Десяткові дроби



Скачати 220.06 Kb.
Дата конвертації30.04.2016
Розмір220.06 Kb.
5 КЛАС
МАТЕМАТИКА

Тема:

Десяткові дроби.



Додавання і віднімання

десяткових дробів.

Вчитель математики

КРАВЦОВА Г.В.

2007/2008 навчальний рік



Тема: Десяткові дроби.

Додавання і віднімання десяткових дробів.

( 12 годин )

Мета: Розпізнавати десятковий дріб. Дотримуватися

правил порівняння, округлення, додавання і

віднімання десяткових дробів. Називати розряди

десяткових дробів. Читати й записувати десяткові

дроби. Описувати правило порівняння десяткових

дробів. Розв’язувати вправи, що передбачають

округлення десяткових дробів до заданого розряду,

порівняння додавання і віднімання десяткових дробів.





VІ. Десяткові дроби. Додавання і віднімання десяткових дробів. (12 год.)

82-83

1-2

Десяткові дроби.

Читання і запис десяткових дробів.



5.02

6.02





84-85

3-4

Порівняння десяткових дробів.

7.02

11.02





86-87

5-6

Додавання десяткових дробів.


12.02

13.02





88-90

7-9

Віднімання десяткових дробів.

14.02

18.02


19.02




91

10

Розв’язування задач і вправ.

20.02




92

11

Тематична контрольна робота № 6

21.02




93

12

Аналіз контрольної роботи.

25.02









Корекція теми № 6








УРОК № 1

Тема уроку: Десяткові дроби.

Мета уроку: Навчитися розпізнавати, записувати, читати

десяткові дроби. Вивчити розряди десяткових дробів.



Хід уроку:

І. Актуалізація опорних знань. Опанування нового матеріалу.

-- Як записують дробові числа?

Стор. 206, І абзац.

Розглянемо таблицю.



      • Чим схожі між собою дроби, записані в першій строчці?

      • Чим схожі дроби, записані в першій строчці, з дробами з другої строчки?

Стор. 206, ІІ абзац.

Розглянемо малюнок. Стор. 206, ІІІ абзац.


Стор. 207, рубрика „Перевір себе.”
ІІ. Розв’язування вправ.

Усно:

1055, № 1057, № 1058.


Письмово:

1061. а) 5,3; б) 8,42; в) 1,333; г) 100,2005.

1063. !!! Нулів у знаменнику стільки, скільки цифр після коми!!!

1064. а) 7,5; б) 34,84; в) 46,39; г) 46,039; г) 0,0039.

1066.






























0,4































0,6
































0,9

1068.

0 1



0,2 0,3 0,5 0,6 1,1 1,4

0,25 0,45 0,65 0,85 1,05 1,35
1070. а) 0,3 дм; 0,4 дм; 0,7 дм; 0,9 дм;

б) 1 см; 2 см; 5 см; 8 см.


1071. 0,5 см

3,5 см



5,3 см



1072. 0,5 м; 1,2 м; 3,7 м; 0,09 м; 0,57 м.


ІІІ. Домашнє завдання:

Читати §23;

Виконати вправи № 1062, 1065, 1067, 1069.
1062. (учні записують на дошці) а) 0,17; б) 0,017; в) 0,0017.

1065. (учні записують на дошці, з місця зачитують вголос)

0,7; 0,9; 1,3; 0,47; 2,32; 2,3; 3,07.

1067.





0,1



0,2
0,3

1069.

0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10



4,0

0,25 1,75 2,5 3,25 5,75 8,5 10,25

0,5


УРОК № 2

Тема уроку: Десяткові дроби.

Мета уроку: Вміти розпізнавати, записувати, читати

десяткові дроби. Знати розряди десяткових дробів.



Хід уроку:

І. Актуалізація опорних знань.
Стор. 207, рубрика „Перевір себе.”
Усно:

1058. А( 0,1), В (0,3), С(0,4), D(0,65), E(0,85).

1059. K( 0,2), L (0,8), M(1,6), M(2,7), P(3,6).

1060. a) 36; b) 36,6; c) 37,5; d) 38,4.



ІІ. Розв’язування вправ.

Письмово:
1074. 0,35 грн., 0,40 грн., 0,05 грн., 11,37 грн.,

Чому після коми дві цифри?


1075. a) 1 см = 0,01 дм, бо 1 дм = 10 см; 1 дм = 100 см.

б) 1 см = 0,001 дм, бо 1 дм = 10 см; 1 дм = 1 000 см.

1078. 1 км = 1000 м, тому

300 м = 0,300 км, 525 м = 0,525 км, 1 200 м = 1,200 км,

85 м = 0,085 км, 9 м = 0,009 км
1080. а) 170 г; б) 0, 170 кг.
1081. 0,5 кг = 500 г; 2,25 кг = 2 250 г;

0,025 кг = 25 г; 0,008 кг = 8 г;


1085. S = 0,01 дм = 1 см, тому сторона квадрата 1 см.

S = 0,04 дм = 4 см, тому сторона квадрата 2 см.

S = 0,09 дм = 9 см, тому сторона квадрата 3 см.
ІІІ. Домашнє завдання:

Читати §23;

Виконати вправи № 1073, 1079, 1082, 1084.

УРОК № 3

Тема уроку: Порівняння десяткових дробів.

Мета уроку: Навчитися порівнювати десяткові дроби.

Відпрацьовувати набуті навички порівняння

десяткових дробів.

Хід уроку:

І. Перевірка домашнього завдання.

1073. 0,200 кг; 0,024 кг; 1,125 кг;


1079. 0,8 см; 1,3 см; 23,5 см; 0,05 см.
1082. 5 см; 3см 4 мм.


1084. АВ = 0,1 дм; А D = 0,4 дм.



ІІ. Опанування нового матеріалу.

Стор. 212, І абзац, ІІ абзац, ПРАВИЛО.
Продовжуємо читати

Стор. 212, 213 І абзац, ПРАВИЛО.
Усно:

1090 – 1094.


ІІІ. Розв’язування вправ.

Письмово:

1099. а) ; ; .

б) ; ; .
1100. а) 0; б) 9; в) 0.
1102. 5,1; 4,8; 4,5; 4,09; 4,05; 3,7; 3,69.
1103. 0; 0,7; 0,8; 0,83; 0,9; 1; 1,1; 1,4; 2.
1106. 3,55; 3,56; 3,57.
1108. 1, 2, ..., 17. № 1116. а) 57 887; б) 38 355.
ІІІ. Домашнє завдання:

Читати §24;

Виконати вправи № 1101, 1104, 1107, 1117.

УРОК № 4

Тема уроку: Порівняння десяткових дробів.

Мета уроку: Вміти порівнювати десяткові дроби. Навчитися

записувати натуральні числа у вигляді десяткових

дробів.

Хід уроку:

І. Перевірка домашнього завдання.

1101. 1,983; 2,5; 2,799; 2,8; 3,57; 4,83.


1104. 3,2; 3,5; 3,7.
1107. 2; 3; 4; ...; 9.
1117. 11 разів.
ІІ. Опанування нового матеріалу. Актуалізація опорних знань.

Стор. 213, читаємо абзац після правила.

Стор. 213 – 214 , рубрика „Перевір себе.”

Усно:

1095 – 1098.


ІІІ. Розв’язування вправ.

Письмово:

1105. Який взяти одиничний відрізок? 10 клітинок.


0 1



0,2 0,3 1,4

а) 02 ; б) 1,4 .


1109. а) 2 і 3; б) 15 і 16; в) 375 і 376.


1111.


ІV. Домашнє завдання:

Читати §24;

Виконати вправи № 1110, 1112, 1114, 1120.

Самостійна робота. Варіант 1.

1 (3 бали) Запиши цифрами дроби:

а) п’ять цілих тридцять сім сотих;

б) нуль цілих сорок дев’ять тисячних;

в) одинадцять цілих вісім сотих.

2 (3 бали) Порівняй числа:

а) 4,25 і 4,5; б) 72,69 і 7,269; в) 3,22 і 3,022.

3 (3 бали) Зобразити на координатному промені числа:

0,6; 1,3; 1,7; 0,5; 1; 0,7; 1,6; 0,8.

4 (1 бал) Виразити у гривнях 39 коп.

5 (2 бали) Побудувати квадрат зі стороною 1,7 см. Знайти його площу.

-------------------------------------------------------------------------------------------------



Самостійна робота. Варіант 2.

1 (3 бали) Запиши цифрами дроби:

а) дев’ять цілих двадцять вісім сотих;

б) нуль цілих дев’яносто три тисячних;

в) тринадцять цілих сім сотих.

2 (3 бали) Порівняй числа:

а) 5,27 і 5,7; б) 2,679 і 26,79; в) 5,032 і 5,32.

3 (3 бали) Зобразити на координатному промені числа:

0,4; 1,2; 1,9; 0,5; 1; 0,7; 1,4; 0,6.

4 (1 бал) Виразити у гривнях 57 коп.

5 (2 бали) Побудувати квадрат зі стороною 1,4 см. Знайти його площу.

------------------------------------------------------------------------------------------------





УРОК № 5

Тема уроку: Додавання десяткових дробів.
Мета уроку: Навчитися додавати десяткові дроби.

Вивчити і дотримуватися правил додавання

десяткових дробів.

Хід уроку:

І. Актуалізація опорних знань. Опанування нового матеріалу.

Десяткові дроби, як і натуральні числа, додають розряд до розряду.



Усно:

1122 а) 3,2; 5,6; 3,2;

б) 0,5; 0,9; 0,8;

в) 1,5; 1,7; 1,8.


1123 а) 2,5; 5,2; 8,5;

б) 5,5; 6,9; 9,4;

в) 1,1; 1,2; 1,2.
Записувати додавання зручно в стовпчик, дотримуючись тільки одного: щоб кома була під комою.

Усно:

1121 а) 8,97; б) 44,44; в) 9,355; г) 79,141.


При додаванні десяткових дробів діють усі закони додавання.
ІІ. Розв’язування вправ.

Письмово:

1129 а) 5,8; б) 6,1; в) 7,8;

4,7; 7,3; 13,0 = 13;

8,1; 8,3; 8,1.


1131 а) 67,64; б) 83,74; в) 35,567.
1133 141,45 .
1134 5,43 5,34 Друга сума більша.
1137 а) 6,2 км; б) 7,04 м; в) 8,7 дм; г) 3,95 дм.
1138 а) 15,6 кг; б) 7,2 т; в) 5,275 кг; г) 7,77 т.
ІІІ. Розв’язування задач.
1141 4,5 + (1,25 + 1,25) = 7 (грн.)
1143 33,1 км / год.

1144 на 138 км.

1150 4,9 + 9,8 + 9,8 + 9,8 = 34,3(м)

1152 3,57 + 3,57 + 3,57 = 10,71(м)


ІV. Домашнє завдання:

Читати §25;

Виконати вправи № 1130, 1132, 1139, 1140, 1142, 1145
V. Самостійна робота.
1136

Зразок: а)... = ( 3,9 + 2,1) + 0,75 = 6 + 0,75 = 6,75; б) 9,75;

9,24; 5,05;

8,6; 10,24.
1135


а

1

1,2

1,3

1,4

5,8

6,97

а + 0,25

1,25

1,45

1,55

1,65

6,05

7,22

1148 а) 4,021; б) 3,12; в) 7,709;

3,296; 13,085; 10,475;

4,489; 17,518; 11,134.



УРОК № 6

Тема уроку: Додавання десяткових дробів.
Мета уроку: Закріплення і відпрацювання вмінь та навичок

додавання десяткових дробів.



Хід уроку:
І. Перевірка домашнього завдання.
1130 а) 0,63; б) 1,58; в) 8,2;

1,19; 3,58; 6,3;

1,06; 5,01; 7,36.
1132 75,65.
1139 22,5 см.
1140 7,59 грн.
1142 185,7 + 185,7 +32,8 = 404,2 (т)
1145 134,8 км.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Стор. 218, рубрика „Перевір себе.”
Усно:

1126. Другий випадок.


1127. Сума збільшиться на 1,32 + 2,17 = 3,49.
1128. На обох машинах 3,2+ (3,2 + 0,5) = 6,9 (т).

ІІІ. Розв’язування задач і вправ.
1146 а) 45,3; б) 24,23; в) 86,277; г) 106,975.
1148 а) 4,021; б) 3,12; в) 7,709;

3,296; 13,085; 10,475;

4,489; 17,518; 11,134.
1149 а) 61,97; б) приклад з помилкою;

в) 43,073; г) 3.

– Яку помилку припущено у прикладі б) ?


    • Як змінити умову, щоб позбутися помилки?

3х – 31, 13 = 7,87;

3х = 7,87 + 31, 13;

3х = 39;

х = 13.

1153 1) 8,95 + 4,7 = 13,65(дм) – сума двох сторін.

2) 8,95 + 13,65 = 22,6 (дм) – периметр.

Відповідь: 22,6 дм.
1154

Р = 7,8 + 7,8 + 3,2 = 18,8 (м)
7,8 м 7,8 м Чому не може бути інакше?

(Сума двох сторін трикутника завжди

більша за третю сторону. )

3,2 м
1156 1) 4,8 + 2,5 = 7,3(см) – друга сторона;

2) 4,8 + 4,8 + 7,3 + 7,3 = 24, 2 (см) – периметр.

Відповідь: 24, 2 см.
1161 а) 6,4 см; б) 6,55 км; в) 1 дм = 10 см,

1 дм = 100 см,

1 см = 0,01 дм,

87 см = 0,87 дм,

1, 17 дм.

ІV. Домашнє завдання:

Читати §25;

Виконати вправи № 1147, 1151, 1155, 1157, 1162, 1164.

УРОК № 7

Тема уроку: Віднімання десяткових дробів.

Мета уроку: Навчитися віднімати десяткові дроби.

Вивчити і дотримуватися правил віднімання

десяткових дробів.

Хід уроку:
І. Перевірка домашнього завдання.
1147 а) 8,8; б) 5,05;

33,4; 9,34;

10,2; 31,07.

1151 45 м.


1155 4,5 + ( 4,5 + 5,3) + ( 4,5 + 5,3) = 24, 1 (м)
1157 15,5 см.
1162 а) 4,7 дм; б) 1 м = 10 дм,

1 м = 1000 дм,

0,43 м = 430 дм,

468,5 дм

1164 41,02 ц.
ІІ. Актуалізація опорних знань. Опанування нового матеріалу.

Десяткові дроби, як і натуральні числа, віднімають розряд від розряду.



Усно:

1173 а) 0,7; 0,2; 0;

б) 12; 35; 45;

в) 0,5; 0,9; 0,5.


1174 а) 0,05; 0,04; 1;

б) 2; 4; 4;

в) 20; 40; 5.
Записувати віднімання зручно в стовпчик, дотримуючись тільки одного: щоб кома була під комою.

Усно:

1172 а) 22,2; б) 5,2; в) 8,23; г) 0,1.



ІІІ. Розв’язування задач і вправ.

Записувати віднімання в стовпчик обов’язково приписуємо нулі!!!


1178 а) 0,33; б) 0,261; в) 0,086.

1179 а) 0,47; б) 2,919; в) 1,539.


1181 а) 18,3903; б) 9,9964; в) 50,39921.

При додаванні і відніманні десяткових дробів діють усі закони додавання і віднімання.


1182 а) 8,2; 6,875; б) 0,15; 4,725;

в) 16, 309; 8,659; г) 64,913; 63,353.


1184 Сума 44,73 ; Різниця 26,85.

Сума більша за різницю на 17, 88.


1192 а) х = 3,5 – 0,6 б) х = 3,5 + 19,3

х = 2,9 х = 22,8
в) х = 4,93 + 5,8 г) х = 7,02 + 3,48

х = 10,73 х = 10,5
1191 а) 2х = 4 б) 3х = 9

х = 2 х = 3
в) 3х = 12 г) 4х = 12

х = 4 х = 3
ІV. Домашнє завдання:

Читати §26;

Виконати вправи № 1180, 1183, 1186, 1189,

1190, 1196, 1199.


Додатково: № 1197 24,7 кг.

1198 68,9 ц



№ 1194 14,603

№ 1193 53,73

УРОК № 8

Тема уроку: Віднімання десяткових дробів.

Мета уроку: Закріплення і відпрацювання вмінь та навичок

додавання і віднімання десяткових дробів.



Хід уроку:
І. Перевірка домашнього завдання.

Перевірка наявності домашнього завдання. Відповісти на запитання, якщо вони виникли при виконанні домашнього завдання.



ІІ. Розв’язування задач і вправ.
1211 1) 24,6 см сума бічних сторін;

2) 13,2 см основа.



Відповідь: 13,2 см .
1213 1) 19,2 см сума першої пари протилежних сторін;

2) 16 см сума другої пари протилежних сторін;

3) 8 см довжина сторони.

Відповідь: 8 см.

1215 а) 25,2; б) 2,56; в) 4,02; г) 1,17 .


1217 І ящ. - ?, на 2,5 кг більше, ніж

ІІ ящ. - ? 46,5 кг


х + х + 2,5 = 46,5

х = 22

В ІІ ящику 22 кг;

В І ящику 22 + 2,5 = 24,5( кг )

Відповідь: 22 кг; 24,5 кг.
ІІІ. Домашнє завдання:

Читати §26;

Виконати вправи № 1202, 1204, 1207, 1209, 1212, 1216.
ІV. Самостійна робота.

Стор. 233

Варіант ІІІ. Варіант ІV.



УРОК № 9

Тема уроку: Розв’язування задач і вправ.

Мета уроку: Закріплення і відпрацювання вмінь та навичок

додавання і віднімання десяткових дробів.

Систематизація й впорядкування набутих вмінь

та навичок порівняння, додавання і віднімання

десяткових дробів.

Хід уроку:
І. Перевірка домашнього завдання.

Перевірка наявності домашнього завдання. Відповісти на запитання, якщо вони виникли при виконанні домашнього завдання.



ІІ. Розв’язування задач і вправ.

1. Порівняйте числа:

а) 4,25 і 4,5; б) 72,69 і 7,269; в) 3,22 і 3,022.



2. Виконайте дії:

1) 4,73 + 0,28 = 5,01; 2) 43,4 – 13,28 = 30,12; 3) 5 – 2,13 = 2,87. 3. Розв’яжіть рівняння:

1) 17,48 + х = 29,4 ; 2) х – 8,6 = 4,44;

х = 11,92 х = 13,4
4. Обчислити зручним способом :

1) (111,72 + 50,3) – 26,3 2) 23,496 – (10,496 + 11,07 )



Відповідь: 135,72. Відповідь: 1,93.
ІІІ. Самостійна робота.

Стор. 234, Тестові завдання.

Відповідь: № 1 б) 5,78; № 6 г) 25,59;

№ 2 г) 0,75 грн.; № 7 а) 2,86;

№ 3 а) ; № 8 б) 11,03 т;

№ 4 в) шість; № 9 в) 10,5 км/год.;

№ 5 б) 8,8 № 10 в) 53,6 м.


ІV. Домашнє завдання:

Читати §26, 25, 24;

Виконати вправи Стор. 235, Типові задачі.

УРОК № 10

Тема уроку: Тематична контрольна робота № 6.

Мета уроку: Перевірити навчальні досягнення учнів з теми

„Додавання і віднімання десяткових дробів.”



Хід уроку:

Варіант 1.

1. (1 бал) Порівняйте числа:

1) 14,396 і 14,4; 2) 0,657 і 0,6565.



2. (2 бали) Виконайте дії:

1) 3,87 + 32,496; 3) 23,7 – 16,48;

2) 4,57 – 3,12; 4) 20 – 12,345 .

3. (2 бали) Розв’яжіть рівняння:

1) х – 7,5 = 4, 02; 2) х + 2,3 = 7, 03.



4. (1 бал) Побудувати координатний промінь, з одиничним

відрізком 10 клітинок. Зобразити на ньому числа:

0, 2; 1,3; 0,7; 0,9; 1,9.

5. (2 бали) Обчислити зручним способом :

1) (8,63 + 3,298) – 5,63; 2) 183, 56 – (45,3 + 37,56).



6. (2 бали) Швидкість катера за течію річки дорівнює 24,2 км/год, а

власна швидкість катера – 22,8 км/год. Знайдіть швидкість

катера проти течії річки.

7. (2 бали) Обчислити, записавши величини в кілограмах:

1) 3,4 кг + 839 г; 2) 2 кг 30 г – 1956 г.



Варіант 2.

1. (1 бал) Порівняйте числа:

1) 17,497 і 17,5; 2) 0,346 і 0,3458.



2. (2 бали) Виконайте дії:

1) 5,62 + 43,299; 3) 25,6 – 14,52;

2) 5,49 – 2,17; 4) 50 – 22,475 .

3. (2 бали) Розв’яжіть рівняння:

1) х – 4,12 = 3,5; 2) х + 3,7 = 5, 07.



4. (1 бал) Побудувати координатний промінь, з одиничним

відрізком 10 клітинок. Зобразити на ньому числа:

0, 3; 1,7; 0,7; 0,4; 1,5.

5. (2 бали) Обчислити зручним способом :

1) (5,94 + 2,383) – 3,94; 2) 125, 37 – (32,37 + 78,63).



6. (2 бали) Швидкість катера проти течії річки дорівнює

18,6 км/год, а власна швидкість катера – 19,8 км/год.

Знайдіть швидкість катера за течію річки.

7. (2 бали) Обчислити, записавши величини в метрах:

1) 8,3 м + 784 см; 2) 25 м 4 см – 385 см.


Тематична контрольна робота № 6.

Тема: „Додавання і віднімання десяткових дробів.”

Варіант 1.

1. (1 бал) Порівняйте числа:

1) 14,396 і 14,4; 2) 0,657 і 0,6565.



2. (2 бали) Виконайте дії:

1) 3,87 + 32,496; 3) 23,7 – 16,48;

2) 4,57 – 3,12; 4) 20 – 12,345 .

3. (2 бали) Розв’яжіть рівняння:

1) х – 7,5 = 4, 02; 2) х + 2,3 = 7, 03.



4. (1 бал) Побудувати координатний промінь, з одиничним

відрізком 10 клітинок. Зобразити на ньому числа:

0, 2; 1,3; 0,7; 0,9; 1,9.

5. (2 бали) Обчислити зручним способом :

1) (8,63 + 3,298) – 5,63; 2) 183, 56 – (45,3 + 37,56).



6. (2 бали) Швидкість катера за течію річки дорівнює 24,2 км/год, а

власна швидкість катера – 22,8 км/год. Знайдіть швидкість

катера проти течії річки.

7. (2 бали) Обчислити, записавши величини в кілограмах:

1) 3,4 кг + 839 г; 2) 2 кг 30 г – 1956 г.


Тематична контрольна робота № 6.

Тема: „Додавання і віднімання десяткових дробів.”
Варіант 2.

1. (1 бал) Порівняйте числа:

1) 17,497 і 17,5; 2) 0,346 і 0,3458.



2. (2 бали) Виконайте дії:

1) 5,62 + 43,299; 3) 25,6 – 14,52;

2) 5,49 – 2,17; 4) 50 – 22,475 .

3. (2 бали) Розв’яжіть рівняння:

1) х – 4,12 = 3,5; 2) х + 3,7 = 5, 07.



4. (1 бал) Побудувати координатний промінь, з одиничним

відрізком 10 клітинок. Зобразити на ньому числа:

0, 3; 1,7; 0,7; 0,4; 1,5.

5. (2 бали) Обчислити зручним способом :

1) (5,94 + 2,383) – 3,94; 2) 125, 37 – (32,37 + 78,63).



6. (2 бали) Швидкість катера проти течії річки дорівнює

18,6 км/год, а власна швидкість катера – 19,8 км/год.

Знайдіть швидкість катера за течію річки.

7. (2 бали) Обчислити, записавши величини в метрах:

1) 8,3 м + 784 см; 2) 25 м 4 см – 385 см.



УРОК № 11

Тема уроку: Аналіз контрольної роботи.

Мета уроку: Провести аналіз контрольної роботи. Відповісти

на запитання учнів, що виникли під час виконання

контрольної роботи з теми „Додавання і

віднімання десяткових дробів”.



Хід уроку:

І. Аналіз контрольної роботи.

1. Повідомлення статистичних даних.

2. Учні, що виконали роботу без помилок, одержують індивідуальні завдання підвищеної трудності.

1215

а) 25,2; б) 25,6; в) 4,02; г) 1,17.

3. Вчитель роз’яснює помилки, які було допущено в контрольній роботі, і пропонує учням розв’язати аналогічні вправи з інших варіантів.

ІІ. Розв’язування задач і вправ.

1222

а) _ 46,37 б) _ 40,585

15,62 35,864

30,75 4,721
ІІІ. Домашнє завдання

Читати §26, 25, 24;

1216, 1220, 1221, 1225.



Відповідь:

1216 а) 4; б) 3; в) 1; г) 26.


1220

Сума 3,6






1,1

1,8

2,3







0,6

1,3







5,4

5,9
1221 а) Відповідь: 5,4 – 2,2

2,6




5,8
б)
Відповідь: 4,3 + 1,5
1225 ... = 132 .


Корегуюча контрольна робота № 6.

Тема: „Додавання і віднімання десяткових дробів.”

Варіант 3.

1. (2 бали) Виконайте дії:

1) 3,7 + 4,5 – 1,325; 2) 4,309 + 12 – 7,65.



2. (2 бали) Розв’яжіть рівняння:

1) х – 4,56 = 57,4; 2) (у – 2,4) + 4,186 = 9,917.



3. (2 бали) Обчислити значення виразу 8,25 – х, якщо

1) х = 2,825; 2) х = 5,282.



4. (2 бали) Запишіть десяткові дроби в порядку спадання:

2,799; 8,43; 2,8; 3,918; 2,5; 3,57.



5. (2 бали) Швидкість катера за течію річки дорівнює 34,6 км/год, а

швидкість течії – 2,8 км/год. Знайдіть швидкість

катера проти течії річки.

6. (2 бали) В одному з двох ящиків було 12,6 кг яблук. Коли з цього

ящика переклали в другий 3,8 кг, то в ньому залишилося

на 2,8 кг яблук більше, ніж у другому. Скільки яблук

було спочатку у другому ящику?



Корегуюча контрольна робота № 6.

Тема: „Додавання і віднімання десяткових дробів.”

Варіант 3.

1. (2 бали) Виконайте дії:

1) 3,7 + 4,5 – 1,325; 2) 4,309 + 12 – 7,65.



2. (2 бали) Розв’яжіть рівняння:

1) х – 4,56 = 57,4; 2) (у – 2,4) + 4,186 = 9,917.



3. (2 бали) Обчислити значення виразу 8,25 – х, якщо

1) х = 2,825; 2) х = 5,282.



4. (2 бали) Запишіть десяткові дроби в порядку спадання:

2,799; 8,43; 2,8; 3,918; 2,5; 3,57.



5. (2 бали) Швидкість катера за течію річки дорівнює 34,6 км/год, а

швидкість течії – 2,8 км/год. Знайдіть швидкість

катера проти течії річки.

6. (2 бали) В одному з двох ящиків було 12,6 кг яблук. Коли з цього

ящика переклали в другий 3,8 кг, то в ньому залишилося



на 2,8 кг яблук більше, ніж у другому. Скільки яблук

було спочатку у другому ящику?


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка