Комунікативний контрольСкачати 25.42 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір25.42 Kb.
Комунікативний контроль

Не тільки об'єктивні життєві обставини провокують тривожність, а й ви самі схильні перебільшувати свій тягар. Для оточення досить важливий є такий показник, як ваша здатність керувати зовнішніми про­явами своїх емоцій. Спробуйте визначити це. Дайте відповідь «так» («+»), якщо ви згодні з твердженням, і «ні» («-»), якщо не згодні. Зверніть увагу: відповідей «не знаю» («?») тут не передбачено.

1. «Мені здається важким наслідувати інших людей».

2. «Я б, мабуть, зміг при нагоді «клеїти дурня», щоб привернути до себе увагу або розважити навколишніх».

3. «З мене міг би вийти непоганий актор».

4. «Іншим людям інколи здається, що я переживаю щось глибше, ніж це є насправді».

5. «У товаристві я рідко опиняюсь у центрі уваги».

6. «У різних ситуаціях спілкування з різними людьми я поводжуся по-різному».

7. «Я можу наполягати тільки на тому, в чому я щиро переконаний».

8. «Щоб мати успіх у справах і в стосунках з людьми, я намагаюсь бути таким, яким мене сподіваються бачити люди».

9. «Я можу бути дружелюбним з людьми, яких не зношу».

10. «Я завжди такий, яким я видаюсь».


Нарахуйте собі по 1 балу за кожну відповідь «-» на твердження 1, 5 і 7 і за відповідь «+» на решту. Підрахуйте суму балів. Якщо ви відповіли щиро, вам можна дати таку характеристику:

О—3 бали. У вас низький комунікативний контроль. Ваша поведінка одно­манітна, і ви не вважаєте за потрібне її змінювати залежно від ситуації. Ви здатні до щирого «саморозкриття» у спілкуванні і зовсім не можете приховувати своїх почуттів. Дехто вас вважає «незручним» у спілкуванні саме через безкомп­ромісність.

4—6 балів. У вас середній комунікативний контроль, ви щирі, але часто не стримуєтесь в емоційних проявах. Ваша саморегуляція нестабільна, нестійка.

7—10 балів. У вас високий комунікативний контроль, ви легко входите в будь-яку роль, гнучко реагуєте на зміну ситуацій і навіть у змозі передбачати вражен­ня, яке ви справляєте на навколишніх. Судити за вашим зовнішнім виглядом про ваш внутрішній стан не можна — ви вельми майстерно приховуєте свої почуття. Однак вам слід проконтролювати, чи не занадто ви захоплюєтеся грою, імпро­візацією, чи не починаєте маніпулювати співбесідником, чи не підпорядковуєте живі людські стосунки придуманому вами сценарію?

Завдання на виявлення рівня комунікативного контролю показує, наскільки ви вмієте собою володіти, не «вихлюпувати» роздратування в обличчя іншій лю­дині, що особливо важливо в сімейних стосунках. Однак дуже важливо знати, що збудження, яке виникає через незадовільні взаємини, міжособистісні конфлікти і «заганяється» силою волі всередину, шкідливе для організму. Постійне стриму­вання себе, придушення реакцій нерідко призводить до розвитку психосоматич­них захворювань, здатних вражати всі життєві системи організму (нервову, сер­цево-судинну. ендокринну тощо). Ось і виходить фатальний «вибір» — або від вашої нестриманості страждають навколишні, або страждаєте ви самі. Як же бути?

Кожна людина несвідомо вибирає для себе стратегію взаємодії у конфліктних ситуаціях, яка дещо пом'якшує тягар невдач і переживань.
  • Семиченко В.А., Заслуженюк В.С. Мистецтво розуміння. Психологія та педагогіка сімейного спілкування: Навч. посібник для студентів вищ. навч. закладів. – к.: Веселка, 1998. – 214 с.

  • Психология общения /В.А.Семиченко.-К.»Магист-S», 1997.-152с.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка