Конспект уроку зарубіжної літератури 7 клас Вчитель: Тарасенко Юлія Михайлівна херсон 2008



Скачати 87.58 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір87.58 Kb.
АНТОНІВСЬКА ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА І –ІІІ ступенів № 18






Конспект уроку

зарубіжної літератури

7 клас

Вчитель:

Тарасенко

Юлія Михайлівна

ХЕРСОН 2008

ТЕМА. Д. Олдрідж. «Останній дюйм». Формування характеру Деві в надзвичайних обставинах.

Мета уроку:

  • використовуючи глибинний зміст тексту, дослідити, як проявляється характер людини в екстремальних ситуаціях. Вирішити питання: «Що формує характер дитини?»;

  • розвивати навички аналізу тексту і вміння характеризувати героїв на основі вчинків та думки інших героїв, розуміти значення символічних образів;

  • виховувати вміння розуміти, поважати і прощати один одного; прагнути духовної єдності поколінь;

Тип уроку : урок-дослідження
Обладнання: підручники, роздатковий матеріал, тлумачний

словник, картки з написом «батько-син», картини моря

і пустелі, бланки для порад.
ХІД УРОКУ

Ніколи не знаєш, на що ти здатний,

доки не спробуєш.

Д.Олдрідж

Рефлексія.

? Які ваші очікування від уроку?

? Що нового ви хочете відкрити в творі?
І. Мотивація навчальної діяльності. Представлення теми.

Ви вже знайомі із змістом оповідання «Останній дюйм». Зважаючи на тему уроку…



? Які проблеми обговорити? Чи є вони актуальними для

сучасного суспільства?


ІІ. Сенкан. Характер


Словникова робота ( під час виконання основного завдання готує хтось з учнів)

ХАРАКТЕР 1. Сукупність всіх психічних, духовних якостей людини, які проявляються в його поведінці.

2. Отличительное свойство, особенность, качество чего-нибудь.



? Що і хто може впливати на формування характеру

людини?


Складання схеми.








Робота з ЕПІГРАФОМ.

Сьогодні на уроці ми прослідкуємо за змінами, які відбувалися в характері головних героїв оповідання «Останній дюйм»


Словникова робота. ( під час виконання основного завдання готує хтось з учнів)
ДЮЙМ Одиниця довжини, одна дванадцята фута, дорівнює 2,54 см.

? Дюйм ! Це багато чи мало?

Долаючи кожний дюйм свого життя, ми мусимо робити свій вибір. Дійсно, інколи дюйм – це відстань між життям і смертю. Дюйм – два з половиною сантиметра, з яких складається шлях довжиною в життя. І це життя творимо ми.


ІІІ. Актуалізація опорних знань. Повторення вивченого.

Знайомлячись з подіями, які сталися на маршруті «Каїр – Акуляча бухта», ми спостерігали за поведінкою та психологічним станом наших героїв.



? Які почуття переповнювали їх?

? Що ви можете сказати про характер стосунків батька та

сина?


ІУ. Аналіз твору. Робота з текстом.

Маршрут «Акуляча бухта - Каїр»

? Які зміни відбуваються з батьком?

Відповідь + цитати

? Що примусило батька глянути на сина іншими очима?

? А що нового ви помітили в поведінці Деві?

Відповідь + цитати

? Чиїми очима ми спостерігаємо за змінами в характері

Деві?


? Чи очікували ви такого вчинку від хлопчика? Поясніть

свою думку.



(Занадто чужими були вони)

? Чому ж так сталося, що люди, рідніше яких не буває,

стали такими віддаленими?



Відповідь + цитати

? На скільки віддаленими були батько й син?


батько

СИН


Словникова робота. Робота з карткою

СИМВОЛ (від грецьк. Symbolon - знак, прикмета) Умовний знак, який крім свого прямого значення наділений і новими (переносними)

? Якщо звернутися до тексту, чи можемо ми знайти

символи, які показують віддаленість батька і сина?



? Як ці стихії співвідносяться з героями? Поясніть вибір.


? Охарактеризуйте ці стихії. Що в них спільне та різне?

? Чи можна змінити характер даних стихій і що для цього

необхідно?



? Змінилася відстань між батьком та сином? На скільки?

? Як на цю відстань натякає нам автор?

батько

син





? Знайдіть рядки у творі, які пропонують шлях до

подолання останнього дюйму.


Стор 225 «Але справа була не в тому, що розгледів Бен, важливо було дізнатися, чи зумів хлопець що-небудь побачити в своєму батькові.»

Висновок. Щоб зробити крок і подолати свій останній дюйм, треба спробувати зрозуміти і пробачити людину. Переглянути свої погляди на життя, дещо змінити в собі. Повернутися до епіграфа.
У. Творча робота. Застосування навичок.

Робота в парах.

І варіант. Спираючись на текст і ваш особистий

досвід, спробуйте написати поради для всіх дітей (і Деві), щоб

вони швидше подолали свій останній дюйм?
ІІ варіант. Поради для всіх батьків (і Бена), щоб між ними і

дітьми ніколи не виростала прірва непорозуміння.



Індивідуальне завдання. Розкажіть про результати вашого опитування дорослих людей з питання: «Що треба робити, щоб між батьками і дітьми ніколи не виростала прірва непорозуміння?»

Рефлексія

? Справдилися ваші надії на уроці?

? Змогли ви відшукати для себе щось корисне?

? Що ви могли б застосувати у повсякденному житті?
УІ. Домашнє завдання. Підготуйте зв’язну розповідь на тему: «Чому починаються війни?»

Матеріали до уроку

Маршрут «Акуляча бухта - Каїр»


Син

Цитата

Батько




«Бен знав, що його справи погані. Але миттю зміркував, що треба щось робити: коли його не стане, хлопець залишиться сам, і про це страшно було навіть думати.»







«-Тобі, бідоласі, доведеться все робити самому – так сталося. Не сердься, коли я на тебе гримну. Тут уже не до образ. На це не треба зважати, зрозумів?..»







«Потрібно було навпомацки знайти шлях до пройнятої страхом незрілої свідомості дитини. Бен уважно подивився на сина і пригадав, що давно вже як слід не приглядався до нього.»







«Цей хлопець із спокійним обличчям був чимось схожим на нього самого: за дитячими рисами приховувалась, можливо, тверда і навіть невгамовна вдача. Але його бліде, широкувате обличчя зараз мало нещасний вигляд. Помітивши батьків пильний погляд, Деві одвернувся і заплакав.»







«Нічого, синку, - насилу вимовив Бен…»







«Ет, що там, - сказав Бен, силкуючись говорити якомога лагідніше, хоч йому це було неймовірно важко. – Ніколи не знаєш, на що ти здатний, доки не спробуєш…»







«Як же ти зможеш вести літак? – запитав його зверху Деві. Бен заплющив очі, він хотів уявити собі, що переживає зараз син.»







«У житті можна зробити все, що завгодно, Деві, промовив він кволим голосом, - якщо не надірвешся. Не надривайся. Він не пам’ятав, що раніше давав синові такі поради.»







«…він тепер був майже певен, що кінець кінцем усе-таки помре. Головне – вижити до Каїра і показати хлопцеві, як посадити літак.»







«Треба було вникнути в психологію цього блідого, мовчазного, настороженого і надто слухняного хлопчика. Ех, коли б він знав його краще!..»







«- Розклеївся твій батько, га? – сказав Бен і навіть відчув деяке задоволення від цієї відвертості. Справа йшла на добре. Він знаходив шлях до серця хлопчика.»







« - Це я можу, - сказав хлопець, і Бену здалося, що він почув у його голосі різку нотку нетерпіння, яка нагадувала чимось власний голос.»







«… вони ледве-ледве перевалили через дюни, і Бен зрозумів, що хлопцеві потрібно було багато мужності, щоб не смикнути від страху ручку…»







«Славний хлопчина! Він долетить. Він впорається! Бен бачив різко окреслений профіль Деві, бліде обличчя з темними очима, в яких йому так важко було щось прочитати. Батько знову вдивився в це обличчя.»







«Здавалося, це був останній підсумок усього його життя. Бен провалився у безодню, за край якої він так довго чіплявся заради хлопця.»







«Залишившись сам на висоті трьох тисяч футів, Деві подумав, що вже ніколи не зможе плакати. У нього на все життя висохли сльози







«У картах Деві розумівся. Тут не було нічого складного. Він знав, де лежить їхня карта, що доведеться робити, коли підлетить до Суеца…»







«Деві боявся батька, правда, не тепер. »







«Хлопець не хотів , щоб батько помер; він не хотів, щоб померла мати, але нічого не вдієш: це буває. Люди завжди помирають…»







«Сльози, що, як думав Деві, назавжди висохли, знов наповнили його темні очі, і хлопець відчув, як вони викочуються і течуть по щоках.»






Матеріали до уроку
Словникова робота.

СИМВОЛ (від грецьк. Symbolon - знак, прикмета) Умовний знак, який крім свого прямого значення наділений і новими (переносними).
Творча робота. Застосування навичок.

Робота в парах.

І варіант. Спираючись на текст і ваш особистий

досвід, спробуйте написати поради для всіх дітей (і Деві), щоб

вони швидше подолали свій останній дюйм у стосунках з

дорослими?



ІІ варіант. Поради для всіх батьків (і Бена), щоб між ними і

дітьми ніколи не виростала прірва непорозуміння.



ІІІ варіант. Індивідуальне завдання. Розкажіть про результати вашого опитування дорослих людей з проблеми: «Що треба робити, щоб між батьками і дітьми ніколи не виростала прірва непорозуміння?»
Домашнє завдання. Підготуйте зв’язну розповідь на тему: «Чому починаються війни?»


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка