Елементарне адміністрування. Очищення жорсткого диску від тимчасових файлів. 22. 04. 2013Скачати 49.89 Kb.
Дата конвертації02.05.2016
Розмір49.89 Kb.
Елементарне адміністрування.

Очищення жорсткого диску від тимчасових файлів.

22.04.2013

В процесі роботи ПК самою операційною системою а також програмами, які Ви використовуєте створюється безліч файлів, їх прийнято називати temporary, що в перекладі означає – тимчасові. Це можуть бути проміжні результати роботи таких програм, як Word, Nero, Internet Explorer, Firefox і різних системних програм. У маскувальних цілях зберігаються так і віруси. На жорсткому диску є кілька каталогів під єдиною назвою Temp, в яких зберігаються дані файли. З метою вивільнення місця на жорсткому диску та за для безпеки Вашого ПК рекомендується регулярно проводити очищення тимчасових папок, тобто проводити видалення файлів, що знаходяться в папках Temp та Temporary Internet Files. Особливо рекомендую це проводити, перед перезавантаженням ПК, коли є підозра, що спіймали вірус.Далі…

Шлях до папок Temp та Temporary Internet Files у тому випадку, якщо надумаєте чистити вручну.Для ОС Windows:

C:\Temp\


C:\tmp\

C:\WINDOWS\Temp\

C:\Documents and Settings\Ім'я користувача\Local Settings\Temp\

C:\Documents and Settings\ Ім'я користувача \Local Settings\Temporary Internet Files\Для ОС Windows 7:

C:\Temp\


C:\tmp\

C:\WINDOWS\Temp\

C:\Users\Ім'я користувача\App Data\Local\Temp\

C:\Users\Ім'я користувача\App Data\Local\ Microsoft\Windows\Temporary Internet Files\

Очищення вище вказаних папок можна провести ще іншим способом. У Windows XP і пізніших версіях (наприклад Windows 7) цей спосіб приблизно однаковий по виконанню. Просто зайдіть у властивості диска в “Провіднику” (натиснувши правою кнопкою миші по виділеному диску C і натисніть кнопку “Очищення Диска”. Основний недолік методу – видаляються далеко не всі файли.

Мал.1 Мал.2

Усувається недолік використанням утиліт сторонніх розробників, наприклад за допомогою програми CCleaner. (вн.ссилка) Або ж можна використовувати функцію браузера яким Ви користуєтеся.Internet Explorer

Якщо ви досі використовуєте Internet Explorer, то тимчасові файли можна видалити за допомогою "Сервіс"- "Властивості оглядача"- закладка "Загальні" - підрозділ "Історія перегляду" – "Видалити" – "Тимчасові файли інтернету" та "Файли cookie". Після цього закрийте браузер і запустіть його знову.Мал.3

Відмічений пункт "Зберегти дані вибраних веб-вузлів" дасть можливість швидше відображатися тим веб-сторінкам, які Ви відвідували раніше.Firefox

Для Firefox можна використовувати меню "Інструменти" - "Налаштування"- закладка "Приватність"- "Очистити всю поточну історію", потрібно вибрати кукі і кеш.Opera

Для Opera використовувати меню "Інструменти" - "Видалити особисті дані". У переліку вибрати "Видалити усі cookies" та "Очистити кеш", інші галочки зняти. Натиснути на кнопку "Видалити".

Отже, ми описали способи того, як видалити тимчасові файли Windows7 і операційних систем попереднього покоління для “простих смертних”. Але ще існують методи, які застосовують програмісти і адміністратори. Найчастіше вони користуються скриптами. Ви теж можете послідувати цьому прикладу. Однозначні переваги скриптів – автоматизація. Але це уже інша "казка" .

CCleaner.

Програма для догляду за системою

02.05.2013

Безкоштовна утиліта CCleaner призначена для очищення системи та реєстру від сміття: тимчасових файлів Інтернету, тимчасових файлів створених популярними браузерами чи програмами, а також для очищення невірних розширень типів файлів, відсутніх додатків або недійсних записів в реєстрі Windows.
  1. "Очистка" - закладки "Windows" і "Приложення"

Мал.1, Мал.2

По замовчуванню в програмі виставлені оптимальні варіанти очистки, тому спочатку натискаємо "Аналіз" потім "Очистка".
  1. "Реєстр"

Спочатку натискаємо "Пошук проблем" потім " Виправити". На запитання утиліти CCleaner "чи не бажаємо ми зберегти резервну копію змін" натискаємо "Так" або «Ні», на Ваш вибір (на мою думку, зберігати не обов'язково).

Мал.3


Далі натискаємо "Виправити" (у даному випадку виправляємо помилки по одній ), або ж "Виправити відмічені" (виправляємо усі відмічені) – на Ваш вибір.

Мал.4


  1. "Сервіс" - закладка "Автозавантаження"

У даній закладці можна побачити які програми чи процеси завантажуються при включенні ПК. Тут можна відключити непотрібну при завантаженні ПК програму чи процес, для цього необхідно вибрати її і натиснути «Виключити». Не раджу відключати програми чи процеси, які завантажуються з папки "Windows", якщо Ви не впевнені у її непотрібності: папка "Windows" – це папка операційної системи і тому після перезавантаження Вашого ПК ОС може неправильно працювати. При відключенні програми з папки "Program Files" може не працювати лише якась програма, що не так страшно. 

Мал.5


  1. "Налаштування" - закладка "Додатково"

Мал.6

Тут можна відмітити ще пункт "Видаляти з корзини". І якщо регулярно користуватися утилітою CCleaner, то вручну корзину очищати не потрібно .


Є ще й інші пункти та закладки утиліти CCleaner, але я рекомендую користуватися ними більш досвідченим користувачам щоб не наробити шкоди системі. Удачі! 
Завантажити безкоштовну утиліту CCleaner з офіційного сайту можна тут

http://ccleaner.org.ua/
Завантажуємо, користуємось, коментуємо.

Давайте розглянемо, яким чином можна позбутися від тимчасових файлів за допомогою вбудовування і регулярного виконання скрипта. Візьмемо саму актуальну на сьогоднішній день систему – Windows 7.


1. Створюємо в корені диска C: об’єкт “Папка Temp”.
2. Правою кнопкою миші треба зайти у властивості значка “Мій комп’ютер” самий нижній пункт, вкладка “Додатково”. Вибираємо кнопку “Змінні середовища”. Треба змінити значення змінних TMP і TEMP на шлях C: \ Temp.
3. Потім у блокноті треба написати наступні рядки: pushd% TEMP% && rd / s / q. > Nul 2> & 1 pushd С: \ TEMP && rd / s / q. > Nul 2> & 1. Зберегти файл під ім’ям cleartmp.cmd суворо з вказаним розширенням прямо на диску C:.
4. За допомогою редактора політик (запуск з “Пуск”> “Виконати”> “gpedit.msc”) додає скрипт в систему, використовуючи вкладку “Конфігурація Windows” розділу “Конфігурація Комп’ютера”. Там треба вибрати “Сценарії запуск / завершення комп’ютера” і зайти у властивості пункту “Завершення роботи”. Після цього, за допомогою кнопки “Додати” показуємо шлях до скрипта, яким буде очищатися тимчасова папка.
5. Розділ “Конфігурація користувача” (вкладка “Конфігурація Windows”> “Сценарії Запуск / Завершення”> “Завершення роботи”) піддаємо такий же обробці. Швидше за все, ви вже зрозуміли, що по виконанні всіх зазначених пунктів папка Temp буде кожен раз очищатися під час завершення роботи комп’ютера, вам не треба запускати програму. Звичайно, можна реалізувати такий скрипт, використовуючи менеджер завдань, але це вже набагато більше передбачуваного обсягу даної статті.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка