Довідка про хід виконання Програми економічного І соціального розвитку м. Вінниці за І півріччя 2014 рокуСкачати 250.75 Kb.
Дата конвертації24.04.2016
Розмір250.75 Kb.
ДОВІДКА

про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку

м. Вінниці за І півріччя 2014 року
В місті триває реалізація завдань Програми економічного і соціального розвитку міста, сформованої згідно зі Стратегією розвитку «Вінниця 2020».

Для ефективного втілення стратегічних пріоритетів і цілей в життя в І півріччі п.р. проведено аналіз діючих програм, затверджено план-графік перегляду до кінця року програм, які не в повному обсязі відповідають Стратегії, та розробки нових програмних документів. Серед головних – 13 нових та оновлених програм, які охоплюють сфери залучення інвестицій, підтримки бізнесу, ефективного управління комунальним майном, якості життя вінничан (охорона здоров’я, освіта, фізична культура і спорт, комплексний соціальний захист), створення сприятливих умов для розвитку інституцій громадянського суспільства, підвищення туристичної привабливості міста. Оновлення та розробка програм здійснюється за новою методикою з урахуванням європейських підходів.Завершено підготовчі роботи зі створення нового Генерального плану м. Вінниця та роботи по дешифруванню аерофотозйомки. Внесено зміни до плану зонування. Затверджено Концепцію формування планувального зеленого каркасу міста та розроблено комплексну схему ландшафтного каркасу.

Рішенням міської ради від 27.06.2014р. №1750 земельну ділянку площею понад 80 га на вул. Немирівське шосе визначено, як Вінницький індустріальний парк (ВІП). Розпочато роботу щодо включення цієї території до державного Реєстру індустріальних (промислових) парків, що розширить можливості для розвитку економічного потенціалу міста та підвищення ділової активності.

Продовжено роботу з підвищення якості надання адміністративних послуг завдяки розвитку сучасних форм комунікацій.

В звітному періоді замовники адміністративних послуг отримали змогу через «персональний кабінет» на сайті міської ради замовляти три послуги: архівні копії документів та витягів з них, витяг із плану зонування земельної ділянки, довідку про невідвідування дошкільного закладу дитиною тощо.

Впроваджено новий сервіс – спілкування з працівниками «Прозорого офісу» в режимі он-лайн, який забезпечує більш зручне спілкування та оперативне отримання інформації на сайті міської ради, особливо людям з вадами слуху.

В Центрі адміністративних послуг «Прозорий офіс» започатковано консультування громадян міста фахівцем Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Вінницькій області з питань декларування початку будівельних робіт, прийняття в експлуатацію об’єктів, отримання дозвільних документів та ліцензування.

Крім того, в усіх чотирьох відділеннях Центру «Прозорий офіс» вінничани отримали змогу подати державному адміністратору декларації з питань будівництва, заяви про видачу дозволів на будівельні роботи та про видачу сертифікатів відповідності, ознайомитись із бланками офіційних документів та зразками їх заповнення на веб-сторінці «Прозорий офіс».

З січня п.р. адміністраторами територіальних відділень «Прозорого офісу» розпочато прийом документів з питань видачі паспортів та довідок у відповідності до Закону України «Про адміністративні послуги» та нової редакції Порядку оформлення і видачі паспортів.

Збільшено мережу Центрів обслуговування споживачів, які працюють за стандартами «Прозорих офісів», ще на два Центри, які влаштовані в реконструйованих приміщеннях ПП «Бокуд» (провул. К.Маркса, 44) та ЖЕК №12 (вул. Квятека, 16). Всього станом на 01.07.2014р. в місті створено 6 таких Центрів. Всі приміщення обладнані камерами відеоспостереження, які виведені на пульт диспетчерів «Цілодобової варти».

Тривала реалізація заходів з підвищення енергетичної безпеки міста.

Серед населення міста постійно популяризується ідея енергоефективності, в т.ч. шляхом проведення просвітницьких заходів, спрямованих на підвищення свідомості вінничан у питаннях енергозбереження та енергоефективності.

В червні п.р. Єврокомісією схвалено, затверджений в минулому році міський «План дій зі сталого енергетичного розвитку до 2020 року».

З метою оцінки комунальної енергетичної політики в місті проводиться міжнародний аудит.

Містом підписано Меморандум про співпрацю з проектом USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (терміном на 3 роки) – один з найважливіших грантових проектів, який має підсилити комплексну роботу в напрямку енергоефективності.Попри всі складнощі щодо фінансування робіт, з початку року за рахунок коштів міського бюджету тривали роботи на об’єктах, які визначені пріоритетними, були розпочаті та не завершенні торік.

На фінансування робіт з будівництва та реконструкції об’єктів комунальної власності в І півріччі 2014р. з бюджету розвитку міського бюджету виділено 33,7 млн. грн., з яких майже 7,0 млн.грн. були спрямовані на реконструкцію теплових мереж, котелень, систем теплозабезпечення, мереж водопостачання, насосних станцій підвищення тиску води та інших інженерних мереж, понад 1,6 млн.грн. – на реконструкцію приміщень житлово-експлуатаційних підприємств з улаштуванням прозорих офісів, 1,4 млн.грн. – будівництво дитячих та спортивних майданчиків, майже 0,5 млн.грн. – реконструкцію мереж зовнішнього освітлення міста, в т.ч. на оснащення підсвіткою споруд.

В рамках діючого Меморандуму між урядами Швейцарської конфедерації, України та містом продовжено реалізацію проекту з модернізації систем теплозабезпечення двох мікрорайонів міста (минулого року виконані роботи в мікрорайоні вул. Карла Марксв. В мікрорайоні «Тіжилів» від котельні на вул. Баженова,15 проведено реконструкцію 3 км теплових мереж та 2,837 км мереж водопроводу, влаштовано 33 індивідуальні теплові пункти у багатоповерхових будинках.

Продовжено співробітництво з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією «НЕФКО» з впровадження проекту «Реконструкція системи теплозабезпечення мікрорайону на вул. Київській-Талалихіна від котельні на вул. Паризької Комуни,18 в м. Вінниці», а саме: виготовлено проектно-кошторисну документацію, проводяться процедури конкурсних торгів з закупівлі трубопроводів та обладнання.

Крім цього, КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» розпочато реконструкцію котельні ПТВМ-30 на вул. 600-річчя,13 з впровадженням автоматизованої системи управління технологічними процесами.

Продовжено будівництво мереж водопостачання та водовідведення в мікрорайонах приватної забудови міста на умовах співфінансування робіт з мешканцями. Виконано роботи з будівництва мережі каналізації на вул. І.Богуна (м-н «П’ятничани»), розпочато – на вул. Мічуріна, 32 (на території Вінницького обласного ендокринологічного диспансеру), на вул. С.Лазо, 1-19, Салтикова-Щедріна, 117-123 (м-н «Корея»), на вул. Димитрова (м-н «Димитрівський»), протягом І півріччя збудовано 1040 п. м. мереж централізованого водовідведення. Розпочато роботи з будівництва мереж водопроводу на вул. Комарова (м-н «Пирогово»).

Триває будівництво мережі каналізації вулиць мікрорайону «Старе місто», завершено реконструкцію КНС №4.

Розпочато підготовку до наступного опалювального сезону. На котельнях міста проводяться профілактичні та ремонтні роботи.

Продовжено ремонтні роботи доріг та вулиць міста, об’єктів благоустрою.Поточним ремонтом виконано понад 23,0 тис.м2 асфальтного покриття, в т.ч. 2,0 тис.м2 – тротуарів. Серед відремонтованих: площа Гагаріна, вулиці Соборна, Київська, Д.Нечая, Червоноармійська, Немирівське шосе, Ватутіна, Г.Успенського, Тарногродського, Привокзальна, Бучми, тощо. Завершено реконструкцію вулиці Ф.Кона на ділянці від вулиці Костантиновича до вулиці Келецька. Проведено роботи по заливці швів на вул.Островського.

Завершено капітальний ремонт дорожнього покриття на вулицях Артинова, Грушевського, Медвєдєва. Триває капітальний ремонт на вулицях Міліційна, Литвиненко, Петра Запорожця на ділянці від вул. Некрасова до вул. Тімірязєва.

Тривають, розпочаті в 2014 році, роботи з капітального ремонту Меморіалу Слави на площі Європейській та реконструкції площі Тараса Шевченка.

Згідно з планом асфальтуються вулиці приватного сектору. На умовах співфінансування з мешканцями заасфальтовано покриття на пров. Ленських подій (мікрорайон «Слов’янка»), пішохідної доріжки від пров. Смирнова до пров. Ушакова (мікрорайон «Лівобережний») та на вулицях Леонтовича і Молодогвардійська.

Виконані ремонтні роботи дворової території біля будинку на вул. Космонавтів,55.

Розширено на одну смугу ділянку виїзду зі Староміського мосту на перехресті вулиць Козицького та Свердлова, влаштовано додатковий тротуар з пристосуванням перехрестя для руху маломобільних груп населення. Здійснювався капітальний ремонт підпірної стінки на вул. Хмельницьке шосе на ділянці від вул. Максимовича до вул. 600-річчя.

На міських дорогах поновлено 21,6 км поздовжньої та 3,4 тис.м2 поперечної дорожньої розмітки. В межах проїжджої частини оновлено або нанесено нову кольорову (синю) розмітку паркувальних зон на вул. В.Порика, Грушевського, Арх. Артинова, Театральній, Хмельницьке шосе, Козицького та в районі ринку «Урожай». Поновлено розмітку суцільних ліній, стоп-ліній, острівців безпеки, пішохідних переходів та розмітку велодоріжок.

З метою впорядкування та підвищення безпеки руху громадського транспорту впродовж липня п.р. нанесено спеціальну жовту розмітку на 22 найбільш завантажених кінцевих зупинках громадського транспорту та жовту зигзагоподібну лінію, яка позначає місця зупинок маршрутних транспортних засобів.

Встановлено 4 світлофори для пішоходів на перехресті вулиць Л.Ратушної та Келецької. На заміну старих посадочних павільйонів влаштовано 3 нові зупинки на вулицях Д. Нечая та Московській (біля церкви), для більш зручного використання перенесено павільйон та платформу зупинки маршрутного транспорту на вул. Пирогова.

Продовжується розвиток велосипедної інфраструктури. З початку року поновлено 11,05 км існуючої розмітки велосипедних доріжок на вул.Хмельницьке шосе, Квятека, Стахурського, проспектах Юності та Космонавтів. Для велосипедного руху пристосовані нові ділянки на вулицях 600-річчя, Келецька, Зодчих, Стахурського. На цих вулицях нанесено нову дорожню розмітку, встановлено дорожні знаки та піктограми. На виконання вимог Правил благоустрою м. Вінниці суб’єктами господарювання на територіях загального користування встановлено 3 велопарковки: у ЦПКіВ ім. М.Горького, біля магазину «Рошен» на вул. Соборна, 22 та біля аптеки на вул. Козицького загальною місткістю 11 велопаркомісць.

Згідно з діючим Порядком розміщення зовнішньої реклами у Вінниці демонтовані навісні рекламоносії з контактних мереж електротранспорту, електромереж та опор, у чітко визначених місцях встановлено 160 нових бордів (з 200 запланованих), які мають єдиний вигляд конструкцій.

Забезпечено впорядкування, оснащення та ремонт об’єктів благоустрою встановлених зон відпочинку біля води, які придатні для купання, – на пляжах «Центральний», «Хімік», «Гонти». Силами мешканців впорядковано зону відпочинку в мікрорайоні «Тяжилів».

Завершено роботи з реконструкції мереж зовнішнього освітлення території ДНЗ №43 та ЗШ №13 на вул.Чехова,12 (встановлено 11 опор та 19 світильників зі сівітлодіодними лампами), на вул. Черешнева, Місячна, П. Орлика, пров. Черешневого (встановлено 45 світлодіодних світильників), пішохідної зони на вул. Р. Скалецького,4-28 (встановлено 11 опор, 11 світлодіодних світильників).

Ще понад 25 опор із вуличними світильниками встановлено в дворах житлових будинків, які раніше не освітлювалися (вул. Київська,45-47, Вчительська,10, Баженова,28-34 та ін.).

Тривають роботи з реконструкції зовнішнього освітлення на вул. Хмельницьке шосе (непарна сторона від вул. Блока до вул. 40-річчя Перемоги).

Всього в місті встановлено близько 20 тисяч світлових точок, з яких 98% оснащені енергозберігаючими лампами.

Поновлено існуюче вертикальне озеленення, висаджено квіти та впорядковані газони. Новим вертикальним озелененням дооблаштовані вулиці Островського, Лебединського, Немирівське шосе, Київська. Встановлені кількаярусні квіткові композиції на розподільчій смузі вздовж проспекту Юності від вул. В.Порика до вул. Келецької. Капітально відремонтовано та впорядковано ділянку розподільчої смуги на вул. Київській – від вул. Тарногродського до шляхопроводу.

Висаджено квітники на вул.Коцюбинського, площі Героїв Сталінграду, окремі фрагменти – в ЦПКіВ ім. Горького. Впорядковано квітники на Сабарівському колі. Відновлено композиції «черепахи» та «крокодила» в ЦПКіВ ім. Горького.

Проводились профілактичні комплексні роботи з очистки та ремонту зливової каналізації, очистки русел малих річок.

З січня п.р. розпочала роботу, в тестовому режимі, сміттєсортувальна станція з роздільного збору відходів на Стадницькому полігоні. Опрацьовується питання щодо будівництва нового полігону та сміттєпереробного заводу в с. Людавка.

Проведено ремонтні роботи багатоповерхових житлових будинків. На умовах співфінансування з початку року відремонтовано дахи на 14 будинках, в т.ч. на 3-х будинках відремонтовано м’які покрівлі, на 11 відновлено шиферні дахи, в 15 будинках – відновлено інженерні мережі (заплановано 12), у 9 багатоповерхівках встановлені нові електрощитові, проведено експертне обстеження 7 ліфтів, у 6 житлових будинках, які зводились з допомогою панелей, виконано ремонт стиків панелей.

Для мешканців багатоквартирних житлових будинків організовано та проведено 27 інформаційних зборів, 506 консультацій щодо переваг створення ОСББ та їх поточної діяльності. З початку року в місті зареєстровано 20 ОСББ. Загалом станом на 01.07.2014р. в місті діє 305 таких об єднань.

В належному стані утримувалась прилегла територія житлових будинків, пішохідних проходів, міжквартальних проїздів, зелених зон, які межують з житловим фондом.

Тривало облаштування дворів багатоповерхових будинків дитячими майданчиками. Встановлено два багатофункціональні майданчики (мультикомплекси), які містять як ігрові елементи, так і спортивні тренажери на вул. 600-річчя, 72 (мікрорайон «Вишенька») та на розі вулиць 8 Березня-Северина Наливайка (мікрорайон «Старе місто»).

Розпочалися роботи з облаштування спортивного майданчика біля будинку на просп. Космонавтів,32, поблизу школи №23. Виконано розбивку дитячого та спортивного комплексу (мультикомплексу) на території школи №36. Ведеться реконструкція спортивного ядра стадіону шкіл №18 та №25, яку планується завершити до нового навчального року.

Тривала реорганізація  системи транспортних перевезень.

Завершуються роботи з реалізації проекту з будівництва трамвайної колії на вулиці Келецькій до Барського шосе. Виконано асфальтування дорожнього покриття від вул. Квятека до вул. Барське шосе (840 п.м), влаштовано дощову каналізацію та зовнішнє освітлення, змонтовано трамвайну колію від вул. Квятека до вул. Барське шосе та вздовж Барського шосе (900 п.м), частково виконані тротуари, зелені смуги та підпірні стінки. Закуплено матеріали (рейки, шпали, бітум та ін.) та обладнання. Тривають будівельно-монтажні роботи. Новий маршрут планується запустити в тестовому режимі в вересні п.р.

Для сталого функціонування та подальшого розвитку муніципального транспорту, в рамках урядової програми, місто отримало 40 нових тролейбусів та 3 автобуси марки «Богдан». Здійснено оплату для їх придбання. Завдяки збільшенню одиниць міського громадського транспорту створено новий тролейбусний маршрут №14 – від Аграрного університету до Залізничного вокзалу і в зворотному напрямку.

Підприємством «Вінницька транспортна компанія» (колишнє КП «Вінницьке трамвайно-тролейбусне управління») проведено капітально-відновлювальний ремонт 9 тролейбусів, капітальний ремонт 150 м.п. трамвайних колій, 0,75 км контактної мережі, покриття міжколійного простору трамвайних колій на перехрестях вулиць Соборна-Хлібна, Соборна-Пирогова (пл. Гагаріна) та 40-річчя Перемоги-Хмельницьке шосе.

В 1 півріччі 2014р. усіма видами транспорту в місті забезпечено перевезення 89,5 млн. пасажирів, в т.ч. електротранспортом – 67,3 млн.пасажирів (75,2%), що на 5,0 млн. пас. (або 6,9%) менше, ніж за аналогічний період минулого року. Решту пасажирських перевезень (24,8%) виконано автомобільним транспортом міста, яким перевезено 22,2 млн. пасажирів (з урахуванням фізичних осіб-підприємців).

Для зменшення навантаження на підприємство «Вінницька транспортна компанія» та враховуючи складну ситуацію з відшкодуванням коштів за перевезення пільгових категорій громадян, здійснено перегляд діючих тарифів на проїзд у муніципальному транспорті та у маршрутних таксі міста.

Незважаючи на складний фінансово-економічний стан в місті не припинялось житлове будівництво. У січні-червні 2014р. (за даними моніторингу) за рахунок усіх джерел фінансування введено в експлуатацію 58,1 тис.м2 загальної площі житла (в т.ч. індивідуальними забудовниками – 11,6 тис.м2), що становить 58,1% до запланованого обсягу на рік.За півріччя введено: три багатоповерхових житлових будинки (ІІ-V секції забудови на 285 квартир) на вул. Чорновола, 29 (ЖБК «Житлобуд»); 123-квартирний житловий будинок на вул. А Бортняка (ТОВ «БМУ-3»), групу малоповерхових житлових будинків (8 будинків, із них 7 котеджів на 13 квартир) на пров. Пугачова (ТОВ «Вінницябуд»), реконструйоване під житло з вбудовано-прибудованими приміщеннями (3 житлові будинки) незавершене будівництво на вул. Нагірна (замовник ТОВ НВП «Гамма») та проведено реконструкцію незавершеного будівництва 99-квартирного житлового будинку по вул. Тимощука, 37 (ТОВ «Шаркі»).

В рамках реалізації програми «Муніципальне житло м.Вінниця» в травні п.р. введено в експлуатацію третій об’єкт програми – 140-квартирний житловий будинок на провулку Щорса. 50 квартир в зазначеному будинку побудовано за державною програмою здешевлення іпотечних житлових кредитів для придбання доступного житла. В звітному періоді для продовження реалізації зазначеної програми виконавчий комітет міської ради надав дозвіл департаменту капітального будівництва на проектування групи з 3-х житлових будинків на 207 квартир на вулиці Чехова.

Крім того, з метою покращення умов проживання сімей, які перебувають на квартирній черзі проведено відкрите жеребкування з розподілу 95-ти земельних ділянок в кварталі, обмеженому вулицями Гонти та Північна, для будівництва житла. Дві третини від загальної кількості ділянок отримали багатодітні родини.

Впродовж звітного періоду здійснювались заходи, спрямовані на максимальне сприяння організації бізнесу в місті.

Для підприємців міста та області за участі консалтингової компанії «Діяти» реалізовано безкоштовний освітній проект «Ефективне управління персоналу в кризу», в рамках якого відбулось 7 семінарів, до участі залучено понад 300 чоловік. За сприяння Львівської бізнес-школи відбулась зустріч львівських та вінницьких підприємців, експертів, працівників органів влади та громадських організацій, які зацікавлені в обміні досвідом у сферах стратегічного формування місцевого економічного розвитку, під час проведення семінару «Роль бізнесу в розвитку міста».

Для створення умов щодо розвитку сервісної інфраструктури в місті за стандартами, наближеними до європейських, рішенням міської ради від 11.04.2014р. №1610 затверджено «Програму якості обслуговування споживачів підприємствами сфери послуг міста «Сервіс по-вінницьки» на період 2014-2016 рр.», в рамках якої започатковано проведення 3-хмісячного циклу безкоштовних семінарів та тренінгів для суб’єктів господарювання – керівників торговельних закладів, рестораторів та готельєрів.

Рішенням міської ради від 30.05.2014р. №1719 « Про встановлення режиму роботи закладів торгівлі, ресторанного господарства, сфери послуг та розваг розташованих на території м. Вінниці» спрощено процедуру отримання погодження на встановлення режиму роботи закладів. Кількість документів, які є обов’язковими для отримання відповідного погодження зменшено з 11 до 5.

В цілому економічний та соціальний розвиток міста в звітному періоді відбувався в умовах фінансової та політичної нестабільності.

За статистичними даними в січні-травні 2014р. підприємствами міста реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) на суму 3188,9 млн.грн., що складає 34,1% від загальнообласного обсягу та 42,2% від запланованого обсягу на рік (7560,0 млн.грн.). Обсяг реалізованої промислової продукції на одну особу населення становить 8574,3 грн.В загальному обсязі реалізованої промислової продукції 42,4% займала реалізація споживчих товарів короткострокового використання, 36,7% – енергії, 15,2% – товарів проміжного споживання, 4,5% – інвестиційних товарів, 1,2% – споживчих товарів тривалого використання.

У реальному секторі економіки на роботу промислових підприємств найбільше вплинули фінансово-валютна криза і зниження ліквідності продукції. Найбільше постраждали галузь машинобудування, легка промисловість. Підприємства відчувають гострий дефіцит кредитно-інвестиційної підтримки як держави, так і зовнішніх інвесторів.

Водночас, за статичними даними в січні-червні 2014 року, порівняно з відповідним періодом минулого року, зросло виробництво окремих видів харчових продуктів, зокрема, олії соняшникової – у 2,2 рази, маргарину і жирів – на 14,3%, джемів, желе, паст фруктових – на 2%. Збільшено випуск окремих видів готового одягу, в т.ч. костюмів чоловічих та хлопчачих – майже у 2 рази, жакетів і блейзерів жіночих – на 69%, брюк і бриджів жіночих – на 7,7%.

На підприємствах з оброблення деревини та виробництва виробів з неї на 24,3% та 12,0% відповідно, збільшено випуск брусків, планок для паркетного покриття підлоги та деревини.

У целюлозно-паперовому виробництві та видавничій діяльності зріс випуск газет, коробок, ящиків, брошур та книг – на 13-14%, етикеток та ярликів з паперу чи картону – на 5%. Випуск розчинів бетонних, готових для використання перевищив обсяги відповідного періоду минулого року на 39,2%, елементів конструкцій збірних для будівництва з цементу чи бетону – на 9,0%.

Крім того, промисловими підприємствами були освоєні нові види продукції. Зокрема, ПАТ «Вінницька кондитерська фабрика» впровадила випуск понад 11 видів кондитерських виробів, ВП «Вінницяхліб» ПАТ «Концерн Хлібпром» – 4 вироби, Вінницька фабрика «Динамо» та ТОВ «Вінницька шкіргалантерейна фабрика», відповідно, 6 та 50 моделей, ДП «Вінницятрансприлад» та Вінницьке казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, відповідно, по 3 найменування, ДП «45 експериментальний механічний завод» – 2 найменування, ПАТ «Маяк» – 3 найменування, ТОВ «Поділлязалізобетон» – 2 вироби, ПрАТ «Вінницяпобутхім» – 1 найменування та ін.

Відбулось розширення існуючих виробництв та впроваджені нові технологічні процеси. Зокрема, введено в експлуатацію ІІ чергу з виробництва оздоблювальних будівельних матеріалів на ТОВ «Бастіон-2009», проведено реконструкцію приміщень виробничо-складського корпусу з прибудовою складських приміщень та частини приміщень 2-го поверху адміністративно-побутового корпусу для розміщення фармацевтичного виробництва готових лікарських засобів (І черга) на СУІП ТОВ «СПЕРКО Україна». Впроваджено нову технологічну лінію з виробництва бісквіт-рулетів та тістечок на ПАТ «Вінницька кондитерська фабрика», технологічний процес виготовлення ортезу для сидіння 3 та 4 рівня функціональності на Вінницькому казенному протезно-ортопедичному підприємстві.

Враховуючи необхідність жорсткої економії ресурсів, промислові підприємства міста забезпечили впровадження енерго- та матеріалозберігаючих технологій. На ПрАТ «Вінницяпобутхім» здійснено реконструкцію електропостачання підприємства з заміною 6-ти силових трансформаторів на 2 (КТП-37-2х1000/6), що дає змогу зменшити обсяг споживання електричної енергії. На ТОВ «Поділлязалізобетон» за рахунок збору дощової води зменшено використання води при виробництві розчинів бетонних. На ПАТ «Вінницький олійножировий комбінат» забезпечено установку експандера, вузлів конденсатовідвідників до теплообмінної апаратури з метою економії матеріальних та тепло енергоресурсів на олійноекстракційному виробництві.

Разом з тим, промисловими підприємствами міста на 6-9% зменшено випуск хліба та хлібобулочних виробів, шоколаду, на 21-25% – печива солодкого та вафель, виробів кондитерських з цукру. Виробництво цегли керамічної невогнетривкої будівельної не досягло обсягу періоду попереднього року на 7,8%.

Залишається невирішеною проблема своєчасної виплати заробітної плати.

Станом на 01.07.2014р. на економічно активних підприємствах міста заборгованість з виплати заробітної плати відносно початку року збільшилась втричі і склала 2,9 млн.грн.
Несвоєчасно виплачувалася заробітна плата на 9 економічно активних підприємствах міста. Основними причинами виникнення заборгованості є систематичні несвоєчасні розрахунки вищестоящих організацій (замовників) за виконані роботи (товари, послуги) та неперерахування державним казначейством на протязі поточного року платіжних доручень, призначених для підприємств за виконання робіт (товарів, послуг).

З метою ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати проводяться індивідуальні співбесіди з керівниками підприємств, які мають заборгованість. На міських комунальних підприємствах заборгованість із виплати заробітної плати відсутня.Негативні тенденції простежуються і в показниках безробіття. Кількість зареєстрованих безробітних збільшилась з початку року на 6,2%, і на кінець червня склала 2821 чоловік. Із загальної кількості безробітних більше половини складають жінки – 1800 чол., значну частку – 1500 чол. – молодь у віці до 35 років.

Станом на 01.07.2014р. в місті створено (фізичними особами-підприємцями) 3010 нових робочих місць при ліквідованих 3621 (від’ємний баланс – 611 р.м.).

В загальній кількості штатних працівників по місту частка працюючих на малих та середніх підприємствах (без урахування фізичних осіб-підприємців та їх найманих працівників) склала 34,5%. На понад 3,5 тис. малих підприємствах міста (включаючи мікропідприємства) задіяні понад 22 тис. осіб.

З початку року кількість новостворених суб’єктів підприємницької діяльності в місті склала 978 осіб, з яких 279 – юридичні особи та 699 фізичних осіб-підприємців, що на 12% менше, ніж за аналогічний період 2013 року. Причому, кількість суб’єктів господарювання фізичних осіб-підприємців, які припинили діяльність майже на 30% (або на 206 осіб) перевищила кількість новостворених.За даними Вінницької ОДПІ ГУ Міндоходів у Вінницькій області на податковому обліку зареєстровано 19223 платників податків, з яких 1627 – юридичні особи та 17596 – фізичні особи-підприємці. З початку року кількість платників податків зменшилась майже на 2% (на 3,5%). Кількість найманих працівників, що перебувають у трудових відносинах з суб’єктами підприємницької діяльності склала 10615 осіб, та зменшилась, відносно початку року на 2,2%.

З загальної кількості платників (юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців) платниками єдиного податку є 14763 особи. Порівняно з початком року їх кількість зменшилась майже на 10%.

За результатами І півріччя 2014р. від діяльності суб’єктів малого підприємництва до бюджету міста надійшло 85,8 млн.грн., в т.ч. від сплати єдиного податку – 52,4 млн.грн., що більше, порівняно з відповідним періодом минулого року, на 8,6 млн.грн. або 19,6%.

Крім того, у І півріччі 2014р. до міського бюджету (бюджету розвитку) від сплати пайової участі у розвитку інженерної інфраструктури надійшло 2,0 млн.грн., що в 2,8 разів більше, ніж за відповідний період минулого року. У звітному періоді укладено 16 договорів про сплату пайової участі.

Загалом до бюджету міста за І півріччя 2014 року надійшло 848,6 млн. грн., в т.ч.: до загального фонду – 610,0 млн. грн., до спеціального фонду – 238,6 млн. грн. Порівняно з відповідним періодом минулого року надходження зросли на 31,2% або на 201,8 млн.грн., в т.ч.: до загального фонду – на 10,1% або на 55,7 млн. грн., до спеціального фонду – в 2,6 рази або на 146,1 млн. грн.Видатки бюджету міста за І півріччя 2014 року виконано в сумі 866,8 млн. грн., що на 26,0% більше, ніж за відповідний період минулого року, в т.ч. по загальному фонду – 648,2 млн. грн., по спеціальному фонду – 218,6 млн. грн.

Бюджет зберіг свою соціальну направленість. Кошти бюджету в першу чергу направлялись на фінансування захищених статей.

Основними споживачами бюджетних коштів загального фонду залишаються установи освіти – 31,9%, заходи по соціальному захисту та соціальному забезпеченню – 33,3%, установи охорони здоров’я – 14,8%, культури – 2,8%, фізичної культури – 1,0%, а також житлово-комунальне господарство – 4,7%, транспорт – 4,8%.На соціальний захист і соціальне забезпечення з бюджету спрямовано 215,9 млн. грн., що більше відповідного періоду минулого року на 15,1%. Установи освіти отримали 206,7 млн. грн., що менше, ніж за І півріччя 2013 року на 0,9% або 1,8 млн.грн.. На охорону здоров’я направлено 96,0 млн.грн., що менше відповідного періоду минулого року на 13,7% або 15,2 млн.грн. На утримання установ культури направлено 18,2 млн.грн., що більше відповідного періоду минулого року на 0,3% або 0,05 млн.грн., фізичної культури і спорту – 6,6 млн. грн., що більше, ніж за І півріччя 2013 року на 1,2% або 0,08 млн. грн.

У звітному періоді реалізовувались заходи з удосконалення надання медичних послуг та умов перебування пацієнтів в лікувальних закладах міста, збереження належних умов для здобуття дітьми якісної освіти, розширення переліку інноваційних культурних та спортивних подій.

В межах фінансових можливостей тривали ремонтні роботи та створені належні санітарні умови для прийому та перебування пацієнтів в муніципальних закладах охорони здоров’я. Проведено поточні та капітальні ремонти в пологових будинках №№1,2 (вул. Хмельницьке шосе,98 та 50-річчя Перемоги,18), МЛ «Центр матері та дитини» (вул. Маяковського,138), Центрах первинної медико-санітарної допомоги №№2,5,6 (вул. Першотравнева,44, 50-річчя Перемоги, 49, 50-річчя Перемоги,18), Амбулаторіях загальної практики сімейної медицини цих Центрів, міській клінічній лікарні швидкої медичної допомоги (вул. Київська,68), КЗ «Міський клінічний стоматологічний центр» (вул.Арх. Артинова,24).

За рахунок залучених коштів замінено на металопластикові вікна у КП «Медичний стоматологічний центр» (вул. Келецька,68).

З метою вирішення проблем черг на отримання консультацій у вузьких спеціалістів міської клінічної лікарні №3 (мікрорайон «Старе місто»), пацієнти отримали змогу через офіційний сайт медичного закладу www.mkl3.vn.ua записатись on-line на консультацію та отримати необхідну інформацію. Для ефективного впровадження сервісу створено службу медичних реєстраторів.

Для зменшення черги в дитячі садочки міста розпочато капітальний ремонт приміщення колишнього дитячого садка №19 на вул. Маліновського (де раніше навчалась початкові класи школи №1) на дев’ять груп, до кінця поточного року планується його відкриття.

Впродовж звітного періоду реалізовано низку просвітницьких, культурно-мистецьких та спортивних заходів.

Затверджено проект мапи основних культурних заходів на 2014 рік.

З настанням літа стартував новий сезон інтерактивно-творчого проекту «Мистецькі вихідні», в рамках якого щосуботи, на визначених місцях (майдан Незалежності, мікрорайони «Сабарів», «Тяжилів», «Пирогово» та біля бібліотек-філій Вінницької міської централізованої бібліотечної системи) проводяться інтерактивні заходи. У бібліотеці-філії №8 (вул. Червоноармійська,39) відкрито міні-музей «Історії книги».

На стадіоні ЦПКів ім. Горького проведено спартакіаду для людей з обмеженими фізичними можливостями, в якій взяли участь близько 30 учасників. Змагання відбулись у восьми видах спорту, переможці та призери відзначені грамотами та медалями.

В рамках проведення заходів з популяризації велоруху за підтримки міської влади вшосте відбувся Велодень, у травні п.р. організовано два велопроїзди.

На офіційному сайті міської ради впроваджено сервіс «Гуртки та секції», скориставшись яким можна отримати інформацію щодо гуртків, які діють в міських комунальних закладах (за напрямами: освіти, культури, спорту, мистецтва).

Проведений аналіз свідчить, що незважаючи на складну економічно-політичну ситуацію, в І півріччі 2014 року більшість заходів, запланованих Програмою економічного і соціального розвитку міста виконано майже в повному обсязі.

Міській владі вдалось забезпечити стале функціонування міської інфраструктури, стабільну роботу житлово-комунальних підприємств та громадського транспорту, закладів освіти, охорони здоров’я, зберегти стабільну суспільно-політичну ситуацію і громадський спокій в місті.


Департамент економіки і інвестицій міської радиБаза даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка