажності техніці велика увага приділяється драпіровок з тканин, шкіри, паперу та інших площинних і лінійних матеріалів.

Панно - площинні вироби, що мають оригінальне оформлення, бувають наступних видів:

- Транспарентність (просвічуване);

- Класичне (з основою з плетіння і сухоцвітом);

- Гобелен, плетений з природних лінійних матеріалів (може бути транспарентним і килимовим);

- Рамка зі вставленим натуральним флористичним панно (із засушених гербарних способом листя і квітів).

Ідею композиції найчастіше підказує сама пелюстка - її форма, колір. Можливості флористики безмежні.

Підбиття підсумків заняття.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка