Екзаменаційний банк тестових завдань Крок 2 Загальна лікарська підготовкаСторінка1/4
Дата конвертації13.04.2016
Розмір0.77 Mb.
  1   2   3   4
Екзаменаційний банк тестових завдань

Крок 2 Загальна лікарська підготовка

  1. Терапевтичний профіль. 1.8. Психіатрія. Науки поведінки.


17072 В психічному статусі хворого 32 років стійке патологічне зниження настрою. Контактний, коротко, але по суті відповідає на питання. Мовна продукція вкрай лаконічна, в уповільненому темпі. Рухи скуті і загальмовані. Висловлює ідеї самозвинувачення і самоприниження. Препарати якої групи в першу чергу показані хворому?

A. *Антидепресанти

B. Нейролептики

C. Гіппотики

D. Транквілізатори

E. Нормотиміки

17273 Жінка 35 років близько 10 років хворіє на туберкульоз легенів. В туберкульозній клініці незабаром почала дивно себе поводити: розмалювала обличчя яскравою косметикою, збирала навколо себе хворих, танцювала, співала з ними. Була підвищено збуджена, весь час проводила в товаристві чоловіків, кокетувала, фліртувала, заводила розмови на сексуальні теми. Всю ніч була відсутня у відділенні ("була на побаченні"). Який провідний синдром психічних розладів у хворої?

A. *Маніакальний

B. Психопатоподібний

C. Гебефренічний

D. Моріоподібний

E. Ісероформний

17318 Жінка 35 років скаржиться на біль у ділянці серця ("щемить, свердлить"), що виникає переважно у ранкові години в осінньо-весняний період, з іррадіацією болю в шию, спину, живіт, часте серцебиття, а також зниження загального життєвого тонусу. Виникнення цього стану не зв`язане з фізичним навантаженням. Увечері стан поліпшується. Соматичний, неврологічний статус, ЕКГ - без патології. Яка найбільш вірогідна патологія зумовила таку клінічну картину?

A. *Соматизована депресія.

B. Стенокардія спокою.

C. Неврозоподібна шизофренія.

D. Нейроциркуляторна дистонія.

E. Іпохондрична депресія.

17478 Хвора 45 років за своїм характером вередлива, демонстативна. Побачивши лікаря, починає охати, стогнати, триматися за голову, плакати. Скаржиться на болі в усьому тілі. При ходінні похитується, тримається за оточуючі предмети. Після неприємної бесіди раптово починає стогнати, лягає, закочує очі, не відповідає на запитання. Зіничні рефлекси при цьому збережені. Такий стан триває 15-20 хвилин. Згадує про перенесений стан, вважає себе тяжко хворою, непрацездатною. Чим найбільш імовірно зумовлений такий стан хворої?

A. *Істеричний невроз

B. Епілептична хвороба

C. Симулятивна поведінка

D. Маніакально - депресивний психоз

E. Неврастенія

17479 Хвора19 років десять років страждає на епілептичну хворобу. Пішла на прийом до лікаря і не повернулась. Через три дні з'явилася додому обірваною, замерзлою. Поводила себе дивно: не розмовляла, ні з ким не спілкувалась, дивилась в одну точку, вночі не спала. На наступний день стан нормалізувався. Хвора не змогла пригадати, що з нею відбувалось протягом останніх чотирьох діб. Оточуючим здавалась задумливою та сонною. Який психопатологічний

A. *Сутінковий розлад свідомості

B. Оглушення

C. Деліріозний синдром

D. Онейроідний синдром

E. Аментивний синдром

17480 Хворий 52 років страджає на важку соматичну недугу протягом багатьох років. Останні кілька днів соматичний стан різко погіршився, при цьому він перестав розуміти звернену до нього мову, виконувати елементарні інструкції. Нерідко збуджується в межах ліжка. Не реагує на зовнішні подразники. Контакту недоступний. Періодично вимовляє окремі обривки фраз. Який психопатологічний синдром відповідає наведеній клінічній картині?

A. *Аментивний

B. Деліріозний

C. Присмирковий

D. Онейроїдний

E. Оглушення

18038 Чоловік 47 років страждає на рак легенів в термінальній стадії. Розповідає, що протягом 2-3 тижнів помітив зміни у своєму психічному стані: бачить ввечері покійну матір, яка кличе до себе, відчуває запах сирої землі, гнилого листя, бачить незнайомих людей, які несуть труну. При цьому відчуває страх. Які симптоми психічних розладів у хворого?

A. *Справжні галюцінації

B. Ілюзорні розлади

C. Психосенсорні розлади

D. Маячні ідеї

E. Депресивні розлади

18126 Жінка 19 років скаржиться на болі у животі та суглобах, вимагає все нові уколи обезболюючих та снотворних ліків. Обстежена. Патологіі гінекологічної та урологічної сфер не виявлено. Вздовж поверхневих вен кінцівок слід старих проколів, походження яких не пояснює. Сухожильні рефлекси верхніх та нижніх кінцівок однакові, жваві. Фотореакція зіниць слабка. Язик обкладений сірим нальотом. В бесіді - афективно неврівноважена, відзначається пронос без патологічних включень. Яка тактика щодо поліпшення стану хворої?

A. Консультація лікаря-нарколога.

B. Призначити ліки, які вимагає пацієнт

C. Додаткова консультація хірурга

D. Призначити антибіотикотерапію.

E. Консультація лікаря-інфекціоніста

18147 Студентка 20 років після того, як не склала іспит, почала скаржитись на відчуття інородного тіла, схожого на кульку в горлі, затруднене ковтання. Фіксована на цьому, обмежує себе в їжі, плаксива, прагне привернути до себе увагу, демонстративна. Легко піддається психотерапевтичному навіюванню. Який на вашу думку психіатричний діагноз у

A. Істеричний невроз

B. Іпохондричний невроз

C. Депресивний невроз

D. Обсесивний невроз

E. Параноїдна реакція

18148 Хворий 31 року на жовчнокам`яну хворобу після успішної операції на жовчному міхурі почав висловлювати звинувачення у тому, що лікарі "вирізали у нього всі внутрішні органи, підмінили їх чужими з метою експерименту, пропускають електрострум крізь його тіло, впливають на його думки та відчуття". Який найвірогідніший психіатричний діагноз

A. Параноїдна шизофренія, синдром психічного автоматизму

B. Психогенний психоз, галюцінаторно-параноїдний синдром

C. Соматогенний психоз, депресивно-параноїдний синдром

D. Реактивний параноїд на соматогенно несприятливому фоні

E. Паранояльна психопатія, декомпенсація внаслідок соматичного захворювання

18179 Чоловік 50 років у тяжкому стані доставлений до інфарктного відділення. На ЕКГ ознаки гострого інфаркту міокарда. Хворий тривожний, напружений, у місті і часі не орієнтується, у своїй особистості орієнтується вірно. Відчуває слухові, а також яскраві зорові галюцінації страхітливого характеру, під впливом яких збуджений, схильний до агресивних дій. Висловлює уривчасті маячні ідеї. Який провідний психопатологічний

A. Деліріозний синдром

B. Онейроїдний синдром

C. Параноїдний синдром

D. Аментивний синдром

E. Галюциноза синдром

18180 Жінка 20 років скаржиться на біль, неприємне тяжке відчуття у ділянці серця, часте серцебиття. ЕКГ- без патологіі. Седативні ліки зняли біль, але залишилась тривога, впевненість у важкому серцевому захворюванні, страх смерті, очікування нового нападу і страх перед ним. Який провідний психопатологічний

A. Кардіофобічний синдром

B. Іпохондричний синдром

C. Обсесивний синдром

D. Істеричний синдром.

E. Депресивний синдром

18181 Чоловік 70 років хворіє на ішемічну хворобу серця. Настрій помітно знижений, тривожний. На фоні тривалого безсоння з`явилися страхи, небажання жити, думки покінчити з собою. Подовгу сидить, не змінюючи пози, відповідає не відразу тихо, монотонним голосом. Вираз страждання, болю, страху. Який провідний психопатологічний синдром?

A. Депресивний синдром

B. Параноїдний синдром

C. Астенічний синдром

D. Фобічний синдром

E. Обсесивний синдром

18244 Хворий 37 років, лікар. Під час навчання в медичному інституті часто випивав з друзями, проте особливої тяги до спиртних напоїв не помічав. 5 років тому з'явилася потреб опохмелятися . Психічний статут: Не вважає себе хворим, "пив як усі, може тільки трохи частіше". Пожвавлюється при спомині про горілку. Схильний до плоских, цинічних жартів, розв'язний, докучадливий. Cоматичний статут: Поширення кордонів серця ліворуч, глухість тонів, живіт болісний в правому підреберрі, печінка біля краю реберної дуги. Яке дослідження найбільш інформативно для уточнення діагнозу?

A. Клиніко-психопатологічне дослідження

B. Зміст алкоголю в крові

C. Дослідження ферментів сиворотки крові

D. Експериментально-психологічне дослідження

E. Комп'ютерна томографiя головного мозку

18245 Хвора 51 року доставлена в психіатрічну лікарню в з'вязку із суїцидальною попиткою. Після 6 місяців менопаузи понизився настрій, виникло почуття "приливу жару", тривога. Стала сумрачною, неспокійною плаксивою, порушився сон. У відділенні: рухове і мовне збудження, заламує руки, намагається рвати на собі волосся, лається, кричить. Недоступна продуктивному контакту. Коли намагаються хвору заспокоїти, збудження підсилюється, просить дати їй вмерти. Галюцинацій і маячення немає. Помітних порушень інтелектуально-мнестичних функцій не виявлено. Соматичний і неврологічний стан - без патології. Які патогенетичні механізми психичних порушень у хворої?

A. Інволюційні зміни, пов'язані з клімаксом

B. Гіпоксія головного мозку

C. Пухлина головного мозку

D. Перенапруження сили основних нервових процесів

E. Атрофічні процеси в головному мозку

18282 Хвора, 26 років, продавець. Спадковість психічними захворюваннями не обтяжена. За характером вражлива, мрійлива; захворіла після повідомлення, що її мати попала під поїзд. Зойкнула, впала на підлогу. Лежить нерухомо, із заплющенними очима. На запитання не відповідає, інструкцій не виконує. Піднята рука спадає, наче батіг. Після кофеїн-барбамілового розгальмування розплющила очі, назвала своє ім'я, здивовано спитала де вона. Заплакала, розповідаючи про смерть матері. Назовіть, який діагноз найбільш вірогідний у хворої?

A. Психогенний ступор

B. Реактивна депресія

C. Епілепсія

D. Істерична реакція

E. Кататонічний ступор

18284 Хвора 19 років, студентка художнього інституту, не отримала очикуваного нею першого місця на виставці студентських картин. Обвинуватила декана свого факультету у вимаганні в неї хабаря . Швидко розвинувся судомний припадок із риданнями, різноманітними конвульсіями. Свідомості, однак, не втрачала і заборонила викликати швидку медичну допомогу. Була доставлена додому співкурсниками. Дома, після зауваження батька про те, що не слід було вступати в конфлікт з деканом, у хворої виникло виражене мовно-рухове збудження. Препарати якої групи найбільш показані для купування збудження у цьому випадку?

A. Транквілізатори

B. Нейролептики

C. Антиконвульсанти

D. Антидепресанти

E. Снодійні (барбітурати)

18285 Хвора 23 років, інженер, госпіталізована в психіатричну лікарню. 2-3 тижні тому почала помічати, що якась сила керує її думками, почуттями і вчинками. Мала підозру, що на неї діє гіпнозом її співучень, якого н бачила вже кілька років. У голові з'явився голос цього знайомого. Періодично зазнавала наплив чужих думок, коли власний розум "зупинявся", власне мислення "зупинялось". Не спала ночами; боялась, не могла працювати. У клініці, під впливом терапії, поступово зникли описані хворобливі явища, з'явилось критичне ставлення до них. Якій захід профілактики рецидиву хвороби можна вважати найбільш ефективним?

A. Підтримувати терапію нейролептиками

B. Уникати зустрічі із знайомим, що з'являється у хворобливих переживаннях

C. Залишити роботу

D. Провести психотерапію, спрямовану на переконання хворої

E. Дотримуватися певної дієти

18286 Хвора 55 років. 3 роки тому почала знижуватися пам'ять, спочатку забувала поточну інформацію, а потім і фахові знання, події з власного життя. Останні 3-4 місяці погано орiєнтується у власній квартирі. Ставилася до своей нездатності байдуже. З'явилася амнестична афазія, не може читати, писати, виконувати простіши дії (застегнути гудзик, розсчесати волосся). Психічний статут: Безучасна, ніщо її не цікавить, брудна, різко схудла, вимовляї не більш 5 слів, часто невлад, вимовляє безглузді слова і звуки, до свого стану не критична. Який патологічний процес у головному мозгу зумовив клінічну картину цього захворювання?

A. Сенильні бляшки

B. Кровозлияння до головного мозоку

C. Атеросклеротичні зміни судин

D. Пухлина головного мозку

E. Гiалиноз судин мозку

18338 Хвора 35 років, інженер, незаміжня, дітей не має. Щодо характеру хвора з дитинства прямолінійна, безкомпромісна, гіперсоціабельна, рігідна. Хвора звернулася до лікаря зі скарженнями на погіршення настрою плаксивість, слабкість, стомлюваність, дратівливість: "я багато плачу,а ніякої видимої причини німає, мені ніщо не в утіху, я не отримую ніякого задовілення ні від чого...". Крім того погіршился сон, апетит, відзначаються часті сердцебиття, коливання АТ, запаморочення та інколи - діарея. Такий стан у хворої виник 2,5 місяца тому, коли не спромоглася влаштувати своє особисте життя. Після проведеного. Який найбільш правильний діагноз?

A. Невротична депресія (депресивний невроз)

B. Реактивний психоз

C. Невротичний розвиток особи

D. Шизофренія, неворозоподібна форма

E. Маниакально-депрессивний психоз

18365 Хворий переніс тяжкий грип. Через місяць після захворювання з явився головний біль,кружіння голови, слабкість, став дражливим, знизилась памўять, швидко стомлювався н роботі.Під час бесіди з лікарем жаліється на нестриманність. Вказав, що зовсім перестав читати книжки, а думки завжди десь далеко. Через 20 хвилин бесіди став говорити тихіше, довго обдумував питання та відповідь на них. Определите синдром.

A. Астенічний синдром

B. Гипотиреоидизия

C. Скрытая депрессия

D. Іпохондричний синдром

E. Амнестичний синдром

18366 Юнак 18 років направлений на військово-психіатричну експертизу, бо під час медичного огляду у військоматі виявив дуже низький рівень загальних знань. Зростав без однолітків Жив у лісі разом з батьком- лісником. В школу ходив дуже рідко, бо найближче село було за 10 кілометрів. Формально закінчив 7 класів. При експериментально-психологічному досліджені вирішував завдання на аналіз, синтез,на комбінаторіку, на створення понять. Скажіть, як слід оцінити

A. Соціально-педагогічна запущенність

B. Затримка психічного розвитку

C. Гранична розумова відсталість

D. Психо-фізичний інфантілізм

E. Дебільність легкого ступеню

18367 На консультацію психіатра була направлена дівчина 15 років. Декілька місяців назад з перебільшеною увагою стала ставитись до своєї зовнішності. Годинами розглядала себе в зеркалі , знаходячи в себе якісь вади.При бесіді з лікарем наполягає на тому, що вона "потворна". Майже всі люди насміхаються над нею. Бачила на вулиці, як зустрічні насмішкувато позирають в її бік. Лікар не зміг переконати хвору в її помилкових поглядах. Заявила, що буде напо-лягати на пластичній операції. Який синдром у хворої ?

A. Дисморфоманічний синдром

B. Психопатоподібний синдром

C. Параноподібний синдро

D. Іпохондричний синдром

E. Дисморфофобічний синдром

18368 Хвора 56 років. В прийомному відділенні була збуджена, не взнавала присутніх, родичів,не могла назвати своє ім я , прізвище Страждає гіпертонічною хворбою. Одержала звістку про хворобу матері. Розхвилювалась, плакала, а потім з'явилось збудження та непра-вильна поведінка. Під час огляду виявлено артеріальний тиск 190/120 мм рт. ст, дезорієнтована, окремі галюцинаторні пережи-вання. Хворій було введено в вену 10,0 25\% розчину сірчано-кислої магнезіїї.Через 5 хвилин хвора почала впізнавати своїх близьких, здиво-вано спитала "де вона", про свою поведінку нічого не пам' ятала. Какой синдром нарушения сознания у больной ?

A. Сутінкове затьмарення свідомості

B. Деліріозне затьмарення свідомості

C. Онейроїдне затьмарення свідомості

D. Ашентивное запаморечення свідомості

E. Сомнолентне запаморочення свідомості

18369 Чоловік 35 років просить захистити його від домогань сусіда по квартирі."Сусід володіючи гіпнозом, на протязі останнього року викликае біль в шлунку, послаблення кишечника атрофію мозку. Вкладав у голову всілякі погані думки, примушує їх повторювати вголос в найбільш людних місцях." Декілька разів звертався до сусіда з проханям припинити знущання. На деякий час "гіпнотичне знущання" зменшува-лось або зникало, а потім зўявлялось знову. Скажіть, який синдром у хворого ?

A. Синдром психічних автоматизмі

B. Параноїдний синдром

C. Синдром галлюциноза

D. Паранойяльний синдром

E. Іпохондричний синдром

18383 У хворого 36 років, який стоїть на диспансерному обліку з діагнозом “Алкоголізм ІІ стадії”, вперше встановлено маячення ревнощів. Є реальна небезпека розправи над дружиною. Чого потребує хворий в першу чергу?

A. Невідкладна госпіталізації в психіатричний стаціона

B. Направлення до наркологічного відділення

C. Амбулаторного лікування

D. Вирішення питання про дієздатність

E. Проведення сімейної психотерапії

19039 Чоловік 36 років, багато часу зловживає спиртними напоями. Після 5-денного запою став збудженим, агресивним, увечері з’явилися галюцинації погрожуючого характеру.Куди треба направити хворого для профілактики суспільно-небезпечних дій?

A. *Психіатрична лікарня

B. Психіатричний денний стаціонар

C. Соматична поліклініка

D. Психіатрична поліклініка

E. Залишити вдома

19040 Чоловік 22 років, ніколи раніше не хворів, алкоголем не зловживає. Після травми мозку з втратою свідомості через 2 тижні не впізнає свого лікаря, забуває, де його палата і ліжко, що він їв, коли працював. Настрій підвищений, без мети ходить по відділенню.Яка причина з перерахованих нижче найбільш вірогідно сприяла виникненню захворювання?

A. *Травма мозку

B. Склероз сосудів мозку

C. Алкогольна інтоксикація

D. Епілептична хвороба

E. Соматичне захворювання

19041 Чоловік, 31 рік, за характером завжди був замкнений. У психіатрів ніколи не лікувався. Скаржиться на “головний біль”: відчуття, “наче під шкірою голови щось лопається, рухається, закипає”. За допомогою об’єктивних обстежень органічної патології не виявлено. Який найбільш вірогідний психопатологічний симптом у цьому випадку?

A. *Сенестопатії

B. Парестезії

C. Галюцинації

D. Гіперестезії

E. Дисморфопсії

19042 Чоловік, 40 рік, висловлює думки про зраду дружини, наводячи “докази”. Неодноразово зчиняв дружині сцени ревнощів вдома та на роботі, вимагав, щоб вона зізналась у зраді, ображав її, погрожуючи вбивством.Які заходи треба вжити для профілактики суспільно небезпечних дій при цьому стані?

A. *Консультація психіатра

B. Амбулаторне лікування

C. Консультація терапевта

D. Консультація психолога

E. Сімейна психотерапія

19043 Чоловік, 30 рік, багато років хворіє психічно. На фоні тривалого безсоння з’явилися страхи, думки покінчити з собою, намагався повіситись. Настрій помітно знижений, від лікування відмовляється.Які дії є найбільш вірогідні для профілактики суіциду хворого?

A. *Госпіталізація в психлікарню

B. Госпіталізація в неврологісне відділення

C. Амбулаторне лікування

D. Психотерапевтична бесіда

E. Суворий нагляд вдома

19212 Хворий М., 35 років. Вперше поступив в психіатричний стаціонар. Встановлено діагноз шизофренія, параноїдна форма. Який метод лікування доцільно застосувати?

A. *Нейролептична терапія

B. Вітамінотерапія

C. Фізіотерапія

D. Психотерапія

E. Рефлексотерапія

19213 Хворий К., 25 років. В приймальному покої лікарні раптово впав на підлогу, колір обличчя та шкірних покривів ціанотичний, зіниці не реагують на світло. Спостерігаютьсясудомні скорочення різних груп м’язів. Хворий прийшов до свідомості через 15 хвилин, нічого не пом’ятає. Як оцінити описаний стан?

A. *Великий епілептичний напад

B. Епілептичний статус

C. Істеричний напад

D. Малий епілептичний напад

E. Діенцефальний напад

19214 Хворий М., 22 роки. При розмові стверджує, що відчуває зв’язок з космосом, впевнений в насильстві над собою. Говорить, що його думками та діями керують конкретні люди, впливають “психотронною зброєю”. Переконаний в своїй правоті. Ваш імовірний діагноз?

A. *Параноїдна шизофренія

B. Реактивний параноїд

C. Маніакально–депресивний психоз

D. Шизоафективний психоз

E. Гебефренічна шизофренія

19442 Больная 32 лет жалуется на “душевную боль”, плохое настроение, отсутствие аппетита, бессонницу. Указенные симптомы появились постепенно в теченипе 3 месяцев без видимой причины. В психическом статусе: на вопросы отвечает тихим голосом, лицо печальное, мимика скорбная, движения замедленны, эмоционакльно подавлена, темп мышления замедлен. Состояние больной улучшается вечером и ухудшается рано утром. Какокой предположительный диагноз можно поставить этой больной?

A. *Маниакально-депрессивный психоз: депрессивная фаза

B. Реактивная депрессия

C. Циклотимия

D. Депрессивный синдром вследствие органическогго поражения ЦНС

E. Инволюционная меланхолия
  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка