Хворому здається, що навколишній світ змінився, став нереальним, несправжнім, бутафорним, декоративним. Що це?Сторінка1/5
Дата конвертації12.04.2016
Розмір0.5 Mb.
  1   2   3   4   5

1.

Хворому здається, що навколишній світ змінився, став нереальним, несправжнім, бутафорним, декоративним. Що це?


A. *

Дереалізація


B.

Галюцинація


C.

Макропсія


D.

Мікропсія


E.

Деперсоналізація


2.

Хворий 50 років доставлений в міліцію після того, як 2 години назад смертельно поранивши дружину ножем. Хворіє на гіпертонічну хворобу, вживав алкогольні напої. Розгубленій, не пам’ятає, що трапилося, не вірить в те, що сталося. Дізнавшись про скоєне, дав реакцію глибокого відчаю. Визначіть психічний розлад.


A.

Патологічний афект


B.

Фізіологічний афект


C.

Психопатичне збудження


D.

Патологічне сп’яніння


E. *

Сутінковій стан


3.

Хвора 55 років знаходиться в психіатричній лікарні. 4 роки тому перенесла ішемічний інсульт. 2 дні назад почала заявляти, що за нею слідкують співробітники СБУ. Насторожена, з острахом придивляється до всіх в палаті. На очному дні – явища венозного застою. Позитивні симптоми орального автоматизму. Ваш діагноз.


A.

Шизофренічній психоз


B.

Інволюційний психоз


C.

Соматогенний психоз


D. *

Атеросклеротичний психоз


E.

Гіпертонічний психоз


4.

Лікар 64 років періодично вживає алкогольні напої, рік тому переніс інфаркт міокарда. Не знає назви ліків, не володіє медичними термінами, забув імена дружини і дітей. Благодушний. Виражені симптоми орального автоматизму, склероз судин сітківки. Визначіть тип деменції.


A.

Пресенільна


B. *

Атеросклеротична


C.

Алкогольна


D.

Гіпертонічна


E.

Сенільна


5.

Жінка 54 років, бухгалтер, тривало страждаюча цукровим діабетом і хронічним холециститом, через рік після смерті чоловіка звернулася до лікаря із скаргами на швидку стомлюваність, різке погіршення пам'яті, запаморочення, професійну неспроможність, емоційну лабільність. НАЙБІЛЬШ ВІРОГІДНА ПРИЧИНА НАЯВНИХ РОЗЛАДІВ:


A.

пухлина мозку;


B.

дегенеративне захворювання головного мозку;


C. *

судинне ураження мозку;


D.

прогресивний параліч;


E.

реактивний психоз.


6.

Жінка 54 років, бухгалтер, тривало страждаюча цукровим діабетом і хронічним холециститом, через рік після смерті чоловіка звернулася до лікаря із скаргами на швидку стомлюваність, різке погіршення пам'яті, запаморочення, професійну неспроможність, емоційну лабільність. ПРОВІДНИЙ СИНДРОМ В ДАНИЙ ЧАС:


A.

корсаковский;


B.

апатико-абулічний;


C. *

лакунарна деменція;


D.

тотальна деменція;


E.

псевдодеменція.


7.

Чоловік 45 років, науковий співробітник, без всякої причини різко змінився по характеру: постійно перебував у піднесеному настрої, цинічно сварився, не соромлячись дітей і сторонніх хвалився своїми сексуальними здібностями, перестав справлятися з роботою, нічим не займався, хворим себе не рахував. Діагностовано прогресивний параліч. ПРОВІДНИЙ СИНДРОМ:


A.

маніакальний;


B.

лакунарне недоумство;


C. *

тотальне недоумство;


D.

концентричне недоумство;


E.

псевдодеменція.


8.

Чоловік 45 років, науковий співробітник, без всякої причини різко змінився по характеру: постійно перебував у піднесеному настрої, цинично сварився, не соромлячись дітей і сторонніх хвалився своїми сексуальними здібностями, перестав справлятися з роботою, нічим не займався, хворим себе не рахував. НАЙБІЛЬШ ВІРОГІДНИЙ ДІАГНОЗ:


A.

маніакально-депресивний психоз;


B.

шизофренія;


C.

атеросклероз головного мозку;


D.

реактивний параноїд;


E. *

прогресивний параліч.


9.

Дівчинка 14 років “впевнена, що у неї дуже великий ніс, бо про це їй сказали однокласники, які постійно насміхаються”. Настрій у хворої пригнічений, увесь свій вільний час вона проводить дома, ні з ким не товаришує. Неодноразово зверталася до лікаря з проханням “виправити косметичний дефект”. Визначіть психопатологічний синдром.


A.

Гебефренічний


B. *

Дисморфоманічний


C.

Пуерильний


D.

Іпохондричний


E.

Істеричний


10.

При неврозоподібній млявоперебігаючій шизофренії, яка, як правило, починається у підлітковому віці, синдром дисморфоманії зустрічається досить часто і характеризується типовою тріадою ознак:


A. *

Уявним фізичним дефектом, ідеями стосунку, пригніченим настроєм


B.

Уявним фізичним дефектом, іпохондричними ідеями, пригніченим настроєм


C.

Уявним фізичним дефектом, ідеями стосунку, тужливим настроєм


D.

Іпохондричними ідеями, пригніченим настроєм, тривогою


E.

Уявним фізичним дефектом, пригніченим настроєм, тривогою


11.

У хворого спостерігається легка короткочасна форма розладу свідомості з моментами прояснення, коли хворий на деякий час опритомнює, а потім знову ніби поринає у хмари – це:


A.

Оглушення


B.

Сомнолентність


C.

Сопор


D.

Кома


E. *

Обнубіляція


12.

У пацієнта наявні різноманітні непереносимі, неприємні відчуття, що локалізуються в різних ділянках тіла, внутрішніх органах і мають невизначений, але дуже важкий характер (відчуття паління, перевертання кишечнику, мозку булькання, стягування і т.д.) Як кваліфікувати такі розлади?


A.

Псевдогалюцинація


B.

Ілюзія


C.

Гіперстезія


D.

Деперсоналізація


E. *

Сенестопатія


13.

У пацієнта 18 років спостерігається розлад сприймання, що характеризується відсутністю екстрапроекції галюцинаторного образу: локалізується в тілі людини, “звучить” в голові, бачиться “внутрішнім взором”, має суб’єктивний характер і не пов’язується з реальністю?


A.

Складна галюцинація


B.

Функціональна галюцинація


C.

Справжня галюцинація


D.

Дереалізація


E. *

Псевдогалюцинація


14.

Хворий сприймає різні відчуття (печії, болю в різних органах, нездужання, страху, злості, холоду тощо) з твердою впевненістю, що хтось на нього впливає. Як це називається?


A.

Парейдолічний автоматизм


B.

Галюцинаторний автоматизм


C.

Моторний автоматизм


D.

Ідеаторний автоматизм


E. *

Сенсорний автоматизм


15.

Хворий розповідає несправжні спогади про події, яких не було у даний відрізок часу, згадуваний ним, але вони мали місце чи могли бути в минулому? Цими подіями нерідко заповнюються прогалини в пам’яті хворого.


A.

Гіпомнезія


B.

Конфабуляція


C.

Криптомнезія


D.

Екмнезія


E. *

Псевдоремінісценція


16.

У пацієнта спостерігається стан, що характеризується швидким переходом від позитивних до негативних емоцій, послабленням здатності володіти своїм почуттям, при якому зворушення легко змінюються плачем і навпаки. Як називається даний психопатологічний синдром?


A.

Амбівалентність


B.

Неадекватність емоцій


C.

Дисфорія


D.

Апатія


E. *

Слабодухість


17.

У пацієнта спостерігається стан, що проявляється повною байдужістю до себе, стану свого здоров’я, долі рідних і близьких, супроводжується бездіяльністю, втратою почуттів на різні подразники?


A.

Амбівалентність


B.

Неадекватність емоцій


C.

Дисфорія


D. *

Апатія


E.

Слабодухість


18.

У пацієнта спостерігається стан, що характеризується тугою, інтелектуальним і руховим загальмуванням, послабленням потягів, тяжким суб’єктивним почуттям, що призводить до оцінки дійсності в негативних тонах?


A.

Амбівалентність


B. *

Депресія


C.

Дисфорія


D.

Апатія


E.

Слабодухість


19.

У хорого стан, що проявляється піднесеним настроєм, прагненням до діяльності, немотивованим переходом від одного виду діяльності до іншого, мислення прискорене, самооцінка завищена?


A.

Гебефренічний синдром


B.

Істеричне збудження


C.

Моріоподібне збудження


D.

Психопатичне збудження


E. *

Маніакальний синдром


20.

Хворий скаржиться на тугу, пригнічений настрій; спостерігається сповільнення мислення, рухова загальмованість, пригнічення інстинктів Що це таке?


A.

Астенічний синдром


B.

Маніакальний синдром


C.

Апатія


D.

Абулія


E. *

Депресивний синдром


21.

У хворого невмотивовано раптово погіршився стан: став злобно тужливим, дратівливим, схильним до афектів гніву з агресивними тенденціями. Що це таке?


A.

Експлозивність


B.

Морія


C.

Амбівалентність


D.

Депресія


E. *

Дисфорія


22.

Настрій хворого помітно знижений. На фоні тривожного безсоння з’явилися страхи, небажання жити, думки покінчити із собою. Багато років хворіє психічно. Назвіть синдром.


A.

Параноїдний синдром


B.

Обсесивний синдром


C.

Синдром Кандінського-Клерамбо


D.

Галюцинаторно-параноїдний синдром.


E. *

Депресивний синдромокомплекс


23.

Хворий чує із сусідньої кімнати реально неіснуючий чоловічий голос, який наказує йому вистрибнути через вікно. Як назвати цей розлад?


A. *

Імперативні галюцинації


B.

Коментуючі галюцинації


C.

Прості галюцинації


D.

Псевдогалюцинації


E.

Комплексні галюцинації.


24.

Лікар швидкої допомоги, який прибув на місце дорожньо-транспортної пригоди, виявив у хворого виключення свідомості, при якому мовний контакт з пацієнтом був неможливий, він не відповідав на жодне звернення до нього, але безумовні рефлекси збережені. Дане порушення носить назву:


A.

Аменцією


B.

Комою


C.

Делірієм


D.

Абсансом


E. *

Сопором


25.

Пацієнт опинився в чужому місці і не може пригадати, як він туди потрапив. Зі слів свідків, які за ним спостерігали на протязі деякого часу, у пацієнта спостерігалась зовні впорядкована поведінка, він сам кіпив собі квиток на поїзд, сам знайшов потрібний вагон та місце. Під час цього був малослівним, складав враження задуманого. Даний період часу повністю амнезувався у пам'яті пацієнта. Дане порушення стану свідомості називається:


A. *

Транс (амбулаторний автоматизм)


B.

Онейроїд


C.

  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка