Функції державиСкачати 19.21 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір19.21 Kb.
Дурнєва Т. А.

ФУНКЦІЇ ДЕРЖАВИ

Перед будь-якою державою постає певне коло завдань, на вирішення яких вона спрямовує свої матеріальні ресурси, ідеологічні та політичні зусилля. З усієї сукупності таких зусиль можна виділити певні їхні види, в яких проявляється сутність держави і без яких вона не може повноцінно діяти. Ці види, або форми активності держави стосовно навколишнього середовища, суспільства, інших держав класифікуються у вигляді її функцій.

Функції держави — це основні напрямки діяльності держави, в яких знаходять свій вираз її сутність, завдання і цілі. Здійснення державних функцій — це складний і багатоплановий процес впливу держави, її відповідних структур на певне коло суспільних відносин. Різноманітність і особливості суспільних відносин обумовлюють існування у держави досить широкого кола відповідних функцій. За певними визначеними критеріями функції можна поділити на ряд груп:


  • за соціальним значенням державної діяльності функції держави поділяються на:

- основні, що характеризують призначення держави, найбільш загальні, найважливіші напрямки її діяльності на певному етапі розвитку;

- додаткові (допоміжні), що є складовими елементами основних функцій, але самі по собі не розкривають сутності держави.  • за сферами діяльності держави її основні функції поділяються на:

- внутрішні функції, що здійснюються в межах даної держави і в яких виявляється її внутрішня політика;

- зовнішні функції, що забезпечують здійснення її зовнішньої політики.функції поділяються на:

- постійні, що здійснюються протягом всього часу існування держави;

- тимчасові функції, що здійснюються протягом певного періоду існування держави чи пов'язані з певним фактом.

Методи і прийоми впливу держави на суспільні відносини, методи здійснення державних функцій залежать від компетенції та форм діяльності відповідних державних структур, які на практиці здійснюють виконання функцій держави в межах своєї компетенції. Змістом тієї або іншої функції держави виступає сам процес впливу держави через практичну діяльність її відповідних структур на певні суспільні відносини. Основними формами здійснення функцій держави є правові та фактичні (організаційні) форми.Таким чином, для глибокого і всебічного аналізу будь-якої функції держави слід розглядати зміст, форму і методи здійснення відповідного напрямку державної діяльності.


________________________________________________________________________Робота виконана під керівництвом доц. кафедри українознавства і політології Кашаби О. Ю.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка