Конкурсу «Найкращий читач України 2009»Скачати 93.43 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір93.43 Kb.
Львів 2009
Цю бібліотеку ми не забудемо ніколи!

Провести ніч не на дискотеці, а з книгою в руках, - таку незвичну пропозицію зробили підліткам - переможцям Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України - 2009», працівники Львівської обласної бібліотеки для дітей та Центральної дитячої бібліотеки м. Львова.

Програма перебування дітей у Львові була дуже насичена: участь у книжковому ярмарку «Форум видавців – дітям» і фестивалі «Книгоманія», екскурсії по місту, нагородження, зустрічі з письменниками, фотосесія з Віталієм Козловським та море емоцій і вражень. А після такого, без перебільшення, шаленого дня, учасникам «Книгоманії» запропонували взяти участь в ще одній цікавій акції – «Ніч в бібліотеці». Так як учасниками фестивалю було понад 50 дітей – учнів 6-7 класів, то їх розділили на дві групи: шестикласники поїхали до Центральної міської бібліотеки, а учні сьомих класів відправились в Обласну бібліотеку для дітей.

Вулицями нічного Львова автобус відвіз учасників до бібліотек. На одну ніч там влаштовували справжнісінький «шабаш». На гостей бібліотеки чекали Панночка та Інтернет-мара, львівський привид Біла Дама та всесвітньовідомий граф Дракула, а також волонтери з корпусу вампірів. Для сценарію «ночі в бібліотеці» були використані львівські легенди і перекази [], твори М.В.Гоголя, найкраща «страшна» література. Уся нечисть радісно вітала гостей, а гості теж радісно вітали нечисть.

І почалось… Гостей, у цілях безпеки, поділили на три команди: «Вампіри», «Привиди», «Вовкулаки».

В одному із залів бібліотеки гостей зустріла гоголівська Панночка та пригостила їх літературним гоголем-моголем з творів великого письменника.

Недалеко від Панночки, у темному закутку причаїлася Інтернет-мара, яка запропонувала учасникам команд за одну хвилину намалювати портрет Вія, для того щоб визволити капітанів своїх команд, яких вона встигла затягти в свої підступні інтернетнетрі.

Вся команда, блукаючи інтернетнетрями, робить спробу визволитись.

Після відвідин Інтернет-мари гості подались до графа Дракули. Хоча графа потривожили зі сну, він був у доброму настрої, частував гостей літературними байками про себе та пригощав томатним соком.

В затишному, темному куточку читального залу на гостей з нетерпінням чекала Біла Дама, ще один із львівських привидів. Для них у Білої дами теж були підготовленні питання.

Веселий кажан робив огляд виставки «Літературна чортівня».

І нарешті підсумок гри. Рахунок смайликів під пильним наглядом усієї нечисті. Команди та капітани отримали нагороди. Вечір продовжили «Диявольські танці». Веселощі тривали до першої ночі!


Задоволені учасники цієї незвичної акції на запитання бібліотекарів відповіли, що цю бібліотеку вони не забудуть ніколи в житті!

(фоторепортаж про ніч в бібліотеці див.http://lodb.org.ua/kids/ua/knygomania/nich,Методичний коментар

Мета акції – не тільки популяризація літератури, але й демонстрація можливостей бібліотеки, її реклама, залучення нових користувачів, розвага для найкращих відвідувачів бібліотеки як нагорода за активне читання, перемоги в конкурсах, заходах.

«Ніч в бібліотеці» бібліотекарі можуть організовувати для підлітків напередодні свят, (Івана Купала, Андрія, Різдва), під час канікул. Обов`язкова умова участі – письмова згода батьків. В проведенні «Ночі в бібліотеці» велику допомогу нададуть волонтери з числа батьків, студентів, активістів бібліотеки.

З досвідом проведення ночі в бібліотеці можна ознайомитися в професійній пресі, оскільки ця доволі екзотична форма роботи досить популярна в бібліотеках країн Європи і Росії.Пропонуємо невеличкий Інтернет- дайджест з цієї тематики:

   • Краснодарська обласна бібліотека для юнацтва (Росія) проводила у себе акцію «День, коли читають всі», яка потім поступово перейшла в «Ніч у бібліотеці».(http://krkrub.kubannet.ru)

   • Напередодні екзаменів вузівські бібліотеки Росії проводять для студентів «Ніч перед іспитом»… (http://pda.nr2.ru/214590.html )

   • Проект «Ніч з Андерсеном» запропонували коллеги із Вроцлава (Польща). Проводиться щорічно, в день народження відомого казкаря. Під час такої акції до бібліотеки приходить группа школярів (найчастіше це один шкільний класс), де їм показують інсценівки казок великого датського казкаря Андерсена, різноманітні вікторини, конкурси за відомими творами, кожний зал бібліотеки готує для дітей масу тайн та сюрпризів. Після активних ігор, вони всі разом пишуть нову казку. А вже після півночі діти вкладаються спати у спальні мішки, принесені з дому, а працівники молодшого відділу дописують казку, редагують, роблять до неї ілюстрації, і до ранку книга готова. Тільки но видана, з автографами бібліотекарів, ця книга вручається кожному учаснику акції.

   • Зранку діти діляться своїми снами і не дуже охоче розходяться по домівках… (http://www.biblioteka.wroc.pl/ )

   • 20 листопада 2008 року в головній будівлі Національної бібліотеки Республіки Татарстану пройшов культурно- розважальний захід «Ніч в бібліотеці»… (http://www.kitaphane.ru/)

   • У Загальноросійський день бібліотек в російській столиці 27 травня пройде свято - "День і ніч відкритих дверей бібліотек". Більше 20 книгосховищ Москви будуть відкрито для відвідувачів до опівночі… (http://vao.dsmp.mos.ru/calendar/detail.php?ID=2568 )

   • Вперше 13 січня 2009 року в Національній бібліотеці Чуваської Республіки пройдут різдвяні поетичні змагання "Biblionight"… (http://www.lib.cap.ru/actions_13_jan_09.asp )

   • В п`ятніцю-суботу 10-11 липня, в бібліотеці ім. Толстого - спільний літературний проект Комітету з культури Уряду Санкт-Петербурга і Севастополя під назвою «Білі ночі в Севастополі». В п'ятницю, 10 липня, в 16.20 відбудеться «круглий стіл», присвячений актуальним проблемам бібліотечної справи, презентація інтерактивної творчої майстерні «Скриня з Шереметевського горища». У 19.00 - концерт солістів опери Санкт-Петербурга. Наступного дня, 11 липня, в 16.00 - творча майстерня «Скриня з Шереметевського горища»…(http://gazeta.sebastopol.ua/2007/08/21/ne-dovez-s-fiolenta/ )

   • У білі ночі, як сказано у класика, можна читати і писати «без лампади». Чому б не зробити це в бібліотеці? Вперше Центральна дитяча бібліотека Санкт-Петербурга запросила читачів в незвичний час і підоготувала для них насичену подіями «Ніч в бібліотеці»... (http://peterburg2.ru/events/23223.html )

   • Biblionight - це молодіжний арт-карнавал, нічна тусовка молодих музикантів, поетів, художників, театралів м. Іжевська, які протягом ночі представлять в Камінному і читальному залах бібліотеки, у фойє і деяких кабінетах концерти, театралізовані програми, самопрезентації, літературні салони… (http://www.lib.cap.ru/actions_13_jan_09_pr.asp )

   • 25 січня 2008 р. відбудеться „Магічна ніч в Бібліотеці", ніч з Гаррі Поттером для читачів. У програмі голосні читання нової книги про Гаррі Поттера, магічний турнір зі знання про всю серію, кросворди, розмальовки. Запрошує Публічна Бібліотека в Кварталі Воля міста Варшави… (http://czasdzieci.pl/warszawa/wydarzenia/id,4608114.html )

   • У Львові відбудеться велика акція "Ніч у бібліотеці. Незвичайні пригоди в книжкових світах". З цієї акції розпочнеться Всеукраїнський тиждень дитячого читання (23-31 березня). Це незвичне дійство відбудеться у ніч з 22 на 23 березня у Центральній дитячій бібліотеці Львова… (http://www.bookforum.com.ua/news/20090320/1448.html )

)
Бібліографічний огляд книжкової виставки«Літературна чортівня» від Веселого кажана
Антология ужасов: в 4-х томах.-Черкесск: Северо-кавказ. информ.-рекл. агентство, 1992.

До вашої уваги представляємо книги, за жанром « література жахів ». Тут представлені такі автори ( прочитати)…. Захоплюючі повісті і оповідання для любителів « полоскотати » собі нерви!

На сторінках книг оживають Морські чудовиська і привиди, а також появляються нові персонажі : Монстри Санта Клауси, Чайки – Людожери. Читач може доторкнутися до страшних тайн Праги та Риму і пройти по слідах найтяжчих злочинів! В жодному разі не читати на ніч!!!
Винничук, Юрій. Зачароване місце: українська літературна казка.-Львів: ЛА «Піраміда»,2006.-412с.

Першим виданням у серії «Піраміда казок» Літературної агенції «Піраміда», стала антологія української літературної казки ХІХ сторіччя «Зачароване місце», яка вийшла у світ 2006 року. Як зазначив у передмові до цього видання відомий письменник, майстер психологічної прози Валерій Шевчук, українську літературну казку ніхто ніколи не збирав у окремі антології та хрестоматії. Літературна казка залишилась розпорошена серед багатьох рідкісних видань, в дитячій та дорослій періодиці, часом її додавали до видань творів шанованих класиків, проте досі ніхто не доходив до думки зібрати ці невеликі та рідкісні тексти у одне видання, згрупувати їх за жанровою специфікою, проаналізувати розвиток української літературної казки. Такою кропіткою та складною працею плідно займається Юрій Винничук, саме він подарував читачеві радість спілкування із давно забутими текстами.


Волинська,І.,Кащеєв,К. Ірка Хортиця - надніпрянська відьма.-Х.:Ранок,2007.-512с.

У Гарр Поттера з`явилася сестра.  В Україні з`явився свій власний «Гаррі Поттер». Правда, у нас це не хлопчик, а дівчинка - наддніпрянська відьма Ірка Хортиця. Вчиться вона не в магічній, а в звичайній школі, і воює не з ельфами або гоблінами, а з традиційною українською нечистю. А ще Ірка дуже любить дивитися фільми про свого британського побратима. Ірка Хортиця «народилася» в сім`ї дніпропетровських письменників Ілони і Кирила Шахових, це справжнє прізвище письменників Волинської і Кащєєва. Автори вирішили Гаррі Поттера не копіювати, а вписати пригоди героїні в реалії сучасного українського життя.  Книга-бестселер! Український «Гаррі Потер»! Захоплюючі пригоди дівчинки школярки Ірки Хортиці, яка дізналася, що вона справжня відьма…Чи зможе пройти всі випробування звичайна 12 річна дівчинка, яка випадково дізналася про свою власну магічну силу…


Винничук,Юрій. Легенди Львова.- Львів:ЛА «Піраміда».2005.-254с.

(Прочитати легенду з книжики стор. 23 )


Пройслер,Отфірід. Водяничок.-К.:Веселка,1981.-175с.

(Читати анотоацію з книги )
Джонс, Діана Вінн. Мандрівний замок Хаула.-Львів:Видавництво Старого Лева,2008.-351с.

Галопом по Європах цю книжку читати не можна, хоч як би хотілося «ковтнути» її всю й одразу. Дитячі казки писати – це вам не дірки від бубликів гризти – так напевно подумала собі пані Джонс, хвацько закрутивши сюжет у тугенький вузол – протягом усієї книжки здогадатися, чому ж Відьма Пустирищ (до слова, одна з головних героїнь казки) ганяється за магом Хаулом – доволі складно. І як не намагайся знайти хоч якусь зачіпку, яка б наштовхнула на здогади – це зробити вдається лише одночасно з героями книжки. Справжнісінький казковий детектив, з будинком-головоломкою, що мандрує вулицями трьох різних містечок, дивним і трохи егоїстичним чарівником Хаулом, що не помічає людей, які вдираються до його ж замку зненацька й залишаються там жити, зі справжніми принцами й відьмами. Авторка зуміла серед віражів сюжету й дивакуватих героїв знайти межу між примітивністю і простотою дитячої казки та вигадливістю розповіді. Зла відьма перетворює Софі на старезну бабусю. Дівчина потрапляє в таємничий замок чарівника Хаула і укладає угоду з вогняним демоном, завдяки якому i рухається замок. На шляху до звільнення від закляття Софі доведеться розгадати багато загадок та побороти численні перешкоди...


Стокер,Брем. Граф Дракула.-Х.:Школа,2004.-381с.

Велику славу приніс Брему Стокеру, автору багатьох книг, його роман «Дракула». Граф Дракула – найголовніший вампір всіх часів і народів. Його могутність не знає границь, не має перешкод. Він володіє над часом, простором і людьми. По роману Стокера знято багато фільмів, граф Дракула раз за разом втілювався у кінофільмах, приманюючи до себе талановитих режисерів і акторів...


Завітайло,Т. Діти праліса.-К.:Наш час,2002.-119с.

Новій книжці Тараса Завітайла «Діти Праліса» читач має змогу знову зануритися у світ фентезі й зустріти знаних із попередніх творів героїв — Пташку, Андрія з Гапкою, Упиря та іншу братію. Потрапляючи у світ чаклунів і мавок, вони долають перешкоди і відкривають таємницю дітей Праліса — демона, який створив усю погань на нашій землі. Чи під силу буде тендітній Пташці та її друзям протистояти силам темряви? Читайте, вас чекає ще одна історія про вічну боротьбу світла й темряви, боротьбу добра і зла. 


Завітайло,Т. Зброя вогню.К.:Наш час,2006.-143с.

Наші далекі предки вірили, що окрім того світу, в якому живемо ми, люди, існує ще й світ інший. У тому, іншому світі, живуть боги, духи, демони, русалки, вовкулаки й інші загадкові створіння. В міфах і переказах, казках і легендах дожили вони до наших днів. Наші пращури вірили, що світ чарів і магії не десь далеко, на небі чи під землею… Ні, він поряд. Часто перемежовується зі світом нашим, являючи свою іноді смішну, а часом страшну сутність. А можливо, він і не зникав, той старий, дивний світ? Можливо, ми просто забули, як воно – відчувати його, бачити його, чути?.. Можливо, саме тому, фентезі став таким популярним жанром у всьому світі, і сучасна людина, обтяжена техногенною цивілізацією, намагається побачити іншу, втрачену нею грань буття. Забуті знання і таємниці? Хто знає…


Уайльд, Оскар. Кентервільський привид: книжка-панорама.-К.:Грайлик,1996.-15с.

Кентервільський привид — іронічна повість Оскара Вайльда, написана у 1887 році. Має багато телевізійних і театральних втілень. У повісті все полягає на парадоксі: не привид лякає нових власників замку, а навпаки, сімейство сучасних американців наводить жах на родинного привида і доводить його до нервового розладу.


Гросс, П., Острів перевертнів:повість-жахливчик.-Х.:Торсінг,2005.-157с.

Нові повісті -"жахливчики" Павла Гросса написані живою мовою. Герої - звичайні діти, які потрапляють у нестандартні умови, зустрічаються з надзвичайними містичними силами, борються зі злом і перемагають. Екскурси в історію ті літературу розвивають ерудицію школярів. Сюжет розгортається гостро і динамічно, захоплюючи увагу читача. Для дітей середнього шкільного віку.  
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка