Конкурс «Утримай сніжинку»Дата конвертації30.04.2016
Розмір92.1 Kb.
Комунальний заклад «Позашкільний навчальний заклад

«Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання»

Чернігівської міської ради

Новорічні конкурси та розваги
(Підборку підготувала методист Соломко К.О.)
Новорічні конкурси.
Конкурс «Утримай сніжинку»
Кількість учасників необежена.

Діти отримують по легенькому невеликому шматочку вати. Їх завдання по команді почати дути на нього таким чином, щоб шматочок не упав. Той, хто протримає !сніжинку» в повітрі довше за всіх – переміг.Конкурс «Прикрась ялинку»

Кількість учасників:3-5 чоловік.

Для конкурсу необхідно зробити крючки на які чіпляються цуерки.

І варіант конкурса. Учасники за допомогою «вудочки» (справжня вудочка чи палиця з ниткою на кінці) намагаються за обмежений проміжок часу одягти на ялинку якомога більше цукерок.

ІІ варіант конкурса. Учасники по команді починають прикрашати ялинку цукерками. Хто швидше прикрасить – той переміг. Цукерки повинні стояти в одному кінці залу, а ялинка в іншому. За один захід можна принести лише одну цукерку.

Конкурс «Лови сніжок»

Кількість учасників необмежена.

В конкурсі беруть участь 2 команди. В командах обираються по одному «сніжколову». «Сніжколови» отримують по ведикому пакету, тазику або відру. У кожної команди є декілька «сніжків» з паперу. «Сніжколови» стають напроти своїх команд. По команді учасники починають кидати сніжки намагаючись поцілити в тазик, відро або пакет свого «Сніжколова». «Сніжки», що впали можна підіймати і знову кидати в «Сніжколова». По коанді «Стоп» проводиться підрахунок «сеіжків» у кожного «Сніжколова». У кого більше, та команда перемогла.

Конкурс «У кожної іграшки – своє місце»

Кількість учасників: 3-6 чоловік

Кожний учасник отримує ялинкову іграшку. Потім всі учасники зі своїми ялинковими іграшками виходять на середину кімнати. Усім зав'язуються очі й кожного крутять кілька разів навколо своєї осі. Завдання кожного учасника - піти в тім напрямку, де, на його думку, перебуває ялинка й повісити на неї іграшку. Звертати не можна. Якщо учасник вибрав неправильний шлях, він зобов'язаний повісити іграшку на те, у що він "уткнется". Щоб внести сум'яття в ряди учасників деякі глядачі можуть рівномірно розподілитися по кімнаті й устати на шляху учасників гри.. Перемагає той, хто повісить іграшку саме на ялинку й той, хто знайде найоригінальніше місце для іграшки (наприклад, вухо господарки свята).

Конкурс «Морозний подих»

Кількість учасників 3-6 чоловік.

Перед кожним учасником на стіл кладеться вирізана з паперу сніжинка досить великого розміру. Завдання - здути свою сніжинку так, щоб вона впала із протилежного краю стола. Проводиться доти, поки всі не здують свої сніжинки. Після того, як упаде остання сніжинка, оголосити: "Переміг той хто першим здув свою сніжинку, а також той, хто останнім, тому що в нього такий морозний подих, що його сніжинка "примерзла" до столу".

Конкурс «Новорічне «Поле чудес»»

Кількість учасників необмежена.

Ведучий говорить опис слова, додає, зі скількох букв воно складається. Гості подумки представляють, угадують це слово. Хто швидше сказав відповідь, тому бал. Отже: 1. Ім'я й прізвище чоловіка похилого віку. Він - одягнений по моді Зима 2013 (8 букв). Відповідь: Дід Мороз. 2. Молочний продукт, що підтримує температуру зими, але його вживають улітку (9 букв). Відповідь: морозиво. 3. Казка. Справа відбувається взимку. Головні героїні - дві дівчини. Однієї з них допомагає герой, ім'ям якого названа казка. Він обдаровує її подарунками й видає заміж (7 букв). Відповідь: "Морозко". 4. Дерево, відсутність листия у якого говорить про його особливе призначення (4 букви). Відповідь: ялинка. 5. Фотомодель із русою косою, що завжди бере участь у зимових святах (10 букв). Відповідь: Снігурка. 6. Місце розміщення довгоочікуваної радості для людей, що дожили до зими. Завжди було символом, що перебуває під деревом без лисття (5 букв). Відповідь: мішок.

Конкурс «Дід Мороз посміхається»

Кількість учасників необмежена.

Учасники діляться на 2 команди. На стіну вішається два обличчя Діда Мороза у шапці, але на обличчях нічого немає. Команди беруть по маркеру та по команді біжать до листа. Їх завдання намалювати риси обличчя Діда Мороза: вуха, ніс, брови, очі, рот, щічки, бороду. Кожен гравець малює щось одне. Перемагає команда, що перша виконала завдання. Можна давати дітям різні завдання: намалювати Діда Мороза веселого, сумного, злого, радісного тощо. Ще один варіант гри – зав’язати дітям очі, щоб їм було складніше малювати.

Конкурс «Згадати все»

Кількість учасників 2-3 чоловіки.

Діти виходять та стають перед ялинкою. Їх завдання запам’ятати якомога більше іграшок, якими прикрашена ялинка. Через деякий час по команді ведучого діти відвертаються. Їх завдання відтворити ту кількість іграшок (і яких саме) вони встигли запам’ятати.

Конкурс «Красуня-ялинка»

Кількість учасників 3 пари.

Діти діляться по парам – дівчинка та хлопчик. Кожна пара отримує стрічку, гірлянду, мішуру та новорічні іграшки. Завдання дівчат прикрасити «ялинку» роль якої будуть виконувати хлопчики. В конкурсі оцінюється швидкість виконання та краса «ялинки».

Конкурс «Рукавиці і ґудзики»

Кількість учасників 3 пари.

Викликаються 3 пар. Одному з учасників пари видаються товсті зимові рукавиці. Їхнє завдання — якнайшвидше застебнути більшу кількість ґудзиків на сорочці чи халаті, який одягається поверх одягу партнеру по грі. Хто швидше це зробить, той і переміг.
Новорічні ігри.

Гра «Ялинки бувають»

Кількість учасників необежена.

Ведучий: «Ми прикрасили ялинку ріними яскравими іграшками. А ялинки також різними бувають – широкі, низькі, високі, тонкі. Ящо я скажу «високі» - піднімайте руки вгору, якщо скажу «низькі» - присідайте і руки опускайте, якщо скажу «штрокі» - розкиньте руки по бокам, якщо скажу «тонкі» - прижміть руки до тулуба. А зараз пограймо!»

Ведучий намагається заплутати дітей.


Гра «Викуп подарунків»

Кількість учасників необмежена.

Всі стають по кругу. Ведучий передає «сніжок» з паперу або вати по колу. В цей час Дід Мороз примовляє:

Сніжок зі снігу ми катаєм,

Новий рік ми зустрічаєм,

Раз, два, три, чотири, п`ять –

Тобі пісеньку співать!

(...танок танцювать, вірш розповідать, всіх поздоровлять, загадку загадать і т.д.)

Той,хто виконує завдання отримує подарунок та виходить з кола. Гра прождовжується поки всі в колі не отримають подарунка.

Гра «Новорічна мелодія»

Кількість гравців необмежена.

У цій грі всі повинні співати, окрім однієї людини, ведучого. Кожен згадує улюблену новорічну пісню. За знаком ведучого гравці починають співати, але про себе. А от коли ведучий грюкне двічі, всі продовжують співати вголос і якомога голосніше. Головне - утримати мелодію і не переплутати слова, незважаючи на звукові перешкоди. Через деякий час ведучий повторює дії: ляскає один, а потім знову два рази. Переможе той, хто доспіває пісню до кінця, жодного разу не збившись!

У другому турі можна таким самим чином заспівати одну обрану новорічну пісню.Гра «Чи буває на ялинці?»

Кількість учасників необмежена.

Ведучий зачитує твердження, а діти повинні відповісти хором так чи ні.


 1. Чи буває на ялинці іграшка – хлопушка?

 2. Чи буває на ялинці веселий Петрушка?

 3. Із повидлом пиріжок?

 4. Чи бувають на ялинці веселі сніжинки?

 5. А бувають на ялинці веселі картинки?

 6. Чи буває на ялинці булочка пухкенька?

 7. Чи бувають на ялинці яблучка й горішки?

 8. А бувають на ялинці жолуді? А шишки ? Так

 9. А бувають на ялинці великі машинки?

 10. Чи бувають на ялинці яскраві гірлянди?

Гра «Маска, я тебе знаю»

Кількість учасників необмежена.

Ведучий одягає новорічну маску гравцеві. Гравець задає різні питання на які отримує відповіді — підказки: — Ця тварина? — Ні. — Людина? — Ні. — Птах? — Так! — Домашня? — Так / ні. — Вона сокоче? — Ні. — Крякає? — Так! — Це качка!

На наступного гравця надягається наступна маска.Гра «Новорічний костюм»

Кількість гравців необмежена.Гравці стають по колу, ведучий – в середину кола. У ведучого є мішок з різноманітними кумедними речами (шляпи, елементи костюмів тощо). Ведучий віддає мішок одному з учасників, мішок швидко під музику передається по колу. Коли музика замовкає, учасник у якого опинився мішок, бере з нього одну річ і одягає на себе. Це буде елементом його новорічного костюму. Гра продовжується далі. Коли гра закінчується, той хто програв (у кого найбільша кількість елементів одягу на ньому) виходить в коло та під музику танцює кумедний танок.

Новорічні вікторини.
Новорічна вікторина №1 «Загадки».

 1. На веселий на каток з неба сиплеться… Сніжок

 2. Хоч щипає він за носа Не боюся я … Мороза

 3. В теплий край не відлітають, А взимку весело співають. Жовтогруді, невеличкі, Звуться ці птахи… Синички

 4. Під нашим дахом морквина росте. Сонце пригріє – вона відпаде. Бурулька

 5. На зимові віти сіли білі квіти. Іній

 6. Я розтрушую сніги, Наганяю холоди, Воду сковую в льоди. В дружбі з дітьми я всіма. Здогадались? Я - … Зима


Новорічна вікторина №2 «Новорічний калейдоскоп».


 1. В який костюм нарядився Вовк у мультфільмі «Ну, постривай!» Снігуроньки

 2. Яке місто було оголошено офіційною Батьківщиною Діда Мороза? Великий Устюг

 3. Що традиційно показують телеглядачам перед боєм курантів? Привітання Президента

 4. Вона на Новий рік від усіх нарядніша Ялинка

 5. Частина доби, коли зустрічаються Старий рік із Новим роком Ніч

 6. Помічник Діда Мороза із їстівним носом Сніговик

 7. Як звали героя мультфільму, який прийшов до свого друга – хлопчика на новорічне свято і цікавився, чи можна з’їсти новорічну ялинку? Умка

 8. На яку новорічну іграшку перетворив молодого принца король мишей, якщо вірити казці К. Гофмана? На щелкунчика

 9. Новорічний дід… Мороз

 10. Із якого матеріалу був чоловік, якого вредна жінка відправила в ліс за новорічною ялинкою в мультфільмі «Падав минулорічний сніг» Із пластиліну

 11. Як звали хлопчика, якого тато, мама, брати і сестри залишили на різдвяні свята одного дома? Кевін

 12. Що в Росії та Україні заведено робити в Новий рік, коли годинник відбиває опівночі? Відкривати шампанське

 13. Що Дід Мороз тримає у руці? Посох

 14. Життєва пора Снігуроньки Зима

 15. Природне явище, яке без пісочного посипання викликає у людей новорічне падіння Ожеледиця

 16. Протиялинкова зброя чоловіка Сокира

 17. Старовинний, але не старіючий танець біля ялинки Хоровод

 18. Батьківщина ялинки Ліс

 19. В якій пісні згадується про незвичний фасон наряду новорічних дерев, буквально про «ялинки в трикутних платтях» Три білих коня

 20. Скільки років живе ялинка, якщо уникне участі бути новорічним деревом? 300 – 400 років

 21. В якій країні новорічного дідуся звати Боббо Натале? Італія

 22. В якій країні новорічного дідуся звати Санта – Клаус? В Англії та США

 23. Коли святкували Новий рік наші предки – язичники? Навесні

 24. Яке новорічне дерево було у наших предків – язичників? Вишня

 25. Коли розпочинається Новий рік за церковним календарем? 1 вересня

 26. Хто започаткував святкування у нас Нового року 31 грудня? Цар Петро І

 27. Назвіть транспорт Діда Мороза Сани

 28. Рік якої тварини ми проводжаємо? Дракона

 29. Рік якої тварини ми будемо зустрічати? Змії


Новорічні вікторина №3 «Вірю – не вірю».
1. Чи вірите ви, що в Угорщині є традиція дарувати на Новий рік друзям глиняні фігурки? (так)

2. ...у Гвінеї в першу новорічну ніч прийнято водити по вулицях слонів? (так)

3. ...у Данії є традиція в перший ранок нового року залізати на дах і кидати монети в трубу? (немає)

4. ...на Кубі є традиція перед Новим роком наповнювати весь посуд водою, а з настанням свята - виливати її з вікон? (так)

5. ...у Греції є така традиція: щоб наступний рік був рясним, приводити в новорічну ніч додому козла і натирати йому роги оливковим маслом? (немає)

6. ...у Франції на знак особливої уваги до господарів гості приносять у якості новорічного подарунка товсте поліно? (так)

7. ...у США є традиція спалювати за новорічним столом доларову купюру і попіл від неї розсипати по келихах для шампанська? (немає)

8. ...у Бразилії існує традиція в новорічну ніч, поки годинник б´є 12, за допомогою насоса накачувати футбольний м´яч? (немає)

9. ...на острові Сардінія на честь приходу нового року на добу встановлюють матріархат? (так)

10. ...у Іспанії є традиція в мить, коли годинник б´є 12, кожен повинен з´їсти 12 виноградин? (так)

11. ...у Індії за декілька хвилин до настання нового року голови один одного посипають чаєм урожаю року, що йде? (немає)

12. ...у Ефіопії до новорічного столу подають варені крокодилові яйця з шкаралупою, що фарбує в зелений колір? (немає)

13. ...у Албанії вранці 1 січня прийнято проганяти по вулицях села свиней? (немає)

14. ...у В´єтнамі є традиція не сідати за стіл без букета квітів? (так)

15. ...у Норвегії у момент настання нового року прийнято відкривати всі вікна на 5 хвилин і впускати морозне повітря? (немає)

16. ...у наступаючому році ми будемо в 45 разів здоровіші, 76 разів веселіщі і в 97 разів щасливіщі? (так)

І правильно робите. Прошу останнє запитання вважати побажанням до Нового року!

Новорічні розваги.
Новорічні цікавинки «А чи знали ви?»

А чи знали ви, що звали Діда Мороза в Україні звуть Святий Миколай?

А чи знали ви, що в Болгарії Діда Мороза називають Дядо Коледа?

А чи знали ви, що в Білорусії Діда Мороза називають Зюзя або Дід Мароз?

А чи знали ви, що першою на Землі зустрічає Новий рік острів Фіджі?

А чи знали ви, що в Саудівській Аравії святкування Нового року карається арештом?

А чи знали ви, що що засновником традиції дарувати новорічні подарунки став Юлій Цезар?

А чи знали ви, що пісенька «В лесу родилась Елочка» була написана в 1902 році?

А чи знали ви, що в Болгарії на новорічному столі обов’язково має бути гроно винограду?

А чи знали ви, що в Китаї не люблять дарувати на Новий рік годинники?А чи знали ви, що під Новий рік італійці викидають з вікон старі речі?


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка