Громадський огляд знань



Дата конвертації29.04.2016
Розмір54.9 Kb.
#27094
Математика, 6 клас

Тема: Громадський огляд знань.



Додавання і віднімання раціональних чисел.

Мета: перевірити вміння, навички учнів виконувати додавання і віднімання

раціональних чисел, застосовувати знання в різних ситуаціях.

Розвивати навички усної лічби, обчислювальні навички, увагу,

логічне мислення, навички свідомої самостійної та

колективної роботи, навички само- та взаємоконтролю.

Виховувати наполегливість, винахідливість, цілеспрямованість у

досягненні поставленої мети, прищеплювати інтерес до математики.

Тип уроку: громадський огляд знань.

Обладнання: картки із завданнями, математичне доміно

числова мельниця.



Хід уроку.

І Організаційний момент

ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

Дорогі діти! Сьогодні у нас-громадський огляд знань з теми « Додавання і віднімання раціональних чисел». На нашому уроці присутні ваші батьки, вчителі.

Ми навчилися виконувати дії додавання і віднімання раціональних чисел. Чи виникли у вас затруднення у розумінні від’ємних чисел? Сьогодні ми перевіримо, як ви засвоїли вивчений матеріал. Кожен із вас отримає оціночний лист ( додаток №1), в якому ви будете ставити собі бали за виконані завдання.

Вчитель розповідає казку



« Додатні і від’ємні числа”

Жили собі додатні числа. Старанно виконували вони свою роботу – додавали числа, множили, ділили. Віднімання в них не завжди вдавалося, та не сумували вони за цим. Та який там може бути сум! Пихаті люди – ці додатні числа. Милувалися вони своєю вродою, заглядаючи щоразу в люстерко. Там вони бачили своє віддзеркалення – якісь чудні числа, наче такі ж додатні, та попереду себе вони тримали якусь паличку ( мінус) і не розлучалися з нею.

« Як так може бути? – подумали додатні числа. – Ми ж такі гарні, вродливі, а в дзеркалі відображаються якісь потвори». Вирішили вони зайти в дзеркало і дати відсіч своїм ворогам. Так і зробили. Проте, як тільки додатні числа торкались руками від’ємних чисел, то обоє зникали, а замість них двох виходив нуль. Так це і є зараз

( 3 + ( -3) = 0). Подумали додатні числа, що не слід так робити, бо пропадуть вони всі. Стоїть нуль величаво між додатніми і від’ємними числами, не пристає до жодних з них, лише слідкує за порядком і справедливістю.


Історичні відомості про від’ємні числа.

Від’ємні числа розглядали китайські математики ще в V столітті до н.е. Додатні числа вони писали червоною фарбою, а від’ємні-чорною.


ІІІ. Громадський огляд знань.

Завдання 1.

Ми переносимся у V століття до нашої ери до Китаю.

Записати результат арифметичних дій, користуючись червоним і чорним кольором.

5+(-4)=1


-7+(-5)=-12

8+(-10)=-2



Завдання 2

Усний рахунок. Завдання проектуються на дошку.

Діти виконують обчислення усно про себе, а потім кожен записує на листочку відповідь.

Обчислити!

-10,3 + 5=
+0,3=




+7=




+(-10)=


?
-(-8)=

Завдання 3

Математичний диктант (взаємоперевірка). Відповіді проектуються на дошку.

1.До суми чисел -6 і -12 додайте число 20;

2. Подати число -10 у вигляді двох від’ємних доданків так, щоб обидва доданки були цілими числами;

3. Подати число -8 у вигляді суми двох від’ємних доданків так, щоб вони були десятковими дробами;

4. Знайти суму всіх цілих розв’язків нерівності -8

5. Розкрити дужки 3-(5-4)-(-7);

Завдання 4

Робота в парах ( Математичне доміно)



5,26+(-14,26)

16,53+(-19,8)

-9 +1


-1,7 0-(-19,3)



-3,27 7,2-8,9

19,3 -53+61-48+7

-33 0,68+(-1,6)



-0,92


Завдання 5. Логічний квадрат

Вставити у пусті клітинки числа так, щоб їх сума по вертикалі, по горизонталі та по діагоналях були однакові.







-2







0





-7


2





Завдання 6. Чарівна числова мельниця

До дошки виходять сім учнів, які одночасно розв’язують приклади по одній із ліній. Приклади підібрані таким чином, що у кожному з них виходить натуральне число, яке відповідає даті (числу) народження учня.







Завдання 7. Самостійна робота за карточками.

І-варіант.

1.Обчислити:

а) -3,6+(-2,7)+8,9+(-7,5)+44

б) -8,76+3.21+(-8,42)+(-7,56)+9,82

в)

2. До суми чисел -3,8 і 5,2 додайте суму чисел 37 і -84
ІІ-варіант

1. Обчислити:

а) 67+(-87,5)+56,8+(-46,9)+(-28,7)

б) -0,74+0,72+1,21+(-0,95)+(-1,7)

в)

2. До суми чисел 5,2 і -13,4 додайте суму чисел 82 і -19


ІV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання № 1061 (б)
Додаток №1


Оціночний лист

учениці 6 класу __________________

з теми « Додавання і віднімання раціональних чисел»


№ завдання

Завдання

Кількість балів

1

Усний рахунок




2

Математичний диктант




3

Математичне доміно




4

Логічний квадрат




5

Чарівна мельниця




6

Самостійна робота
















Всього




Каталог: doc -> files -> news -> 342
news -> З початкової школи в основну: проблеми наступності
news -> ─найважливіша умова успішного навчання молодших школярів. Ковальова Вікторія Іванівна, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, загальноосвітня санаторна школа ─ інтернат №2
news -> Повідомлення про оприлюднення проекту Концепції громадянської освіти та виховання в Україні Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України повідомляє про оприлюднення 29 листопада 2012
news -> Додаток базовий компонент дошкільної освіти
news -> Тема кохання в повісті Шолом-Алейхема "Пісня над піснями". Еволюція героїв (Шимек і Бузя) у часі. Біблійні мотиви в повісті. Утвердження етичних цінностей
news -> Конспект уроку з української літератури в 10 класі підготувала викладач української мови І літератури Технікуму промислової автоматики Одеської державної академії холоду
342 -> Програма з історії для 5-го класу, 35 годин
342 -> Сценарій 9 травня 2012 року «День пам'яті та надії»
342 -> Тема. Збережи у серці доброту
342 -> Узагальнення вивченого про частини мови


Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка