Довідка по результатам аудиту фінансового, матеріально-технічного та кадрового забезпечення гумвс україни у Львівській області, проведеного 06-09. 03. 2015 року на виконання наказу мвс україниСторінка1/4
Дата конвертації14.04.2016
Розмір0.66 Mb.
  1   2   3   4
ДОВІДКА

по результатам аудиту фінансового, матеріально-технічного та

кадрового забезпечення ГУМВС України у Львівській області, проведеного

06-09.03.2015 року на виконання наказу МВС України від 05.03.14 №236
Структура та функціональне навантаження

Відповідно до нормативної бази МВС процедура формування штатної чисельності і створення, ліквідації та реорганізації органів і підрозділів залежить від багатьох факторів, зокрема: наявної штатної чисельності ГУМВС, специфіки території обслуговування та кількості населення, організаційно-штатних нормативів, рішень Кабінету Міністрів України, примірної структури та примірних штатів.

Населення Львівської області становить 2531,2 тис. чол.

Виходячи з цього, загальна штатна чисельність ГУМВС України у Львівській області становить понад 7,5 тис. чол., з яких понад 6 тис. – атестованого складу (з них – 687 керівників) та понад 1300 вільного найму.

Співвідношення (%) керівників серед атестованого складу становить 10,6 %; серед цивільного складу – 6,9 % (відповідно до наказу МВС від
2009 року штатна чисельність посад керівного складу в органі чи підрозділі не повинна перевищувати 20-25 відсотків його загальної штатної чисельності
).

Відповідно до наказу МВС України міські та районні відділи поділяються на 3 категорії залежно від штатної чисельності з урахуванням підпорядкованих підрозділів:

І категорія - понад 150 од.,

ІІ категорія - від 71 до 150 од.,

ІІІ категорія - до 70 од.

У структурі ГУМВС України у Львівській області є 29 міських і районних відділів, з них: • до 1 категорії відносяться 5 ОВС – Залізничний РВ та Дрогобицький МВ (штатна чисельність – понад 200 од.), Шевченківський, Стрийський та Франківський РВ (штатна чисельність – понад 150 од.).

 • до ІІ категорії відносяться 18 ОВС – Бродівський, Городоцький, Жидачівський, Золочівський, Кам’янка-Бузький, Мостиський, Жовківський, Миколаївський, Пустомитівський, Самбірський, Сокальський, Старосамбірський, Трускавецький, Червоноградський, Яворівський, Галицький, Личаківський та Сихівський.

 • до ІІІ категорії відносяться 6 ОВС – Бориславський, Буський, Перемишлянський, Радехівський, Сколівський та Турківський.

Категорія органу внутрішніх справ впливає лише на посадові оклади та граничні спеціальні звання начальника ОВС та його заступників:

- начальник ОВС І категорії – полковник міліції – посадовий оклад 1280 (район)-1300 (місто) гривень;

- начальник ОВС ІІ та ІІІ категорії – підполковник міліції – посадовий оклад 1250-1280 грн. (ІІ категорія) – 1200-1250 грн. (ІІІ категорія);

- заступник начальника ОВС І та ІІ категорії – підполковник міліції – посадовий оклад 1120-1150 грн. (І категорія)- 1100-1120 грн. (ІІ категорія);

- заступник начальника ОВС ІІІ категорії – майор міліції – посадовий оклад 1050-1100 гривень;

По кількості населення, що приходиться на одного працівника основних служб:

- служба ДІМ - 3 тис. чол.

- патрульна служба - 3 тис. чол.

- кримінальна міліція - 2,2 тис. чол.

Серед співробітників 861 жінка, 775 з яких – офіцери (170 – в ДЕКРЕТНИХ відпустках).

Особовий склад можна умовно поділити за віковими категоріями:

до 25 років - понад 1100 чол.

від 25 до 40 - понад 4200 чол.

від 45 до 50 - біля 200 чол.

від 50 і більше - 110 чол. (решта - від 40 до 45)

За стажем служби:

до 1 року – біля 350 чол.

від 1 до 3-х – біля 600 чол.

від 3-х до 15 – понад 4000 чол.

понад 20 років – 50 чол. (решта – від 15 до 20).


Таким чином, особи від 25 до 40 років з досвідом служби від 3-х до 15 років являються основною частиною співробітників органів внутрішніх справ ГУМВС України у Львівській області.

За минулий рік зі служби в органах звільнено 614 працівників, з яких: • 95 – за віком;

 • 95 – за станом здоров’я;

 • 248 – за власним бажанням


Основний мотив – незадовільне грошове забезпечення, яке не дає змоги утримувати сім’ю, продовжувати навчання, здійснювати щоденні поїздки до місця служби, особливо співробітникам з сільської місцевості після підняття цін на поїздки в маршрутках та відміни пільгового проїзду).

З наявних 250 вакантних посад – понад 90 – працівники патрульної служби, які основним мотивом написання рапорту щодо звільнення вважають недостатнє грошове забезпечення.


Із загальної чисельності звільнених – лише 35 – за негативними мотивами.

В рамках експерименту працівники управління кадрового забезпечення та штабу ГУМВС України у Львівській області запропоновано ряд змін в роботі з персоналом ОВС України.

В доповідній записці на ім’я Міністра внутрішніх справ, зокрема, пропонується відновити права начальникам ГУМВС (УМВС) областей у проведенні організаційно-штатних змін, які вони раніше мали, вийти із законодавчою ініціативою щодо внесення змін до п. 6 ст. 13 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» та відповідних змін в нормативній базі МВС.

Також керівництвом ГУМВС та кадрового апарату піднімається проблема об’єктивності та оперативності в прийнятті рішень щодо призначення співробітників на посади старшого начальницького складу.Згідно п. 40 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ» призначення на посади рядового і начальницького складу провадиться відповідними начальниками згідно з номенклатурою посад, що визначається Міністром внутрішніх справ відповідно до його компетенції.

Наказом МВС України від 30 червня 2011 року № 378 «Про затвердження номенклатури посад щодо призначення, переміщення, звільнення осіб рядового і начальницького складу та працівників органів внутрішніх справ» (із змінами та доповненнями) визначено переліки посад, що належать до номенклатури Міністерства внутрішніх справ України.

Така ситуація унеможливлює при необхідності термінове заміщення вакантних посад керівників та їх заступників.

Потребує змін і порядок прийому на службу окремих кандидатів – пропонується дозволити начальникам Головних управлінь та управлінь МВС України в областях самостійно приймати рішення про прийом знов на службу в органи внутрішніх справ кандидатів при наявності якісних матеріалів вивчення. Хто відповідає – той і приймає рішення.

Пропонується створити сучасну модель управління людськими ресурсами, орієнтовану на результат і досягнення конкретних цілей «формування позитивного іміджу ГУМВС України у Львівській області шляхом забезпечення органів внутрішніх справ області кваліфікованим персоналом та підвищення продуктивності роботи ГУМВС через ефективне використання професійного потенціалу працівників».

В рамках експерименту кадровим апаратом розробляються моделі компетенцій для посад регіональних та апаратних підрозділів внутрішніх справ.На час роботи експертної групи зібрано інформацію у вигляді заповнених анкет із визначення необхідних компетенцій для роботи в посадах, проводиться узагальнення та аналіз отриманих даних.

На основі моделі компетенцій повністю будується процедура проведення відбору персоналу, а також його оцінки в процесі проходження служби. Вказані процеси є у всіх правоохоронних органах цивілізованих країн Європи та Світу.

Організація кадрового супроводу особового складу в пілотному проекті планується на основі:


 • вивчення функціональних обов’язків та завдань, котрі будуть покладатись на особовий склад в підготовці методичних посібників та планів занять з перепідготовки особового складу по кожному напрямку діяльності;

 • визначення схем та методології підвищення кваліфікації особового складу, порядку вивчення ним передового досвіду роботи та нових нормативно - правових актів, що регламентують роботу органів внутрішніх справ;

 • формування вимог до працівників органів внутрішніх справ, на основі яких будуть формуватись плани підготовки співробітників

 • розробки методики проведення спеціальних курсів з вивчення та постійного вдосконалення знань особового складу засад діяльності в частині неухильного дотримання прав людини;

 • розробки засад діяльності апарату кадрової служби, меж компетенції та форм організації роботи з добору кадрового резерву, організації навчання, підвищення кваліфікації особового складу, забезпечення вивчення психологічних аспектів переходу на нову форму організації діяльності та інше;

 • аналіз та науково-практичний супровід проведення практичних заходів з імплементації нових форм та методів роботи, підготовка пропозицій щодо коректування та вдосконалення заходів;

Окремо заслуговує уваги спроба провести незалежне тестування співробітників шляхом використання тестів, розроблених ізраїльською фірмою «MIDOT».

Соціальна робота

Станом на 18 березня 2015 року в ГУМВС області перебуває на обліку:

- 10019 пенсіонерів органів внутрішніх справ,

- 155 сімей працівників ОВС, в яких виховується 3-є та більше дітей,

- 25 сімей працівників ОВС, які загинули при виконанні службових обов'язків,

- 419 пенсіонерів ОВС – учасників ліквідації аварії на ЧАЕС,

- 26 працівників – учасники бойових дій на території інших держав, з них 4 – на території Демократичної Республіки Афганістан.

Протягом 2014-2015 років керівництвом ГУМВС області спільно з Львівською обласною радою ветеранів і пенсіонерів ОВС проводились робочі зустрічі, урочисті збори для пенсіонерів та ветеранів ОВС з нагоди відзначення професійних та державних свят. До відзначення ювілейних днів народжень всіх пенсіонерів та ветеранів ОВС організовуються їх урочисті привітання від імені керівництва ГУМВС області.

Велика увага приділяється керівництвом ГУМВС області сім’ям працівників органів внутрішніх справ, які загинули при виконанні службових обов’язків. За сім’ями загиблих працівників закріплені органи і підрозділи внутрішніх справ області, які надають їм матеріальну та іншу допомогу. Сім’ї взяті під опіку благочинного фонду “Ар’янна”, який щомісячно виплачує на кожну дитину по 230 грн. Всім дітям відкрито рахунок у банку, на який вони отримують щомісячну матеріальну допомогу в сумі 50 грн. від українського благодійного фонду «Милосердя» при МВС України.

Сім’ї загиблих співробітників забезпечені безоплатним обстеженням та лікуванням в медичних закладах по місцю проживання, а також у службі медичного забезпечення Головного управління області.

Зокрема:

20.02.2014 внаслідок пожежі в адмінбудівлі батальйону міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС загинули командир відділення автотранспортної роти БМОП «Беркут» старший прапорщик міліції Кизик Р.В. та міліціонер автотранспортної роти старший сержант міліції Мирка Н.В.

Сім’ям Кизика РВ. та Мирки Н.В. ГУМВС:

- надано допомогу в організації похорон (закуплено труну, оплачено поминки);

- надано допомогу в оформленні пенсій по втраті годувальника дружинам та дітям загиблих;

- надано допомогу в оформленні посвідчення «Член сім’ї загиблого працівника ОВС»;

- організовано збір коштів органами і підрозділами ГУМВС України у Львівській області.

- працівниками колишнього батальйону міліції особливого призначення «Беркут» ГУМВС зібрано та передано сім’ям грошові кошти в сумі 20 тис. грн. Крім цього погашено два кредити на загальну суму 19 275 грн.

17.08.2014 в зоні проведення АТО від отриманих поранень помер міліціонер БПСМ ОП "Львів" ГУМВС молодший сержант міліції Попович В.В.

Для допомоги сім’ї Поповича В.В. ГУМВС:

- надано допомогу в організації похорону та грошову допомогу на похорон (закуплено труну, організовано та оплачено поминки);

- надано допомогу в оформленні документів для отримання соціальної допомоги;

- надано допомогу в оформленні документів для отримання допомоги від Львівської обласної ради (на даний час виплачено 100 тис. грн.);

- органами і підрозділами ГУМВС зібрано та передано матері кошти (12 тис. грн.);

- працівниками ГУМВС та БПСМ ОП "Львів", які приїхали на ротацію та не були під час похорону, взято участь у поминальній панахиді (40 днів після смерті) та надано допомогу сім"ї загиблого в сумі 7 500 грн.;

Стан роботи з сім’ями загиблих працівників знаходиться на контролі у керівництва ГУМВС та МВ-РВ, підрозділів. Окрім того під час виїздів у райони області начальник та члени колегії Головного управління особисто відвідують сім’ї загиблих.

У січні 2015 року відбулася зустріч начальника Головного управління за участю керівників служб апарату ГУМВС з ветеранами і пенсіонерами, на якій проведена роз’яснювальна робота щодо пенсійного і медичного забезпечення та пільг за користування житлово-комунальними послугами.

У всі органи та підрозділи ОВС області та ради ветеранів направлений спільний план роботи Львівської обласної ради ветеранів і пенсіонерів МВС та ГУМВС області на 2015 рік та інформацію про проведену у 2014 році роботу по соціальному захисту пенсіонерів для ознайомлення і використання у практичній діяльності.

Питаннями соціального захисту працівників ОВС у ГУМВС України у Львівській області опікується також профспілка атестованих працівників ГУМВС. На даний час профспілка налічує 3 407 членів, що становить приблизно 60% від кількості особового складу.

Профспілкою організовуються культурно-масові заходи, екскурсії, походи в театри, на концерти, а також надається матеріальна допомога. Так, профспілковим комітетом прийнято рішення про надання матеріальної допомоги всім членам профспілки при одруженні, народженні дитини, захворюваннях працівника чи члена сім’ї . У 2014 році профспілкою ГУМВС надано допомогу працівникам – членам профспілки на суму понад 140 тисяч гривень.

Разом з тим у проведенні соціальної роботи з працівниками, ветеранами та пенсіонерами ОВС виникають труднощі у зв’язку з відсутністю достатньої кількості коштів. Пенсіонери та ветерани ОВС в основному звертаються з письмовими заявами та рапортами щодо надання їм матеріальної допомоги у зв’язку із захворюванням, хворобою близьких родичів чи іншими складними життєвими обставинами.

Від ГУМВС надання матеріальної допомоги не здійснюється, оскільки виплата такого роду матеріальної допомоги не передбачена кошторисом витрат. Сектором соціально-гуманітарної роботи ГУМВС по всіх зверненнях як працівників і пенсіонерів ГУМВС, так і по зверненнях за допомогою з УМВС інших областей готуються відповідні телеграми, інформація доводиться до відома всього особового складу з пропозиціями про добровільний збір коштів на матеріальну допомогу.

Протягом 2014 та двох місяців 2015 років було підготовлено 14 таких звернень щодо надання матеріальної допомоги працівникам та пенсіонерам ГУМВС області та 22 звернення з інших областей.

Дана допомога надається лише коштами, які зібрані серед працівників ОВС.Умови праці (аналіз існуючих проблем щодо оренди ГУМВС приміщень в фонду комунальної власності)
На 93% приміщень, які знаходяться в користуванні підрозділів і служб ГУМВС у Львівській області, отримано документи на право власності. В 7% входять приміщення, які є пам’ятниками архітектури, в тому числі і приміщення ГУМВС в області, або знаходяться в стадії передачі в різні форми власності.

На час моніторингу проблемним було питання розміщення батальйону міліції особливого призначення «Львів». Для цих цілей укладено договір оренди з ДП НДІ «Системи» на приміщення площею 1403,06 кв.м. по


вул. Кривоноса, 6. Приміщення потребує ремонту і відповідного облаштування. Проблем з орендою немає. Кошторис видатків на проведення ремонту орендованого приміщення, на час моніторингу складений ще не був.

Згідно наказу МВС України від 24.10.2014 року № 1296 відбулася передача нерухомого майна загальною площею 5593,35 кв. м., розташованого по


вул. Тролейбусній, 16 у м. Львові (приміщення батальйону «Беркут») з балансу ГУМВС на баланс Національної гвардії України. Зазначене рішення вирішило проблеми підрозділів Національної гвардії, які перепрофілювали земельну ділянку, де розміщувалась їхня база, під інвестпроект з будівництва житла.

Через відсутність благоустроєних приміщень була домовленість залишити бійців батальйону міліції громадської безпеки особливого призначення на даній базі. Зараз стоїть питання про їх виселення.

Вважаємо рішення про передачу бази батальйону «Беркут» передчасним, тому що в перспективі при ГУМВС буде створено єдиний спецпідрозділ (на базі діючих спецпідрозділів) і виникне проблема його розміщення в належних умовах з відповідною базою.

Для цього прийдеться вишукувати необхідні кошти, площі, приміщення, обладнувати саму базу всім необхідним тощо, що вже і робиться. Так, зокрема, по вул. Збиральній будується приймальник-розподільник для дітей (роботи по будівництву інвестор планує завершити до кінця травня поточного року), який планується перепрофілювати під бузу для розміщення БМГБОП ГУМВС України у Львівській області. Але там необхідно збудувати тир, спортзал, санвузли; провести замощення території.

Що стосується завершення будівництва приміщення для розміщення там міського управління міліції, його доцільно завершити, але розмістити там підрозділи РВВС, які безпосередньо працюють з людьми, а не управлінський апарат.

Більшість працівників міліції ГУМВС, РВВС м. Львова, з якими спілкувались під час моніторингу, висловились за недоцільність існування такого управлінського апарату як міське управління міліції. Районні відділи внутрішніх справ міста Львова необхідно напряму підпорядкувати ГУМВС, створивши відділ координації роботи підрозділів міліції м. Львова. Тим самим вивільняються кошти і людський ресурс для підсилення підрозділів, які працюють безпосередньо з людьми.

В наведеній таблиці вказано адреси розміщення окремих приміщень які знаходяться в стадії реконструкції, ремонту або цього потребують, з визначенням суми коштів необхідних для цих цілей.

Зміст

Опис

Кошти

Приміщення на пр. Червоної Калини, 109 у м. Львові (колишній Сихівський РВ)

Згідно ухвали сесії Львівської міської ради від 18.12.2014 № 4166 приміщення загальною площею 527,8 кв.м. надані в оренду ГУМВС України у Львівській області.

На даний час управлінням комунальної власності Львівської міськради готується проект договору оренди (термін – 10 років) та розглядається питання щодо розміщення підрозділів ГУМВС.Договір страхування - 1,2 тис. грн., нотаріальне посвідчення договору оренди - 4,5 тис. грн.

Приміщення на вул. Кривоноса, 6 у м. Львові (у будівлі ДП НДІ «Система»)

ГУМВС уклало договір оренди від 23.12.2014 №165 з ФДМ України (загальна площа 1403,06 кв.м.) для розміщення спеціального батальйону особливого призначення «Львів».

Приміщення потребують ремонту

Ізолятор тимчасового тримання Стрийського МВ

Необхідно завершити капітальний ремонт відповідно до нормативних актів та відомчих будівельних норм.

700 тис. грн.

Ізолятор тимчасового тримання Червоноградського МВ

Необхідно завершити капітальний ремонт відповідно до нормативних актів та відомчих будівельних норм.

1200 тис. грн.

Ізолятор тимчасового тримання Золочівського РВ

Необхідно завершити капітальний ремонт відповідно до нормативних актів та відомчих будівельних норм.

50 тис. грн.

Навчальний центр ГУМВС України у Львівській області по вул. Земельній у
м. Львові (незавершене будівництво).Для передачі земельної ділянки площею 0,9808 га, землевпорядною організацією розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі. На даний час необхідно отримати дозвіл на виконання робіт, виконати роботи по прокладанню мереж енергопостачання, водопостачання та водовідведення та ввести об’єкт в експлуатацію.

850 тис. грн.

Будівництво приймальника-розподільника для дітей по вул.Збиральній у м.Львові


Роботи по будівництву інвестор планує завершити до кінця травня поточного року, відповідно постане питання щодо вивільнення приміщень по вул. Шевченка, 38.

Планується перепрофілювати даний об’єкт під розміщення БМГБОП ГУМВС України у Львівській області. (необхідно збудувати: тир, спортзал, санвузли; провести замощення території)9000 тис. грн.

Будівництво розплідника на 50 службових собак (незавершене будівництво) по вул. Збиральній у м. Львові.

Необхідно завершити будівництво: ветлікарні, спецкухні, карантинного вольєру, вольєру для утримання цуценят, двох вольєрів для утримання собак.

3000 тис. грн.

Будівництво Кам’янка-Бузького РВ та 19-ти котеджів (незавершене будівництво)


Будівництво велось, як господарським способом так і за бюджетні кошти, вартість незавершеного будівництва становить 21,9 тис. грн.

З початку будівництва зведено коробку 2-х поверхової будівлі, мансардний поверх та влаштовано шатровий дах. Під будівництво котеджів закладено три фундаменти. На сьогоднішній день розглядається питання щодо передачі даного об’єкту інвестору під будівництво багатоквартирного житлового будинку.Передача інвестору під будівництво багатоквартирного житлового будинку

Будівля колишнього приймальника-розподільника для бродяг

по вул. Сінній, 3 у м. Львові.

Загальна площа будівель 459 кв. м. Свідоцтво на право власності будівлі та Державний акт на право постійного користування земельною ділянкою в наявності. Площа земельної ділянки - 0,0869 га.

Передача інвестору під будівництво багатоквартирного житлового будинку

Військове містечко
№ 11 у м. Буську


Спеціалізованою землевпорядною організацією розроблено детальний план земельної ділянки площею 3,08 га та фотозйомка.

Передача інвестору під будівництво багатоквартирного житлового будинку

Військове містечко
№ 12 у м. Буську


Буською міською радою готується подання в Кабінет Міністрів України щодо завершення процедури передачі з державної в комунальну власність.
База колишнього БМОП «Беркут»

по вул. Тролейбусній, 16 у м. Львові.


Згідно наказу МВС України від 24.10.2014 № 1296 відбулася передача нерухомого майна загальною площею 5593,35 кв. м., розташованого по вул. Тролейбусній, 16 у м. Львові з балансу ГУМВС на баланс Національної гвардії України.
Гуртожиток ЛМУ ГУМВС на вул. Виговського, 45а у м. Львові:


Виготовлено викопіювання земельної ділянки, яке направлено в управління архітектури ЛМР на погодження меж та нанесення червоних ліній. Після чого буде винесено на засідання сесії для отримання Ухвали щодо надання дозволу на розроблення містобудівного обґрунтування земельної ділянки під гуртожиток. Після отримання свідоцтва про право власності на земельну ділянку необхідно зробити проект та здійснити реконструкцію з надбудовою гуртожитку.

9500 тис. грн.

База ГУМВС по вул. Дуліби, 3 у м. Львові

(колишня база будівельної дільниці)


Для виготовлення права власності на земельну ділянку площею 0,7136 га, землевпорядною організацією розроблено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі та подано в Управління земельних ресурсів Львівської міськради для винесення на розгляд сесії.
Арештмайданчик ГУМВС по вул. Конюшинній у
м. Львові (розширення)ГУМВС надана земельна ділянка площею 0,75га для влаштування та обслуговування майданчика для зберігання затриманого автотранспорту по вул. Конюшинній, 13 у м. Львові.

У зв’язку із постійним збільшенням кількості арештованого автотранспорту, на який не вистачає місця для його розміщення на новозбудованій площадці, виникла потреба у розширенні майданчика.

Документи щодо відведення земельної ділянки площею 1,2 га по вул. Конюшинній для влаштування та обслуговування майданчика для зберігання затриманого автотранспорту знаходяться в Управлінні земельних ресурсів ЛМР.

Передача з комунальної у державну власність незавершеного будівництва об’єкту: «Будівництво приміщення для ЛМУ у рамках Програми профілактики злочинності в м. Львові».

Підготовлено проект розпорядження Кабінету Міністрів щодо передачі незавершеного будівництва з балансу комунальної власності на баланс ЛМУ ГУМВСУ. При отриманні відповіді та погодження з відповідних Міністерств проект Розпорядження КМУ надається на візування в Міністерство юстиції.
Передача з комунальної власності у державну власність нежитлових приміщень по вул. Ст. Бандери, 2, 4 у м. Самборі.

Документація по передачі погоджена МВС України та направлена в відповідні профілюючі Міністерства та відомства для подальшого погодження.
Передача з державної у комунальну власність

м. Львова

вул. Мечнікова, 16-А

Направлено лист в МВС України від 15.10.2014 року за № 6/770, наразі питання не вирішено.
Передача з державної у комунальну власність

м. Львова

вул. Перфецького, 2а


Направлено лист в МВС України від 25.09.2014 року за № 6/693, наразі утримується оскільки не визначено, як передати Генпідряднику адмінбудівлю КПП, а здійснювати передачу є можливим тільки в комплексі;
Передача з державної у комунальну власність

м. Львова

вул. Повстанська, 10

Готується пакет документів щодо здійснення даної передачі на погодження МВС.  1   2   3   4


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка