Книга світ, книга серцю привіт Методичні рекомендації ббк 78. 387. 4 К 53Скачати 491.57 Kb.
Сторінка1/4
Дата конвертації26.04.2016
Розмір491.57 Kb.
#20174
ТипКнига
  1   2   3   4


Міністерство культури України

Національна бібліотека України для дітей

Книга — світ,

книга — серцю привіт

Методичні рекомендації

ББК 78.387.4

К 53

УДК 027.625Книга — світ, книга — серцю привіт : метод. реком. / Нац. б-ка України для дітей ; уклад. Ю. В. Осадча. — К., 2013. — 36 c.

Методичні поради адресовані працівникам дитячих і шкільних бібліотек на допомогу у проведенні Всеукраїнського тижня дитячого читання. У додатках подано розробки заходів, що сприятимуть популяризації книги і читання серед дітей, а також список допоміжної літератури.


Матеріал підготувала Ю. В. Осадча.

Літературний редактор Н. М. Кійко.

Відповідальна за випуск А. С. Кобзаренко.

© Державний заклад «Національна бібліотека України для дітей»
Всеукраїнський тиждень дитячого читання — традиційне щорічне свято у бібліотеках для дітей. У наш перенасичений інформацією час воно набуває особливого значення: допомагає дітям відчути радість спілкування з книгою, нагадує дорослим про значення друкованого слова у дитинстві, привертає увагу суспільства до проблем дитячого читання.

Тиждень 2013 року пропонуємо зробити святом об’єднання різних поколінь, присвячуючи кожен його день конкретній читацькій віковій аудиторії. Тому бібліотекарям слід прагнути, щоб читання не лише посіло достойне місце у дозвіллі дітей та дорослих, а й сприяло їхньому взаємному спілкуванню. Вічна проблема батьків та дітей: батьки скаржаться, що діти мало читають, що весь вільний час проводять біля моніторів або телевізорів, діти ж, у свою чергу, свідомо або півсвідомо страждають від браку спілкування з батьками. Тож запросимо старше і молодше покоління до бібліотеки. Батьки, які вперше приведуть до бібліотеки дітей, матимуть можливість ознайомитися з літературою з виховання дітей, отримати консультацію бібліотекаря чи психолога, увійти до складу журі літературних конкурсів. Активні читачі-учні середніх та старших класів допоможуть бібліотекарям в організації та проведенні ігор для малят. Діти запропонують дорослим книги, які їм подобаються, і вислухають розповіді про улюблені книги батьків у дитинстві.

Пропонуємо орієнтовну програму проведення Тижня:

1) урочисте відкриття Тижня «Книга — світ, книга — серцю привіт»;

2) день дошкільників «Читання з пелюшок»;

3) день читачів-учнів 1-4 класів «Зростаємо із книгою»;

4) день читачів-учнів 5-6 класів «Друзі, які не зрадять»;

5) день читачів-учнів 7-9 класів «О книго! Пресвята богине, народу й роду берегине!»;

6) день організаторів дитячого читання «Читаємо разом з дітьми»;

7) урочисте закриття Тижня «Від книги — до книги, від серця — до серця».

У перший день Тижня у бібліотеках для дітей зазвичай проводяться традиційні заходи: урочисте театралізоване свято, зустрічі з письменниками, вистави бібліотечних театрів, подарункові акції. Візитною карткою бібліотеки цього дня стануть книжкові виставки, присвячені письменникам та книгам — ювілярам 2013 року (Додатки 1, 2). Радимо оформити дві виставки: для читачів-дошкільників та учнів 1-4 класів і для читачів-учнів 5-9 класів та організаторів дитячого читання. Непогано, представити книги у незвичайній формі: наприклад, книги для читачів 1-4 класів загорнути в обгортку з ілюстрацією і запропонувати читачам вгадати книгу і автора, для учнів 5-9 класів — подати на обкладинці цитату або портрет письменника — ключ до того чи іншого твору або автора.

Другий день Тижня рекомендуємо присвятити дошкільнятам. Адже читання у ранньому віці присутнє ще до того, як малюк відкриє книгу — у жадобі виявити себе через слово, у захваті єднання зі словом, у грі з ним. До організації святкових заходів для дошкільників радимо підключити батьків, старших читачів, вихователів дитячих садків. Для тих, хто вперше переступив поріг бібліотеки, варто провести, наприклад, екскурсію «Колобок у Книжковому Лісі», під час якої в ігровій формі ознайомити дітей із правилами користування бібліотекою; запропонувати погратися на «Веселому майданчику» іграшками-книжками або іграшками-героями казок; влаштувати голосні читання творів письменників-ювілярів (Наталії Забіли, Марії Пригари, Тіма Собакіна, Володимира Сутєєва, Бориса Заходера, Якова Акіма) і сучасних дитячих письменників (Івана Андрусяка, Галини Кирпи, Лесі Мовчун, Марії Чумарної, Оксани Кротюк). Цікавими для малюків будуть вистави лялькового театру, якщо такий є у бібліотеці, та перегляд мультфільмів.

Під гаслом «Зростаємо разом із книгою» може пройти третій день Тижня. У цей день бібліотекарі вітатимуть читачів-учнів 1-4 класів — і тих, хто давно знайомий з книгою, і тих, хто ще не встиг відчути смак друкованого слова. Джанні Родарі називав семи-восьмирічних дітей найбезкорисливішими читачами, бо саме цей вік є часом чи не найбільшої читацької активності. У цей день до бібліотеки можна запросити її Величність Казку: літературний ранок «Хай живуть зайчики!» ознайомить дітей із казками та віршами сучасного дитячого письменника Івана Андрусяка (Додаток 3), гра «Пригоди трьох чоловічків» запропонує їм пережити пригоди Муфтика, Мохобородька і Півчеревичка — героїв казкових повістей Ено Рауда (Додаток 4), бесіда «Незнайкові — ура!» розповість про історію написання відомої трилогії Миколи Носова. Також, рекомендуємо провести літературний конкурс «Великий казкар Шарль Перро» за номінаціями «Кращий письменник» (продовжити казку), «Кращий ілюстратор» (намалювати ілюстрацію), «Кращий костюм казкового героя», «Краща саморобка».

Книги не лише розважають, але і допомагають у складних життєвих ситуаціях, підтримують, коли важко, стають вірними друзями, які не зрадять. Ці банальні, на перший погляд, істини слід донести до читачів, для яких читання, у багатьох випадках, є розвагою. Тому четвертий день Тижня — «Друзі, які не зрадять» — присвячений книгам, які читають читачі-учні 5-6 класів: багатогранній творчій спадщині Владислава Крапівіна, пригодницьким романам Жуля Верна, фантастичній епопеї Клайва Льюїса, казковим та реалістичним повістям Януша Корчака. Виходячи з цього пропонуємо наступні заходи: літературні ігри «Острови Командора» за творчістю Владислава Крапівіна (Додаток 5, російською мовою) та «Світи Нарнії» за творами Клайва Льюїса; усний журнал «Великий мрійник», присвячений Жулю Верну; бесіди «Свіча християнського життя» за оповіданнями Сельми Лагерлеф «Легенди про Христа» і «Життя, слово і безсмертя Старого Лікаря» про життєвий і творчий шлях Януша Корчака. Не варто забувати і сучасних українських і зарубіжних письменників. Використавши твори видавництва «Грані-Т» із серії «Книготерапія» (Клаус Гагеруп «Золота вежа» та Іван Андрусяк «Вісім днів із життя Бурундука»), можна провести диспут «Книго-лікарня», за книгою Бодо Шефера «Пес на ім’я Мані, або Абетка грошей», організувати «Школу бізнесу від лабрадору», інсценізувати у виставі «Неказкова казка» казки із книги Олекси Росича «Джовані Трапатоні».

Гаслом п’ятого для Тижня — для читачів-учнів 7-9 класів — може стати вислів «О книга! Пресвята богине, народу й роду берегине!». Для цієї категорії читачів доречним буде проведення літературних вечорів, присвячених ювілеям класиків української літератури: Олесю Гончару («Собори ваших душ бережіть…» (Додаток 6), Степану Олійнику («Степанові олійки-гуморинки»), Олександру Олесю («Сміються, плачуть солов’ї»), Василю Барці («Вершник неба в океані життя), Григорію Квітці-Основ’яненку («Квітка української літератури»). Любителям фантастики жанру можна запропонувати інтелектуальну гру «Полудень починається у суботу: Всесвіт братів Стругацьких», детективів-гру «Поле чудес», «Жорж Сімеон та капітан Мегре», зарубіжної класики — читацьку конференцію «Втрачене покоління та вічні книги: Еріх Марія Ремарк, Клайв Льюїс, Ернест Хемінгуей».

У передостанній день Тижня до бібліотеки разом із юними читачами варто запросити дорослих, насамперед, батьків. У цей день вони зможуть отримати поради бібліотекаря та психолога, разом з дітьми взяти участь у таких заходах, як: традиційний конкурс читаючих родин «Читаємо разом, від діда до онука», рекомендаційна бесіда «Наші улюблені книги». Батьки розкажуть про улюблені книги дитинства, а бібліотекарі запросять дорослих читачів, батьків, вихователів та педагогів до дискусії «Дитяче читання, чи не читання?».

«Від книги до книги, від серця до серця» — під такою назвою радимо провести урочисте закриття Всеукраїнського Тижня дитячого читання. Не будемо скептично зауважувати: мовляв, читати слід не лише один тиждень, а протягом усього року, краще візьмемо до уваги той факт, що у дитячому житті читання має набагато більше значення, ніж у дорослому. Але серед усіх факторів, які позитивно впливають на дитяче читання, не останнє місце посідають дорослі — тато і мама, що читають на ніч казку, вихователі та вчителі, які долучать дитину до друкованого слова, і, звичайно ж, бібліотекарі — лоцмани книжкових морів та інформаційних океанів. Нехай книга буде не лише джерелом знань і добрим порадником, веселою розвагою і серйозною справою, але й тим містком, який об’єднує серця малих і дорослих.

Додаток 1День народження

Схема книжкової виставки для дошкільників та учнів 1-4 класів

I. День народження у книжки: (книги-ювіляри 2013 року)

Аксаков С. Аленький цветочек : рус. нар. сказка / C. Аксаков ; худож. Б. Диодоров. — Можайск : Полиграф. комбинат, 1992. — 39 с. : ил.

Андерсен Г. Непохитний олов’яний солдатик : казка / Г. Андерсен ; худож. І. та М. Олійник. — К. : Гроно, 2000. — 7 с. : ілюстр.

Бианки В. Лесная газета / В. Бианки ; худож. В. Курдов. — Л. : Дет. л-ра, 1990. — 351 с. : ил.

Королів-Старий В. Нечиста сила : казки / В. Королів-Старий ; упоряд. та передм. В. Шевчука ; ілюстр. та обкл. О. Кузнецової. — К. : Школа, 2006. — 251 с. : ілюстр. — (Казкова планета).

Маршак С. Сказка о глупом мышонке / С. Маршак ; худож. К. Кузнецов. — М. : Дет. лит., 1992. — 15 с. : ил. — (Для маленьких).

Нестайко В. Тореадори з Васюківки : трилогія про пригоди двох друзів : нова авт. ред., з новими епізодами / В. Нестайко; худож. А. Василенко ; обкл. С. Підопригорина. — Вид. 17-е. — К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2011. — 542 с. : ілюстр. — (Найкращий український дитячий роман).

Пушкин А. Сказка о мертвой царевне и о семи богатырях / А. Пушкин ; рис. В. Конашевича. — М. : Дет. лит., 1992. — 36 с.

Толкін Д. Гобіт, або Мандрівка за Імлисті гори : повість-казка / Д. Толкін ; пер. з англ. О. Мокровольской ; іл. С. Фесенко. — К. : Школа, 2002. — 348 с. ілюстр. — (Золота бібліотека).

Чуковский К. Мойдодыр : стихи / К. Чуковский ; рис. В. Конашевича. — М.: Дет. л-ра, 1975. — 16 с. : ил.

II. Вітання тим, хто пише книги!: (письменники-ювіляри)

Близнець В. Звук павутинки ; Земля світлячків : повість, казка / В. Близнець ; передм. П. Перебийноса ; худож. О. Михайлова-Родіна. — К. : Веселка, 2003. — 175 с. : ілюстр.

Драгунский В. Денискины рассказы / В. Драгунский ; худож. А. Босин, А. Разуваев. — М. : ЭКСМО, 2003. — 367 с. : ілюстр., 4 окр. арк. ілюстр.

Забіла Н. Велика збірка творів : у 2 кн. : вірші / Н. Забіла ; мал. Є. Житник ; дизайн Н. Коханій. — Х. : Школа, 2011. — 320 с. : ілюстр. — (Майстри української дитячої літератури).

Михалков С. Дядя Степа и другие : стихи и сказки / С. Михалков ; худож. Р. Вольский. — 3-е изд. — М. : Дет. лит., 1991. — 301 с. : ил.

Носов Н. Приключения Незнайки и его друзей ; Незнайка в Солнечном городе ; Незнайка на Луне / Н. Носов ; ил. А. Лаптева, Г. Валька. — М. : Терра, 1991. — 717 с. : ил.

Перро Ш. Золота скарбниця казок / Ш. Перро ; худож. Г. Мазалі, П. Бернатен ; пер. з фр. О. Панченко. — К. : Країна мрій, 2008. — 102 с. : ілюстр. — (Золоті казки).

Пригара М. Козак Голота : зб. оповід. за мотивами укр. нар. дум / М. Пригара ; грав. Г. Якутовича. — К. : Веселка ; Т. : Навч. кн.-Богдан, 2010. — 80 с. : ілюстр. — (Україна дитині).

Рауд Е. Муфтик, Півчеревичок і Мохобородько : повість-казка / Е. Рауд ; з ест. пер. О. Завгородній ; післямова М. Слабошпицького ; ілюстр. В. Чугуєвського. — К. : Школа, 2003. — 251 с. : ілюстр. — (Золота бібліотека видавництва «Школа»).

Додаток 2Батьки і діти

Схема книжкової виставки для читачів-учнів 5-9 класів

I. Жили і житимуть у слові: письменники-ювіляри 2013 року
У письменника тільки і є

один учитель: самі читачі.

М. Гоголь1

Айтматов Ч. Плаха: Роман; Білий пароплав (Після казки): повість / Ч. Айтматов. — К. : Освіта, 1991. — 364 с. : ілюстр. — (Шкільна бібліотека).

Верн Ж. П’ятнадцятирічний капітан : роман / Ж. Верн ; пер. із фр. П. Соколовського ; вступ. сл. В. Пащенка ; грав. Ш. Барбанта. — К. ; Т. : Ве-селка : Навч. кн.-Богдан, 2004. — 303 с. : ілюстр. — (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Серія 2. Література 19 ст.).

Гончар О. Собор : роман / О. Гончар ; ілюстр. В. Перевальського. — К. : Веселка, 1992. — 286 с. : ілюстр. — (Шкільна бібліотека).

Джованьолі Р. Спартак : роман / Р. Джованьолі ; пер. з італ. А. Іллічевського ; вступ. сл. С. Утченка ; ілюстр. В. Пойди. — Т. ; К. : Навч. кн.-Богдан : Веселка, 2007. — 400 с. : ілюстр.— (Бібліотека світової літератури для дітей у 100 томах «Світовид». Серія 2. Література 19 ст.).

Квітка-Основ’яненко Г. Українські повісті / Г. Квітка-Основ’яненко ; упоряд. текстів та передм. Л. Ушкалова. — Х. : Ранок : Веста, 2003. — 349 с. — (Програма з літератури).

Корчак Я. Король Матіуш Перший / Я. Корчак. — К. : Нац. книжк. проект, 2010. — 479 с. : ілюстр. — (Бібліотека шкільної класики. Позакласне читання ; 5 кл.).

Льюїс К. Хроніки Нарнії. Кн. 2 : Лев, Чаклунка і стара шафа / Льюїс, Клайв Стейплз ; пер. з англ. О. Манько. — Л. : Свічадо, 2002. — 151 с. : ілюстр.

Олдрідж Д. Останній дюйм : оповідання / Олдрідж, Джеймс ; пер. з англ. В. Гнатовського ; мал. Д. Присяжнюка. — К. : Веселка, 1981. — 39 с. : ілюстр.

Стус В. Вибрані твори / В. Стус ; упоряд. Д. Стус ; передм. Р. Семківа, Д. Стуса ; дизайн обкл. У. Мельникової. — К. : Смолоскип, 2012. — 869 с. : фотогр., портр. — (Шістдесятники).

II. Пізнаймо дерево за плодом: книги-ювіляри 2013 року

У гарній книзі кожна літера — золото.

Корейське народне прислів’я2

Гашек Я. Пригоди бравого вояка Швейка / Я. Гашек ; з чес. пер. С. Масляк ; худож. Й. Лада ; за ред. І. Малковича ; післямова Г. Кочура, І. Малковича. —К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2009. — 736 с. : ілюстр.

Грин А. Алые паруса : повесть, рассказы / А. Грин ; худож. А. Ли-кучев. — М. : Оникс 21 век, 2002. — 303 с. : ил. — (Золотая библиотека).

Загребельний П. Диво : роман / П. Загребельний. — К. : Махаон-Україна, 2001. — 575 с. — (100 кращих творів українського письменства).

Котляревський І. Енеїда : поема, п’єси / І. Котляревський ; дизайн обкл. І. Цибань. — Х. : Аргумент принт, 2012. — 271 с. — (Українська класична література).

Метерлінк М. Синій птах : казка / М. Метерлінк ; переказав з фр. Л. Яхнін ; пер. з рос. Ю Надзбручанець ; худож. І. Бодрова. — К. : Махаон-Україна, 2006. — 95 с. : ілюстр. — (Казкова скринька).

Сент-Екзюпері А. Маленький принц / А. Сент-Екзюпері ; пер. з фр. В. Германа ; мал. авт. — К. : Махаон-Україна, 2004. — 95 с. : ілюстр. — (Всі-всі-всі найулюбленіші книжки).

Старицький М. За двома зайцями : комедія з міщан. побуту / М. Ста-рицький. — К. : Молодь, 1996. — 95 с. — (Бібліотека художніх творів для підлітків та юнацтва «Джерело»).

Франко І. Захар Беркут : образ громад. життя Карпат. Русі в ХІІІ ст. / І. Франко ; ілюстр. В. Литвиненка. — К. : Велес, 2007. — 239 с. : ілюстр. — (Класика української літератури).

Шевченко Т. Назар Стодоля : драма та поетич. твори / Т. Шевченко ; худож. В. Цах. — К. : Вадим Карпенко, 2005. — 100 с. : ілюстр. — (Місто пригод).


Додаток 3


Хай живуть зайчики!

Сценарій літературного ранку

для читачів-учнів 1-4 класів


Дійові особи: Бібліотекар, Батько (Іван Андрусяк), Стефа, Ліза, Дибайленя.

Батько сидить за комп’ютером.

Бібліотекар: Добрий день, діточки! Сьогодні ми познайомимося із дуже-дуже дорослим дядечком. Він боїться лише висоти і стоматологів, знає, хто такі Дибайли (а також про їх велику Таємницю), і він може перевиховати Чакалку, а ще пише серйозні вірші… такі вірші, які розуміють геть усі діти — від двох до дванадцяти років! А ще у нього є донечки — старша Ліза і менша Стефа…

Виходять Ліза, Стефа.

Батько: Ох, ця робота! Не втечеш від неї! Біжить за мною аж до метра, ловить за ремінь сумки: «Ой, куди ж ти, Іване! На кого ж ти мене покидаєш? Хто мене усю переробить? Вернися, Іване!»

Стефа: Тату, тату! Пограйся з нами!

Батько: Та ніколи у житті! Нізащо в світі! Щоб я оце вставав із-за ком-п’ютера та виконував якісь дитячі забаганки… Не діждетесь!

Стефа: Нам нудно і сумно.

Ліза: Ця малявка Стефа ось-ось заплаче…

Стефа: Я??? Та я ж сміхотунчик! А ти, Лізко, страшно доросла!

Батько: Цить! Розлякаєте мені і Дибайлів, і Зайчиків.

Ліза і Стефа: Кого?

Батько: А ось… (Згинає середній та вказівний палець, як ніжки, ставить їх на стіл). Привіт! Я Тато-Дибайло! А ви хто?

Ліза: А я … Мама-Дибайло!

Стефа: А я… найменше Дибайленя! Тату! А де ж тоді Зайчики?

Батько: (перевертає пальці, як вушка). Ось і Зайчик! Але там, де Зайчик, має бути і Вовк! (Кладе руку на стіл долонею вниз). А зараз буде Казка…

Стефа і Ліза зображують Зайчиків, Батько — Вовка.

Зайчик Ліза: Нипає, нипає

Вовчик по кущах.

Глипає, глипає

Вовчик на Зайчат.

А Зайчата до Вовчиська

Підбігають близько-близько

Й весело кричать:

Зайчик Стефа: Вовчику, Вовчику,

Не ходи у ліс.

Вовчику, Вовчику,

В лісі слизько скрізь.

Розігнався, розвернувся,

На травичці послизнувся

І об Дуба трісь!

Виходить Дибайленя.

Зайчик Ліза: Ой! Дибайленя! Ховаймося! Він такий маленький, його шкода лякати!

Зайчик Стефа: Не треба його лякатися, бо він зовсім маленький!

Дибайленя: Ти диви! Зайчики! (Сміється. Зайчики танцюють коло нього і співають).

Зайчики: Жолудів, жолудів,

Три, чотири, п’ять.

Кулями, кулями

З дерева летять.

Недотепі злому Вовку

І на спинку, й на головку

Цінь-бам-бом-бум-гать!

Виходить Вовк.

Зайчики: Ой!!! (Розбігаються).

Вовк: Отак завжди: як мене побачать, то врозтіч! Правда, на те вони і Зай-чики, щоб утікати… Але як уже набридло, що тебе усі бояться! (Зітхає). Правда, пісенька дуже гарна — певно, коли б вони мене не любили, то не склали б таку смішну і милу пісеньку. (Помічає Дибайленя). Привіт! Ти хто?

Дибайленя: Я — найменше Дибайленя! А ти хто?

Вовк: Вовк.

Дибайленя: Сірий?

Вовк: Сірий.

Дибайленя: Страшний?

Вовк: Не знаю… Усі мене чогось бояться.

Дибайленя: А ти вмієш клацати зубами?

Вовк: Умію.

Дибайленя: То поклацай. (Вовк клацає). Ага, страшний. Як Зайчик.

Вовк: А хіба Зайчики страшні?

Дибайленя: Дуже! Я тут із ними так весело страхалося, що просто жах!

Вовк: А зі мною вони не хочуть страхатися. Тікають — і все.

Дибайленя: А ти не клацай зубами.

Вовк: Справді? Не буду. (Присідає). Залазь на мене. Хоча ти Дибайло, але ще мале. Додому тобі шлях неблизький. Підвезу.

Дибайленя (залазить Вовкові на шию): Як у казці — небитий небитого везе.

Вовк: Ні. Щасливий щасливого везе. Я щасливий, що мене нарешті хтось не боїться. (Ідуть. Вибігають Зайчики)

Зайчик Ліза: Зайчики-пузанчики

На капусту ласі —

З’їли два качанчики

І горнятко каші.Зайчик Стефа: А тоді журилися,

Що не було густо.

Каша тільки снилася,

Їлася — капуста. (Сміються).Батько: Оце вам і казочка, а мені, як завжди, бубликів в’язочка.

Дибайленя: А які є ще казки?

Стефа: Про Чакалку!

Ліза: Про те, як ми із Стефою втекли з дому!

Стефа: І про дядька Барбатка!

Ліза: І про дикого кабана, у якого великий хвіст!

Стефа: І ще буде дуже багато казок!

Ліза: І віршів!

Стефа: Бо наш тато — це дуже серйозний письменник Іван Андрусяк!

Ліза:… Який почав писати про дітей — і геть здитинів!

Бібліотекар читає казку Івана Андрусяка
«Коли тато був маленький».3


Стефа (заколисуючи іграшкового зайчика):

Зайчику, спи.

Зайчику мій, цить!

Тато також був маленький…

Бачиш, тато спить.

Світ засина,

Світить у вікно…

Навіть світ наш був маленький,

Теж колись давно.

Очки закрий —

Дрімки на дні, —

І який ти вже великий

Бачитимеш в сні…

Додаток 4Пригоди трьох чоловічків

Літературна гра за повістями-казками
Ено Рауда
«Муфтик, Мохобородько і Півчеревичок»


Обладнання: Ігрове поле, кубик, фішки. Ігрове поле складається із чотирьох однакових за розміром листків, розкреслених на 45 пронумерованих клітинах.

Умови гри: У грі беруть участь 4-8 гравців. Кожен обирає собі сектор ігрового поля (на кожен сектор має бути не більше, аніж 2 гравця). Гравці по черзі кидають гральний кубик і пересувають фішки на стільки кліток, скільки цифр випаде на кубику. Якщо фішка потрапляє на клітинку з питанням, учасники гри повинні відповісти на нього (питання задає бібліотекар). За вірну відповідь надається гравець пересувається на додаткову клітинку вперед, за невірну — посувається на хвилинку назад. Мета гри: рухаючись від старту (старт позначений літерою сектора) у напрямку порядкових номерів клітинок на ігровому полі, якнайшвидше дістатися фінішу.

Питання до гри

Сектор А. «Муфтик, Мохобородько і Півчеревичок» (Книга 1)

2. Який момент зображений на малюнку? (Див.: Рауд Э. Муфта, Полботинка и Моховая Борода / Э. Рауд. — М. : Дет. лит., 1982. — С.9). (Зустріч Муфтика, Мохобородька і Півчеревичка біля ятки з морозивом).

9. Який транспорт мав Муфтик? (Фургон).

13. Як лікував Мохобородько кашель Півчеревичка? (За допомогою чаю з оленячого моху).

Каталог: old -> userfiles
old -> Кафедра теорії і методики викладання гуманітарних дисциплін Затверджую
old -> Українська мова, 5-12 кл
old -> Методичні рекомендації до виконання та захисту для студентів психологічних відділень
old -> Основні течії сучасної ісламської думки. Термінологічний дискурс Проблема правильного використання термінів одна з ключових у світовому ісламознавстві. Якщо для 19 ст
old -> Феномен куклы в традиционной и современной культуре
old -> Реферат Агрессия в подростковом возрасте
old -> Програма навчальної дисципліни історія української культури
old -> Програма навчальної дисципліни історія української культури
old -> Програма з курсу "Історія української культури" для студентів
userfiles -> Інформаційний список Тернопіль – 2010 Інформаційний список літератури «Початкова освіта: навчання та виховання»

Скачати 491.57 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
  1   2   3   4
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка