Кибкало сергій григорович контактна інформаціяСкачати 103.29 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір103.29 Kb.
#19296
КИБКАЛО СЕРГІЙ ГРИГОРОВИЧ

Контактна інформація: українець, народився 17.08.1960 р.; одружений, двоє дітей; проживаю в м. Острог Рівненської області.

Мета: заміщення вакантної посади директора  КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» з метою ефективної його діяльності.

Освіта: вища; 1977-1981 рр. – Полтавський педагогічний інститут ім. В. Г. Короленка, спеціальність «Історія»;

2002 р. – підвищення кваліфікації – Академія керівних кадрів культури і мистецтв (м. Київ) «Проблеми реставрації об’єктів культурної спадщини в світлі законодавства».Досвід роботи: з жовтня 1999 р. – по даний час директор КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога».

1987-1998 рр. – директор Решетниківської середньої школи Полтавської області;

1981-1987 – учитель історії Решетниківської середньої школи Полтавської області.

Професійні навики: Маю досвід керівництва колективом понад 26 років. Вільно володію українською та російською мовами. Працюю з комп’ютером на рівні користувача.

Особисті якості: Комунікабельність, відповідальність, порядність, врівноваженість, пунктуальність.

ЗВІТ

директора КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога»

Рівненської обласної ради

за період роботи по контракту (квітень 2012 – березень 2015 рр.)
До складу КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога» станом на 1 березня 2015 р. входить 11 пам’яток архітектури та історії, розміщених на 9-ти окремо розташованих ділянках. З них 9 – національного і 2 – місцевого значення. 4 пам’ятки – музеєфіковані; на їх основі працюють три музеї і постійна виставка (краєзнавчий музей з історичним та художнім відділами, Музей книги та друкарства, Літературно-меморіальний музей М. Островського в с. Вілія та постійна нумізматична виставка). 4 пам’ятки використовуються для екскурсійних оглядів, 3 пам’ятки – культові споруди передані в безоплатне користування релігійним громадам на основі орендних договорів із заповідником.

За період дії контракту виготовлено технічні паспорти на 9 пам’яток і 2 господарські будівлі; виготовлено і зареєстровано в органах юстиції державні акти на право користування по 5-ти земельних ділянках; акти на 4 земельні ділянки знаходяться в стадії виготовлення.

Наявна проектно-кошторисна документація (Інституту «Укрзахід-проектреставрація», м. Львів) на ремонтно-реставраційні роботи 4-х пам’яток національного значення (Вежа Мурована, Луцька вежа, Кругла вежа, Успенський костел). Крім того, в 2013 р. на замовлення заповідника Рівненською філією «НДІ проектреконструкція» проведено обстеження з оцінкою технічного стану і пропозиціями подальшого використання пам’ятки місцевого значення – будинку Шейненберга (приміщення фондосховища і нумізматичної виставки). В 2014 р. комісією заповідника проведено технічний моніторинг стану всіх пам’яток в складі заповідника.

В 2012-2014 рр. здійснена реекспозиція 2-х музеїв (краєзнавчого з історичним та художнім відділами) і постійної нумізматичної виставки, при цьому, Музей книги та друкарства відновив свою роботу після тривалої перерви з 2007 р. Силами працівників заповідника за рахунок власних надходжень було здійснено ремонт інтер’єрів Музею книги та друкарства, краєзнавчого музею, шести фондосховищ. За спецкошти заповідника виготовлено нове експозиційне обладнання, що уможливило збільшення кількості експонованих музейних предметів, покращило умови їх зберігання та огляду відвідувачами. Це дало змогу покращити, а в 2014 р. зберегти основні показники роботи заповідника щодо укомплектування музейних фондів, кількості відвідувачів, екскурсій та екскурсантів, виставкових проектів і платних послуг (аналіз статистичних даних 2012-2014 рр. додається на окремому аркуші).

В 2012 р. було розроблено нову редакцію Статуту заповідника, яка була затверджена Рівненською обласною радою і вступила в дію з 1 січня 2013 р.

За останні роки активізувалася дослідницька і просвітницька діяльність заповідника. Традиційними вже стали щорічні наукові конференції («Острозькі краєзнавчі читання», «Волинська книга: історія, дослідження, колекціонування», «Історія музейництва, пам’яткоохоронної справи, краєзнавства і туризму в Острозі та на Волині», видання однойменних наукових збірників за їх матеріалами; так в 2012-14 рр. видано 4 наукові збірники. Це ж стосується участі наукових працівників в інших видавничих проектах, ряд з яких (енциклопедія «Острозька академія», колективна монографія «Новомалин», ілюстрована книга «Історія Острога в легендах») стали лауреатами конкурсу «Краща книга Рівненщини».

Заповідник є організаторм і співорганізатором проведення археологічних та історико-етнографічних експедицій, з яких найбільше наукове значення мала міжнародна археологічна експедиція заповідника спільно з Інститутом археології Жешувського університету (Польща) в с. Новомалин Острозького району. Увагу громадськості привернули музейні свята «Замкові гостини», нічні екскурсії «Легенди Острозького замку», спільний з обласною філармонією проект «Музика в Острозькому замку». Резонансною подією 2014 р. стало проведення на базі заповідника міжнародних заходів з нагоди 500-річчя перемоги князя Острозького над Москвою під Оршею. Активізувалися міжмузейний та міжобласний обмін виставками і колекціями, залучення до експонування приватних збірок. Війна на Сході перервала розпочатий перспективний проект обміну виставками та організації спільних виставок з Донецьким художнім музеєм та заповідником м. Святогірськ Донецької області.

В 2012 р. проведена звірка музейного фонду заповідника по всіх групах збереження з обліковою документацією. Наприкінці 2014 р. на початку 2015 р. проведено оцифрування всіх інвентарних книг з перенесенням інформації на електронні носії; завершено мікрофільмування музейної облікової документації в Страховому фонді документації. Музеї заповідника та фондосховище забезпечені постами сторожової охорони, охоронною сигналізацією, що централізовано обслуговується Державною службою охорони. Музейні об’єкти, крім Музею книги та друкарства, обладнані пожежною сигналізацією. В краєзнавчому музеї влаштована система відеоспостереження.

В заповіднику нараховується 8 комп’ютерів. Всі музеї заповідника та бухгалтерія підключені до мережі Інтернет, працює сайт заповідника.


Директор С. Г. Кибкало

Аналіз діяльності

КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога»

в 2012-2014 рр.


п/п


Найменування

2012 р.

2013 р.

2014 р.

1.

Кількість експонатів основного фонду

з них надійшло у звітному році67245

810


68073

828


68918

845


2.

Кількість експонатів науково-допоміжного фонду

з них надійшло у звітному році21090

1134


22432

1342


24152

1720


3.

Кошти, витрачені на придбання музейних предметів (грн.)

3147,7

24244,0

23408,5

4.

Кількість експонованих експонатів основного фонду

5428

5133

5730

5.

Кількість відвідувачів (тис.)

в т.ч. учнів та студентів38,1

26,5


39,7

27,6


40,3

27,9


6.

Кількість відвідувачів (тис.), обслуговано екскурсіями

в т.ч. учнів та студентів21,1

15,8


21,7

16,2


21,9

16,4


7.

Кількість екскурсій

923

929

933

8.

Кількість організованих виставок

39

39

39

9.

Кількість наукових видань та публікацій

62

63

63

10.

Кількість працівників всього

в т.ч. наукових працівників55

11


57

11


56

11


11.

Кількість наукових працівників з вищою освітою

в т. ч. із спеціальною освітою10

9


10

9


10

9


12.

Надано платних послуг (тис. грн.)

164,5

170,2

173,0

ПРОГРАМА РОЗВИТКУ

КЗ «Державний історико-культурний заповідник м. Острога»
Своїм завданням на посаді директора заповідника вбачаю створення умов для успішного здійснення своїх статутних завдань з охорони і збереження об’єктів культурної спадщини, пов’язаних з ними територій та рухомих предметів, творів монументального, образотворчого, декоративно-прикладного мистецтва, а також проведення науково-дослідної, науково-методичної, інформаційної та культурно-освітньої роботи з метою популяризації культурної спадщини, перш за все пов’язаної з добою князів Острозьких і Острозької слов’яно-греко-латинської академії. Вважаю, що цьому сприятиме підготовка і відзначення в 2016 р. 100-річчя історичного музею в Острозі і 35-річчя створення на його основі історико-культурного заповідника.

В найближчі рік-півтора належить завершити вирішення організаційно-правових питань розвитку заповідника:

– завершити виготовлення державних актів на право власності на земельні ділянки;

– виготовити документацію на право власності по об’єктах заповідника;

– привести у відповідність охоронні договори з релігійними громадами та пам’ятки, які передані їм у користування;

– виготовити паспорти на пам’ятки архітектури національного значення в складі заповідника, що дасть можливість на їх основі укласти охоронні договори з центральним органом управління з охорони історико-культурної спадщини.

Щодо реставрації пам’яток архітектури в складі заповідника, першочерговим завданням вбачаю:

– оновлення проектно-кошторисної документації на пам’ятки архітектури національного значення – Луцьку вежу (Музей книги), Вежу Муровану (краєзнавчий музей), Круглу (Нову) вежу, виготовленої в 2006 р., без чого неможливо залучення як бюджетних коштів, так і добродійних пожертв і грантів на ці цілі;

– провести невідкладні аварійно-рятувальні роботи по пам’ятці архітектури національного значення Печі поч. ХVІІ ст. в с. Межиріч;

– виготовити проектно-кошторисну документацію на пам’ятку архітектури місцевого значення будинку Шейненберга (фондосховище і постійно діюча нумізматична виставка);

– в співпраці з релігійними громадами із залученням їх коштів і добродійних пожертв провести ремонтно-реставраційні роботи культових споруд – пам’яток архітектури, переданих їм в безоплатне користування;

– до ювілею заповідника господарським способом за рахунок власних надходжень провести ремонтні роботи експозиційних та виставкових залів, фондосховищ та службових приміщень.

Підготувати музейну мережу заповідника, оновити виставкові зали та експозиції до ювілейних заходів 2016 р.; перепланувати постійну нумізматичну виставку.

По питанню обліку, збереження, реставрації та охорони музейних фондів першочерговим вважаю:

– розширення площ існуючих фондосховищ за рахунок пристосування, ремонту та обладнання наявних господарських приміщень;

– продовження роботи з цифрової фотофіксації та створення електронної версії облікової документації та цінних музейних предметів;

– забезпечення устаткуванням і матеріалами повноцінної роботи реставраційної майстерні по паперу;

– обладнання системами відеоспостереження приміщень Музею книги та друкарства, фондосховища та нумізматичної виставки.

Планую активізувати наукові дослідження колективу заповідника з проблем історії та культурної спадщини м. Острога, інших населених пунктів регіону (археологічні та історико-етнографічні експедиції, записи усної історії, робота в архівах та книгосховищах, комплектування на цій основі музейних колекцій). Заповідник організовуватиме наукові конференції: «Острозькі краєзнавчі читання», «Волинська книга: історія, дослідження, функціонування», «Історія музейництва і пам’яткоохоронної справи», видаватиме наукові збірники за їх матеріалами. Плануються видання путівників по історико-культурному заповіднику та його окремих музеях, каталогів за основними колекціями заповідника, листівок, буклетів, календариків для масового відвідувача.

Серед першочергових завдань заповідника — підвищення рівня і якості його роботи, широке використання потенціалу заповідника у розвитку туризму. Планується збільшити кількість музейних відвідувачів шляхом розширення географії областей, звідки прибувають екскурсійні групи, укладання прямих договорів з туристичними фірмами у різних регіонах, широкого інформування про заповідник та його музеї у засобах масової інформації і безпосередньо в трудових колективах і навчальних закладах, залучення екскурсійних груп іноземних туристів, в тому числі шляхом безпосереднього співробітництва з містами-побратимами м. Острога за кордоном, підготовки екскурсоводів для ведення екскурсій іноземними мовами.

На постійній основі впровадити такі форми роботи з населенням і надання йому платних послуг: нічні екскурсії, музичні та танцювальні вечори, весільну та іншу обрядовість, організація фестивалів, рицарських турнірів, виставок-продажів робіт народних майстрів та самодіяльних художників, реалізація сувенірної продукції.

Реалізація даної програми забезпечить належне збереження відповідно до сучасних умов пам’яток історії сучасного Острога, їх музеєфікації і відкриття для туристичного показу; розширення музейної мережі заповідника, розширення тематики музейних експозицій, виставок, збільшення музейних предметів для показу; належний облік і збереження предметів музейного фонду, їх реставрацію, зростання кількості їх якісного складу; активізація науково-дослідницької і видавничої діяльності; збільшення обсягу асортименту і якості платних послуг.С. Г. Кибкало

Скачати 103.29 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка