Доповідь начальника відділу освіти на колегії відділу освіти 22. 08. 2013р. Шановні учасники колегії!Скачати 383.29 Kb.
Сторінка1/3
Дата конвертації13.04.2016
Розмір383.29 Kb.
  1   2   3
Доповідь начальника відділу освіти на колегії відділу освіти

22.08.2013р.

Шановні учасники колегії!

Сучасні тенденції розвитку України зумовили пріоритетний характер освіти як провідної перетворювальної ланки демократизації суспільства. Перед школою постала низка якісно нових завдань, у тому числі виховання духовно багатого, інтелектуально розвиненого покоління, збереження й реалізація потенціалу освіти на рівні передових європейських країн, а також максимальне задоволення потреб та інтересів школярів, педагогів, формування та розвиток неповторної індивідуальності як найвищої соціальної цінності.

Якісна освіта і майбутнє, реалізація соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича, стратегічних напрямків та основних завдань Національної стратегії розвитку освіти в Україні на період до 2021 року – це ті аспекти, з позицій яких наша колегія повинна здійснити аналіз розвитку галузі освіти району за минулий навчальний рік, окреслити орієнтири на наступний.

У 2012-2013 роках проведено значну роботу з виконання завдань розвитку освіти, визначених Законами України: «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про дошкільну освіту», «Про позашкільну освіту».

На здійснення конкретних кроків було спрямовано 4 районних освітянських програми, взято участь у реалізації Всеукраїнських та обласних прoграм.

Забезпечення навчальних закладів кваліфікованими кадрами було і є основним завданням відділу освіти, яке успішно вирішується протягом останніх років. Навчально-виховний процес здійснюють 1210 педагогічних працівників, з яких 233 (19%) мають середню спеціальну освіту, 977 (81%)– вищу. Серед вчителів шкіл 732 мають вищу і першу кваліфікаційні категорії, 37- звання «Вчитель-методист», 152- «Старший учитель», 2- удостоєні звання « Заслужений працівник освіти».

У 2012-2013 навчальному ріці забезпечено курсову перепідготовку 328 педагогів загальноосвітніх закладів та 25 педагогічних працівників дошкільних установ.

Ще одним напрямком підвищення фахового рівня педагогів є участь в семінарах, заходах Всеукраїнського та обласного рівнів. Цей рік був щедрим на творчі зустрічі і збагачення особистісного та професійного досвіду. Ми здійснили візит до освітян Рівненщини та наших колег з Кременеччини, поділились досвідом з педагогами Гусятинського району, показали себе і запозичили цінне в наших колег.

Вже стало доброю традицією участь наших педагогів у Всеукраїнському огляді-конкурсі «Панорама творчих уроків». У 2013 році переможцями стали:

з географії- ІІ місце - Демків Галина Степанівна, учитель Жизномирської ЗОШ І-ІІІ ст.,Слоньовська Ірина Василівна, учитель Озерянської ЗОШ І-ІІІ ст.,

ІІІ місце - Остапа Тамара Григорівна, учитель Бучацької гімназії ім.В.М.Гнатюка, Запоточна Галина Зіновіївна, учитель Трибухівської ЗОШ І-ІІ ст.,Галунка Тетяна Степанівна, учитель Новоставської ЗОШ І-ІІ ст.

Лауреатами стали Андрушків Д.С., Ріпинецька ЗОШ І-ІІ ст., та Красножона С.І., Скомороська ЗОШ І-ІІ ст.

Дипломанти конкурсу - Джердж Володимир Григорович та Процик Надія Мирославівна, вчителі образотворчого мистецтва та історії Возилівської ЗОШ І-ІІІ ст.

Підготували публікації у фахові періодичні видання Запоточна Галина Зіновіївна та Демків Галина Степанівна, учителі географії Трибухівської і Жизномиської ЗОШ І-ІІІ ст., Мостова Романа Зіновіївна, вчитель трудового навчання (обслуговуючі види праці) Соколівської ЗОШ І-ІІІ ст.,Феськів Володимир Михайлович, вчитель трудового навчання (технічні види праці) Скомороської ЗОШ І-ІІ ст., Васько Наталія Петрівна, вчитель початкових класів Трибухівської ЗОШ І-ІІІ ст., Пиндиківська Оксана Михайлівна, вчитель початкових класів Жизномирської ЗОШ І-ІІІ ст.,

Лось Людмила Олексіївна, вчитель англійської мови Бучацької гімназії ім.В.М.Гнатюка, Бобин Ольга Володимирівна, вчитель англійської мови Порохівської ЗОШ І-ІІІ ст.,Панькевич Роман Романович, вчитель математики Бучацької гімназії ім.В.М.Гнатюка, Пулик Оксана Степанівна, психолог Бучацького колегіуму,

Курцеба Олександра Миколаївна, вчитель англійської мови Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст.№2.

У Всеукраїнському конкурсі «Вчитель року» в номінації «Музика» перемогла вчитель Ліщанецької ЗОШ І-ІІ ст. Шургот Тетяна Ярославівна.

Атестація педагогічних кадрів є показником професійного становлення педагога.

У минулому навчальному році атестовано 222 педагогічних працівників. З них вищу кваліфікаційну категорію отримали 97 спеціалістів, І категорію - 67, ІІ категорію -52 . Присвоєно (підтверджено) педагогічні звання «учитель-методист» 4 вчителям, «старший учитель» -32.

Дошкільна освіта

Питання щодо реалізації в районі соціальних ініціатив Президента України в галузі дошкільної освіти взято на особливий контроль.

У районі функціонує 55 дошкільних навчальних заклади, де виховується 1943 дітей, що на 81 більше, ніж в 2012 році, в тому числі: в місті - 566, в сільській місцевості - 1377.

Відсоток охоплення дошкільною освітою від 3 до 6 років становить: по району – 78,3%, по місту – 91,1 %, по селу – 65,5 %.

Порівняно з початком 2012 року цей показник збільшився по району на 19,8 %. Це стало можливим внаслідок доповнення по одній групі у 6 дитячих садках, реорганізації 24 дошкільних груп при загальноосвітніх школах у 20 дошкільних навчальних заклади. Фактична середня наповнюваність груп становить 23 дитини, в місті – 27, в селах – 19.

Діти п’ятирічного віку ( 856 ) стопроцентно охоплені передшкільною освітою у різних формах.

Розроблено план-графік на 2013-2014 н.р. щодо створення додаткових місць у дошкільних навчальних закладах, а саме: відкриття 5 дошкільних груп, проведення реконструкції приміщень дошкільних навчальних закладів, запровадження системи електронної реєстрації дітей дошкільного віку.

Навчають і виховують дошкільнят 205 педагогічних працівників, з них – 75 мають вищу освіту, 130 – середню спеціальну педагогічну. Відсоток спеціалістів з вищою освітою становить 36,5 % ( у 2012 р. – 34,8%) і постійно збільшується, із середньою педагогічною – 63,4 % ( у 2012 р. – 65,2%).

Для надання корекційної педагогічної допомоги дітям з особливими потребами, зміцнення їх здоров’я, виявлення задатків, здібностей, інтересів у дошкільні заклади введено 5 посад логопедів, 3 – практичних психологи, 5 – інструкторів з фізичного виховання, 1 – вихователь з образотворчої діяльності.

Важливе завдання у всебічному розвитку дітей покладено на працівників дошкільних навчальних закладів. Відзначаю завідувачів ДНЗ, які добросовісно відносяться до своїх обов’язків: Це Кафтан Оксана Яківна, ДНЗ м. Бучача «Сонечко», – Ляхович Марія Ярославівна- Старопетликівський ДНЗ, Гуглич Галина Марківна -Цвітівський ДНЗ, Панькуш Галина Василівна - Сновидівський ДНЗ, Прокопів Орися Степанівна – Медведівський ДНЗ, Джердж Валентина Михайлівна- Возилівський ДНЗ. А також заслуговують на похвалу вихователі Пасічник Оксана Романівна –ДНЗ м. Бучача «Теремок», Грам’як Оксана Олександрівна - ДНЗ м. Бучача «Дзвіночок», Єременко Емілія Степанівна - ДНЗ м. Бучача «Пролісок», Демах Оксана Онуфріївна – Соколівський ДНЗ, Івасів Марія Михайлівна – Підзамочківський ДНЗ.

У дошкільних закладах проведено ремонти приміщень, благоустрій територій. Придбано додаткову кількість постільної білизни, твердого інвентаря, посуду, ігрового та дидактичного обладнання, методичної літератури. Здійснено естетичне оформлення музичних залів, коридорів, групових кімнат.

Оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів

Одним із основних чинників забезпечення доступності та якості освіти є оптимізація мережі загальноосвітніх навчальних закладів.

У 2013-2014 н.р. функціонуватиме 60 загальноосвітніх навчальних закладів, з них 21 І-ІІІ ступенів, 23 – І-ІІ, 16- І ступенів, у яких здобуватимуть освіту 7550 учнів, що на 61 більше ніж у минулому.

Середня наповнюваність класів складає 14,8 школярів і залишається на минулорічному рівні. Нижче від середнього показника - у Киданівській, Добропільській, Жниборідській, Дулібській, Берем'янській ЗОШ І-ІІ ст., практично у всіх сільських початкових школах. На жаль, кількість таких малочисельних шкіл з року в рік зростає. Саме тому політика держави і уряду спрямована на оптимізацію мережі. Відділом освіти, керівниками шкіл здійснено ряд заходів щодо оптимізації мережі класів, їх наповнюваності, додатково введених годин, посад.

У 2013 році закінчили 11 класів 529 учнів, серед яких 69 з золотими та 13 із срібними медалями. Успішно здійснено набір до перших класів - 733 учні вперше сядуть за парти, що на 66 більше за попередній рік. Тому професійний обов’язок педагогів - активно включитися в акцію «Дай руку, першокласнику» та забезпечити комфортне «входження» найменших учнів у навчальний процес.
Початкова освіта

Минулий навчальний рік був особливим для початкової школи. Розпочато роботу за новим Державним стандартом початкової загальної освіти, в якому визначені першочергові завдання, спрямовані на забезпечення якості початкової освіти і виконання замовлення сучасного суспільства, інтеграцію України у європейський освітній простір.

Сьогодні перед керівниками, вчителями початкових класів стоїть важливе завдання – забезпечити результативність роботи в нових умовах.

У цьому питанні проведено організаційно-методичну роботу, здійснено тестування адміністрації навчальних закладів, вчителів початкових класів, забезпечується інформаційно-методичний супровід впровадження нового Державного стандарту початкової загальної освіти .

Створено інформаційні банки даних про кадрове забезпечення, покращено матеріально-технічну базу для навчання першокласників.

У всі школи направлено електронний посібник «Інформаційно-методичний супровід переходу на новий Державний стандарт початкової загальної освіти». Нормативні, інструктивно-методичні матеріали поміщені на сайті відділу освіти. Створено тематичну картотеку. Організовано роботу семінару-практикуму для вчителів, які навчають першокласників, популяризується кращий досвід співпраці дитячого садка і школи. Проводиться групове, індивідуальне консультування керівників шкіл, вчителів початкових класів.

Здійснюється інформування батьків, громадськості через засоби масової інформації.

Активно, при підтримці райметодкабінету, проводиться Всеукраїнська акція «Дай руку, першокласнику!» Особлива увага приділялася створенню сприятливих умов для навчання шестирічних першокласників під час адаптаційного періоду як шляхом покращення матеріально-технічної бази, так і через проведення відповідних заходів для батьків. Проведено рейд-огляд готовності початкової школи до роботи за новим змістом освіти. Відзначено колективи Жизномирської, Соколівської, Переволоцької ЗОШ І-ІІІ ст., Заривинецької, Новоставської ЗОШ І –ІІ ст., Бучацької ЗОШ І ст. № 2.

Щоб і надалі забезпечувати якість роботи в нових умовах, педагогам потрібно розвивати свої здібності, впроваджувати інновації, відмовитися від стереотипів минулого.. Саме цього вимагає новий стандарт.

Належно організовують навчально-виховний процес вчителі Яцишин О.А. (Бучацька ЗОШ І ст. № 2), Птиць Б.І. (Переволоцька ЗОШ І-ІІІ ст. ), Орищук Н.М. (Заривинецька ЗОШ І-ІІ ст.), Ганкевич І.В. (Медведівська ЗОШ І-ІІ ст.), Нагірна С.П. (Новоставська ЗОШ І-ІІ ст. ), Моцик Г.В. (Підзамочківська ЗОШ І-ІІ ст.).

Сьогодні гостро, як ніколи, стоїть проблема наступності між дошкільною і початковою освітою. Тому треба організувати роботу так, щоб перехід від дитячого садка до школи був безболісним, результативним. Відділ освіти буде вивчати і контролювати питання забезпечення вчителями особистісного підходу до дитини, що закладено в основу Державного стандарту початкової загальної освіти.

Новим Державним стандартом початкової загальної освіти передбачено вивчення з 1 класу іноземної мови та предмета «Сходинки до інформатики» з 2 класу. Тому вчителі, які викладатимуть ці предмети, повинні врахувати вікові особливості молодших школярів та вимоги навчальних програм.

У центрі уваги вчителів, практичних психологів має бути психолого-педагогічний супровід навчально-виховного процесу, розвиток особистості. Зробити процес навчання радісним – обов’язок кожного вчителя, шкільного психолога. На керівників шкіл, вчителів початкового навчання, вихователів ГПД подвійно лягає відповідальність за створення комфортних умов для особистісного розвитку кожного школяра.

У Державному стандарті початкової загальної освіти визначено завдання формування у школярів здоров’язбережувальної компетентності. Це вимагає від вчителя цілеспрямованої педагогічної праці з учнями та їх батьками для досягнення мети.

Якісно виконати завдання, поставлені Державним стандартом початкової освіти, неможливо без тісної співпраці з батьками вихованців, посилення їх відповідальності, забезпечення належних умов для навчання і виховання учнів. Тому звідси випливає необхідність поліпшення ефективності педагогізації батьків.

Тільки спільними зусиллями всіх працівників освіти, органів влади, батьківської громадськості можна створити належні умови для реалізації першочергових завдань початкової школи, які визначені в новому Державному стандарті початкової загальної освіти і дадуть можливість дітям стати:

- успішними учнями, які отримають задоволення від навчання;

- упевненими людьми, які здатні жити безпечним, здоровим та повноцінним життям;

- відповідальними громадянами, які роблять позитивний внесок у суспільне життя.

Профільна освіта

Одним з пріоритетних напрямів розвитку освітньої галузі на сучасному етапі є профілізація шкіл.

У освітньому просторі Бучацького району працюють ліцей, гімназія, колегіум, в яких профільність втілюється на практиці.
У 2012/13 навчальному році 7 закладів освіти працювали за профільними програмами, що складає 33 % від загальної кількості ЗОШ І-ІІІ ст. В них були сформовані такі профільні класи:


 • 4 із філологічним напрямком, профіль українська мова;

 • 4 із філологічним напрямком, профіль англійська мова;

 • 4 із суспільно-гуманітарним напрямком, профіль історія та право;

 • 1 із природничо-математичним напрямком, профіль хіміко-біологічний;

 • 2 із економічним профілем;

 • 1 зі спортивним профілем..

Проте, профільне навчання не обмежується тільки цими закладами, воно стосується старшої школи загалом. Тому відділ освіти рекомендує у 2013/14 навчальному році вводити профільне навчання, враховуючи запити, здібності учнів та можливості навчального закладу.

Моніторинг якості освіти

Відповідно до перспективного плану роботи протягом минулого навчального року здійснено моніторинг стану викладання та рівня навчальних досягнень з основних предметів, дослідження щодо статусу та ролі вчителя в українському суспільстві (вересень 2012 року), стану навчально-методичного та матеріально - технічного забезпечення предметів природничо-математичного циклу(листопад 2012 року), стану впровадження інформаційно-комунікаційних технологій у загальноосвітніх навчальних закладах району( березень 2013 року), стану превентивної освіти дітей та учнівської молоді в навчальних закладах району (квітень 2013 року), діагностичне он - лайн тестування учнів 10 класів з української мови, математики, історії України (квітень 2013 року), зовнішнє незалежне оцінювання (пробне і основне ) з предметів інваріантної складової (березень- червень 2013 року), рівень навчальних досягнень учнів Зубрецької ЗОШ І-ІІІ ст., Сороцької, Заривинецької, Підзамочківської, Костільницької ЗОШ І-ІІ ст. з предметів інваріантної складової.

Підсумки моніторингових досліджень підведено на засіданні колегії відділу освіти, методичної ради РМК, педагогічних рад шкіл та є предметом для обговорення на засіданнях шкільних методичних об’єднань.

На основі висновків дано пропозиції та рекомендації щодо удосконалення управлінської діяльності, поліпшення якості надання освітніх послуг.

Моніторинг результатів з ДПА у 4-х, 9-х, 11-х класах, зовнішнього незалежного оцінювання випускників показав, що якісний показник навчальних досягнень школярів коливається від 25% до 100%. Отож, існують проблеми як в об’єктивності оцінювання, так і в якості отриманих учнями знань. Тому результати моніторингу необхідно розглянути на засіданнях районних методичних об’єднань, де виробити шляхи подолання упущень.
Обдаровані діти

Одним з пріоритетних напрямків підвищення якості розвитку освіти є виявлення і підтримка обдарованої молоді, її творчий, інтелектуальний, духовний та фізичний розвиток. Освітяни наполегливо працюють над реалізацією районної Програми «Обдаровані діти». Аналіз кількісних та якісних показників щодо участі учнів у Всеукраїнських учнівських олімпіадах та конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт МАН, предметних турнірах, творчих конкурсах дозволяє простежити позитивні тенденції. Серед різноманітних випробувань для талановитих учнів найбільш вагомими є Всеукраїнські учнівські олімпіади з базових дисциплін. У 2012-2013 н.р. у І (шкільному) етапі взяли участь 8915 дітей (у минулому році – на 2705 менше), районному – 1203 учасники (на 199 більше).

Переможцями районного етапу олімпіад визнано 505 учнів (у 2012- 305), серед них 143 – (28%) - учні гімназії, ліцею та колегіуму.

Спостерігається висока результативність виступів на олімпіадах учнівських команд Бучацької гімназії, ліцею, колегіуму (48, 35, 17 призових місць). Серед міських шкіл- Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2, №3 (по 38), серед сільських - Трибухівської, Золотопотіцької, Соколівської, Переволоцької ЗОШ І_ІІІ ст. ( відповідно 28, 26, 24, 22 місця), серед шкіл І-ІІ ступенів - Скомороської, Ліщанецької, Бучацька ЗОШ І-ІІ ст., Ріпинецької, Новоставської ЗОШ І-ІІ ст. (15, 13, 13, 10, 10 ).

Найнижча результативність виступів учнівських команд протягом останніх років спостерігається в Стінківській, Космиринській, Киданівській, Дулібській школах.

У 2013 році на обласному етапі олімпіад наш район виборов 28 призових місць, що, на жаль, у порівнянні з минулим роком на 1 призове місце менше. Найбільше нагород в гімназистів - 10, 4 в ліцеїстів та 3 - в колегіумі.

Учениця гімназії Довбуш Ольга, яка є президентським стипендіатом, стала переможцем 4 етапу Всеукраїнської олімпіади з української мови. В цьому році маємо переможців обласного етапу Міжнародного конкурсу української мови імені Петра Яцика та Всеукраїнського мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді імені Тараса Шевченка.

Висловлюю вдячність Дармохід Марії Йосипівні, вчителю української мови, Дерев'янчук Наталії Юріївні, вчителю фізики, Городиській Зіновії Іванівні, вчителю історії, Лось Людмилі Олексіївні, Микуляку Ярославу Васильовичу- вчителям англійської мови Бучацької гімназії; Шворак Лесі Михайлівні, вчителю інформатики, Височанській Наталії Несторівні, вчителю математики Бучацького ліцею; Галюк Наталії Михайлівні, вчителю історії, Марків Любові Василівні, вчителю біології, Петрів Оксані Степанівні, вчителю німецької мови Золотопотіцької ЗОШ І-ІІІ ст.; Олексюк Наталії Віталіївні, вчителю біології, Чвіль Ірині Данилівні, вчителю хімії Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3; Пастернак Оксані Михайлівні, вчителю образотворчого мистецтва Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. № 2; Шпуняр Ользі Василівні, вчителю математики Ліщанецької ЗОШ І-ІІ ст.

Аналіз залучення школярів до здійснення пошуково-дослідницької роботи показує, що ліцеїсти стали безумовними лідерами у цьому напрямку: серед 9 призерів обласного конкурсу-захисту робіт Малої академії наук 6 з ліцею! А учениці Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2 та ліцею Кумановська Марія і Поморська Діана перемогли в ІІІ етапі конкурсу. Ці показники поки що найкращі за всі роки існування МАН у нашому районі.

Ще одним напрямком роботи з обдарованими дітьми в рамках реалізації програми «Обдаровані діти» є участь школярів в Міжнародних та Всеукраїнських учнівських інтерактивних конкурсах «Кенгуру», «Левеня», «Колосок», «Бобер», «Гринвіч», «Геліантус» тощо. Спостерігається позитивна динаміка кількості учасників в них. Найбільший відсоток в таких конкурсах від загальної кількості учнів 2-11 класів - в Бучацькій гімназії, ліцеї, Бучацькій ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Золотопотіцькій, Жизномирській, Трибухівській, Переволоцькій, Бучацькій ЗОШ І-ІІ ст., Сороцькій, Бобулинській, Новоставській ЗОШ І-ІІ ст.

Щорічно проводиться районний конкурс «Обдарованість року». З часу його заснування переможцями стали 72 учні з десяти ЗНЗ, позашкільних закладів, гімназії, колегіуму, ліцею.

Однак, зупинятись на досягнутому не можна. Далеко не повністю вичерпано професійний потенціал педагогів і розумові задатки школярів. Виявляти, розвивати, плекати дитячу обдарованість – це той напрямок роботи педагогічних колективів району, який ніколи не зійде з порядку денного.Виховна робота

Виховна робота у навчальних закладах спрямована на реалізацію та виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про молодіжні громадські організації», Національної доктрини розвитку освіти, програм «Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України», затвердженої наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 року №1243, програми «Орієнтири національного виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів Тернопільщини».

У всіх загальноосвітніх навчальних закладах створено дієві виховні системи, змістом яких є система загальнокультурних і національних цінностей та відповідна сукупність соціально значущих якостей особистості, що характеризують їх ставлення до суспільства і держави, інших людей, природи, мистецтва, самої себе.

У 2012-2013 навчальному році виховна робота району була направлена на вирішення завдань:

- Реалізація соціальних ініціатив Президента в галузі позашкільної освіти,

- виконання програми «Основні орієнтири виховання учнів 1-11

- класів загальноосвітніх навчальних закладів України»;

- створення ефективної системи виховання; • впровадження нових технологій позаурочної виховної діяльності;

 • удосконалення правового та превентивного виховання;

удосконалення роботи учнівського самоврядування.

У районі визначено опорні школи: • Золотопотіцька ЗОШ І-ІІІ ст. - «З питань організації національно-громадянського виховання»;

 • Переволоцька ЗОШ І-ІІІ ст., Бучацький колегіум ім. св. Йосафата - «Співпраця школи, сім’ї, громадськості з питань морально-духовного виховання»;

 • Трибухівська ЗОШ І-ІІІ ст., Зеленська ЗОШ І-ІІ ст. - «Превентивне виховання та організація правовиховної роботи»;

 • Скомороська ЗОШ І-ІІ ст.- «Родинне виховання».

В освітній системі району реалізуються заходи, направлені на формування в підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків, поваги до державних символів України.

Впродовж року значна увага приділялася заходам, спрямованим на широке залучення дітей, учнівської молоді до відзначення знаменних подій в житті всього українського народу та традиційних свят. 

У закладах освіти району відзначені: День знань, День самоврядування, День Соборності України, річницю Чорнобильської катастрофи, День Перемоги, День пам’яті героїв Крут, День Європи, свято Миколая, День захисту дітей, День матері, Міжнародний день сім’ї, Місячник Червоного Хреста, , Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Проведено комплекс заходів зі вшанування жертв та постраждалих від голодоморів в Україні.

Педагоги загальноосвітніх навчальних закладів здійснюють виховання національно свідомих, морально стійких громадян, залучають учнів до дослідження народознавчих джерел рідного краю, вивчають народні традиції та фольклор. На уроках і в позаурочний час педагогічні колективи формують у молодого покоління світоглядні позиції, ідеї, погляди, переконання на основі традицій, звичаїв, інших соціально – значущих надбань вітчизняної та світової духовної культури.

Учні Бучацької гімназії ім. В.М. Гнатюка, Бучацького ліцею, Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата, Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст..№1, Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст..№3 традиційно беруть участь у загальноміських мітингах, Днях Пам’яті, урочистостях до святкування річниці заснування ЗУНР та УПА.

До Дня матері педагогічним та учнівським колективами Бучацької гімназії імені В.Гнатюка підготовлено святковий концерт (директор Микуляк Я.В.).

Щороку учні залучаються до проведення міського «Свята талантів», приуроченого Дню захисту прав дітей.

Для того, щоб виховна система не залишилася формальною, в кожній загальноосвітній школі працює учнівське самоврядування (учкоми, парламенти, великі учнівські ради, міністерства). Добре організовано самоврядування педагогами- організаторами Ступницькою Н.В., Боднарчук С.Й., Сташко С.М., Курчак М.О. та заступниками директорів з виховної роботи Суширибою Б.І. та Поморською А.В. у Бучацькому ліцеї, Бучацькій гімназії ім. В.М.Гнатюка, Бучацькому колегіумі ім. св. Йосафата, Бучацькій ЗОШ І-ІІІ № 2, Трибухівській ЗОШ І-ІІІ ст.

У 2012-2013 н.р. продовжувала роботу районна рада старшокласників, члени якої працювали над проектом для розв’язання питань, які хвилюють сучасну молодь. Координатором районної учнівської ліги Гойдою О.І. організовано звітно-виборну конференцію, засідання ліги та флеш-моб «Велика шкода від маленької батарейки».

Формуванню у дітей морально-етичних засад, патріотичних почуттів сприяє діяльність дитячих об’єднань і товариств «Молода Просвіта», «Пласт», «Сокіл», «Козачата». Члени дитячих організацій і товариств беруть активну участь у відзначеннях пам’ятних дат з історичного, літературного, духовного життя нашої держави та дослідницько-пошуковій діяльності в рамках руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків».

З усвідомленням важливості та необхідності залучення школярів до різних видів діяльності в позаурочний час вживались заходи щодо розширення мережі гурткової роботи в загальноосвітніх навчальних закладах. У 397 гуртках, позакласною роботою охоплено 4352 учнів, що становить 63% від загальної кількості учнів.

У районі збережено мережу позашкільних навчальних закладів, у навчально-виховному процесі яких органічно поєднуються різні форми освітньої діяльності з організацією змістовного дозвілля вихованців. Позашкільною освітою охоплено 1510 школярів, що становить 20,1 % від загального числа учнів в районі.

Учні мають змогу за бажанням обирати різноманітні напрями позашкільної роботи. Бучацький ЦДЮТ «Сузір'я» є центром організації змістовного дозвілля, проведення масових заходів з дітьми та учнівською молоддю. Тут діє 54 гуртки різних напрямків, в яких займається 788 учнів.

В Золотопотіцькому ЦПРУМ працюють 22 гуртки, що охоплюють 321 дитину. Робота закладів добре спланована, про що свідчать призові місця в обласних змаганнях.

Основними напрямками діяльності Бучацької ДЮСШ є формування навичок здорового способу життя учнівської молоді, зміцнення здоров’я, гармонії духу і тіла. У 2012-2013н.р. тут працювало 30 гуртків, в яких займалося 394 вихованці.

Протягом року учні ставали переможцями та дипломантами Всеукраїнських і обласних конкурсів, фестивалів та експедицій:
 • Обласний фестиваль-конкурс патріотичної пісні, прози і поезії, творів образотворчого мистецтва «Свята Покрова», присвяченого відзначенню 70-ї річниці утворення УПА

Листопад

Випускниця Бучацької гімназії імені В. Гнатюка зайняла ІІ місце у номінації «Патріотична проза і поезія» (керівник Довбуш О.І.),

учень Жизномирської ЗОШ І-ІІІ ст. Кривенький Володимир – ІІІ місце у номінації «Образотворче мистецтво»

(керівник Височанська Г.Д.)


 • Обласний етап конкурсу туристсько-краєзнавчих експедицій учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»

Грудень

Експедиційний загін Золотопотіцького ЦПРУМ зайняв ІІІ місце (керівник Шестерняк Т.М.)

 • Обласна виставка-конкурс «Новорічно-різдвяний подарунок»

Січень

Учениця Трибухівської ЗОШ І-ІІІ ст. Борис Ірина зайняла ІІІ місце у номінації «Український сувенір» (керівник Форма Г.І.)

 • Всеукраїнська олімпіада «Юні знавці Біблії»

Березень

Випускник Бучацького колегіуму ім. св. Йосафата Гевко Михайло та учениця Бучацької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Лугова Юлія стали переможцями у номінаціях «Найкраще знання Святого Письма» та «Найкраще оформлення журналістського дослідження» (керівники Мельник О.Б., Гумен І.В.)

 • Обласний конкурс на кращу методичну розробку з науково-технічної творчості»

Березень

Керівник гуртка Золотопотіцького ЦПРУМ Симак П.П. зайняв ІІ місце в номінації «Навчальні програми науково-технічного напряму», керівник гуртка Бучацького ЦДЮТ «Сузір’я» Остапишин В.О. – ІІ місце в номінації «Методичні розробки спортивно-технічного напряму»

 • Обласний конкурс на кращий виховний захід у таборах літнього оздоровлення «Цікаве таборування – 2013»

Квітень

Кульчицька Т.В., керівник гуртків Золотопотіцького ЦПРУМ, стала призером у номінації «Оригінальність ідеї розкриття місцевих звичаїв, обрядів та культури побуту»

 • Обласна виставка-конкурс робіт гуртківців початкового технічного моделювання

Квітень

Вихованка гуртка «Умілі руки» Бучацького ЦДЮТ «Сузір’я» Лисиманка Соломія зайняла ІІ місце

(керівник Ліскович Н.І.) • Обласний фестиваль-конкурс хорових колективів «Гімн Богу», присвяченого 1030-річчю від дня народження Антонія Печерського»

Квітень

Бучацький колегіум ім. св. Йосафата нагороджений дипломом «За академічне виконання» (керівник – Кривко М.І.)


 • Обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «Роде наш красний, роде наш прекрасний»

Квітень

Вихованець Бучацького ЦДЮТ «Сузір’я» Козак Владислав зайняв І місце в секції Фольклор та етнографія»

(керівник Равлюк Р.Я.) • Обласний огляд-конкурс правової освіти та правовиховної роботи

Травень

Бучацька ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – ІІ місце (керівник Тимошів С.Я.),

Трибухівська ЗОШ І-ІІІ ст. зайняла ІІІ місце (керівник Цірук О.В.) • Обласна заочна виставка-конкурс робіт юних дизайнерів

Травень

Вихованка Бучацького ЦДЮТ «Сузір’я» Абрамець Ольга зайняла ІІ місце за роботу «Лялька-берегиня» (керівник гуртка Ліскович Н.І.)
  1   2   3


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка