Довідка Заходи щодо формування здорового способу життя і профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі зосереджені в 3 проектах регіональної комплексної програми Молодь і сім’я Донеччини" 2013-2017 роки": "Від соціальної ініціативи до соціальногоСкачати 101.95 Kb.
Дата конвертації01.05.2016
Розмір101.95 Kb.
Довідка

Заходи щодо формування здорового способу життя і профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі зосереджені в 3 проектах регіональної комплексної програми «Молодь і сім’я Донеччини" 2013-2017 роки": "Від соціальної ініціативи до соціального здоров’я", "Відповідальність починається з мене" та "Репродуктивне здоров’я - позитивна дія".

Найдоступнішими і найефективнішими методами роботи стали інтерактивні методи: обговорення; мозковий штурм; рольові ігри, робота в малих групах, освітні ігри та моделювання ситуації, дебати, неформальні бесіди, практичне відпрацювання життєвих навичок, що забезпечує активну участь і творчу взаємодію учасників між собою.Серед обласних програм, які являються альтернативою негативним проявам в молодіжному середовищі, є обласна програма "Волонтерський рух Донеччини". Учасники цієї програми мають змогу залучитися до громадської діяльності, що в свою чергу веде до здорового способу життя. За 4 роки цієї програми учасниками стали понад 600 осіб молоді міст та районів нашої області. Хочу подякувати насправді начальникам відділів у справах сім’ї та молоді, які активно долучилися до розповсюдження інформації та залучення молоді своїх міст та районів до навчання в обласному центрі.

На належному рівні в області пройшла обласна акція "Відповідальність починається з мене". В містах та районах Донецької області розміщена соціальна реклама загальною кількістю 956 штук, кількість обстежених торгівельних закладів, які продають алкогольні напої та тютюнові вироби - 953, виявлено випадків порушень продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам віком від 14 до 18 років -168, затримано неповнолітніх осіб віком від 14 до 18 років - 67 осіб, складено адміністративних протоколів -172, притягненодо відповідальності посадових осіб - 83 особи, кількість задіяних під час проведення акцій працівників правоохоронних органів, соціальних працівників, громадських організацій - 457 осіб, кількість обстежених місць щодо розміщення зовнішньої реклами - 669, виявлені невідповідності зовнішньої реклами до діючих норм Закону України «Про рекламу» -18, вжиті заходи (складено актів, направлено скарг, листів тощо до компетентних органів для вирішення питань) - 18, кількість задіяних під час проведення акцій працівників правоохоронних органів, соціальних працівників, громадських організацій - 269.

Серез заходів, які проводяться в містах та районах області, слід виділити як кращі практики щодо формування здорового способу життя і профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, а саме: в місті Артемівську були проведені: місячники «Молодь за здоровий спосіб життя», «Вберегтися від туберкульозу», «Не будь байдужим», акція «Будь обережний. Подбай про майбутнє»; для неповнолітніх, які утримуються в слідчому ізоляторі були проведені відеолекторії «Обери життя» та диспут „Підліток і туберкульоз”; конкурс плакатів «Ми за здоровий спосіб життя», тематичні зустрічі «Я хочу сказать!», круглі столи: «Негативний вплив наркотичних речовин на здоров’я підлітків», «Ні – добровільному безумству» (профілактика алкоголізму та наркоманії серед учнів).

З 2006 року на базі дитячої лікарні працює Кабінет медико-соціальної допомоги дітям та молоді. Підлітки мають можливість отримати консультативну допомогу психолога, лікарів (нарколога, венеролога, гінеколога). Для реалізації формування навичок здорового способу життя, насамперед у сучасної молоді, а також у широких верств населення на базі Артемівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді створена спеціалізована служба «Соціальної профілактики». Крім групових форм роботи, спеціалістами центру проводиться індивідуальне консультування з питань профілактики паління, наркотоксикоманії, зловживання алкоголем, профілактики хвороб, що передаються статевим шляхом та розповсюдження ВІЛ/СНІДу та інших соціально-небезпечних хвороб (індивідуальною роботою охоплено 454 особи з числа учнівської та студентської молоді). Такі заходи застерігають молодь від легковажних, непродуманих вчинків, дають їм чітке уявлення про навколишній світ та прищеплюють відповідальність за власні вчинки.

В місті Дзержинську відділом проводяться спортивно-масові заходи, конкурси, лекції, які висвітлюються в ЗМІ, розміщуються білборди на ці теми. В місті забезпечуються необхідні умови для активності дітей та молоді, в зв'язку з чим кількість спортивно-масових заходів збільшилась, так в 2012 році проведено 186, в 2013 році – 226. З метою пропаганди здорового способу життя серед молоді в місті була проведена крупномасштабна акція «Україні пощастило з молоддю», прийняло участь понад 2000 осіб.

В місті Дружківці поширена прекрасна практиика проведення виставок – порад «Твоє здоров’я в твоїх руках»; виставок – застережень «Гіркі плоди солодкого життя»; «Примарне щастя і реальна трагедія на кінчику голки»; проводяться актуальні розмови «Подаруй собі здоров’я".

Кіровський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді започаткував прекрасну практику проведення тематичних заходів на території кримінально – виконавчої інспекції та з Донецьким Обласним Благодійним Фондом «Промінь» реалізовує проект «Зниження ризику ВІЛ – інфікування серед представників уразливих груп населення м. Кіровське».

В місті Костянтинівці з метою пропаганди і утвердження здорового способу життя в травні поточного року проведено міський молодіжний туристичний зліт, а у липні був проведений перший мініБАЙКФЕСТ (велосвято).

В Краматорську було проведено масову пробіжку «За здоровий спосіб життя», в якій приймало участь понад 200 осіб, відбувся Всеукраїнський «Велодень» та дитяча велогонка «Дивогонка", традиційний спортивний фестиваль «Здоровый город», який охопив краматорські селища. Загальна кількість учасників нараховує понад 2000 осіб. З метою профілактики захворювання на туберкульоз серед учнів професійно – технічних закладів міста проводився конкурс міні творів на тему «Чому я не боюся захворіти на туберкульоз?» .

Протягом 2013 року Краснолиманським міським Центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді було проведено 42 заходи з профілактики негативних явищ та пропаганди здорового способу життя серед дітей та молоді, в ході яких соціальні послуги отримали 1 494 особи. В результаті проведеної роботи, отримано доступ до більш освітніх можливостей та соціальної активності, навчено навичкам безпечного життя, проінформовано з правових питань, з профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі, про наслідки вживання алкоголю та психотропних речовин.

В місті Красноармійську з метою організації змістовного дозвілля, попередження негативних проявів в молодіжному середовищі, пропаганди здорового способу життя в місті постійно організовуються та проводяться Джемборі молодших скаутів «Поклик степу», був проведений перший відкритий чемпіонат міста Красноармійська з ролер-спорту, перший відкритий чемпіонат по армрестлінгу, регіональний спортивний турнір по Street Work-out. В місті започаткована прекрасна практика працевлаштування у вільний від навчання час. Протягом літнього періоду 2013 року працевлаштовано 415 неповнолітніх на оплачувану роботу до ПАТ «Шахтоуправління «Покровське».

Більшість заходів, які організовує відділ у справах сім'ї та молоді Макіївської міської ради, проходять під гаслами «Молодь Макіївки каже: «НІ!» негативним явищам» та «Зупинись, задумайся та скажи: «ТАК!» здоровому способу життя». Среред креативних та дієвих можна виділити наступні: студентські спортивні змагання з плавання «Тримайся, студент!» в рамках молодіжного форуму „Молодь ЗА!”, метою якого є пропаганда здорового способу життя, залучення молоді до занять спортом, організація змістовного дозвілля, міський марафон „Здоровим бути модно!” та оздоровчо - інформаційна акція «Життя прекрасне – не загуби його» в рамках вищеназваного марафону, молодіжний фестиваль «ADRENALIN FEST» – показові виступи молоді, яка займається екстремальними видами спорту (ролери, воркаут, джампери, велотриал), баскетбольний та футбольний фрістайл, капоейра у музичному супроводі ді-джея. Протягом вересня відділом у справах сім'ї та молоді проведено низку заходів в рамках молодіжної акції «Я – за здоровий спосіб життя».

В місті Словянську слід виділити прекрасні сімейні клуби вихідного дня, протягом всього літнього періоду працювала «Школа плавання» та сумісно з громадськими організаціями були проведені різноманітні тренінги, лекції для вихованців позаміських оздоровчих закладів м. Святогірська, де даними формами охоплено 13 позаміських таборів, проведено 23 групових заняття і охоплено понад 2500 осіб молоді.

В місті Торезі з метою поширення пропаганди здорового способу життя, підвищення ролі та значення фізичної культури та спорту у червні місяці був проведений міський спортивний фестиваль. Команда-переможець міського фестивалю взяла участь в обласному фестивалі і посіла I місце серед команд другої групи міст Донецької області.

В місті Харцизьку спільно з відділом активно працюють в цьому напрямку громадські організації міста: ХГО «Крок уперед», ХГО «Футбольний клуб Харцизька», Харцизька ланка Всеукраїнської організації «Фундація регіональних ініціатив», благодійна організація «Друге життя». Прекрасна практика проведення флеш-мобів «Я – здоров»; туристичних походів молоді міста за маршрутами «Кримські гори», Ландшафтний Парк «Зуївський».

В Волноваському районі проводяться тренінгові заняття по програмам: «Діалог», «Рівний-рівному», «Моє життя - моє здоров’я», «Корисні звички», «Школа проти СНІДу», «Профілактика вживання ін’єкційних наркотиків». Даними програмами охоплено 1436 осіб молоді. Заняття проводяться через позакласні виховні години, уроки, факультативи. Завдяки відвідуванню цих занять дітям прищеплюються знання та навички здорового способу життя. Серед осіб, які відбувають покарання у місцях позбавлення волі, проводиться соціально-психологічна робота щодо подальшого життя після звільнення. З метою попередження продажу спиртних напоїв неповнолітнім, попередження бродяжництва, безпритульності серед молоді було проведено 4 рейди «Підліток» і 1 рейд «Дискотека». В ході рейдів працівниками Волноваського РВ ГУМВС України і Волноваського ЛВ УМВС України на Донецькій залізниці було складено 6 протоколів за ст. 156 КУпАП за порушення правил торгівлі спиртними напоями, тютюновими виробами (їх продаж неповнолітнім).

В Володарському районі з метою профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі було розроблено інформаційні та консультаційні заходи під назвою „Тиждень толерантності”. Під час програми „Тиждень толерантності” проведено 14 лекцій, 36 бесід в 14 загальноосвітніх школах району. Профілактичною роботаю охопленно понад 900 учнів районних шкіл. Однією з важливих форм залучення молоді району до регулярних занять фізичною культурою та спортом є проведення спортивно - масових заходів. Завдяки відбудованій системі, яка організована відділом у справах сім’ї, молоді та спорту, щороку в районі проводиться близько 55 заходів, в яких приймають участь понад 6 тисяч осіб. Загальна кількість дітей та молоді району, які залучені до фізкультурно-оздоровчих занять за місцем проживання населення, складає 1355 осіб.

В Костянтинівському районі в ході роботи спеціалізованої служби “Мобільний консультативний пункт соціальної роботи” проводяться соціально-профілактичні рейди, надаються послуги з правових питань - здійснено 26 рейдів в 28 сіл району.

В Марїнському районі діє районна програма «Патріот», постійно проводиться: військово-патріотична спортивна гра «Майбутній воїн», районна спартакіада допризовної і призовної молоді. В районі діють 2 військово-патріотичних спортивних клуби «Білий барс» с. Дачне та «Чорний вовк» м. Курахове, працюють 2 інноваційних заклади культури (Єлизаветівський та Луганський сільські культурно-спортивні центри), 19 клубних формувань для молоді та підлітків цільового призначення (фізкультурно-оздоровчі, рекреаційно-оздоровчі).

В Першотравневому районі з метою запобігання незаконному обігу наркотичних засобів і психотропних речовин, боротьби з наркоманією при райдержадміністрації розпорядженням голови райдержадміністрації від 20.01.2006 р. № 13 створена координаційна рада боротьби з наркоманією. Вся робота за напрямком профілактики негативних явищ передбачає комплексний підхід до створення системи надання соціально-педагогічної, психологічної, інформаційної, консультаційної допомоги неповнолітнім та молоді району. Тому в районі налагоджена міжсекторальна співпраця щодо профілактики негативних явищ в молодіжному середовищі. З метою виконання заходів, направлених на реалізацію програм, сумісно з відділом освіти райдержадміністрації, службою у справах дітей, відділом кримінальної міліції у справах дітей щорічно під час серпневих педагогічних конференцій проводяться районні семінари-наради з заступниками директорів шкіл по виховній роботі, педагогами-організаторами загальноосвітніх шкіл району з метою – організації та проведення профілактичної роботи. Учасникам семінарів надаються методичні рекомендації по проведенню первинної профілактики серед молоді. В районі реалізовано 3 спільних проекти соціальної профілактики з Донецьким обласним центром соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, відділом кримінальної міліції у справах дітей по пропаганді здорового способу життя, профілактиці негативних явищ серед відпочиваючої молоді в Дитячих оздоровчих центрах. Соціально - профілактичною роботою охоплено понад двох з половиною тисяч осіб молоді.З вищеназваного видно, що в області ведеться профілактична робота та прищеплюються навички ведення здорового способу життя. Але в цьому напрямку ще багато проблем, які нам з вами потрібно вирішувати, ініціювати та запроваджувати інноваційні підходи в профілактичній роботі. Мої колеги в цьому напрямку ще поділяться своїм досвідом та висвітлять проблеми.
База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка