Життя яскраве… Ти його творець!



Скачати 356.53 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір356.53 Kb.
#24910
Перший урок

Тема: Життя яскраве… Ти його творець!

(Урок-екскурсія у місто Юних Майстрів)



Мета: розвивати творчі здібності дітей, інтерес до навчальної діяльності; виявляти і підтримувати талановитих та обдарованих дітей; створювати мови для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку; стимулювати пізнавальні інтереси, творчість учнів готувати до самостійного життя; виховувати почуття прекрасного, любов до рідного краю, доброзичливість.

Обладнання: Малюнки «Світ очима дітей», фотовиставка «Літо – 2013», слайди «Барви України», книжки-саморобки, виставка творчих робіт учнів «Світ талантів – цвіт нації», медалі «Диво-дитина», репродукції картин Катерини Білокур, портрети видатних українців, магнітофон.

ДЕВІЗ УРОКУ:

Зумій і ти чогось навчитися,

Щоб творчо у житті трудитися!

Хід уроку

1. Емоційне налаштування на урок

Учитель.

От і знову дзвоник лунає, мелодійно і срібно звучить. Він до класу дітей закликає, щоб успішно вас знову вчить. Підросли ви усі і зміцніли, і цікаво очі горять. Вам бажаю здоров’я і сили, щоб багато нового пізнать! Сьогодні двері всіх шкіл України відкриті для дітей. Вас, мої дорогі, чекає захоплююча подорож у Країну Знань. Тепер ви третьокласники. Попереду – труднощі й перемоги, невдачі й успіхи. І я точно знаю, що ви все зможете,адже …(учні пригадують девіз класу)

У нас немає ти, у нас немає я, ми єдиний клас, ми одна сім’я!

ГРА «КОМПЛІМЕНТ»

Підніміть руки ті, хто гадає, що він усе знає…(Я знала, що ви розумники)

Посміхніться ті,хто вважає, що він щасливий…(Бачу, як сяють ваші оченята)

Поплескайте в долоні ті, хто має бантики…(Які ж ви гарні, дівчатка)

Тупніть ніжкою ті, хто добре відпочив улітку…(Які ви засмаглі, змужнілі)

Встаньте ті, хто сьогодні поспішав до школи, бо дуже скучив за однокласниками…(Ви справжні друзі)

ГРА «ПЕРЕДАЙ ПО КОЛУ УСМІШКУ»

Візьміться за руки. Погляньте один одному у вічі, посміхніться,передайте частинку свого гарного настрою іншому. Від ваших посмішок стало затишніше і світліше у класі.

Якщо у вас гарний настрій, візьміть квітки і прикріпіть на дошку, а якщо поганий – то хмаринки.



2. Мотивація навчальної діяльності

ВПРАВА «ОЧІКУВАННЯ»

- Що очікуєте від уроку?

- Як гадаєте, для чого на дошці ви виставили свої квітки, хмаринки?

- Чи досить їх, щоб створити картину?

- Доповнимо її?

-А що для цього треба зробити?

- Так, працювати, але не просто працювати, а працювати творчо.

- Що означає «працювати творчо»?

- Намалюйте сонечко. Ось погляньте, у всіх воно різне. У когось – це просто

коло з прямими промінцями, а у когось – промінці хвилясті, або схожі на пелюстки соняшника. А моє сонечко закрило від задоволення очі і щиро посміхається, бо ви повернулись у рідний клас!

- Хто попрацював творчо?

-А тепер складіть речення із словом «осінь».

- Яке речення вам подобається більше? Чому?

- Так, бо хтось підійшов до справи творчо! Можна звести стіни, дах, і дім готовий. А можна вікна оздобити, двері, дах зробити незвичної форми й пофарбувати його веселково.

(Показую на дошці аплікації). Яка краса!

- Кожна людина може творити, треба тільки цього дуже хотіти. Ось ви прокинулись вранці і вирішили зробити мамі бутерброд. Вова взяв шматочок

хліба, поклав зверху ковбаски, сиру та й поніс його мамі. А Оленка не просто

поклала ковбаску, вирізала її у формі сердечка, з сиру зробила очі й посмішку, а збоку ще поклала петрушку. Подивилась мама на дітей і сказала:

- Які ж ви у мене молодці! А ти, Оленко, справжня господиня!

- Ви згодні? Чому?

- Скажіть, а до чого це я все веду? (Відповіді учнів)

- Так, я закликаю вас підходити до будь-якої справи творчо. Не поспішай, поміркуй, а потім роби! Сьогодні у вас буде можливість показати, які ви творчі й працьовиті!

- Сьогодні, я вам пропоную екскурсію у місто Юних Майстрів. Якими ви хочете бачити себе під час екскурсії?

(Ерудованими, кмітливими, скромними, красивими,уважними, розумними, старанними,ініціативними, яскравими!)

- Отже, вирушаймо!



3. Екскурсія до міста юних майстрів

- Щоб потрапити до міста Юних Майстрів, необхідно налаштуватися на роботу, тож будьте уважні, відповідайте швидко й точно!

(Демонструю слайди «Барви України»)

Вправа «МОЗКОВИЙ ШТУРМ»

Ми живемо на …..

Столиця України - …..

Наш прапор - …..

Наше село називається …..

1вересня …..

Указом Президента України 2013 рік оголошено…..(РОКОМ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ)

-У місті Юних Майстрів творча атмосфера. Хто туди потрапляє, той і сам намагається творити щось незвичне, прекрасне. І всі в цьому місті дотримуються таких ПРАВИЛ:

Будьте дослідниками!

Робіть відкриття!

Висувайте якомога більше ідей!

Дайте працю уяві, фантазії, творчості!

Прагніть до усього прекрасного!

- Коли йдеться про схильність до творчості,ми згадуємо про письменників, поетів, художників, музикантів, особистостей, які в чомусь себе виявили.

Завітаємо в МУЗЕЙ УМІЛЬЦІВ

ВПРАВА «НЕЗАКІНЧЕНЕ РЕЧЕННЯ»

- Автор картини «Богданівські яблука» - ….(Катерина Білокур)

- Автор опери «Коза-дереза» - …..(Микола Лисенко)

- Автор вірша «Вишеньки-черешеньки» - …..(Леся Українка)

- Автор ось цих вишиванок - …..(Шевчук Галина Михайлівна, бабуся нашої Насті)

- Хто змайстрував ці речі ( стілець, годівничка, скринька)?......(Шаповалов Анатолій Миколайович, тато нашого Микити)

- Але схильність до творчості цим не обмежується. Творчість властива кожному з нас. Будь-яку справу можна робити творчо. Жити творчим життям – означає бути в безперервному пошуку.

ПОЕТИЧНА СТУДІЯ (ХВИЛИНКА ФАНТАЗІЇ)

До тебе приїхав ровесник з-за кордону. Що розповіси йому про свою країну, село, школу?

Уяви себе кореспондентом газети «Промінь». Що б ти написав про відпочинок у пришкільному таборі «Бригантина»?

Склади букет із найважливіших для тебе слів.

Зателефонуй Міністру освіти і науки і повідом, що б ти хотів вивчати у школі?

Якби ти був президентом, що б зробив для рідного села?

Склади вірш за поданим початком:

Влітку я відпочивав, ……засмагав,……збирав,……малював.

Станьте авторами вірша-поради:

У житті не байдикуй, а багато ти… ( працюй ).

Розумом ти не хвались, а знаннями …(поділись).

Вкрасти – значить нагрішити. Люди, так не можна …(жити).

Хліб й до хліба зароби і не матимеш…(біди).

Усім, хто просить – допомагай і носа вгору не …(задирай).

Якщо будеш ти читати, то багато будеш…(знати).

Отже, друже, не вагайся, в школі добре ти …(навчайся).

А коли вже підростеш, країні користь…(принесеш).

ПАРК ДИТЯЧОЇ ПОСМІШКИ

Конкурс скоро мовників

СУМ: В ямі не спиться вусатому сому, сому вусатому сумно самому.

ЗЛІСТЬ: Бурі бобри брід перебрели.

РАДІСТЬ: От Кіндрат, так Кіндрат! Зуб зламав об шоколад!

Гумористична хвилинка (веселий випадок на літніх канікулах)

АКТОРСЬКА МАЙСТЕРНЯ

Декламування улюбленого вірша.

Робота в парах (діалог «Зустріч у школі після літніх канікул)

Групова робота (інсценізація казки на вибір учнів)

Прочитати прислів’я «Хочеш їсти калачі – не сиди на печі» (швидко, повчально, поважно, байдуже,сердито, войовниче).

ГАЛЯВИНА МРІЙ «На пеньок сідай і розповідай»

Місце, де я почуваю себе щасливим.

Моє хобі (реклама)

ДИТЯЧИЙ МАЙДАНЧИК (Фізкультхвилинка під музичний супровід).

ВИСТАВКА ПОРОБОК ТА ТВОРЧИХ РОБІТ УЧНІВ

«СВІТ ТАЛАНТІВ – ЦВІТ НАЦІЇ»

(Дитячі малюнки, книжки-саморобки, вироби з тіста, сувеніри, овочеві натюрморти, фотоальбоми «Літо – 2013», доробки з природного матеріалу). Захист робіт.

МІНІ – КОНЦЕРТ «РОМАШКА» (пісенний)

Зриваючи пелюстку ромашки, учні співають українську народну пісню, пісню про школу, пісню про Україну, пісню про маму, сучасну пісню та улюблену пісню.

ФЕСТИВАЛЬ ТАНЦЮ «ЗОЛОТЕ КОЛО»

Звучить музика, танцюють всі, хто стоїть у колі, передаючи віночок з рук у руки.

ІГРОТЕКА «ВЕСЕЛКА ДРУЖБИ»

Вправа «Ланцюжок слів»

Школярики-школярі, такі творчі, хоч малі.

І на кожну пору в нас словниковий є запас.

(Осінь: дощ, перелітні птахи, урожай, жовте листя і т. д.)



Вправа «сенкан»

Осінь.


Золота, плаксива,сумна.

Підкралася, роздягає, плаче.

Осінь завітала в Сухий Єланець.

Пора року.

ГРА «ЗРОБІТЬ ВІДКРИТТЯ»

Групова робота (Що на що схоже?) Хвоя схожа на щітку, голку.

Урок схожий на ….(концерт, телепередачу, казку)

М’яч схожий на …(глобус, кулю, колобок)

ГРА «ВИНАХІДНИКИ» Вийти за межі звичайного застосування пластикової пляшки і вигадати щось незвичне ( ваза, годівничка, пенал).

ТОРБИНКА ЗАГАДОК

Відгадати, що за предмет у скриньці, ставлячи різноманітні запитання про нього.

- Який предмет на смак, колір? Якої форми? Яке має призначення?

Не можна ставити прямих запитань типу «Це пенал?»

(У скриньці лежить книга).

4.ПІДСУМОК. РЕФЛЕКСІЯ

– Добігла до кінця наша фантастична екскурсія до міста Юних Майстрів. Скільки цікавого, нового, красивого ви принесли у це місто.(Оцінювання)

Тому сьогодні ви заслужили медалі «ДИВО – ДИТИНА» (Вручення)

– Яким був наш урок?

– До чого він спонукав? (Працювати творчо)

– Якщо вам було цікаво – візьміть у руки сонечко і виставте на малюнку.

Якщо вам було весело – то візьміть метелики, хай кружляють над квітам . Якщо ви почули щось нове – візьміть дерева, хай зростають. А якщо вам було важко – хай поллється дощик з хмарки, напоїть землю, виростуть дерева, достигнуть фрукти, ви їх скуштуєте, наберетесь сил, і вам стане легше!

Погляньте, який гарний вийшов пейзаж! Це тому, що ви творчо працювали.

Сьогодні Україні потрібні працьовиті руки, розумні голови, дбайливі господарі, високодуховні громадяни, які сповнені бажанням зробити багатими і щасливими себе, своїх рідних, а отже, і свою державу. Ви, діти, здатні творити дива. Які прекрасні роботи, малюнки, альбоми ви принесли на виставку! Тож хай у вас не згасне вогник творчості! Я вам бажаю натхнення творити! І щоб енергії вам не згасити! Життя яскраве… І ми в нім творці! А ви сьогодні усі молодці.

Тема: В кожній людині є сонце. Тільки дайте йому світити

Мета:

- виховувати в учнів естетичні смаки, любов до прекрасного, традицій свого народу, повагу до його культурної і духовної спадщини;

- формувати ціннісне ставлення особистості до себе, до суспільства і держави; почуття патріотизму, національної самосвідомості, активну життєву позицію;

- розвивати комунікативні навички, творчі здібності учнів.



Обладнання: мультимедійна дошка, виставка дитячих робіт і вишивок, «квітки мрій» (паперові квіти для кожного учня), вислови видатних людей.

Вислови видатних людей:

«Талант – це віра в себе, у свою силу».



Максим Горький

«Талант – це розвиток природних здібностей».



Оноре де Бальзак

«Коли поєднуються любов і майстерність, слід чекати шедевру».



Мікеланженло

Тип уроку: креатин-кафе (протягом уроку учні сидять за столиками)

ХІД УРОКУ

Інсценізація «Легенди про пісню»

Легенда про українську пісню

Якось Господь Бог вирішив наділити дітей світу талантами. Французи вибрали елегантність i красу, угорці – любов до господарювання, німці – дисципліну i порядок, росіяни – владність, поляки – здатність до торгівлі, італійці одержали хист до музики... Обдарувавши всіх, підвівся Господь Бог зі святого трону i раптом побачив у куточку дівчину. Вона була боса, одягнута у вишиванку, руса коса переплетена синьою стрічкою, на голові мала вінок із червоної калини.

– Хто ти? Чого плачеш? – запитав Господь.

– Я – Україна, а плачу, бо стогне моя земля від пролитої крові й пожеж. Сини

мої на чужині, на чужій роботі, вороги знущаються з удів та сиріт, у своїй хаті немає правди й волі.

– Чого ж ти не підійшла до мене раніше? Я всі таланти роздав. Як же допомогти тобі?

Дівчина хотіла вже йти, та Господь Бог, піднявши правицю, зупинив її.

– Є у мене неоціненний дар, який уславить тебе на цілий світ. Це – пісня. Узяла дівчина-Україна дарунок i міцно притиснула його до серця. Поклонилася низенько Всевишньому i з ясним обличчям i вірою понесла пісню в народ.

З тих пір і дивує весь світ українська народна пісня.

Усі виконують пісню К. Бужинської «Як у нас на Україні»



1-й ведучий: Талант співати і талант творити,

Це для людини – божий дар!

Талант безмежно світ любити

Й життєвий витримать удар...



2 -й ведучий:

Комусь дається він відразу,

Не треба й ритися в собі.

Із розумом й красою разом,

Комусь – у довгій боротьбі.

1-й ведучий:

Але з талантом світло жити,

І легко по землі іти.

Талант нічим не замінити

Без болю і без гіркоти.

Учитель:

Так, звичайно, всі люди від Бога наділені талантом. Але будь-який талант, будь-які здібності мертві, якщо вони не мають розвитку. Їх необхідно розвивати, плекати, доносити до інших. Тому, з метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти Президентом України Віктором Федоровичем Януковичем було видано Указ про проголошення 2013 року – Роком дитячої творчості.



Учитель:

Сьогодні ми поговоримо про нас самих. Адже кожен з нас має Божу іскру в серці.



Вправа «Мікрофон»

Учитель: Продовжіть фразу «Здібності – це…» (висловлювання учнів) (Музика )

2-й ведучий:

Талант – це здібності природні,

Обдарування, справжній хист.

1-й ведучий:

І є в тобі обдарування,

Вони у кожного з нас є.

Лише потрібне намагання

Знайти в своїй душі своє.

Ну, щось таке, що серцю миле,

Що ти робив би день і ніч.

І був від цього ти на крилах,

Й завжди б летів зорі навстріч.

Учитель: Сьогодні ми спробуємо створити – «квітку вашої мрії». Зараз у центрі квітки запишіть свою заповітну мрію. А протягом уроку на пелюстках

вкажіть, що треба для того, щоб ця мрія здійснилася? (Музика)



Вчитель: Серед нас є талановиті діти, які протягом багатьох років ідуть до своєї мрії. У свої 17 років Бортник Олександр 2-кратний чемпіон Європи, 17-кратний чемпіон України з шахів, володар безлічі кубків, дипломів, медалей.

1 - й ведучий:

– Цікаво, коли і як батьки помітили особливий хист свого сина до гри в шахи? ( розповідь батька – Бортника М. М.), (музика)



2-й ведучий:

Талант – це здатність те робити,

Чому тебе ніхто не вчив.

Талант, як сонце щиро світить,

Лише в собі б його відкрив.

Якщо відкриєш дар у собі,

Його відразу розвивай.

Не жди, що прийде манна з неба,

І від безділля не страждай.

Учитель:

Ці слова стали девізом Рябець Вікторії. Вона встигає скрізь: навчатися, малювати, танцювати, вишивати. І навіть майстерно володіє слюсарним інструментом. Та ще й допомагає мамі доглядати маленького братика!



1 - й ведучий:

- Давайте запитаємо, що для Вікторії означає відпочинок?

Ввідповідь Вікторії)

Учитель:

Сьогодні Віка проведе для вас майстер-клас з образотворчого мистецтва.

(Створення колажу із малюнків), (музика)

2 - й ведучий:

Учись, працюй, трудися в поті,

Щоб дар, талант свій зберегти.

Це може бути що завгодно:

Малюнок, пісня чи шиття.

Те, що для серденька природно,

На що поклав би ти життя.

Ти можеш гарно танцювати,

А чи ростити десь сади,

Плести гачком, вірші складати,

Але без діла не сиди.

Учитель:

Ще в 9 років Задера Вікторія, Задера Дмитро і Добровський Ярослав зрозуміли, що їхнє призвання – народний танець. З тих пір вони – учасники танцювального колективу «Зорецвіт», відомого далеко за межами області, під керівництвом Крижановського В. П.



Учитель:

А сучасні танці заполонили душі Стерпул Наталки, Муштай Вікторії, Рябець Вікторії іще в 1 класі! У 6 років вони почали вивчати основи сучасного танцю в колективі «Імпресія» під керівництвом Годунової К. Ю.



1 - й ведучий:

– Дізнаймося, що для них означає танець?

(Виконують сучасний танок), (музика)

2-й ведучий:

Ти щогодини будь в роботі,

Щоб краще вміти і змогти.

Тоді талант розквітне щиро

І будеш ти на висоті.

З собою будеш жити в мирі,

Все буде добре у житті.

Учитель:

«Хрестик за хрестиком на полотні

Дивні лягають узори…»

На наше свято ми запросили справжніх майстринь народної вишивки – вчителя трудового навчання Чеботарьову Р. М., її доньку Світлану та її онучку Катерину.



1 - й ведучий:

– Раїсо Миколаївно, скажіть будь-ласка, вишивка – це традиція вашого роду?

(розповідь Раїси Миколаївни)

2 - й ведучий (звертаючись до 1 ведучого):

- Як Раїса Миколаївна на уроках зацікавлює хлопців цим ремеслом?

(Вислови дітей, демонстрація робіт), (музика)

1 - й ведучий:

«З хлібом у нас зустрічають гостей,

Хліб на столі зацвіте в короваї.

І кращих немає на світі вістей, ніж –

Хліб уродився у рідному краї!»

(музика, вручення короваю гостям на вишитому рушнику)



Вчителі :

Дорогі діти, хочете добре знати себе – пробуйте свої сили в різних видах діяльності. Не втрачайте можливості навчитися нової корисної справи. І щоб ви не робили, чим би ви не займалися в житті – пам`ятайте: чим різнобічніша діяльність, тим повніше розвиваються ваші обдарування і здібності, тим більше розвиваються ваші таланти, тим точніше ви можете відповісти на запитання: «Де моє покликання?».

Настав момент створення «клумби моєї мрії».

(Учні озвучують записи на квітках та створюють «клумбу»)

Звучить пісня Т. Петриненка «Україна».

Тема: Людина може все

Мета: створити умови для демонстрації своїх захоплень; обговорити поняття «здібність», «талант»; збагнути психологічний аспект цієї проблеми. Обладнання: виставка творчих робіт учнів, портрети талановитих людей, іблійні притчі, притча В. Сухомлинського «Який слід повинна залишити юдина на Землі»

ХІД УРОКУ

Не закопуйте Божі таланти,

А плекайте їх, наче дитя.

І шліфуйте їх, мов діаманти,

Щоб сіяли вам ціле життя.

І. Вступне слово вчителя

Указ Президента України №756/2012 “Про проведення в 2013 році в Україні Року дитячої творчості”

“З метою сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих та обдарованих дітей, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розбудови системи позашкільної освіти п о с т а н о в л я ю:

Провести у 2013 році в Україні Рік дитячої творчості” Президент України Віктор Янукович 28 грудня 2012 року

Людина, як зірка, народжується серед туманності, у нескінченності спалахує й падає в нескінченність. Як зірка, вона народжується, щоб світлішим став Всесвіт.

Талант! Упродовж багатьох сторіч людина шукає відповіді на запитання:

що таке талант? Яку людину можна назвати талановитою? Чи всі талановиті?

Сьогодні ми поговоримо і про здібності, і про талант, і про їх взаємозв'язок. Та на початку з’ясуємо психологічний аспект цієї проблеми, про який розповість психолог (називає).

ІІ. Слово психолога.

Здатність мислити і творити – дуже цінний дар, який кожна людина отримує при народженні.

Поняття, які означають рівень обдарованості:

1. Якщо досягнення у якійсь галузі даються людині легше, ніж іншим, ми називаємо таку людину здібною. 2. Про ту людину, чий дар явно перевищує здібності більшості людей, кажуть обдарована.

3. Якщо цей дар підкріплений значними результатами, перед нами – талант. 4. І, нарешті, людина, справи, ідеї та твори якої відкрили нові горизонти в якій-небудь галузі, вважається генієм.

Учитель. Різниця між генієм та звичайними людьми відчувалася людьми завжди. Давні люди, приміром, пояснювали існування неабияких здібностей

божественним, неземним походженням або втручанням. Обдарована особистість, на думку древніх, це – щасливий обранець богів. Саме слово «геній» у римській міфології означало – дух-заступник, добрий, інколи лихий дух.

Корінь слова «обдарованість» – «дар», а це те, що не зароблено, а вже отримано, наділено природою. Чи так є насправді, чи талант є спадковою якістю, хто зна...

Учені стверджують, що обдарованість є вродженою. Але велику, якщо не головну, роль відіграє таке поєднання: (розумні та розуміючі батьки, талановиті вчителі, енергійні творчі однолітки (середовище), а також наполеглива праця, уміння правильно визначити мету й досягти її). Люди навчилися більш-менш точно передбачати рух планет, зміни погоди, курси валют, рух продажу товарів на ринку. Однак найважчим виявилося прогнозувати розвиток окремої людини. Чи можна заздалегідь передбачити чиюсь обдарованість, угадати майбутні досягнення людини? (Міркування дітей)

На думку про незвичайний дар наводять дуже ранні та яскраві вияви здібностей В. Моцарта, Ф. Шуберта, М. Мусоргського, В. Гюго та ін. Трапляється й таке, що люди, які не виявляли ніяких здібностей у дитинстві, іноді їх називали і нездарами, досягали у дорослому житті видатних успіхів. Приміром, Альберт Ейнштейн у школі вважався, якщо сказати сучасною мовою – учнем із початковим рівнем навчальних досягнень. А геніального російського співака Федора Шаляпіна не прийняли в юні роки до церковного хору.

Спробуємо визначити ознаки обдарованості:

1. Допитливість.

2. Прагнення до пізнання, дослідження.

3. Оригінальність мислення.

4. Схильність до нестандартних асоціацій.

5. Висока концентрація уваги.

6. Феноменальна пам'ять.

7. Широта інтересів.

8. Прагнення до лідерства.

9. Любов до змагання (інтелектуального).

10. Почуття гумору.

ІІІ. Визначення сутності людини.

Послухайте, будь ласка, легенду про сутність людини.

«Боги, створюючи світ, замислилися: де заховати від людини її найголовнішу таємницю: у глибокій печері, на дні океану або на небі, серед зірок? Але рано чи пізно люди потраплять туди. І нарешті вирішили сховати таємницю у середині самих людей. Адже у себе людина не здогадається зазирнути».



Учитель. Багато у чому боги мали рацію: ми знаємо про себе набагато менше, ніж про довкілля. Та водночас боги помилилися. Що б не вивчала людина, про що б вона не мріяла, за цим завжди стоїть допитливість стосовно себе.

Пам’ятай, що кожен одержує дари Божі, та не кожен їх правильно може використати. Нам відомо багато талановитих людей, слава про них живе у віках.

Т.Г.Шевченко – український пророк.

С.Крушельницька – співачка...

Ці люди розвивали свої таланти, даровані Богом працею невтомною.

Розповідь учня притчі про таланти.

Якось Ісус розмовляв зі своїми учнями про Боже Царство. Щоб вони краще зрозуміли Його науку, Він використав притчу про таланти (тогочасні гроші). Ісус хотів, щоб учні знали, що Господь сподівається від Своїх дітей належного використання дарів і благословінь, які Він дав їм. Ісус сказав, що Боже Царство подібне до чоловіка, який збирався у мандрівку. Пан зібрав своїх рабів і дав їм гроші, щоб вони користувались ними до його повернення.

Одному він дав п’ять талантів, іншому – два таланти, і один талант – третьому. Після того господар поїхав. Раб, який отримав п’ять талантів, за деякий час заробив ще п’ять талантів. Той, що отримав два – зробив так само і заробив ще два таланти. А той, який отримав один, – пішов і викопав у землі ямку та й закопав там талант, який дав йому господар.

Одного дня господар після довгої відсутності, повернувся додому. Він зібрав своїх рабів, щоб дізнатися, що вони зробили з грішми, які він дав їм. Раб, який отримав 5 талантів, приніс ще п’ять, які заробив. “Пане, – сказав він, – ти передав мені п’ять талантів. Глянь! Я заробив ще п’ять для тебе”. На

це господар сказав: “Ти добре зробив, добрий і чесний рабе! Ти чесно скористався своїми талантами, Я поставлю тебе відповідальним за моє господарство. Увійди і розділи мої радощі!”

Раб, котрий отримав від пана два таланти, сказав: “Пане, – сказав він, – ти довірив мені два таланти. Я заробив ще два для тебе”. Пан того похвалив за добру роботу і взяв до себе, як і попереднього раба.

Нарешті, раб, який отримав один талант, промовив панові: “Я знаю, пане, що тобі важко догодити. Я боявся твого гніву, отож й заховав то твій талант у землі. Ось твої гроші”. І повернув йому один талант. Пан розлючено відказав на те: “Поганий, лінивий рабе! Ти не скористався можливістю чесно застосувати твій талант. Тобі краще треба було дати грошомінам мої гроші, то я хоч би отримав був їх назад з прибутком, повернувшись додому.” Тоді він сказав рабам: “Заберіть від нього талант і віддайте тому, хто має десять. А цього непотрібного раба викиньте геть – в темряву, де буде плач в скрегіт зубів!”

Учитель. У цій притчі пан – це сам Ісус Христос. Слуги – ті, хто вірить в Нього. Бог кожному дав певні дари, здібності, благословіння. Одним – більші, іншим – менші. Однак не залежно від того, скільки кому Бог їх дав, Він хоче, щоб ми гідно, належно і вірно використовували їх на славу Йому під час нашого земного життя. Ми вірно використовуємо дані Богом дари тоді, коли ними щоденно прославляємо нашого Господа і Спасителя Ісуса Христа, дякуємо Йому, розбудовуємо Його Церкву, поширюємо Слово Боже і допомагаємо ближньому і одне одному.

Який для себе висновок можна зробити, розмірковуючи над цією притчею?

(Таланти треба розвивати).

Вірш: Божі таланти.

Не закопуйте Божі таланти,

А плекайте їх, наче дитя.

І шліфуйте їх, мов діаманти,

Щоб сіяли вам ціле життя.

Ці таланти – це наші надбання,

Які Бог милостиво дає,

Тим, хто працю вкладає й старання,

Бо лиш труд наш таланти кує.

Навіть вітер у чистому полі

Не розвіє таланти ці нам,

Що здобудете, діти, у школі

То в житті пригодиться всім вам.

Навіть в спеку і в лютій негоді,

У важкий і трудний для вас час

Стануть завжди таланти в пригоді,

Ваші здібності виручать вас.

Тож примножуйте Божі таланти,

Не лінуйтеся, діти, в житті,

Здобувайте знання – діаманти,

Хай вам сяють на вашім путі.

IV. Робота над притчею В. Сухомлинського «Який слід повинна залишити людина на Землі ?»

Вчитель.

Для чого живе людина? Який же слід повинна залишити вона на Землі?



Перш ніж ви почнете міркувати над цим запитанням, я прочитаю вам притчу В.Сухомлинського.

Старий Майстер побудував кам'яний будинок. Став та дивується зі сторони. «Завтра в цьому будинку поселяться люди», – думав із гордістю Майстер. А в цей час біля будинку грався семирічний Хлопчик. Вік скочив на щойно цементований поріг і залишив на ньому слід своєю маленькою ніжкою.

– Навіщо ти зіпсував мою роботу? – з докором запитав Майстер. Минуло багато років. Хлопчик став дорослим чоловіком. Життя його склалося так, що він часто переїжджав із міста в місто, ніде довго не затримувався, ні до чого не прив'язувався – ні руками, ні душею. Прийшла старість. Згадав Літній Чоловік своє рідне село на березі Дніпра. Захотілося йому відвідати свою Батьківщину.

Приїхав Чоловік на рідну землю. Зустрічається з людьми, називає своє прізвище, але всі тільки плечима знизують – ніхто не пам'ятає цього чоловіка.

Зустрівся по дорозі старенький дідусь та й запитує:

– Щось, можливо, ти залишив після себе? Чи є в тебе син чи донька?

– Ні, не маю я ні сина, ні доньки, – відповів Літній Чоловік.

– Можливо, ти посадив у нашому селі сад чи бодай деревце?

– Ні, не посадив я саду...

– Можливо, ти поле засіяв?

– Ні, не працював я у полі...

– А, можливо, ти вірші пишеш, пісні складаєш?

– Ні, і цього я не вмію...

– Тоді хто ти такий? Що робив ти все своє життя? – з подивом запитав дідусь.

Нічого не зміг відповісти Літній Чоловік. І раптом він згадав ту мить, коли залишив свій слід на порозі одного будинку. Підійшов Чоловік до нього. Стоїть будинок, ніби вчора збудований, а на порозі – закам’янілий слідок його дитячої ніжки. «Ось і все, що залишиться після мене на землі, – з гіркотою подумав Літній Чоловік. – Але цього так мало! Не так потрібно було прожити своє життя...»

Ось така історія. Як ви гадаєте, у чому трагедія життя цієї людини?



(Міркування учнів.)

Учитель. І щоб ніколи не відчути гіркоти життєвого полину, не відчути у зрілі роки, що життя пройшло марно, потрібно самому собі дати відповідь: у чому сенс мого життя, що я хочу досягти, яким я повинен бути. А зараз ми розкриватимемо свої таланти.

(Діти демонструють свої творчі здібності.)

V. Робота в групах разом з батьками. Створення малюнка.

Кожна команда одержує незакінчений малюнок. Упродовж 6-8 хвилин команда повинна закінчити малюнок. Він повинен бути оригінальний, незвичайний. Пояснити що зображено на малюнку.

VІ. Підсумок.

Тож якщо чогось ще з дитинства прагнути, розвивати свої здібності, наполегливо працювати, можна перерости у творчу особистість. Часто талант, обдаровання доводиться виявляти й розвивати. Художнику В.Сурикову, приміром, змолоду відмовили у вступі до Художньої академії. Інспектор заявив, що за такі малюнки йому навіть повз академію треба заборонити ходити.

Тож талант – це і дар Божий і наполеглива праця?

Наш перший льотчик-космонават Леонід Каденюк теж дуже прагнув полетіти в космос. А для цього він навчався: у льотному училищі, потім в авіаційному інституті. Він займався спортом, багато читав, вивчав мови.

Письменник Віктор Кін писав: «Людина середніх здібностей може зробити все». І нехай Кіна ніяк не можна назвати людиною середніх здібностей – це був безперечно талант, але його оптимістичний підхід до людських здібностей цілком виправданий. Не ремствувати на природу, не порпатися в родоводах, а активно діяти, творити, працювати – ось шлях, на якому довільні середні здібності дадуть змогу кожній молодій людині стати майстром своєї життєвої справи. А головне, дорогі діти, не забувайте, що завжди слід залишатися людиною, особистістю.

Звичайно, про захоплення ми можемо говорити ще і ще. Не знаю, чи є в світі людина, яка б нічим не цікавилась. Та не всі, хто захоплюється моделюванням, створюватимуть машини; не всі, хто захоплюється спортом, стануть спортсменами; не всі, кому подобається музика, стануть музикантами.

Головне – мати якесь улюблене заняття, щось робити. Адже захоплення можуть стати не лише американські бойовики і нескінченні серіали, а й те, що може збагатити вас духовно.

Я мрію, щоб кожен з вас знайшов собі захоплення до душі, і тоді минеться нудьга, ви жалітимете, що доба має лише 24 години. То ж захоплюйтесь, творіть!

Життя

Життя – це можливість, скористайся ним.



Життя – це краса, милуйся нею.

Життя – це мрія, здійсни її.

Життя – це виклик, прийми його.

Життя – це повинність твоя насущна, виконай її.

Життя – це гра, стань гравцем.

Життя – це багатство, не розтрать його.

Життя – це кохання, насолоджуйся ним сповна.

Життя – це таємниця, пізнай її.

Життя – це король лиха, побори все.

Життя – це пісня, доспівай її до кінця.

Життя – це боротьба, стань борцем.

Життя – це прірва невідомого, ступи в неї не боячись.

Життя – це фортуна, шукай цю мить.

Життя таке чудове, не згуби його, це твоє життя, борись за нього!




Тема: Дитяча країна творчості (слайд № 1)

Мета:

- Сприяти повноцінному розвитку творчих здібностей школярів, дати їм шанс на демонстрацію своїх талантів.

- Виховувати розуміння і повагу з боку всіх учасників навчально-виховного

процесу до здібних, творчих і талановитих. (слайд № 2)



Обладнання: напис «Вітаємо наші таланти», фотовиставка «У кожній людині – сонце. Тільки дайте йому світити», ватман А-3 (2 листа), фарби, пластилін,

сухостій.



Хід уроку:

Звучить музика.

Учасники свята займають свої місця. Виходить ведуча.



Ведуча: Сьогодні незвичайний день – День Знань.

Школа вітає, найрозумніших, найдопитливіших, найталановитіших! Одним словом - Вас, любі, діти!



Хлопчик: Великі таланти, хоч діти малі.

Шукають їх люди усі на Землі.

Шукають - знаходять щодня, повсякчас.

А в нас їх шукати не треба.

Бо в нас……..

Дівчинка: Усі талановиті,

Ми кращі в світі діти,

І ми завжди усміхнені такі.

Бо є на те причина.

Ми – діти України.

Найкращої країни

На всі віки.

Ведуча: Я пропоную Вам сісти зручніше, бо ми відправляємось у надзвичайно чарівну країну, а як вона називається можна взнати розгадавши кросворд.

Готові? (кросворд на екрані)



Р О Б О Т А

Д З В І Н О К

Р О З У М

З І Р К А

Н І Ч

П І В Е Н Ь

С Т І Л

К А Ш Т А Н

З А є Ц Ь

Питання до кросворду:

1. Антонім безділля – (робота)

2. Хто нас кличе на урок? – (дзвінок)

3. Хто бачить найдальше – (розум)

4. Подруга місяця – (зірка)

5. Чорна корова весь світ поборола – (ніч)

6. По подвір`ю ходить птах і співає по складах – (півень)

7. З головою він накритий, несуть йому їсти й пити – (стіл)

8. Зелений їжачок із коричневою серединкою – (каштан)



9. Влітку сірий, взимку білий – (заєць). (слайд № 3)

Давайте хором скажемо яка назва країни. (Творчість).



Звучить музика пісні «Маленькая страна». Під музику виходить богиня творчості Афіна.

Афіна: Рада вітати Вас, любі друзі, у моїй країні!

Одні навчаються у школі непомітно,

А інші – залишають добрий слід,

Сьогодні їх вшануємо неодмінно,

Бо кожен з них – це надзвичайний індивід.

Усі ви талановиті у чомусь, мені сподобалась ваша виставка. Пропоную вам позмагатися у конкурсах та розвити свій талант ще більше.

Згодні? (відповідь – так).

Для участі у конкурсах треба провести жеребкування. У моїй чарівній скрині геометричні фігури, від того, яку фігуру ви витягнете і буде залежати в якому конкурсі братимете участь.

Трикутник – інтелектуальний конкурс

Круг – театральний конкурс

Квадрат – художній конкурс

Ромб – музичний конкурс

Прямокутник - творчий конкурс. (слайд № 4)

Психологічна налаштованість.

Прийом «Подаруй посмішку» (слайд № 5)

Афіна: Усміхніться, «зніміть» посмішку зі свого обличчя долонькою та «киньте» своєму сусідові. «Спіймайте» усмішку від сусіда, прикрасьте нею своє обличчя.

Тепер ви готові до участі в конкурсах.

І ТУР – ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ

Відповіді на питання

1. Якого кольору повітря? ( прозоре)

2. Під яким деревом сидить заєць коли іде дощ? (під мокрим)

3. Скільки ніжок у колобка? (жодної)

4. Якого кольору веселка? (різнокольорова)

5. Головний убір з квітів (вінок)

6. Український народний танець(гопак)

7. Батька дідуся або бабусі (прадід)

8. Нею косять,її заплітають (коса)

9. Перший місяць осені (вересень)

10. Для письма і дверей потрібна (ручка)

11. По морю ходить, а біля берега пропадає (хвиля)

12. Як називаються квіти верби? (котики)

13. Якого кольору галявина з кульбабами? (жовтого)

14. Яких каменів немає в морі (сухих)

15. Ранок, день, вечір, ніч - назвіть одним словом – (доба) (слайд № 6)



Словотворчий конкурс (слайд № 7)

– Даю вам ключове слово «Творчість». Ваше завдання з літер цього слова скласти як можна більше різних слів (Річ, ріст, тісто, січ, вість, вісь, рот, рів,

творчі).

Афіна: Молодці, ви виправдали мої надії.

ІІ ТУР – ТЕАТРАЛЬНИЙ

Розминка - перевтілення. (слайд № 8)

Я кожному скажу: «Уяви собі…» і ви повинні це показати за допомогою міміки і жестів.

1. Уяви і покажи як:

- Закипає і кипить чайник;

- Рубаємо дерево;

- Ловимо рибу на вудку;

- Забиваючи цвях ударили собі по пальцю;

- Пиляємо колоду;

- Несемо важкі валізи;

- Наливаємо і п`ємо гарячий чай.

2. Робота в парах:

- Перукар і клієнт;

- Фотограф і клієнт;

- Продавець і покупець.



3. Розігруємо казку. Зараз я роздам вам листочки де написано, яку роль ви будете грати в казці. Коли я читатиму казку, ви будете виконувати дії за текстом (казка «Ріпка»). (слайд № 9)

Ріпка

Українська народна казка

Жив собі, був собі дід Андрушка, а у діда – баба Марушка, а в баби донечка – Мінка, а в дочки – собачка Фінка, а в собачки – товаришка кицька Варварка, а кицьки вихованка – мишка Сіроманка.

От раз весною взяв дід мотику, скопав на городі грядку велику, гною трохи наносив, ще й пісочком притрусив, грабельками підпушив, зробив пальцем дірку та й посадив ріпку. Працював дід не марно, зійшла ріпка гарно. Ходив дід щоранку на город, набравши води повен рот, свою ріпку поливав, їй до життя охоти додавав.

Росла наша ріпка, росла! Спочатку така як мишка була, тоді як буряк, потім як кулак, тоді як два і нарешті стала, як дідова голова. Тішиться дід, аж не знає ,де стати, та й каже:

– Час нашу ріпку рвати!

Пішли вони на город. Гуп-гуп. Гуп-Гуп. Узяв дід ріпку за зелений чуб, тягне руками, упирається ногами, промучився увесь день, а ріпка сидить у землі, як пень. Кличе дід бабу Марушку:

– Іди, Марушко, не лежи, мені ріпку вирвати допоможи!

Пішли вони на город. Гуп-гуп, гуп-гуп. Узяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, тягнуть руками, упираються ногами, промучилися весь день, а ріпка сидить у землі, як пень.

Кличе баба дочку Мінку:

– Іди, доню, не лежи, нам ріпку вирвати допоможи.

Пішли вони на город. Гуп-гуп. Гуп.гуп. Узяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку, тягнуть руками, упираються ногами, промучилися весь день, а ріпка сидить у землі, як пень. Кличе дочка собачку Фінку:

– Іди, Фіночко, не лежи, нам ріпку вирвати допоможи.

Пішли вони на город. Гуп-гуп, гуп-гуп. Узяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку, собачка дочку за спідничку, тягнуть руками, упираються ногами, промучилися увесь день, а ріпка сидить у землі, як пень. Кличе собачка товаришку, кицьку Варварку:

– Іди, Варварко, не лежи, нам ріпку вирвати допоможи.

Пішли вони на город Гуп-гуп, гуп-гуп. Узяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку, собачка дочку за спідничку, киця собачку за хвостик, тягнуть руками, упираються ногами, промучилися увесь день, а ріпка сидить у землі, як пень. Кличе Варварка вихованку – мишку Сіроманку:

– Іди Сіроманко, не лежи, нам ріпку вирвати допоможи.

Пішли вони на город. Гуп-гуп, гуп-гуп. Узяв дід ріпку за зелений чуб, баба діда за сорочку, дочка бабу за торочку, собачка дочку за спідничку, киця собачку за хвостик, мишка кицю за лапку. Як потягли, як потягли, та й впали. Упала ріпка на діда Андрушку, дід на бабу Марушку, баба на дочку Мінку, дочка Мінка на собачку Фінку, собачка на товаришку – кицю Варварку, а мишка шурсть та й в шпарку! От і казочка скінчилась, всі актори поклонились. (оплески)

ІІІ ТУР - ХУДОЖНІЙ

Афіна: Запрошую позмагатися художників. (слайд № 10)

1. Автопортрет .

На ватмані прорізані два отвори для рук. Учасники беруть кожен свій лист, всовують руки в отвори, малюють пензликом портрет, не дивлячись. У кого «шедевр» найкращий, той переміг.

2. Приліпи носа.

На двох листах паперу намальовані смішні обличчя без носа, окремо намальований ніс. Учасник бере намальований ніс і з зав`язаними очима приліплює його на обличчя. Виграє той, хто приліпить точніше.



3. Малювання двома руками.

На дошці два білих листки паперу А-3 . Завдання взяти два фломастери і одночасно двома руками намалювати коло та квадрат



IV ТУР – МУЗИЧНИЙ

1. Гра «Підхопи мелодію»

Включаємо музику відомих дитячих пісень, а учасники підхоплюють і співають один куплет з приспівом( пісні : «Пісня крокодила Гени», «Усмішка», «В лісі народилася ялиночка», «Вчать у школі»).



2. Танок з предметами.

Звучать різні танцювальні мелодії. Учасники танцюють передаючи один одному іграшку. Музика припиняється раптово, у кого залишилась іграшка, той виходе з гри. Перемагає хто залишився останнім. (слайд № 11)

7

V ТУР – ТВОРЧИЙ

1. ГРА «Гончарі»

Учасники отримають шматок пластиліну. Їм необхідно виліпити гончарний виріб (глечик, чашку, таріль). Хто швидше впорається і зробить краще – переможець.



2. «Вправні ножиці»

Учасники отримують лист білого паперу та ножиці. Необхідно вирізати витинанку. Переможець той, хто зробить швидше і краще.



3. «Зроби композицію»

У кожного учасника набір гілочок і квітів. Необхідно створити композицію, ікебану. Виграє у кого найкраще (або дати всім номінації).



(слайд № 12)

Афіна: Спасибі, любі друзі!. Потішили мене! Багатою буде наша земля, якщо

ростуть на ній такі мудрі і добрі діти. Зростайте на втіху батькам і нашій Україні. Запрошую вийти до мене тих, у кого більше трьох геометричних фігур.

(Афіна вручає переможцям символічні медалі: «За інтелект», «За творчість», «За акторські здібності», «За художній талант», «За музичний слух».

– Ось це, наша творча еліта.

Майбутні вчені і поети, сміливо у життя ідіть.

Пишіть вірші, робіть ракети,

До мрії справжньої ідіть!

Діти хором: Майбутнє країни у наших руках

Таланти людські хай живуть у віках.

Нехай буде звичай завжди між людьми –

Плекати дитячі таланти

Бо ми, усі талановиті

Ми кращі в світі діти.



Звучить музика. Богиня прощається з дітьми. Свято закінчується.__
Каталог: document
document -> Назва установи, організації
document -> Роль навчання у психічному розвитку дитини
document -> Методичні рекомендації За редакцією Є. М. Моісеєва Лекція: поняття, функції, принципи
document -> Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти Кабінет навчальної роботи орієнтована тематика курсових робіт слухачів курсів підвищення кваліфікації педагогічних працівників. Вимоги до змісту та оформлення курсових робіт рівне
document -> Аналіз готовності випускників шкіл для дітей з глибокими порушеннями зору до зовнішнього незалежного оцінювання знань
document -> Психологічний порадник вчителям
document -> Методичні рекомендації з планування та організації роботи методичних комісій професійно технічних навчальних закладів
document -> «затверджую» Декан факультету психології Мусіяка В. Г

Скачати 356.53 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

увійти | реєстрація
    Головна сторінка


завантажити матеріал