Довідка до засідання колегії управління освіти, молоді та спорту від 30. 05. 2013 рСторінка1/5
Дата конвертації29.04.2016
Розмір0.93 Mb.
  1   2   3   4   5
Про стан організації, результативність та перспективи розвитку методичної роботи в навчальних закладах Києво-Святошинського району

(довідка до засідання колегії управління освіти, молоді та спорту від 30.05.2013 р.)

Керуючись Положенням про районний методичний центр управління освіти, діяльність методичної служби управління освіти, загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів у 2012-2013 навчальному році була спрямована на реалізацію формуючого етапу науково-методичної проблемної теми: ”Творчі засади інноваційного розвитку різних типів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів”, «Педагогіка і психологія життєтворчості – стратегія інноваційного розвитку різних типів загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів», „Компетентнісні засади Державних стандартів початкової, базової та загальної середньої освіти”.

Метою роботи на даному етапі було сформувати досвід творчої діяльності педагогів в процесі реалізації проблемної теми. А саме, конструктивно опрацювати змістовний, діагностичний компоненти освітньої моделі, вибудувати особисту траєкторію нововведення з огляду на власний досвід та науково-методичне забезпечення, створити належні умови для реалізації поставлених завдань. Як підсумок реалізації формуючого етапу проведено підсумкову конференцію, де учасники виробили рекомендації для всіх вчителів району щодо подальшого впровадження проблемних напрямів.

Для керівництва методичною роботою працювали: науково – методична, експертна ради районного методичного центру, редакційно-видавнича комісія.

Методична робота проводилася за принципом моніторингу систематичної аналітико-діагностичної діяльності, де враховувалися інтереси і запити різних категорій педагогів, була спрямована на підвищення професійного рівня педагогічних працівників, переорієнтацію їх на нову філософію освіти, удосконалення інформаційно-аналітичного забезпечення освітнього процесу.

Робота районного методичного центру була організована за проектно-модульним принципом, який передбачає три модулі: „Становлення педагогічного працівника”, „Підвищення професійної майстерності педагогічного працівника”, „Методична майстерність педагогічного працівника”.

Програма першого модуля спрямована на задоволення потреб молодих фахівців, в рамках якого функціонували школа професійної адаптації молодого вчителя-предметника з 3 секціями - вчителів іноземних мов, вчителів початкових класів, школа новопризначеного керівника.

Другий модуль сприяв професійному росту вчителів І та ІІ категорій, основними формами, що забезпечували реалізацію завдань модуля були методичні об’єднання, семінари, клуби.

Робота у третьому модулі об’єднала творчих педагогів з вищими категоріями і педагогічними званнями. Працювали творчі лабораторії, школи педагогічного досвіду, школи педагогічної майстерності, творчі групи.

Структура методичної роботи, яка склалася в районі, в основному, задовольняла потреби педагогів у постійному підвищенні їхнього фахового рівня згідно кон’юнктури ринку педагогічної праці. У 2012-13 навчальному році, відповідно до наказу, функціонувало 19 районних методичних об’єднань вчителів-предметників, 23 семінари-практикуми для керівних і педагогічних кадрів, з них 4 епізодичних, 3 інтегровані семінари, 6 творчих груп, 5 шкіл педагогічного досвіду, клуби професійного спілкування керівників гуртків, вихователів дитячих навчальних закладів та музичних керівників, дискусійний клуб класних керівників, стажувальний майданчик педагогів-організаторів, клуб інтелектуального спілкування вчителів світової літератури, асоціація керівників закладів освіти району, творча лабораторія вчителів початкових класів та вчителів математики, творча студія вчителів суспільних дисциплін, які викладають у профільних класах.

Підвищенню загального фахового і методичного рівня педагогів сприяла курсова перепідготовка. У 2012-13 році курси підвищення кваліфікації при Київському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів пройшли 758 педагогічних працівників. Вдосконалюється фахова кваліфікація освітян з використання програмних педагогічних засобів. За підсумками роботи методичних структур підготовлено інформаційно-методичні рекомендації.

Методичною службою району приділялася значна увага підготовці директорів та їх заступників щодо виконання функціональних обов’язків. На основі діагностичного рівня управлінської діяльності здійснювався диференційований підхід щодо формування структури, змісту і форм організації науково-методичної роботи з даною категорією працівників. У минулому навчальному році методичною роботою було охоплено 100 % керівників загальноосвітніх, дошкільних і позашкільних навчальних закладів. Функціонувала асоціація керівників закладів освіти району.

Особливо актуальними у 2012-2013 н. р. були питання науково-методичного супроводу роботи з обдарованими дітьми, фахового зростання педагогічних кадрів району, активізації інноваційної та науково-дослідницької роботи, впровадження інформаційно-комунікаційних технологій.

Забезпечуючи школярам рівний доступ до якісної освіти органи управління освітою, керівники навчальних закладів змістовно та результативно вирішували питання розвитку галузі, створюючи власні управлінські та методичні системи.

Педколективи закладів освіти активно впроваджували сучасні інноваційні форми методичної роботи, брали активну участь у науково-дослідній та експериментальній роботі. Основним пріоритетом роботи по формуванню інноваційної креативної особистості була організація змістовної роботи з обдарованими дітьми. За наслідками 2012-2013 н.р. маємо 45 випускників, нагороджених Золотими медалями, 13 - Срібними медалями.

Результативними стали для учнів району обласний (52 переможці) та всеукраїнський (9 переможців) етапи олімпіад з предметів, обласний етап конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН (10 переможців):

У Всеукраїнській виставці «Інноватика в освіті України» взяли участь 4 навчальні заклади району, відзначені срібними медалями експозиції: Боярського НВК «Гімназія-загальноосвітня школа І ступеня», Боярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Протягом навчального року вчителями району підготовлено та затверджено науково-методичною радою Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів 35 досвідів, методичних рекомендацій, авторських та адаптованих програм.

До районного анотованого каталогу внесено 145 матеріалів за дванадцятьма напрямами освітньої діяльності. Це – результати районної підсумкової виставки «Освіта району – на шляху оновлення». Всі заклади освіти, в розрізі своїх досягнень, взяли участь у цій виставці, Особливої уваги заслуговували матеріали педагогічних колективів: Боярського НВК «Гімназія-загальноосвітня школа І ступеня», Боярської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2, Вишнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №3, Новосілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, Хотівського НВК, Шпитьківської ЗОШ І-ІІІ ст.. та ряду інших.Вагомою складовою методичної роботи в районі є інноваційна діяльність закладів та району в цілому.

ІНФОРМАЦІЯ

про кількісні показники реалізації дослідно-експериментальної роботи та інноваційної діяльності в навчальних закладах Києво-Святошинського району протягом 2012/2013 навчального року

«Навчання педагогічних та управлінських кадрів використанню інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі» (програма Intel ® «Навчання для майбутнього»)з/п

Назва закладу освіти

2012/2013 н.р.

кількість

працюючих тренерів

кількість педагогічних працівників, які завершили навчання за програмою

кількість учнів, які охоплені НВП з використанням ІКТ

1

Юрівська ЗОШ І-ІІІ ступенів Києво-Святошинської РДА

-

1


30

2

Гореницька ЗОШ І – ІІІ ступенів Києво-Святошинської РДА
2

280

3

Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3 Києво-Святошинської РДА

1

13

234

4

Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 Києво-Святошинської РДА

2

10

220

5

Гатнянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Києво-Святошинської РДА

1

12

260

6

Боярська ЗОШ І – ІІІ ст. № 1

1

14

32
Всього

5

52

1056

«Науково-методичні основи використання інформаційно-комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі в середовищі «1 учень – 1 комп'ютер» на базі шкільних нетбуків» (всеукраїнський, регіональний рівні)з/п

Назва закладу освіти

2012/2013 н.р.

кількість задіяних у реалізації програми

педагогічних працівників

учнів

1

Боярський навчально – виховний комплекс “Гімназія – ЗОШ I ступеня” Києво-Святошинської РДА

2

36

«Науково-методичні засади впровадження вітчизняної моделі медіаосвіти в навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів України»з/п

Назва закладу освіти

2012/2013 н.р.

кількість задіяних у реалізації програми

педагогічних працівників

учнів

1

Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст.№3 Києво-Святошинської РДА

2

93

2

Хотівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія» Києво-Святошинської РДА

37

350
Всього

39

344

Апробація навчальної літературиз/п

Назва закладу освіти

2012/2013 н.р.

назви підручників, що апробуються

(вказати клас)

П.І.П. педагогічних працівників, які проводять апробацію

кількість учнів у класах, в яких учителі працюють за підручниками, що апробуютьсяВишнівська ЗОШ І-ІІІ ст.№1 Києво-Святошинської РДА

Геометрія (академічний рівень), 10 клас

Біляніна О.Я., Білянін Г.І.,

Швець В.О.


Цибіна Анна Василівна

27Забірська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Геометрія (академічний рівень), 10 клас

Біляніна О.Я., Білянін Г.І.,

Швець В.О.


Каплун Надія Петрівна

12Білогородська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Києво-Святошинської РДА

Географія (рівень стандарту, академічний рівень), 10 клас

Пестушко В.Ю.,

Уварова Г.Ш.


Горбаенко Лариса Олександрівна

21Гореницька ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Німецька мова (6-й рік навчання, рівень стандарту, академічний рівень), 10 клас

Сотникова С.І.Чуба Наталія Савівна

12Софіївсько-Борщагівський НВК «СЗОШ І-ІІІ ст.- ЗОШ І-ІІІ ст.» Києво-Святошинської РДА

Німецька мова (6-й рік навчання, рівень стандарту, академічний рівень), 10 клас

Сотникова С.І.Литвин Ірина Миколаївна

9Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Києво-Святошинської РДА

Інформатика (академічний рівень, профільний рівень), 10 клас

Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.Приходько Тетяна Петрівна

91
Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 Києво-Святошинської РДА

Інформатика (академічний рівень, профільний рівень), 10 клас

Ривкінд Й.Я., Лисенко Т.І., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.Олексійчук Лариса Едуардівна

25
Дмитрівська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Інформатика (академічний рівень, профільний рівень), 11 клас

Лисенко Т.І., Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.Штомпіль Олена Василівна

18
Хотівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» Києво-Святошинської РДА

Інформатика

(академічний рівень, профільний рівень), 11 клас

Лисенко Т.І., Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В


Ошийко Тетяна Михайлівна

32
Михайлівсько-Рубежівська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Технології (рівень стандарту, академічний рівень), 11 клас

Мадзігон В.М., Тарара А.М.,

Тименко В.П., Лапінський В.В., Бєлошицький О.О., Романчук А.І., Романчук А.І., Мачача Т.С.


Федорченко Микола Олексійович

9Софіївсько-Борщагівський НВК «СЗОШ І-ІІІ ст.- ЗОШ І-ІІІ ст.» Києво-Святошинської РДА

Технології (рівень стандарту, академічний рівень), 11 клас

Мадзігон В.М.,Тарара А.М.,

Тименко В.П., Лапінський В.В.,

Бєлошицький О.О., Романчук А.І., Романчук А.І.,Мачача Т.С.Федоренко Оксана Федорівна

10Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни (рівень стандарту), 10 клас

Пашко К.О., Герасимів І.М.,

Щирба Ю.П.,Фука М.М.


Кошеленко Володимир Семенович

9Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни (рівень стандарту), 10 клас

Пашко К.О., Герасимів І.М.,

Щирба Ю.П.,Фука М.М.


Ткачук Юрій Петрович

18Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №5 Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень), 11 клас

Пашко К.О., Герасимів І.М.,

Щирба Ю.П.,Фука М.М.


Сабловський Фелікс Йосипович

16Боярський НВК «Гімназія – ЗОШ І ступеня» Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень), 11 клас

Пашко К.О., Герасимів І.М.,

Щирба Ю.П., Фука М.М.


Скорук Станіслав Анатолійович

29Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Географія, 7 клас

Топузов О.М., Надтока О.Ф., Назаренко Т.Г., Вішнікіна Л.П., Шуканова А.А., Самойленко В.М.Симоник Наталія Юріївна

31Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Києво-Святошинської РДА

Основи здоров’я, 1 клас

Бех І.Д., Воронцова Т.В., Пономаренко В.С., Страшко С.В.Власюк Галина Володимирівна

30
всього
17

399

Моніторинг якості навчальної літературиз/п

Назва закладу освіти

2012/2013 н.р.

назви підручників

П.І.П. педагогічних працівників, залучених до проведення моніторингу якості підручників

кількість учнів, залучених до проведення моніторингу якості підручниківВишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Києво-Святошинської РДА

Світова література, 11 клас

(рівень стандарту)

Ісаєва О.О., Клименко Ж.В. Мельник А.О.


Лобанова Євгенія Борисівна

5Петропавлівсько - Борщагівська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Світова література, 11 клас

(рівень стандарту)

Ісаєва О.О., Клименко Ж.В. Мельник А.О.


Майданович Юлія Валеріївна

5Тарасівська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Світова література, 11 клас

(рівень стандарту)

Ісаєва О.О., Клименко Ж.В. Мельник А.О.


Андрєєва Олена Володимирівна

5Боярський НВК
"Гімназія - ЗОШ І ступеня" Києво-Святошинської РДА

Інформатика, 11 клас (академічний рівень, профільний рівень)

Лисенко Т.І., Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.Немченко Наталія Михайлівна

5Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 Києво-Святошинської РДА

Інформатика, 11 клас (академічний рівень, профільний рівень)

Лисенко Т.І., Ривкінд Й.Я., Чернікова Л.А., Шакотько В.В.Величко Юлія Григорівна

5Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. .№3 Києво-Святошинської РДА

Українська мова, 11 клас (академічний рівень, профільний рівень)

Караман С.О., Караман О.В., Плющ М.Я., Тихоша В.І.Бондаренко Тамара Василівна

5Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Києво-Святошинської РДА

Українська мова, 11 клас (академічний рівень, профільний рівень)

Караман С.О., Караман О.В., Плющ М.Я., Тихоша В.І.Гришко Інна Володимирівна

5Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Києво-Святошинської РДА

Українська мова, 11клас (академічний рівень, профільний рівень)

Шелехова Г.Т., Бондаренко Н.В., Новосьолова В.І.Синьоока Галина Іванівна

5Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. .№3 Києво-Святошинської РДА

Українська мова, 11клас (академічний рівень, профільний рівень)

Шелехова Г.Т., Бондаренко Н.В., Новосьолова В.І.Лук’янчук Оксана Валеріївна

5Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Києво-Святошинської РДА

Українська мова, 11клас (академічний рівень, профільний рівень)

Шелехова Г.Т., Бондаренко Н.В., Новосьолова В.І.Тарасенко Світлана Миколаївна

5Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №2 Києво-Святошинської РДА

Українська мова, 11клас (академічний рівень, профільний рівень)

Шелехова Г.Т., Бондаренко Н.В., Новосьолова В.І.Боса Наталія Іванівна

5Боярський НВК
"Гімназія - ЗОШ І ступеня" Києво-Святошинської РДА

Українська мова, 11клас (академічний рівень, профільний рівень)

Шелехова Г.Т., Бондаренко Н.В., Новосьолова В.І.Словецька Тетяна Володимирівна

5Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Технології, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень)

Коберник О.М., Терещук А.І., Гервас О.Г., Авраменко О.Б., Ящук С.М., Бербец В.В.Загородня Наталія Миколаївна

5Музичанська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Технології, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень)

Коберник О.М., Терещук А.І., Гервас О.Г., Авраменко О.Б., Ящук С.М., Бербец В.В.Захаренко Тетяна Дмитрівна

5Софіївсько-Борщагівський НВК «СЗОШ І-ІІІ ст. – ЗОШ І-ІІІ ст.»

Технології, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень)

Мадзігон В.М., Тарар А.М., Тименко В.П., Лапінський В.В.Федоренко Оксана Федорівна

5Петропавлівсько- Борщагівська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Технології, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень)

Мадзігон В.М., Тарар А.М., Тименко В.П., Лапінський В.В.Гриб Ольга Олександрівна

5Юрівська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Технології, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень)

Мадзігон В.М., Тарар А.М., Тименко В.П., Лапінський В.В.Седлецька Тетяна Іванівна

5Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Києво-Святошинської РДА

Технології, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень)

Мадзігон В.М., Тарар А.М., Тименко В.П., Лапінський В.В.Тимохіна Ольга Степанівна

5Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №4 Києво-Святошинської РДА

Технології, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень)

Мадзігон В.М., Тарар А.М., Тименко В.П., Лапінський В.В.Зацерковна Валентина Євтіхіївна

5Боярський НВК «Гімназія ЗОШ- І ст..» Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни. 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, для хлопців)

Пашко К.О., Герасимів І.М., Щирба Ю.П., Фука М.М.Скорук Станіслав Анатолийович

5Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№5 Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни. 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, для хлопців)

Пашко К.О., Герасимів І.М., Щирба Ю.П., Фука М.М.Сабловський Фелікс Йосипович

5Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни. 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, для хлопців)

Пашко К.О., Герасимів І.М., Щирба Ю.П., Фука М.М.Кошеленко Владимир Семенович

5Боярський НВК «Гімназія ЗОШ -І ст.» Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, для дівчат «Основи медичних знань»)

Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М.М.Лещенко Зоя Миколаївна

5Боярська ЗОШ І-ІІІ ст.№5 Києво-Святошинської РДА

Захист Вітчизни, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, для дівчат «Основи медичних знань»)

Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М.М.Ряба Валентина Іванівна

5Новосілківська ЗОШ І-ІІІ ст Києво-Святошинської РДА.

Захист Вітчизни, 11 клас (рівень стандарту, академічний рівень, профільний рівень, для дівчат «Основи медичних знань»)

Гудима А.А., Пашко К.О., Герасимів І.М., Фука М.М.Фоміна Олена Леонідівна

5Вишнівська ЗОШ І-ІІІ ст. №3


Алгебра, 10 клас (академічний рівень) Нелін Є.П.

Євич Тетяна Анатоліївна

5Боярська ЗОШ І-ІІІ ст. №3 Києво-Святошинської РДА.

Алгебра, 10 клас (академічний рівень) Нелін Є.П.

Загорулько Олена Валеріївна

5Новосілківська ЗОШ І –ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Алгебра, 10 клас (академічний рівень) Нелін Є.П.

Бурлака Людмила Михайлівна

5Петропавлівсько- Борщагівська ЗОШ І-ІІІ ст. Києво-Святошинської РДА

Алгебра, 10 клас (академічний рівень) Нелін Є.П.

Варенко Галина Станіславівна

5Хотівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – гімназія» Києво-Святошинської РДА

Алгебра, 10 клас (академічний рівень) Нелін Є.П.

Погребна Оксана Володимирівна

5всього
30

155
  1   2   3   4   5


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка