Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Задачі на вивчений матеріал



Скачати 43.11 Kb.
Дата конвертації29.04.2016
Розмір43.11 Kb.
#25604
ТипУрок
Федішен Валентина Миколаївна, вчитель молодших класів спеціального загальноосвітнього навчального закладу І-ІІ ступенів №4 міста Олександрії Кіровоградської області

Урок математики

Тема: Ділення багатоцифрових чисел на одноцифрові. Задачі на вивчений матеріал.

Мета: Повторити прийом письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове; пояснити спосіб ділення багатоцифрового числа на одноцифрові; удосконалювати обчислювальні навички та вміння розв’язувати задачі вивчених видів; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність, працелюбність; корегувати психічні процеси.

Обладнання: картки для роботи в парах, таблиці для самостійного оцінювання.

Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.
Хід уроку

І. Організаційна частина

- Працювати на цьому уроці ми будемо під гаслом … Щоб прочитати гасло, треба скласти його із розсипаних слів. (Слова прикріплені на дошці) навчати, Добре, знати, хто, хоче, того, все.



(Добре того навчати, хто хоче все знати)

Посміхніться самі до себе, до мене, подаруйте посмішку один одному. За виразом обличчя бачу, що у вас все гаразд, і ваш настрій можна зобразити так:

(задоволення)

  • Я дуже хотіла б, щоб гарний настрій не залишив вас упродовж усього уроку.

  • У кожного з вас на парті лежать таблиці для самостійного оцінювання. В кінці уроку ви самі оціните свою роботу. За правильну відповідь або правильне виконання завдання в таблицю напроти виконання завдання ставте відповідний бал.

ІІІ. Актуалізація опорних знань

  1. Математичний диктант цифр.

60430 30990 75400 91020 303591 60006 (Взаємоперевірка)

  1. - Що цікавого можете розповісти про це число? (15)

  2. Хвилинка к/п.

  3. Усний рахунок








  1. Логічні задачі:

а) Пара коней пробігла 10 кілометрів. Скільки кілометрів пробіг кожен кінь?

б) З міста виїхав автомобіль з трьома пасажирами. Назустріч йому їхав шкільний автобус, в якому сиділо 5 хлопчиків і 8 дівчат. Скільки чоловік виїхало з міста?



ІV. Повідомлення теми і мети уроку.

- Сьогодні під час уроку ми повторимо прийом письмового ділення трицифрового числа на одноцифрове. Познайомимось із діленням багатоцифрового числа на одноцифрове, розв’яжемо задачу, повторимо порядок виконання дій при обчисленні виразів.

- Щоб встигнути виконати всі завдання ознайомимося з правилами роботи на уроці.

Правила роботи на уроці



  1. Працювати швидко.

  2. Говорити по черзі, коротко, не перебиваючи інших.

  3. Бути доброзичливим.

  4. Бути активним.

V. Первинне сприймання та усвідомлення нового матеріалу.

1. Повторення компонентів ділення (мозковий штурм).

- Як називаються компоненти дій при діленні?

2. Повторення алгоритму ділення.



Алгоритм ділення

  1. Називаю перше неповне ділене.

  2. Рахую кількість цифр у частці.

  3. Ділю перше неповне ділене.

  4. Остача менше дільника.

  5. Зношу наступну цифру.

  6. Ділю друге неповне ділене…

Остачі немає. Ділення закінчене

3. Розв’яжіть з поясненням.

882:7 =126 378:7=54


  1. Робота з підручником.

  • Прочитайте самостійно пояснення до виконання ділення № 707 с.129

  • Як же виконується письмове ділення багатоцифрових чисел на одноцифрове? (Так само, як і ділення трицифрових чисел)

  • Хто з вас біля дошки розв’яже приклад з поясненням?

57288:7 = 8184

- Самостійно розв’язуємо приклад.

198285:5=39657

- Хто вірно розв’язав приклад, самостійно розв’язує № 709

- А біля дошки розв’язує приклад ….. (розв’язує учень, який не вірно розв’язав самостійно приклад)

5752:4=1438

Самостійно розв’язуємо приклад:

4146:6=691



  1. Робота над задачею №712 с.130

  2. Робота в групах.

- Перед вами картки. Виконайте завдання на картках.

VІ. Підсумок уроку. Оцінювання результатів уроку.

  • Оцініть свою роботу протягом уроку. (Учні підраховують загальний бал і виставляють в таблицю)

  • Підніміть руки учні, які отримали 11 балів? 10 балів? і т.д.

  • Що ви очікували від уроку і чи справдились ваші сподівання?


VІІ. Домашнє завдання.

Обчислити приклади с.130 №614. №713


Додаток 1




Таблиця самостійного оцінювання

Математичний диктант

1




Усний рахунок

1




Логічні задачі

1




Розв’язування прикладів біля дошки

1




Самостійне розв’язування прикладів

2




Розв’язування задачі

3




Завдання на картках

2




Всього:

11



Додаток 2


Порахуйте геометричні фігури




Каталог: doc -> files -> news -> 486
news -> З початкової школи в основну: проблеми наступності
news -> ─найважливіша умова успішного навчання молодших школярів. Ковальова Вікторія Іванівна, спеціаліст вищої категорії, старший учитель, загальноосвітня санаторна школа ─ інтернат №2
news -> Повідомлення про оприлюднення проекту Концепції громадянської освіти та виховання в Україні Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України повідомляє про оприлюднення 29 листопада 2012
news -> Додаток базовий компонент дошкільної освіти
news -> Тема кохання в повісті Шолом-Алейхема "Пісня над піснями". Еволюція героїв (Шимек і Бузя) у часі. Біблійні мотиви в повісті. Утвердження етичних цінностей
news -> Конспект уроку з української літератури в 10 класі підготувала викладач української мови І літератури Технікуму промислової автоматики Одеської державної академії холоду
486 -> Фізика – сенс мого життя успіх приходить до того
486 -> Використання методу проектів на заняттях з німецької мови для формування і розвитку комунікативної компетенції студентів
486 -> Пояснювальна записка до проекту Закону України «Про освіту»

Скачати 43.11 Kb.

Поділіться з Вашими друзьями:




База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2022
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка