Інструкція зі встановлення пам’ятників та пам’ятних знаківСкачати 47.88 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір47.88 Kb.
Інструкція зі встановлення пам’ятників та пам’ятних знаків

Нижче ми подаємо покрокову інструкцію зі встановлення пам’ятника чи пам’ятного знаку борцям за незалежність України. 1. Місце. Найперше необхідно визначитись із місцем, де буде встановлено пам’ятник. Приклад: Ви мешкаєте у м. Мена Чернігівської області та вирішили встановити на своїй малій батьківщині монумент на честь українських воїнів.

 2. Історичне обґрунтування. Тепер необхідно знайти персоналію або подію, що пов’язані із цим містом. Для пошуків можна використати відкриті джерела: Перелік розстріляних під Базаром воїнів Армії УНР, Тинченко Я. Офіцерський корпус Армії Української Народної Республіки (1917—1921), Капустянський М. Похід Українських армій на Київ-Одесу в 1919 році, Ю. Тютюнник. Революційна стихія. Зимовий похід 1919-20 рр., Гальчевський-Войнаровський Я. Проти червоних окупантів, Дяченко П. Чорні запорожці. Спомини командира 1-го кінного полку Чорних запорожців Армії УНР, Омелянович-Павленко М. Спогади командарма (1917–1920), Коваль Р. Тернистий шлях кубанця Проходи, Доценко О. Зимовий noxід (6.XII.1919 - 6.V.1920), Удовиченко О.І. Україна у війні за державність. Історія організації і бойових дій Українських Збройних Сил 1917-1921 рр тощо. Приклад: Опрацювавши подані джерела, Ви знайшли особу на ім'я Сагусій Явсентій Данилович. Народився 25 лютого 1897 р. в м. Мена Сосницького повіту Чернігівської губернії. Українець. Службовець (із селян). Закінчив Стародубську семінарію та артилерійське училище. Закінчив один курс політехнічного інституту. Прапорщик. Безпартійний. В армії УНР із січня 1918 р. Під час 2-го Зимового походу – молодший старшина 4-ї гарматної бригади 4-ї Київської дивізії. В полон потрапив 17 листопада під с. Малі Миньки. Розстріляний 22 листопада 1921 р. у м. Базар. Реабілітований 25 березня 1998 р.

 3. Проектно-кошторисна документація. На цьому етапі необхідно визначитися з тим, що саме Ви хочете побудувати\встановити. Це може бути меморіальна дошка, пам’ятний знак (камінь зі встановленою на ньому меморіальною дошкою), пам'ятник або меморіал. Ваш вибір повинен спиратися на усвідомлення Ваших можливостей та можливостей громади населенного пункту. Приклад: Ви зупинились на варіанті пам’ятника.

Об’єкт: Пам’ятник

Місце розташування: м. Мена, площа перед кінотеатром ім. Богдана Хмельницького.

Матеріал: бетон, граніт, камінь габро.

Загальний кошторис проекту: 9 700 грн

Виготовлення «хреста Симона Петлюри» - 1200 грн

Доставка хреста з майстерні (Черкащина) до м. Мени – 800 грн

Заливка армованого майданчику для пам’ятника – 1000 грн

Бетонні блоки для постаменту (4 шт. х 500 грн) – 2000 грн

Завантаження\розвантаження та доставка блоків – 1000 грн

Камінь бутовий (3 м3) – 500 грн

Доставка каменю – 200 грн

Оплата роботи будівельників, кран – 1000 грн

Дошка з каменю габро з гравіруванням (40х60 см) – 450 грн

Доставка дошки (Івано-Франківськ - Мена) – 50 грн

Гранітна стільниця (підставка для квітів та свічок) – 1000 грн

Благоустрій території – 500 грн

 1. Створення ескізу пам’ятника. Для цієї справи бажано знайти худождника, який зміг би схематично зобразити пам’ятник на площі перед кінотеатром. Готовий малюнок необхідно відсканувати (для подальшого можливого розміщення в інтернеті).

 2. Землевідведення. Для отримання дозволу на будівництво пам’ятника необхідно подати до міської ради наступні документи:

 1. Заяву на міську раду від приватної особи (можна від групи городян або громадської організації) з проханням надати дозвіл на будівництво пам’ятника Явсентію Сагусію.

 2. Історичне обґрунтування (історичну довідку на Сагусія з посиланням на архів (фонд, опис, справа, сторінка) або видання звідки взята інформація). У Вашому випадку: Доценко О. Зимовий noxід (6.XII.1919 - 6.V.1920). - К.: Видовництво імені Олени Теліги, 2001.-376 с.

 3. Ескіз пам’ятника.

У заяві необхіднно зазначити, що витрати на встановлення пам’ятника Ви берете на себе (якщо Ви не переконані в тому, що міська рада профінансує всі необхідні роботи). Також у заяві можна зазначити, що Ви просите бути присутніми під час розгялду Вашого звернення (це необхідно для того, аби Ви змогли, в разі потреби, переконати тих чиновників, які вагатимуться у правильності запропонованого рішення).

 1. Пошук коштів. Цей етап залежить від Вас, Ваших зв’язків та бажання втілити справу у життя. Дамо декілька порад: а) підготуйте течку, що міститиме наступні папери: опис проекту, історичне обґрунтування, кошторис, ескіз, рішення міської ради про землевідведення; б) не посоромтесь і зверніться з цією течкою до всіх можливих приватних підприємців міста (переговоріть приватно); в) відвідайте осередки громадських організацій, презентуйте проект серед них; г) попросіть в настоятелів храмів українських церков провести збірку коштів на парафіях; д) відвідайте обласний центр і проробіть там всі попередні кроки; ж) розмістіть оголошення про збірку коштів у місцевих ЗМІ; з) розмістіть інформацію про збір коштів в інтернеті.

 2. Будівництво. Після ухвали відповідного рішення міської ради (або її виконавчого комітету) про спорудження пам’ятника – приступайте до будівельних робіт.

 3. Урочисте відкриття. Після заверешення будівельних робіт – визначте дату відкриття. Дата може бути прив’язана до моменту народження, загибелі воїна або до певного українського мілітарного свята: Покрова Пресвятої Богородиці (14 жовтня), День Героїв (остання неділя травня), День Героїв Базару (23 листопада) тощо.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка