Державне управління охороною здоров’я в Україні: генезис та тенденції розвиткуСкачати 14.56 Kb.
Дата конвертації26.04.2016
Розмір14.56 Kb.
У дослідженні Радиша Ярослава Федоровича Державне управління охороною здоров’я в Україні: генезис та тенденції розвитку зроблено системний концептуально-цілісний аналіз генезису державного управління охороною здоров’я України як соціаль­ного феномену. В роботі розкрито сутність понять “державна система охорони здоров’я”, “державне управління охороною здоров’я”, “міжвідомчі державно-управлінські відносини в галузі охорони здоров’я” і уточнено тлумачення дефініцій “державна політика України в галузі охорони здоров’я” та “єдиний медичний простір України”. Удосконалено принципи й критерії об’єктивних і суб’єктивних факторів та способів добору управлінських кадрів для охорони здоров’я України, визначено алгоритм їх підготовки. Охарактеризовано організаційно-правові та економічні засади формування єдиного медичного простору України і сформульовано концепцію подолання організаційної роз’єднаності між складовими (компонентами) даної складної соціальної системи, основними механізмами якої будуть: створення у складі Міністерства охорони здоров’я України (Міністерства охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, управлінь охорони здоров’я обласних та Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій) спеціальної організаційно-штатної структури з координації діяльності усіх компонентів (підсистем) єдиного медичного простору та врегулювання міжвідомчих державно-управлінських відносин у галузі охорони здоров’я на основі досконалої нормативно-правової бази.

Результати дослідження можуть бути використані в практичній діяльності органів управління охороною здоров’я, у викладацькій та лекторській роботі та стати основою для подальших історико-теоретичних досліджень.


Ключові слова: державне управління, державне управління охороною здоров’я України, єдиний медичний простір України, міжвідомчі державно-управлінські відносини, професійна модель.


База даних захищена авторським правом ©shag.com.ua 2016
звернутися до адміністрації

    Головна сторінка