Г. В. Лінчевська, методист нмц гуманітарної освіти та виховання, О. В. ДударСкачати 67.19 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір67.19 Kb.
#30499
Укладачі:

Г.В. Лінчевська,

методист НМЦ гуманітарної освіти та виховання,О.В. Дудар, доцент кафедри методики суспільно-гуманітарної освіти та виховання

ІППО КУ імені Бориса Грінченка,

кандидат історичних наук
«Україна єдина – єдина країна»

Орієнтовний сценарій заходу, присвяченого дню Соборності України

(для учнів 7-9 класів)


Мета:

 • розвивати громадські якості особистості: патріотизм, самосвідомість.

 • виховувати любов до Батьківщини, українського народу, державної мови, розуміння того, що від сумлінної праці й навчання кожного, від усвідомлення себе часткою українського народу залежить майбутнє і сучасне нашої держави.

 • прививати почуття обов'язку берегти і зміцнювати рідну державу, не забувати про сумний досвід минулого, з оптимізмом дивитись у майбутнє.


Урочисто прибраний зал.

На сцені - державні символи України.

Перед початком заходу звучить Гімн України
Ведучий. Доброго дня, дорогі друзі! Сьогоднішню нашу зустріч ми присвячуємо важливій історичній події – Дню соборності нашої держави. Народившись, кожен з нас отримує в спадщину від предків неоціненний скарб – Батьківщину. Її не обирають, вона, як і мати, – наша доля.

Ведуча. Україна! Країна хвилюючої краси, радості й печалі, розкішний вінок з рути і барвінку, чорнобривців і калини. Це бентежна історія мужнього народу, що віками боровся за волю, за єдність, за своє щастя, свідками чого є високі в степах обеліски й пам’ятники в містах і селах. Свідченням багатовікової боротьби за волю є історичні перекази, легенди, пісні.

Ведучий. Наш народ споконвіку відзначався волелюбністю, прагненням до створення незалежної держави. Вінцем цих прагнень стало возз’єднання Східної і Західної України, прагнення до якого визрівало віками.

Ведуча. Боротьба за Українську самостійну соборну державу – найбільш яскрава сторінка історії визвольних змагань українського народу. За волю і незалежність України загинули десятки тисяч кращих українців. Реалізувалися мрії багатьох поколінь нашого народу про об’єднання в єдину соборну державу.
Виходять учні в українських костюмах.

Їхній виступ супроводжується показом на екрані слайдів.
Учень. Український народ щороку відзначає 22 січня – День соборності України. В цей день в 1919 році було проголошено Акт возз’єднання Української Народної Республіки й Західно-Української Народної Республіки. Офіційно День Соборності відзначається в Україні з 1999 року.

Це тут України моєї початок,

Де волю плекали твої козаки.

Про тебе сьогодні ми будем співати

І славу твою пронесем крізь віки!

Учениця. 22 січня 1918 року в приміщенні київського Будинку вчителя було підписано ІV Універсал, яким Українську Народну Республіку проголошено суверенною і незалежною державою. А 1919 року в цей самий день на Софійській площі в Києві було проголошено Акт соборності українських земель.

Учень. «Віднині зливаються в одно віками відділені одна від одної частини України – Галичина, Буковина, Закарпаття і придніпрянська Україна – в одну Велику Україну. Сповнилися відвічні мрії, для яких жили й за які вмирали найкращі сини України. Віднині є тільки одна незалежна Українська Народна Республіка. Віднині український народ, звільнений могутнім поривом своїх власних сил, має змогу об’єднати всі зусилля своїх синів для створення нероздільної незалежної Української держави на добро і щастя українського народу», - пролунало 22 січня 1919 року.

Учениця. Століттями розірваний український народ визволився з неволі. Лівобережна Україна вийшла з Російської, а Правобережна – з Австро-Угорської імперії – і возз’єдналися на своїй землі в єдину Українську державу. Акт возз’єднання двох Україн був, швидше, символічним знаком прагнення єдності, бо в керівництві країни спільності тоді не було.

Ведуча. Соборна Україна нині незалежна,

Як квітка синьо-жовта розцвіла.

І не згубилася людська любов безмежна

До України - неньки і її буття,

Що упродовж віків нам мрію дарувала

Й снагу іти до вільного життя.Ведучий.'>Виконується пісня « Україно, Україно….», муз. і сл. Т.Петриненка.
Ведучий. Відзначивши марність зусиль запобігти «братовбивчій війні» українського і російського народів через політику російського радянського уряду і перешкоди до укладення миру, Універсал висловлював твердий намір не допустити, щоб російський або якийсь інший уряд перешкодили Україні встановити бажаний мир «для того, щоб вести свій край до ладу, творчої роботи, до кріплення революції та волі нашої».

Ведуча. Універсал закликав усіх патріотів України стати на захист добробуту і свободи свого народу від більшовиків та інших напасників. Крім того, в ньому визначалися заходи внутрішньополітичного й соціального характеру, в тому числі автономії для національних меншин.

Ведучий. Це був один з найпрекрасніших моментів нашої історії. Високий принцип соборності земель – найблагородніший у світі ідеал, до якого прагне кожна нація.

Учень. Україно, соборна державо,

Сонценосна колиско моя,

Ще не вмерла й не вмре твоя слава,

Завойована в чесних боях!

Живи та міцній, Українська державо!

Вмирали у битвах мільйони бійців,

Щоб стяг синьо-жовтий піднявсь величаво

Й над Києвом стольним віки майорів!


На екрані - світлини із зображенням подій 21 січня 1990 року «живого ланцюжка».
Ведуча. Однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, сотні тисяч українців узялися за руки, утворивши «живий ланцюг» від Києва до Львова. Акцію провели на згадку про проголошення Акту Соборності. «Живий ланцюг» символізував духовну єдність людей східних і західних земель України, був запорукою існування єдиної, соборної України.

22 січня 1973 року в Чорткові на Тернопільщині гурт молоді під орудою Володимира Мармуса вивісив жовто-блакитні прапори.


Учениця. Ми вірим в майбутнє твоє, Україно! -

Говорять сьогодні дорослі й малі, -

Бо ти в нас – найкраща, бо ти в нас єдина,

Немає такої, як ти на землі.

Дай щастя, Боже, нашій Україні,

Такій великій, рідній і єдиній,

У кожне місто і село квітчасте

Пошли любов і світле щастя.


Ведучий. Віримо, що територіальна цілісність України, скріплена кров’ю мільйонів незламних борців, навіки залишатиметься непорушною. Ми маємо бути свідомі того, що лише в єдності дій та соборності душ можемо досягти величної мети – побудови економічно й духовно багатої, вільної й демократичної України, якою пишатимуться наші нащадки. Плекаймо все, що працює на ідею загальнонаціональної єдності, повсякчас пам’ятаючи про незліченні жертви, принесені на вівтар незалежності, соборності, державності.
Ведучі проводять вікторину


 1. Як називалась перша слов’янська держава? (Київська Русь).

 2. Як називалися воїни, що майже 300 років боронили Україну від зовнішніх ворогів? (Козаки).

 3. Які умови треба було виконати, щоб стати козаком? (Бути православним, знати українську мову, пройти випробування);

 4. Яку назву мала козацька держава, створена за Дніпровськими порогами? (Запорізька Січ).

 5. Під керівництвом якого гетьмана Україна вела Національно-визвольну війну проти поляків? (Під проводом Богдана Хмельницького).

 6. Хто є батьком української історії? (М. Грушевський).

 7. За чиїм наказом була зруйнована Січ?(За наказом Катерини ІІ).

 8. Автор слів Гімну України? (Павло Чубинський).

 9. Назвіть композитора, який поклав вірш П.Чубинського, що став Гімном, на музику?

( Михайло Вербицький).

 1. Як називається основний закон України? (Конституція).Звучить пісня «Як у нас на Україні!». Слова В. Серова, музика О Харитонова.
Учениця. Людської пам’яті свіча хай запалає,

Коли життя знов набирає силу.

В ім’я народу хай вона палає

За муки, за життя і за могили

Хай вдячна пам’ять наша звеличає.
Ведучий. Минуле України має багато героїчних сторінок. Яким буде майбутнє – залежить від кожного з нас. Та ми впевнено можемо сказати: разом, у єдиній країні, ми зможемо досягти успіху в будь-якій сфері швидше, ніж поодинці.

Ведуча. Усі ми, громадяни України, не байдужі до долі нашої Батьківщини, маємо пам’ятати: саме в єдності наша сила! Якщо будемо єдині, і у майбутньому зростатиме наша слава!

Ведучі ( разом) Слава Україні! Героям слава!
Звучить пісня «Одна-єдина», сл. В. Крищенка, муз. О.Морозова.
Використані джерела:

http://kzsh89.dnepredu.com/uk/site/vikhovna-robota.html

http://teacher.at.ua/publ/20-1-0-598

http://dubanevychi.info/?p=3283

Коновалова М.В. Тематичні класні години. 5-11 класи. Національно-патріотичне виховання. – Х.: Вид. група «Основа», 2012. – 174 с.Сценарії. Державні свята та пам’ятні дати/ упоряд. : Л. Черкаська, Л. Шелестові, Н. Чиренко, Н. Чернякові. – К.: Шк.. світ 2012. –128 с.

Методичні діалоги – журнал для вчителів української мови ти літератури №7-8, 2014
Каталог: wp-content -> uploads -> 2016
2016 -> Методичні Рекомендації Запобігання і виявлення
2016 -> За новою програмою 8 клас чи існує справжнє кохання сьогодні? за твором Валентина Чемериса
2016 -> «Як зробити дитину успішною? Створення умов для успішної адаптації учнів 1,5 –х класів до соціуму та нових умов навчання»
2016 -> Мова жестів Зміст
2016 -> Рабочая программа составлена в соответствии с Учебным планом Гимназии на основе федерального государственного общеобразовательного стандарта основного общего образования и Примерной программы по учебным предметам
2016 -> Міністерство освіти І науки україни
2016 -> Робоча програма навчальної дисципліни юридична психологія (шифр пп. 16) Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалавр
2016 -> Наукові праці кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Серія: Бібліотекознавство. Книгознавство. Випуск 3
2016 -> Аналіз державної політики у сфері національної безпеки і оборони України виконано групою експертів за підтримки Реанімаційного пакету реформ: Андрій Дацюк

Скачати 67.19 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка