Інформація про виконання структурними підрозділами Харківської обласної державної адміністрації Перспективного плану (основних напрямів) діяльностіСторінка1/2
Дата конвертації12.04.2016
Розмір0.56 Mb.
  1   2
Голові обласної державної адміністрації
Райніну І.Л.

Інформація

про виконання структурними підрозділами

Харківської обласної державної адміністрації

Перспективного плану (основних напрямів) діяльності

Харківської обласної державної адміністрації на 2015 рік
Обласною державною адміністрацією протягом 2015 року вживалися заходи щодо безумовного виконання затверджених планів роботи, завдань, визначених актами Президента України та Уряду, державними програмами щодо розвитку регіонів, реалізації повноважень, визначених Законом України «Про місцеві державні адміністрації». Усі заплановані заходи, що були передбачені планом роботи обласної державної адміністрації, виконані.

Департаментом економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації протягом 2015 року спільно із структурними підрозділами обласної державної адміністрації на виконання доручення голови обласної державної адміністрації про питання підготовки щомісячної доповіді Президенту України щодо ситуації в регіоні щомісяця здійснювалася підготовка та надавалася відповідна інформація до Адміністрації Президента України.

За звітний період підготовлено такі проекти рішень Харківської обласної ради:

Про затвердження Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2015 рік (затверджена рішенням Харківської обласної ради від 15.01.2015 № 1143-VI);

Про затвердження Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року (затверджена рішенням Харківської обласної ради від 05.03.2015 № 1151-VI);

Про затвердження Плану заходів на 2015 – 2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року» (затвердженого рішенням Харківської обласної ради від 18.06.2015 № 1227-VI);

Про внесення змін до Перспективного плану формування територій громад Харківської області, схваленого рішенням Харківської обласної ради від 18 червня 2015 року № 1226-VІ;

Про внесення змін до Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2015 рік, затвердженої рішенням обласної ради від


15 січня 2015 року № 1143-VI.

Підготовлено інформацію та надано пропозиції щодо оптимізації діючих обласних програм, затверджених Харківською обласною радою.

Підготовлено інформацію до звіту голови Харківської обласної державної адміністрації на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2000 № 388 «Про щорічні звіти голів обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій».

На виконання доручення Кабінету Міністрів України від 22.05.2007 № 3990/122/1-05 до службової записки начальника Управління регіональної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України від 11.05.2007 щодо підготовки відомостей про регіон «Паспорт регіону» здійснювалася підготовка інформації до Кабінету Міністрів України «Паспорт регіону».

Протягом 2015 року готувалася аналітична інформація про підсумки економічного і соціального розвитку районів області, виконання Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2015 рік.

Підготовлено проект доручення голови обласної державної адміністрації про аналіз змін, що відбуваються у Харківській області, своєчасного виявлення та усунення негативних тенденцій, що впливають на соціально-економічний розвиток районів (міст) Харківської області.

Згідно з дорученням Прем’єр-міністра України від 15.04.2015
№ 8745/1/1-15 до Закону України «Про засади державної регіональної політики» підготовлено відповідну інформацію та надано до Кабінету Міністрів України.

На виконання листа Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.07.2015 № 3031-07/25028-06 підготовлено та надано інформацію до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо поглиблення співпраці регіонів з Мінекономрозвитку України, практичної взаємодії з питань реформування економіки, впровадження у практику світового досвіду з питання економічного аналізу, прогнозування, планування залучення іноземних інвестицій.

Здійснювалася підготовка пропозицій стосовно проблемних питань Харківської області, що потребують вирішення на державному рівні, для підготовки робочої зустрічі керівництва області з представниками центральних органів виконавчої влади.

Проводилася робота щодо розроблення проекту Програми економічного і соціального розвитку Харківської області на 2016 рік, підготовлено відповідний проект рішення Харківської обласної ради. Програма затверджена рішенням Харківської обласної ради від 17.12.2015 № 13-VII.

Здійснювалася підготовка та надавалася інформація до Кабінету Міністрів України про виконання Плану заходів на 2015–2017 роки з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07.10.2015 № 821.

До Міністерства економічного розвитку і торгівлі України надано інформацію про виконання у 2015 році Регіонального плану заходів у відповідній галузі щодо впровадження, сертифікації та функціонування системи управління якістю на вітчизняних підприємствах, в установах і організаціях відповідно до національних (міжнародних) стандартів.

На виконання листа Адміністрації Президента України від 02.03.2015 № 44-01/468 підготовлена інформація до Адміністрації Президента України щодо залучення прямих іноземних інвестицій в економіку Харківської області.

На виконання Указу Президента України від 12.06.2013 № 327/2013 «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ» підготовлена інформація щодо співпраці Департаменту економіки і міжнародних відносин Харківської обласної державної адміністрації з Харківською торгово-промисловою палатою у рамках Меморандуму про економічне та соціальне партнерство.

З метою реалізації в області пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів організовано та проведено ряд семінарів-практикумів за участю представників структурних підрозділів обласної державної адміністрації.

Здійснено організаційну та координаційну роботу щодо збору ідей проектів до Плану заходів на 2015 – 2017 роки з реалізації Стратегії розвитку Харківської області на період до 2020 року.

На виконання доручення Першого заступника Глави Адміністрації Президента України В. Ковальчука від 23.04.2015 № 03-01/781 підготовлено та надано інформацію щодо лідерів громадської думки, впливових осіб області (регіональної еліти).

Протягом звітного періоду було зареєстровано 9 іноземних інвестицій. Видано 534 разових (індивідуальних) ліцензій на зовнішньоекономічну операцію. Ліцензії на експорт товарів та імпорт товарів не видавалися.

Протягом 2015 року до Харківської області було здійснено 178 візитів керівників дипломатичного корпусу, акредитованого в Україні, а також іноземних офіційних та ділових делегації з 27 країн світу (Австралія, Аргентина, Азербайджанська Республіка, Республіка Албанія, Республіка Білорусь, Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Королівство Данія, Естонська Республіка, Держава Ізраїль, Канада, Латвійська Республіка, Литовська Республіка, Малайзія, Королівство Марокко, Королівство Нідерланди, Федеративна Республіка Німеччина, Королівство Норвегія, Республіка Словенія, Республіка Польща, Румунія, США, Турецька Республіка, Фінляндська Республіка, Французька Республіка, Угорщина, Чеська Республіка, Королівство Швеція, Японія)

Делегації Харківської області здійснили 3 офіційних та робочих візитів за кордон до Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, Республіки Польща, Республіки Албанія.

Найважливішими подіями 2015 року були такі: проведення у м. Харкові щорічного VII Міжнародного економічного Форуму «ІННОВАЦІЇ. ІНВЕСТИЦІЇ. ХАРКІВСЬКІ ІНІЦІАТИВИ!», міжнародного агрофоруму «AGROPORT-2015», Сорочинського та Великого Слобожанського ярмарку.

У рамках Форуму між обласною державною адміністрацією та Американською Торговою Палатою в Україні було підписано Додаткову Угоду до Меморандуму про співпрацю. Також підписано Меморандум про співпрацю між Харківською обласною державною адміністрацією та Канадсько-українською торговою Палатою.

Були досягнуті домовленості у розвитку стратегічного співробітництва з американською компанією Babcock&Wilcox. Досягнуто конкретну домовленість про масштабування проекту з будівництва двох енергоефективних, екологічно чистих міні-ТЕЦ у Куп'янську і ще на 47 проектів в інших районах області з фінансуванням Американського інвестиційного фонду.

Протягом 2015 року робота Департаменту з підвищення конкурентоспроможності регіону Харківської обласної державної адміністрації була зосереджена на забезпеченні інформаційно-аналітичного супроводження процесів підвищення конкурентоспроможності Харківської області, розвитку ІТ-галузі, формування позитивного іміджу регіону, створення сприятливого економічного середовища для розвитку бізнесу.

Важливим напрямом діяльності за звітний період була робота зі сприяння виходу продукції харківських виробників на зовнішні ринки та стимулювання зовнішньоторговельної діяльності. Для досягнення цієї мети було реалізовано комплекс заходів, що в своїй основі ґрунтувався на результатах експертного дослідження, проведеного наприкінці 2014 року серед керівників харківських підприємств. Крім того, у першому кварталі 2015 року тривало анкетування суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності Харківщини в рамках дослідження «Оцінка потенціалу зовнішньоекономічної діяльності підприємств Харківської області». За результатами аналізу даних досліджень були виявлені проблемні питання, що стримують нарощування експортних операцій, та запропоновані шляхи для активізації виходу підприємств регіону на зовнішні ринки.

У 2015 році проведено низку заходів, спрямованих на підвищення рівня поінформованості по виходу продукції регіональних товаровиробників на ринки Європейського Союзу та допомоги у пошуку іноземних партнерів, зокрема було підготовлено та виготовлено брошуру «Експортний потенціал Харківської області». Крім того, регулярно велася робота з інформування громадських організацій суб’єктів підприємницької діяльності про виставкові заходи (форуми, конференції) в інших країнах.

Незважаючи на несприятливі умови та погіршення макроекономічних показників на загальнодержавному рівні, в останні місяці 2015 року вдалося досягти чіткої тенденції до фіксації позитивного сальдо зовнішньоторговельного обороту Харківської області.

Розглядаючи сферу інформаційно-комунікаційних технологій як одну з найбільш конкурентоспроможних в регіоні, значні зусилля були спрямовані саме на підтримку та розвиток вищезазначеної галузі. Виходячи з результатів комплексного аналізу стану ІТ-галузі, була розроблена та послідовно впроваджувалась система заходів, спрямована на закріплення лідерства Харківщини в ІТ-індустрії та впровадження системи електронного врядування.

Забезпечено підготовку та реалізацію проекту «ІТ-рекрут» з навчання військових, які брали участь у проведенні антитерористичної операції, професії «тестувальник програмного забезпечення». Проведено інформаційну кампанію, здійснено конкурсний відбір заявок претендентів, організовано збори учасників. Навчання розпочалося 10 вересня 2015 року. У грудні 2015 року за результатами підсумкового тестування 21 учасник проекту отримав сертифікат. Триває процес їх працевлаштування у IT-компаніях, вже є перші результати.

Протягом року активно проводилася робота з волонтерами,


ІТ-спільнотою та представниками академічного середовища щодо переведення адміністративних послуг в електронний формат. З метою проведення аудиту адміністративних послуг була розроблена система кодифікації адміністративних послуг, організовано та проведено низку зустрічей з представниками органів влади та волонтерами з питань оптимізації процесів надання адміністративних послуг, підвищення їх якості, спрощення доступу населення до них. Тривала підготовка до впровадження у 2016 році проекту «Школа лідерства голови Харківської обласної державної адміністрації».

З метою якісного та своєчасного надання адміністративних послуг Міністерством юстиції України усі адміністратори Центрів надання адміністративних послуг у період з 12 травня по 12 червня 2015 року пройшли навчання у реєстраційних службах районних управлінь юстиції у Харківській області та отримали ключі до Єдиного державного реєстру.

З метою ефективного залучення ресурсів міжнародної технічної допомоги до Харківської області постійно проводився моніторинг актуальних грантів, стипендій, проектів та програм, які надавалися міжнародними організаціями-донорами.

Департаментом фінансів Харківської обласної державної адміністрації постійно проводився аналіз забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ та соціальних виплат.

Підготовлені матеріали щодо виконання обласного бюджету за 2014 рік та подані на розгляд Харківської обласної ради.

У місячний термін після затвердження місцевих бюджетів області на 2015 рік проведено перевірку показників затверджених районних та міських (міст обласного значення) бюджетів щодо відповідності бюджетному законодавству. За результатами перевірки підготовлена доповідна записка голові обласної державної адміністрації з відповідним дорученням місцевим органам влади.

З метою організації роботи із забезпечення виконання показників місцевих бюджетів області підготовлено проект розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про затвердження Плану заходів на 2015 рік щодо наповнення місцевих бюджетів області, економного і раціонального використання бюджетних коштів у процесі виконання місцевих бюджетів».

Відповідно до ст. 78 Бюджетного кодексу України на підставі рішень Харківської обласної ради вносилися зміни до обласного бюджету на 2015 рік.

Щомісяця проводився моніторинг стану виконання обласного та зведеного бюджетів області, надавалася відповідна інформація керівництву обласної державної адміністрації та обласної ради.

Проводився моніторинг стану виконання місцевих бюджетів області та надання області з державного бюджету відповідних дотацій та субвенцій.

З метою забезпечення формування місцевих бюджетів області на 2016 рік підготовлено проект розпорядження голови обласної державної адміністрації «Про заходи щодо складання проектів обласного та інших місцевих бюджетів області на 2016 рік».

Підготовлено проект обласного бюджету на 2016 рік та прогноз обласного бюджету на 2017 – 2018 роки, які схвалено розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 07.12.2015 № 568 та подано до обласної ради листом від 07.12.2015 № 01-73/8913. Обласний бюджет на 2016 рік затверджений рішенням обласної ради від 17.12.2015 №16-VІІ.

Департаментом інноваційного розвитку промисловості Харківської обласної державної адміністрації щомісяця здійснювався моніторинг та аналіз підсумків роботи підприємств промисловості, визначалися завдання подальшого розвитку.

Для з’ясування реального стану справ промислової галузі регулярно відвідувалися підприємства та установи, проводились співбесіди з їх керівниками.

За січень – листопад 2015 року (остання статистична звітність) індекс промислової продукції складав 85,9 % (зростання до попереднього місяця на 1,3 %).

Серед регіонів України за показником «індекс промислової продукції» Харківська область займає 21 місце.

Збільшення виробництва продукції відбулося на ПАТ «Турбоатом»,
ДП «Балаклійський ремонтний завод», ДП «Завод ім. В.О. Малишева»,
ПАТ «Завод «Південкабель», ДП завод «Електроважмаш», ДП «Ізюмський приладобудівний завод» та інших.

Разом з тим, зменшення виробництва допустили Харківське державне авіаційне виробниче підприємство, ПАТ «ХМЗ «Світло шахтаря»,


ДП ХМЗ «ФЕД», ДП «Укрспецвагон», ДНВП «Об'єднання Комунар» та інші.

За січень–листопад 2015 року реалізовано промислової продукції, здійснено промислових робіт і послуг на загальну суму 91,7 млрд грн, що на 27,0 млрд грн перевищує результат аналогічного періоду попереднього року.

За січень–вересень 2015 року (остання статистична звітність) підприємствами та організаціями області за рахунок усіх джерел фінансування освоєно 6 325,6 млн грн капітальних інвестицій, обсяг яких проти відповідного періоду 2014 року збільшився на 4,0 %.

За видами економічної діяльності найбільші обсяги капітальних інвестицій спрямовані у розвиток промислових підприємств – 2 220,1 млн грн, або 35,1% від загального обсягу.

Виходячи з необхідності економії природного газу та його значної вартості, велика увага промисловими підприємствами приділялася питанням використання альтернативних видів палива.

Одним із пріоритетних напрямів роботи управління паливно-енергетичного комплексу Харківської обласної державної адміністрації (далі – управління) є робота з підвищення рівня газифікації населених пунктів області. Державним та місцевими бюджетами на 2015 рік фінансування не передбачено. Фінансування відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 26.08.2009 №1001-р «Про добудову підвідних газопроводів» в 2015 році не здійснювалося. 08 квітня 2015 року Харківською обласною державною адміністрацією укладено Угоду № 1-2015 про співробітництво у розвитку нафтогазового комплексу та соціальної інфраструктури населених пунктів Харківської області на 2015 рік з ПАТ «Укргазвидобування», якою передбачено будівництво двох об'єктів газопостачання на суму 977,18 тис. грн: «Газопостачання с. Скалонівка Зачепилівського району» з обсягом фінансування 299,8 тис. грн, «Газифікація с. Бахметівка Нововодолазького району Харківської області» з обсягом фінансування 677,38 тис. грн.

У Харківській області із 1761 населеного пункту на сьогодні газифіковано 792. Рівень газифікації області складає 71,5 %, у тому числі міст та селищ міського типу – 83,9 %, сіл – 54,3 %.

З метою подальшого розвитку регіону, зміцнення його енергетичної безпеки та покращення сучасного стану паливної галузі в області реалізується Регіональна програма розвитку паливної галузі Харківської області до 2020 року, яку затверджено рішенням обласної ради від 22 грудня 2011 року № 292 –VI. Основними підсумками її реалізації у 2015 році, за оперативними даними, стало введення ГПУ «Шебелинкагазвидобування» в експлуатацію УКПГ Кузьмичівське ГКР (стабілізація видобутку газу ~ 17,5 млн. м3 до кінця 2015 року), нового компресорного цеху Хрестищенської ДКС (стабілізація видобутку газу ~ 30 млн. м3 до кінця 2015 року), 37 свердловин, проведення інтенсифікації припливу вуглеводнів. Проводилися сейсморозвідувальні роботи та пошукове буріння.

Буровим управлінням «Укрбургаз» на території області за 9 місяців 2015 року пройдено 42,607 тис. м експлуатаційного буріння та 44,536 тис. м розвідувального буріння. По Харківській області буровим управлінням за 9 місяців 2015 року закінчено будівництвом: по експлуатаційному бурінні 19 свердловин, введено в експлуатацію 8 свердловин, обсяг виконаних робіт становить 658063,8 тис. грн; по розвідувальному бурінні закінчено будівництво 13 свердловин, введено в експлуатацію 10 свердловин, обсяг виконаних робіт становить 577029,1 тис. грн.

Іншим пріоритетним напрямом роботи управління є питанням підвищення енергоефективності використання в області енергоресурсів.

Розроблені необхідні матеріали та рішенням обласної ради
від 17 грудня 2015 року № 14-VII затверджено Програму відшкодування відсотків за кредитами, отриманими населенням Харківської області на впровадження енергозберігаючих заходів, на 2016–2020 роки.

Під особливим контролем управління знаходиться питання підготовки до сталої роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу в осінньо-зимовий період 2015–2016 років. Усіма підприємствами комплексу розроблені та затверджені графіки відповідних заходів.

З метою забезпечення сталого енергопостачання в області проводиться робота з переведення безхазяйних енергетичних об’єктів на баланс АК «Харківобленерго» або інших спеціалізованих підприємств. Організовано роботу обласної робочої групи та відповідних районних робочих груп. За результатами проведеної роботи із 75 безхазяйних енергетичних об’єктів, виявлених у ході останньої інвентаризації (квітень 2014 року), з початку року виявлено власників 2 об'єктів, 4 – передано на баланс АК «Харківобленерго». Робота з передачі 69 безхазяйних об'єктів по районах області та містах обласного значення триває.

Департаментом житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури Харківської обласної державної адміністрації готувалися матеріали на селекторні наради з питань проходження опалювального сезону, розрахунків споживачів за надані житлово-комунальні послуги, розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії, приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат.

Під головуванням керівництва обласної державної адміністрації згідно з планом проводилися селекторні наради з питань підготовки житлово-комунального господарства до опалювального сезону 2015/2016 років, розрахунків споживачів за надані житлово-комунальні послуги, розрахунків підприємств житлово-комунального господарства за спожиті енергоносії, приведення тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат, експлуатація та утримання вулиць і доріг комунальної власності тощо.

Проведено 33 виїзних засідання обласного штабу з організації підготовки господарського комплексу та об’єктів соціальної сфери Харківської області до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2015/2016 років, склад якого затверджений розпорядженням голови обласної державної адміністрації


від 15.04.2015 № 160. У вересні 2015 року проведено 4 «кущових» засідання обласного штабу, у яких взяли участь представники 27 районів та 6 міст обласного значення. На «кущових» засіданнях штабу розглядалися питання про стан підготовки господарського комплексу, житлово-комунального господарства та об’єктів соціальної сфери кожного району області та міста обласного значення до сталого функціонування в осінньо-зимовий період 2015/2016 років та виконання протокольних доручень, які було надано під час проведення виїзних засідань обласного штабу у червні-липні минулого року.

По тепловому господарству місцевих рад та відомств підготовлено до роботи в осінньо-зимовий період 2015/2016 років 788 котелень або 100% від плану. Здійснено капітальний ремонт або реконструкцію 27 котелень або 100% від плану.

Підготовлено 2037,39 км теплових мереж або 100%. Замінено
труб в двотрубному обчисленні 10,42 км теплових мереж, у тому числі прокладено 3,24 км мереж у пінополіуретановій ізоляції.

Здійснювався моніторинг діючих тарифів на житлово-комунальні послуги та прийнятих у 2015 році рішень органів місцевого самоврядування щодо зміни тарифів у населених пунктах області.

З початку 2015 року відповідними органами місцевого самоврядування прийнято 30 рішень щодо встановлення тарифів: 20 рішень – на послуги водопостачання, водовідведення для споживачів м. Богодухів, м. Валки і населених пунктів Валківського району, смт Великий Бурлук; смт Приколотне Великобурлуцького району; смт Зачепилівка, смт Печеніги; м. Вовчанськ; смт Старий Салтів та смт Вільча Вовчанського району; смт Вільшани, Солоницівка та с. Подвірки Дергачівського району; смт Краснопавлівка, Орілька та с. Єлизаветівка Лозівського району; смт Покотилівка та с. Мала Рогань Харківського району; смт Есхар, Малинівка Чугуївського району; смт Шевченкове; 10 рішень – на утримання житлових будинків та прибудинкових територій умістах Богодухові, Ізюмі, Краснограді, Куп’янську, Первомайському, Чугуєві; смт Мала Данилівка Дергачівського району; смт Кулиничі, с. Циркуни Харківського району та смт Панютине м. Лозова.

Проводилася робота з реалізації постанови Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 375 «Питання погашення у 2015 році заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, опалення та постачання гарячої води, послуги з централізоване водопостачання, водовідведення, що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню».

Протягом 2015 року було проведено 5 засідань експертної комісії з розгляду документів суб'єктів господарювання щодо видачі ліцензій на централізованого водопостачання та водовідведення, крім централізованого водопостачання та водовідведення за нерегульованим тарифом та 4 засідання експертної комісії з розгляду документів суб'єктів господарювання щодо видачі ліцензій на виробництво теплової енергії, транспортування теплової енергії магістральними та місцевими (розподільчими) тепловими мережами та постачання теплової енергії, крім виробництва, транспортування та постачання теплової енергії за нерегульованим тарифом, за результатами яких складено протоколи з наступною підготовкою розпоряджень голови обласної державної адміністрації.

У рамках реалізації Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009–2014 роки в області триває робота зі створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. В області діє 773 ОСББ, із них 426 – в районах і містах області, 347 – у м. Харкові. Усього з початку року кількість ОСББ збільшилася на 43 об’єднання.

Департаментом капітального будівництва Харківської обласної державної адміністрації протягом 2015 року проводилися наради з представниками підрядних та проектних організацій з питань будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів соціального та житлово-комунального призначення.

В агропромисловому комплексі області продовжувалася реалізація заходів із впровадження інтенсивних методів господарювання, створення сприятливих умов для стабільного і динамічного розвитку підприємств агропромислового комплексу, підвищення рівня їх конкурентоспроможності, залучення інвестицій в сільське господарство.

Одним із пріоритетних напрямків розвитку соціальної інфраструктури села є сприяння розвитку індивідуального житлового будівництва.

У рамках дії обласної програми індивідуального житлового будівництва на селі «Власний дім» з районів області надійшло 4 заявки, із них: 1 – від працівників агропромислового комплексу, 2 – від працівників соціальної сфери, 1– від працівників органів місцевого самоврядування. У 2015 році з державного бюджету на кредитування індивідуальних сільських забудовників фактично надійшли кошти у розмірі 230 тис. грн.

У межах фактично отриманого фінансування в 2015 році 3 індивідуальних сільських забудовники отримали кредити на суму 228,5 тис. грн.

На виконання листа Міністерства аграрної політики та продовольства України від 21.06.2013 № 37-18-2-12/12225 здійснювався моніторинг стану діяльності сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів.

З метою врегулювання питань, пов’язаних з використанням сільськогосподарських земель колишніх КСП (у тому числі полезахисних лісосмуг), Державним агентством земельних ресурсів України у 2015 році був розроблений проект Закону України «Про землі колективної власності», який найближчим часом буде переданий на погодження до відповідних міністерств та комітетів. Лише після визначення статусу земель на законодавчому рівні доцільним буде розгляд питання щодо проведення робіт з інвентаризації зазначених земель та подальшої передачі їх у власність.

На виконання державної програми КПКВК 2801030 «Фінансова підтримка заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів» області було виділено 22090,0 тис. грн, які використані у повному обсязі.

Щомісяця проводився моніторинг добового обсягу виробництва та оптово-відпускних цін на хліб та хлібобулочні вироби. У травні 2015 року оптово-відпускна ціна на хліб соціальних сортів з борошна пшеничного першого ґатунку становила від 3,69 грн до 3,72 грн за одиницю виробу, з суміші борошна пшеничного та житнього від 4,32 грн до 6,9 грн за одиницю виробу.

Відповідно до поданих заявок від 6 хлібопекарських підприємств щомісячна потреба у борошні Агарного фонду на 2015 рік для виробництва хліба простої рецептури становила всього 4382,8 тонни, у тому числі борошна пшеничного: вищого ґатунку – 2110 тонн, першого ґатунку – 1696,2 тонни, другого ґатунку – 194,7 тонн та житнє – 381,9 тонн.

За програмою форвардних закупівель ПАТ «Аграрний фонд» укладено 16 контрактів із 15 сільгосптоваровиробниками Харківської області на продаж зерна в обсязі 23,4 тис. тонн, із них: пшениці – 23,3 тис. тонн та жита –
0,088 тис. тонн.

За всіма контрактами Аграрним фондом здійснено виплату авансового платежу у розмірі 50%.

Також подано заявки на укладання форвардних договорів на поставку зерна пшениці 2 кл. в обсязі – 5,4 тис. тонн.

На виконання розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27.12.2012 № 757 «Про утворення обласної міжвідомчої робочої групи з питань раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушенням земельного законодавства та з роз’яснювальної роботи щодо земельної реформи» (зі змінами) проводилися засідання районних робочих груп, у тому числі за участю представників обласної міжвідомчої робочої групи.

Проводилася робота щодо розроблення зведеного плану розвитку агропромислового комплексу та сільських території на 2015 рік з подальшим поданням його до Міністерства аграрної політики та продовольства України.

На виконання наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 20.02.2013 № 115 «Про затвердження Порядку проведення атестації суб’єктів господарювання на право виробництва та реалізації насіння і садивного матеріалу, Положення про державний реєстр виробників насіння і садивного матеріалу», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18.03.2013 за № 435/22967, атестаційною комісією Державної інспекції сільського господарства в Харківській області з надання суб’єктам господарювання права на виробництво та реалізацію насіння та садивного матеріалу сільськогосподарських культур розглянуті заяви від суб’єктів господарювання щодо надання права на виробництво і реалізацію насіння і садивного матеріалу, а також атестаційні листи з визначенням матеріально-технічної бази, наявності агрономічної служби, земельної ділянки та обсягів виробництва насіння для реалізації. Крім того, комісією ретельно перевірено копії ліцензійних угод на право використання сорту (гібриду) та копії сертифікатів (свідоцтв від оригінаторів) по кожній культурі.

За підсумками роботи атестаційної комісії на право виробництва та реалізацію сертифікованого насіння та садивного матеріалу атестовані та внесенні до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу у 2015 році 54 суб’єкта господарювання. Розглянуто та подано матеріали до атестаційної комісії з надання фізичним та юридичним особам права на виробництво та реалізацію добазового та базового насіння, вихідного та базового садивного матеріалу багаторічних і однорічних рослин, культури меристем (in vito) Державної інспекції сільського господарства України для атестації та внесення до Державного реєстру виробників насіння і садивного матеріалу у 2015 році:

на категорію - добазове насіння від 4 суб’єктів господарювання;

на категорію - базове насіння від 24 суб’єктів господарювання.

За 2015 рік у м. Харкові та в районах області проведено 3477 продовольчих ярмарків за участю сільгоспвиробників Харківської області (розпорядження голови обласної державної адміністрації від 08.02.2013 № 30 «Про проведення продовольчих ярмарків у м. Харкові, районах і містах області»).

З метою забезпечення реалізації державної політики у будівельній галузі Департаментом містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації проведена організаційна робота з вирішення нагальних питань.

За результатами проведеної роботи на території Харківської області станом на 23.12.2015 введено в експлуатацію 1116 житлових об’єктів загальною площею 276,1 тис. кв. м, із яких:

індивідуальні житлові будинки – 159,1 тис. кв. м;

багатоквартирні житлові будинки – 103,5 тис. кв. м;

реконструкція приміщень під житло

  1   2


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка